نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 152 از 159 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaeeee نمایش پست ها
    واقعا الان چیکار باید کرد با اساتید دانشگاههای کانادا؟؟؟!!!!
    همشون یا پوزیشن ندارند یا اینکه دنبال دانشجوهایی هستند که از منابع خارج دانشگاه فلوشیپ یا بورسیه دارند.
    من تعداد زیادی ایمیل به اساتید در کانادا زدم، ولی تقریبا 20 درصدشون جواب دادند که پوزیشن ندارند. با این اوضاع، فک کنم به‌ یه بازه زمانی 2 ساله نیاز باشه تا از یک استاد با پروژه دلخواه فاند گرفت.
    سلام
    اگر دلیل خاصی برای انتخاب کانادا ندارید میتونید برید سراغ پوزیشن های دکتری دانشگاه های اروپایی که اکثرا پوزیشن کاری هستن و حقوق دارن و دیگه نیاز به مکاتبه برای فاند و این چیزا نخواهید داشت (البته نه برای همه کشورها و پوزیشن ها). البته این فقط یک پیشنهاد بود.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام
    اگر دلیل خاصی برای انتخاب کانادا ندارید میتونید برید سراغ پوزیشن های دکتری دانشگاه های اروپایی که اکثرا پوزیشن کاری هستن و حقوق دارن و دیگه نیاز به مکاتبه برای فاند و این چیزا نخواهید داشت (البته نه برای همه کشورها و پوزیشن ها). البته این فقط یک پیشنهاد بود.
    موفق باشید
    سلام

مشکل اروپا این است که پوزیشن هاش به صورت نامنظم هست کلا و سایت واحدی وجود نداره. کلا پوزیشن هم آنقدرها زیاد نیست و اپلای کننده هم زیاده (البته همه جا زیاده). مثلا دو هفته پیش 310 نفر برای ntnu اپلای کرده بودن خودش امار داد با اسامی.
    شما سایت منظمی میشناسید؟ مثلا ممکنه پوزیشنی باشه که تو اون سایت نباشه ولی توسایت خود یونی باشه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من کاملا احساس شما را درک میکنم. ولی این مساله که شما اشاره کردید در عمل واقعیت گرفتن پذیرش و فاند برای بیشتر متقاضیهای شروع دکتری است. کاری پر زحمت و پر از فراز و نشیب است.

گذشته از وقت و انرژی استاد برای یک دانشجوی دکتری که در واقع بخشی از سرمایه عمر و مسیر شغلی ایشان است ارزش یک بورسیه کامل دست پایین ۱۵۰ هزار دلار است.

برای این میزان از هزینه عمر و هزینه مالی طبیعی است که اساتید و دانشگاهها سخت گیری میکنند و رقابت بالایی وجود دارد و دانشجو هم چاره ای جز شروع این مسیر ندارد.

برای همین این شعار را فرموش نفرمایید

Keep Calm and APPLY ON

امید که فعالیتهای شما به رودی منجر به نتیجه مطلوب شود.

پایدار باشید

واقعا الان چیکار باید کرد با اساتید دانشگاههای کانادا؟؟؟!!!!
    همشون یا پوزیشن ندارند یا اینکه دنبال دانشجوهایی هستند که از منابع خارج دانشگاه فلوشیپ یا بورسیه دارند.
    من تعداد زیادی ایمیل به اساتید در کانادا زدم، ولی تقریبا 20 درصدشون جواب دادند که پوزیشن ندارند. با این اوضاع، فک کنم به‌ یه بازه زمانی 2 ساله نیاز باشه تا از یک استاد با پروژه دلخواه فاند گرفت.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام

