نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 149 از 159 نخستنخست ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    اپلای برای TA اتوماتیک موقع اپلای برای دانشگاه در نظر گرفته میشه؟ یعنی یه نفر میتونه هر دوش باشه همزمان؟
    بله یکنفر میتونه هم RA باشه و هم TA. روالش برای هر دانشکده فرق میکنه. با دانشکده موردنظرتون تماس بگیرید ببینید TA را باید چه جوری بگیرید.

Junior Member

سلام،

من می بینم که این جا مدام بحث از تماس با اساتید برای دریافت فاند حتی برای پذیرش در دوره ارشد هست. در حالی که من اکثر دانشگاه هایی که برای رشته کامپیوتر می بینم نوشته اند که میزان فاند مشخصی را برای تمام دانشجویان ارشد thesis-based خود تضمین می کنند. مثلاً این لینک دانشکده کامپیوتر دانشگاه تورنتو را ببینید:

https://web.cs.toronto.edu/graduate/funding-and-tuition

همین طور خیلی جاها نوشته اند که استاد راهنما از طرف دانشگاه برای دانشجویان جدید ارشد مشخص میشه. کلاً هم فلسفه دوره ارشد این هست که در ترم اول یا سال اول دانشجو چند درس در زمینه های متنوع بخونه و بعد از مطمئن شدن از زمینه مورد علاقه تحقیقش، استاد راهنمای تزش رو انتخاب کنه. حتی در خیلی از دوره ها در طول دوره و بعد از یک ترم یا یک سال باید مسیر تز یا پروژه یا درس انتخاب بشه.

با این حساب برای دوره های ارشد، آیا تلاش برای تماس با اساتید قبل از پذیرش، شانس پذیرش رو بیشتر میکنه؟ یا این که برای دریافت کمک مالی بیشتر از حداقل تعیین شده دانشگاه لازم هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    سلام،

من می بینم که این جا مدام بحث از تماس با اساتید برای دریافت فاند حتی برای پذیرش در دوره ارشد هست. در حالی که من اکثر دانشگاه هایی که برای رشته کامپیوتر می بینم نوشته اند که میزان فاند مشخصی را برای تمام دانشجویان ارشد thesis-based خود تضمین می کنند. مثلاً این لینک دانشکده کامپیوتر دانشگاه تورنتو را ببینید:

https://web.cs.toronto.edu/graduate/funding-and-tuition

همین طور خیلی جاها نوشته اند که استاد راهنما از طرف دانشگاه برای دانشجویان جدید ارشد مشخص میشه. کلاً هم فلسفه دوره ارشد این هست که در ترم اول یا سال اول دانشجو چند درس در زمینه های متنوع بخونه و بعد از مطمئن شدن از زمینه مورد علاقه تحقیقش، استاد راهنمای تزش رو انتخاب کنه. حتی در خیلی از دوره ها در طول دوره و بعد از یک ترم یا یک سال باید مسیر تز یا پروژه یا درس انتخاب بشه.

با این حساب برای دوره های ارشد، آیا تلاش برای تماس با اساتید قبل از پذیرش، شانس پذیرش رو بیشتر میکنه؟ یا این که برای دریافت کمک مالی بیشتر از حداقل تعیین شده دانشگاه لازم هست؟
    دانشگاه تورنتو (بخصوص دانشکده کامپیوترش که جزو ده تای اول دنیاست) و بقیه دانشگاههای خیلی تاپ وضعشون فرق میکنه. این قبیل دانشکده ها عموما به همه دانشجوهای ارشد و دکتراشون فاند کافی میدن. منتهی با تماس با استاد شما میتونید استاد و گروه پژوهشی مورد علاقه تون را از اول انتخاب کنید. بعلاوه در بسیاری از دانشگاههای کانادا باید استاد راهنمای شما در زمان پذیرش مشخص شده باشه وگرنه پذیرش داده نمیشه.

سلام.
    من فوق لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد دارم. معدل های لیسانس و ارشدم هر دو 18 هست.

حدود 15 تا مقاله در زمینه ثبت سرطان در بهترین و معتبرترین مجلات دنیا دارم.
    سابقه 10 سال کار پژوهشی به همراه بیمه دارم.
    با یک گروه بین المللی بسیار معتبر در زمینه ثبت سرطان در ایران در حال همکاری هستم.
    علاوه بر این ها حدود 300 نمونه زیستی - سرطانی هم در اختیار دارم و به همراه این نمونه ها یک طرح سلولی مولکولی در زمینه سرطان دارم
    سنم 35 سال هست به همراه دو تا بچه 2-5 ساله. متاسفانه فعلا نمره زبان ندارم.
    با این مقدمه آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا به همراه فاند برایم وجود دارد؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط alifeynman نمایش پست ها
    سلام.
    من فوق لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد دارم. معدل های لیسانس و ارشدم هر دو 18 هست.

با یک گروه بین المللی بسیار معتبر در زمینه ثبت سرطان در ایران در حال همکاری هستم.
    علاوه بر این ها حدود 300 نمونه زیستی - سرطانی هم در اختیار دارم و به همراه این نمونه ها یک طرح سلولی مولکولی در زمینه سرطان دارم
    با این مقدمه آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا به همراه فاند برایم وجود دارد؟
    با تشکر
    خیر متاسفانه . بدون مدرک زبان حتی برای پذیرش هم شانس ندارید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alifeynman نمایش پست ها
    سلام.

با تشکر
    اگر مقالات را خودتان کار کرده اید (منظور نویسندگی مقاله) و درحال کار با پروه بین المللی هستید نباید از نظر گرفتن مدرک زبان مشکلی داشته باشید. بهتر است سریعتر برای ازمون زبان (ایلتس یا تافل) اقدام کنید. بیقه سوابق شما برای اخذ پذیرش و فاند دوره دکتری ایده ال است و شرط سنی مشکلی ایجاد نخواهد کرد(با توجه به رکورد مقالات و تجربه کار پژوهشی). توصیه من اینستکه همزمان با امادگی ازمون زبان ایجاد ارتباط اولیه با اساتیدی که در فیلد مقالات شما کار میکنند ارتباط اولیه برقرار کنید. مکاتبات و دریافت فیدبک اولیه مدت زمانی لازم خواهد داشت که در این فاصله می توانید نمره ازمون زبان را هم اضافه کنید ودر گزینه نهایی که فیدبکهای لازم را کسب کرده اید، اپلای نمایید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام بر همه ،عزیزان من معلم زبان انگلیسی هستم و 4 سال است که در یک مدرسه بین المللی تو ترکیه کار می کنم. من 37 سالمه و قصد دارم ارشد مدیریت آموزشی بخونم. سال ۹۲ فارغالتحصیل شدم و تا امسال کار مرتبط داشتم.
    آیا فکر می کنید من بتونم فاند از دانشگاه های کانادا بگیرم؟
    فکر می کنید اصلا شانسی برای گرفتن ویزا دارم؟
    آیا سن تو احتمال پذیرش دانشگاه و گرفتن ویزا تأثیر می گذارد؟
    معدل کارشناسیم ۱۷/۳۰ و ایلتس اکادمیک ۷ دارم
    ممنون میشم راهنمایی کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط Abouabou نمایش پست ها
    سلام بر همه ،عزیزان من معلم زبان انگلیسی هستم و 4 سال است که در یک مدرسه بین المللی تو ترکیه کار می کنم. من 37 سالمه و قصد دارم ارشد مدیریت آموزشی بخونم. سال ۹۲ فارغالتحصیل شدم و تا امسال کار مرتبط داشتم.
    آیا فکر می کنید من بتونم فاند از دانشگاه های کانادا بگیرم؟
    فکر می کنید اصلا شانسی برای گرفتن ویزا دارم؟
    آیا سن تو احتمال پذیرش دانشگاه و گرفتن ویزا تأثیر می گذارد؟
    معدل کارشناسیم ۱۷/۳۰ و ایلتس اکادمیک ۷ دارم
    ممنون میشم راهنمایی کنی
    سن در پذیرش زیاد تاثیر نمیذاره ولی در ویزا چرا . برای فاند هم باید مکاتبه کنید با اساتید، غیرممکن نیست

