نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 144 از 159 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط peha نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من کارشناسی عمران با معدل 15.75 از دانشگاه ازاد دارم
    تجربه کاریم هم به مدت تقریبا 2 سال سبک مدیریتی در حوزه خودم داشتم
    همچنین یه مدت هم برای خودم کار میکردم و یه برند کوچیکی تو حوزه خودم دارم(ثبت نشده البته جایی)
    زبانم هم خوبه و میتونم آیلتس رو تا حدود 7 بگیرم

اما سوال من اینه که من قصد دارم که برای ارشد برم اونور و MBA بخونم ولی خوب توانایی پرداخت شهریه رو ندارم و میخوام فاند بگیرم
    میخواستم ببینم شرایط گرفتن فاند چیه برای این رشته؟
    در واقع چه الگوریتم و روشی رو برای سنجش شانس گرفتن فاند باید برم؟و به چه طریقی میتونم این شانس رو بیشتر کنم؟
    میدونم گرفتن فاند برای ارشد سخت هست و برای MBA خیلی خیلی سخت تر
    ولی خوب چاره ای به لحاظ مالی پیش روم نیست
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای MBA فاندی وجود ندارد یا اگر باشد بسیار بسیار محدود است. با این شرایط بهتر است اگر توان تامین هزینه شخصی تحصیل و اقامت را ندارید به این رشته حداقل در کانادا فکر نکنید. توییشن فی MBA هم معمولا در اکثر دانشگاهها بالاتز از سایر رشته هاست و برای داانشجویان بین المللی این میزان بیشتر هم خواهد بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای MBA فاندی وجود ندارد یا اگر باشد بسیار بسیار محدود است. با این شرایط بهتر است اگر توان تامین هزینه شخصی تحصیل و اقامت را ندارید به این رشته حداقل در کانادا فکر نکنید. توییشن فی MBA هم معمولا در اکثر دانشگاهها بالاتز از سایر رشته هاست و برای داانشجویان بین المللی این میزان بیشتر هم خواهد بود.
    ممنون از پاسختون
    الان چندتا سوال برای من پیش اومد
    دایرکت phd برای mba چه طور؟فاند داره؟و شانسی براش هست؟
    و این که شرایط در مورد آمریکا چه طور هست؟
    اطلاعی دارید در این زمینه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peha نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    الان چندتا سوال برای من پیش اومد
    دایرکت phd برای mba چه طور؟فاند داره؟و شانسی براش هست؟
    و این که شرایط در مورد آمریکا چه طور هست؟
    اطلاعی دارید در این زمینه؟
    کلا MBA رشته ای پرطرفدار و بیشتر برای رده های مدیریتی افراد با سابقه کاری قبلی در زمینه های مرتبط طراحی شده و برای آن فاندی عموما وجود ندارد یا بسیار محدود است.
    دایرکت پی اچ دی به صورت جنرال برای اغلب رشته ها در کانادا خیلی معمول نیست و استاد دلیلی برای این کار ندارد که تعهد طولانی مدت برای دانشجویی که احتمالا شناخت تنها اولیه دارد ایجاد کند. عموما هم برای افراد بسیار ویژه و پروژه های بسیار خاص و تعریف شده ممکن است چنین پوزیشنهایی یافت شود. مثلا همکاری شرکت یا فاندهای تحت قراردادهای همکاری بین دانشگاه و موسسات خارجی یا فاندهایی که برخی کشورها برای تربیت نیروی متخصص خود در کشورهای دیگر در نظر میگیرند. در هر حال اگر چنین پوزیشنی جایی پیدا کردید و هدفتان هم ادامه تحصیل تا دکتری است می توانید اقدام کنید ولی در رشته MBA بعید است چنین پوزیشنی آنهم به صورت دایرکت پیدا کنید.
    برای امریکا لطفا در فروم مربوطه سوال کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - نوشت ابزار

سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک - ماشین ابزار با معدل 18.47 هستم . برای ادامه تحصیل و مهاجرت می خواستم برم کانادا . و سابقه کار آزاد دارم حدود 20 سال . سوال من اینه که 1: چه رشته هایی در کانادا بعد از فارغ التحصیلی براش کار وجود داره ؟؟؟؟ 2: و چه رشته هایی فاند تحصیلی با این معدل میشه گرفت ؟؟؟ 3 : بعد از فارغ التحصیلی می شود برای اقامت دائم اقدام کرد ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
    من میخواستم شرایطم رو بگم ، اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند. من کارشناسی مهندسی صنایع دارم از دانشگاه تهران مرکز با معدل ۱۵.۵ و ارشد همون دانشگاه با معدل ۱۶( که بدون ۶ واحد پایان نامه این معدل هستش، با نمره پایان نامم حدودا ۱۷ میشه) .
    یه مقاله داخلی دارم، و روی یه مقاله isi دارم کار میکنم که تا یکی دو ماه دیگه ایشالا ارسال کنم. زبان هم دارم میخونم که آزمون آیلتس بدم .
    حالا سوالی که دارم این هستش
    من هدف اصلیم این هست در آخر اقامت بگیرم، آیا با این شرایط میتونم یه ارشد دیگه اقدام کنم چون علاقه به خوندن دکترا ندارم ؟ شانسی برای فاند دارم؟ اگر ندارم هزینه تحصیلم سالانه حدودا چقدر میشه ؟
    آیا این موضوع که یه ارشد دارم، مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    و اینکه به نظرتون برای این رشته شرایط کاری چطوره؟
    و اینکه با توجه به شرایطی که گفتم گرفتن یه ارشد دیگه رو پیشنهاد میکنید یا راه دیگه ای ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahrovisohani نمایش پست ها
    سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک - ماشین ابزار با معدل 18.47 هستم . برای ادامه تحصیل و مهاجرت می خواستم برم کانادا . و سابقه کار آزاد دارم حدود 20 سال . سوال من اینه که 1: چه رشته هایی در کانادا بعد از فارغ التحصیلی براش کار وجود داره ؟؟؟؟ 2: و چه رشته هایی فاند تحصیلی با این معدل میشه گرفت ؟؟؟ 3 : بعد از فارغ التحصیلی می شود برای اقامت دائم اقدام کرد ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای همه رشته ها در همه شرایط کار وجود دارد ولی اینکه برای چه افراد و سابقه ای و چه شانسی مساله است که بسیار بسته به شرایط زبان، اقامت ، سن؛ ارتباطات و ... فرد دارد. کلا در رشته هایی نظیر مهندسی داشتن مهارتهای مربوط به طراحی و نرم افزاری یا دانش مرتبط با شغل تعریف شده برای شغلهای جونییور لول نیاز است ولی مساله اینستکه برای چنین شغلهایی لزوما بایستی (یا عرفا حداقل) از سنین پایین شروع کرد. در شغلهای سینیور لول باید تجربه کارهای قبلی در رده های پایین تر را نیز به همراه داشت که نیاز به سابقه کار را به ویژه از نوع کانادایی یا اینترنشنال معتبر بولد میکند.
    به نظر شرایط خود را دقیقتر در فروم مربوطه به ادامه تحصیل بنویسید از جمله دانشگاه و سالهای فارغ التحصیلی تا بتوان اظهارنظر دقیقتری کرد. اگر مثلا منظور فارغ التحصیلی 20 سال قبل از مقطع لیسانس و درخواست فاند برای مقطع ارشد در شرایط فعلی است تقریبا با هرشرایطی استادی که چنین وضعیتی را برای فاند مدنظر قرار دهد به ندرت می توان یافت.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

سلام دوستان
    من پسری ۲۲ ساله هستم و طبق تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که رشته مورد علاقم رو به صورت دیپلم ۲ ساله در یکی از کالج های کانادا بگذرونم و بعد ادامه تحصیل بدم. به تازگی امتحان آیلتس دادم و نمره ۵.۵ گرفتم و یک نفر به من پیشنهاد کرد که بجای اون کار، برم ۲ ترم زبان انگلیسی بخونم که از اون طریق بتونم راحت تر ویزا بگیرم و بعد از اون ۲ ترم، برای ورود به دانشگاه اقدام کنم. حالا به نظر شما اول برم زبان بخونم، از نظر وقت و هزینه به نفعم میشه یا نه؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarZ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پسری ۲۲ ساله هستم و طبق تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که رشته مورد علاقم رو به صورت دیپلم ۲ ساله در یکی از کالج های کانادا بگذرونم و بعد ادامه تحصیل بدم. به تازگی امتحان آیلتس دادم و نمره ۵.۵ گرفتم و یک نفر به من پیشنهاد کرد که بجای اون کار، برم ۲ ترم زبان انگلیسی بخونم که از اون طریق بتونم راحت تر ویزا بگیرم و بعد از اون ۲ ترم، برای ورود به دانشگاه اقدام کنم. حالا به نظر شما اول برم زبان بخونم، از نظر وقت و هزینه به نفعم میشه یا نه؟
    زبان را در ایران بخوانید. برای دوره های زبان در کانادا معمولا بسیار به سختی بتوانید ویزا بگیرید و هزینه ها هم بسیار بالاتر از ایران است.

Junior Member

سلام
    من دارای مشخصات و سابقه تحصیلی اعلام میکنم هستم:

۱- دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد + رشته زمین شناسی + 15.5
    ۲- دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد + رشته شیمی گرایش تجزیه + 17.28+ پایان نامه 20 و موضوع مورد پژوهش جدید و هنوز هم در این مورد کسی مثل من کار نکرده.
    ۳- نمره زبان ندارم
    ۴- نمره ندارم
    ۵- 6 مقاله ISI چاپ شده در ژورنال های خارجی و دو مقاله هم قطعا تا آخر امسال با کسی کار کردم اکسپت خواهد شد، 4 مقاله سابمیت شده که هنوز جوابی براش نیومده و 2 مقاله دیگر که هفته آینده سابمیت خواهد شد،لازم به ذکر هست همشون ISI هستند.
    ۶- دارای 2 کتاب چاپ شده بر پایه گرایش درسی خودم رشته شیمی تجزیه. لازم به ذکر هست یک کتاب انگلیسی و مقاله ISI هم هست که هنوز تموم نشدن و قراه به زودی اگر مشکلی پیش نیاد تموم بشه و برای چاپ و سابمیت مقاله انجام بشه.
    ۷- دانشگاه رو من نمیدونم ولی هر چی بهتر باشه برای من بهتر هست/رشته شیمی گرایش تجزیه/نیم سال اول باشه خیلی بهتره/ فاند کامل.

امسال دکتری ایران مرحله اول رتبه 60 آوردم و و فعلا انتخاب رشته کردم تا ببینم بعد چی میشه ،در ضمن برای بورسیه ترکیه هم اقدام کردم و هنوز جواب براش نیومده و در حال بررسی هست.

ممنونم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط IsfTeams نمایش پست ها
    سلام
    من دارای مشخصات و سابقه تحصیلی اعلام میکنم هستم:

۱- دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد + رشته زمین شناسی + 15.5
    ۲- دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد + رشته شیمی گرایش تجزیه + 17.28+ پایان نامه 20 و موضوع مورد پژوهش جدید و هنوز هم در این مورد کسی مثل من کار نکرده.
    ۳- نمره زبان ندارم
    ۴- نمره ندارم
    ۵- 6 مقاله ISI چاپ شده در ژورنال های خارجی و دو مقاله هم قطعا تا آخر امسال با کسی کار کردم اکسپت خواهد شد، 4 مقاله سابمیت شده که هنوز جوابی براش نیومده و 2 مقاله دیگر که هفته آینده سابمیت خواهد شد،لازم به ذکر هست همشون ISI هستند.
    ۶- دارای 2 کتاب چاپ شده بر پایه گرایش درسی خودم رشته شیمی تجزیه. لازم به ذکر هست یک کتاب انگلیسی و مقاله ISI هم هست که هنوز تموم نشدن و قراه به زودی اگر مشکلی پیش نیاد تموم بشه و برای چاپ و سابمیت مقاله انجام بشه.
    ۷- دانشگاه رو من نمیدونم ولی هر چی بهتر باشه برای من بهتر هست/رشته شیمی گرایش تجزیه/نیم سال اول باشه خیلی بهتره/ فاند کامل.

امسال دکتری ایران مرحله اول رتبه 60 آوردم و و فعلا انتخاب رشته کردم تا ببینم بعد چی میشه ،در ضمن برای بورسیه ترکیه هم اقدام کردم و هنوز جواب براش نیومده و در حال بررسی هست.

ممنونم راهنمایی کنید.
    بهتر است این اعداد و ارقام را بررسی و در صورت لزوم تدقیق کنید. زمان مورد نیاز برای نوشتن مقالات و البته کتابها در دوره زمانی ارشد و نوع نواوری هشت گانه در یک تز محدود (حدود یکساله) برای چاپ هشت مقاله ژورنالی که تعداد زیادی از اساتید در مقطع پست داک نیز رکوردهای به مراتب کمتری دارند مساله ای است که شفاف نیست.
    البته بحث صحت موارد نیست که دوستان دارای تجربه عملی به هرحال خود قادر به تحلیل هستند ولی در هر حال اگر منظور ارایه هشت مقاله ای اس ای انگلیسی اکسپت شده از کار انجام شده خودتان در دوره ارشد است و این ارقام صحیح است، بدون لحاظ نمودن کتابها و موارد دیگر اصولانیازی به بررسی رزومه نخواهد بود. هرجا که خواستید در هرکشوری می توانید اقدام و پذیرش دریافت کنید و اقدام برای بورس از ترکیه و انتظار برای آن اصولا توجیهی ندارد.