مشکل اروپا این است که پوزیشن هاش به صورت نامنظم هست کلا و سایت واحدی وجود نداره. کلا پوزیشن هم آنقدرها زیاد نیست و اپلای کننده هم زیاده (البته همه جا زیاده). مثلا دو هفته پیش 310 نفر برای ntnu اپلای کرده بودن خودش امار داد با اسامی.
    شما سایت منظمی میشناسید؟ مثلا ممکنه پوزیشنی باشه که تو اون سایت نباشه ولی توسایت خود یونی باشه؟
    بله نامنظم هست ولی خوب باید منظم چک کنید تا بتونید پوزیشن های مرتبط خودتون رو پیدا کنید و از دست ندید. بهتره یه چند روزی وقت بذارید و دانشگاه های مرتبط با رشته و حوزه تحقیقاتیتونو پیدا کنید و تو سایت اون دانشگاه ها لینک پوزیشن ها رو پیدا کنید و یه جا ذخیره کنید برای خودتون که هر هفته چک کنید، شاید دفعه اول یکم زمان ببره ولی در عوض بعدش بطور مرتبط میتونید اون لیست رو برای خودتون چک کنید. به نظرم این کار بهتر از این سایتای کلی هست، میتونید سایت پیدا کنید مثل https://www.findaphd.com/ یا https://academicpositions.com/jobs/position/phd ولی به نظرم دانشگاه به دانشگاه بهتره چون میتونید دپارتمان ها رو هم بگردید و حوزه کاری مرتبط پیدا کنید.

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Banned

بله نامنظم هست ولی خوب باید منظم چک کنید تا بتونید پوزیشن های مرتبط خودتون رو پیدا کنید و از دست ندید. بهتره یه چند روزی وقت بذارید و دانشگاه های مرتبط با رشته و حوزه تحقیقاتیتونو پیدا کنید و تو سایت اون دانشگاه ها لینک پوزیشن ها رو پیدا کنید و یه جا ذخیره کنید برای خودتون که هر هفته چک کنید، شاید دفعه اول یکم زمان ببره ولی در عوض بعدش بطور مرتبط میتونید اون لیست رو برای خودتون چک کنید. به نظرم این کار بهتر از این سایتای کلی هست، میتونید سایت پیدا کنید مثل https://www.findaphd.com/ یا https://academicpositions.com/jobs/position/phd ولی به نظرم دانشگاه به دانشگاه بهتره چون میتونید دپارتمان ها رو هم بگردید و حوزه کاری مرتبط پیدا کنید.

موفق باشید
    پس قطعا همه دانشگاهها خود سایتشون هم گذاشتن اون پوزیشن مربوطه رو درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام
    موفق باشید
    سلام‌ دوست عزیز و‌ مممون از پیام‌ شما.
    راستش‌ من برای خیلی از پوزیشن‌های‌ اروپایی اپلای کردم،‌ چه‌ پوزیشن‌هایی که با فیلد کاری بنده فیت‌ بوده‌و چه‌اونهایی که فاصله داشته. ولی مناسفانه حتی یکی‌ از اون پوزیشن‌ها رو‌ شورت لیست نشدم. دیدم‌ سال های پیش که افرادی از از این پوزیشن ها پذیرش گرفتن که نه مقاله داشتن و نه فیلد کاری چندان مناسبی با پروژه ارائه شده داشتن. درسته که فاکتور شانس دخیل هست،‌ ولی نمیدونم‌ واقعا چرا پروسه اپلای انقد پیچیده شده. به احتمال زیاد، فاکتورهایی از قبیل افزایش تعداد اپلیکنت ها به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و سیاسی بعضی از کشورهای جهان سوم، از جمله ایران و مسائل مربوط به ویزای آمریکا، دارن اثراتشون رو به خوبی‌ نشون میدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من کاملا احساس شما را درک میکنم. ولی این مساله که شما اشاره کردید در عمل واقعیت گرفتن پذیرش و فاند برای بیشتر متقاضیهای شروع دکتری است. کاری پر زحمت و پر از فراز و نشیب است.

گذشته از وقت و انرژی استاد برای یک دانشجوی دکتری که در واقع بخشی از سرمایه عمر و مسیر شغلی ایشان است ارزش یک بورسیه کامل دست پایین ۱۵۰ هزار دلار است.

برای این میزان از هزینه عمر و هزینه مالی طبیعی است که اساتید و دانشگاهها سخت گیری میکنند و رقابت بالایی وجود دارد و دانشجو هم چاره ای جز شروع این مسیر ندارد.

برای همین این شعار را فرموش نفرمایید

Keep Calm and APPLY ON

امید که فعالیتهای شما به رودی منجر به نتیجه مطلوب شود.