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

با سلام. دوستان لطفاً منو راهنمایی کنین. من درباره فرق بین ارشد و دکترا، واسه دانشگاه های کانادا، درباره بورس و فاند، باید بدونم، چون رو هزینه ها خیلی تاثیر میذاره و میخوام ببینم ارشد رو بهتره بیام یا دکترا رو.

واسه مقطع ارشد، تو رشته فنی، تا جایی که من میدونم، روال اینطوریه:
    1. استادی پیدا میکنیم که بهمون علاقه داشته باشه
    2. مقدار فاند دانشگاه + گرنت استاد رو میسنجیم.
    3. کل مقدار این فاند فقط کمی بیشتر از شهریه دانشگاه خواهد بود، و عملاً فقط توییشن ویور داریم انگار.
    4. عملاً تا وقتی که نتونیم کار پیدا کنیم (20 ساعت در هفته)، هزینه زندگی با خودمونه، چون بورس در حدی نخواهد بود که بشه باهاش یه سال زندگی کرد.

آیا این اطلاعات درست هستن؟ (هر چند بسته به شرایط یه مختصری میتونه فرق کنه)
    و آیا تو دکترا هم به همین روال هست؟

این سوال رو میپرسم چون خونواده من میتونن خرج اولیه امور سفارتی-وزارتی + ویزا + بیلیت رو بدن، به علاوه شاید حداکثر یکی دو هزار دلار پول نقد، ولی دیگه بعد اینکه رفتم به هیچ عنوان نمیتونن ساپورتم کنن.
    لطفاً راهنماییم کنید در این زمینه. تازه کارم و اطلاعاتم خیلی زیاد نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    با سلام. دوستان لطفاً منو راهنمایی کنین. من درباره فرق بین ارشد و دکترا، واسه دانشگاه های کانادا، درباره بورس و فاند، باید بدونم، چون رو هزینه ها خیلی تاثیر میذاره و میخوام ببینم ارشد رو بهتره بیام یا دکترا رو.

واسه مقطع ارشد، تو رشته فنی، تا جایی که من میدونم، روال اینطوریه:
    1. استادی پیدا میکنیم که بهمون علاقه داشته باشه
    2. مقدار فاند دانشگاه + گرنت استاد رو میسنجیم.
    3. کل مقدار این فاند فقط کمی بیشتر از شهریه دانشگاه خواهد بود، و عملاً فقط توییشن ویور داریم انگار.
    4. عملاً تا وقتی که نتونیم کار پیدا کنیم (20 ساعت در هفته)، هزینه زندگی با خودمونه، چون بورس در حدی نخواهد بود که بشه باهاش یه سال زندگی کرد.

آیا این اطلاعات درست هستن؟ (هر چند بسته به شرایط یه مختصری میتونه فرق کنه)
    و آیا تو دکترا هم به همین روال هست؟

این سوال رو میپرسم چون خونواده من میتونن خرج اولیه امور سفارتی-وزارتی + ویزا + بیلیت رو بدن، به علاوه شاید حداکثر یکی دو هزار دلار پول نقد، ولی دیگه بعد اینکه رفتم به هیچ عنوان نمیتونن ساپورتم کنن.
    لطفاً راهنماییم کنید در این زمینه. تازه کارم و اطلاعاتم خیلی زیاد نیست.
    برای دکترا بعضی دانشگاههای کانادا شهریه دانشجوی بین المللی را با دانشجوی مقیم یکسان کرده اند (از طریق ارائه اسکالرشیپ شهریه)، در نتیجه مقدار بیشتری از فاندتون برای هزینه های زندگی میمونه. اسکالرشیپ های بیشتری هم برای دانشجویان دکترا وجود داره.