پایدار باشید
    سلام
    موفق باشید
    مرسی از پاسخ شما.
    بله واقعیت اینه که در پروسه اپلای تنها قانونی که‌ وجود داره،‌ ناامید نشدن و‌ ادامه دادن مسیر هست.
    ولی واقعیت امر اینه که حداقل برای کانادا شرایط خیلی رقابتی و سخت شده، بطوریکه امکان پذیرش‌ با فاند کامل از اساتیدی که‌ بر روی فیلد مورد نظر در دانشگاههای مطلوب یک اپلیکنت، کاهش پیدا کرده.

Banned

مرسی از پاسخ شما.
    بله واقعیت اینه که در پروسه اپلای تنها قانونی که‌ وجود داره،‌ ناامید نشدن و‌ ادامه دادن مسیر هست.
    ولی واقعیت امر اینه که حداقل برای کانادا شرایط خیلی رقابتی و سخت شده، بطوریکه امکان پذیرش‌ با فاند کامل از اساتیدی که‌ بر روی فیلد مورد نظر در دانشگاههای مطلوب یک اپلیکنت، کاهش پیدا کرده.
    سلام دوست عزیز

من هم مشکل شما رو دارم و البته نمیدونم رزومه شما چطوری هست رزومه من بد نیست ولی همانطور که گفتید مشکل شده. مساله دیگه چینی ها و هندیها و فرار از ممکلتشون هم زیاد تر شده نسبت به قبل.
    واقعا آمریکا یه کشور دیگه است. حداقل میدونی بدون استاد هم شانس نسبتا خوبی داره ادم برا پذیرش با فاند حالا فارغ از ویزاش. ویزاش هم ذاتا استرالیا بدتر از همین آمریکا شده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من هم مشکل شما رو دارم و البته نمیدونم رزومه شما چطوری هست رزومه من بد نیست ولی همانطور که گفتید مشکل شده. مساله دیگه چینی ها و هندیها و فرار از ممکلتشون هم زیاد تر شده نسبت به قبل.
    واقعا آمریکا یه کشور دیگه است. حداقل میدونی بدون استاد هم شانس نسبتا خوبی داره ادم برا پذیرش با فاند حالا فارغ از ویزاش. ویزاش هم ذاتا استرالیا بدتر از همین آمریکا شده

بله حق با شماست، تعداد اپلیکنت های هندی و چینی هم‌ نسبت به قبل افزایش پیدا کرده. مساله دیگه اینه که حداقل در بعضی از رشته ها گرنت و بودجه تحقیقاتی اساتید در کانادا کم شده که اون هم یکی از دلایل جواب ندادن میتونه بشه.
    خوشبختانه من امروز از دانشگاه ملبورن بورسیه‌ گرفتم.
    درسته که در بیشتر موارد اساتید در استرالیا حاضر نیستن از گرنت خودشون برای دانشجوها استفاده کنند و رقابت برای دریافت بورسیه دانشگاه تعیین کننده‌هست. اما حداقل تو‌ استرالیا‌ اساتید بیشتر از کانادا جواب میدن و یه‌ ارزیابی اولیه از رزومه‌ اپلیکنت می کنن.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من تااین اندازه که رقابت زیاد هست با شما موافقم. همیشه رقابت البته بوده ولی کانادا در آمریکای ترامپی تا حدی جایگزین آمریکا شده و من میپذیرم بعضی دانشجوها به کانادا شیفت کرده اند و اگر به رقابت جدی بین بچه های قوی اضافه نکرده باشند به شلوغی افزوده اند. ولی بااطلاعاتی که دارم موافق نیستم که ظرفیتها کم شده باشند چه به لحاظ بودجه ای یا تعداد پذیرش. حداقل من چنین اطلاعی را ندارم.

از خبر بورس استرالیا بی اندازه بی اندازه بی اندازه به خصوص با توجه به رشته شما خوشحال شدم و امیدوارم هرچه رودتر بقیه کارها هم انجام و راهی شوید.

پایدار باشید

مرسی از پاسخ شما.
    ویرایش توسط susighton : October 30th, 2019 در ساعت 03:07 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید