نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 156 از 159 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157158159 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط fzsnowy نمایش پست ها
    سلام دوستان اگر اواسط تحصیل در مقطع دکتری ترک تحصیل کنیم مبلغ فاند در نظر گرفته شده چی میشه؟ایا بعد ترک تحصیل بابت ترمهایی که از فاند استفاده کردیم باید به داشگاه پولی پرداخت کنیم؟
    در یکی از همین فرومها خوندم که در صورت انصراف از تحصیل، باید فاندی رو که تا اون موقع دریافت کردید برگردونید.
    باز دیگر دوستان باتجربه جواب خواهند داد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fzsnowy نمایش پست ها
    سلام دوستان اگر اواسط تحصیل در مقطع دکتری ترک تحصیل کنیم مبلغ فاند در نظر گرفته شده چی میشه؟ایا بعد ترک تحصیل بابت ترمهایی که از فاند استفاده کردیم باید به داشگاه پولی پرداخت کنیم؟
    بسته به شرایط خاص فاندتون داره ولی معمولا TA و RA برگردانده نمیشه. من تا حالا مورد خاصی ندیدم که فاند را پس بگیرند.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بسته به شرایط خاص فاندتون داره ولی معمولا TA و RA برگردانده نمیشه. من تا حالا مورد خاصی ندیدم که فاند را پس بگیرند.
    سلام دوستان

منهم تقریبا مطمئن هستم که فاندی که از منابع دانشگاه و پروژه های استاد تامین میشود برگشت ندارند. حتی یک مورد هم ندیده ام.
    ولی دانشجو یانی را دیده ام که در مورد فاند دولت خودشان نگرانی داشته اند. اگر اشتباه نکنم حتی یک نفر از لیبی ... شاید هم حتی عراق ... چنین چیزی را اشاره کرد که باید در صورت تمام نکردن درسشان پولی به دولتشان پس بدهند.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان،
    بنده دانشجوی ترم ۴ مقطع کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستم و هدفم از اول مهاجرت تحصیلی بوده است برای همین از ابتدای تحصیلات تکمیلی، زبانم را تقویت کردم و از طرفی هم چون به مسائل تحقیقاتی علاقه مند بودم و از طرفی هم می دانستم که چه تاثیر مثبتی روی فرآیند پذیرش دارد، خود را در مسیر آن قرار داده به طوری که تا پایان مقطع کارشناسی امیدوارم حدود ۳ مقاله معتبر ISI داشته باشم. حال سوال بنده از شما دوستان این است که امکان گرفتن پذیرش از یک دانشگاه معتبر با فاند مناسب یا فول فاند برای ارشد یا حتی PhD مستقیم وجود دارد یا خیر؟ من تا الان رغبتم برای ادامه تحصیل روی رشته میکروبیولوژی بوده است و حتی زمینه تحقیقاتی مورد مطالعه ام هم همین است، شما اطلاعاتی در مورد پذیرش این رشته دارید؟ به نظر شما با این شرایط به فکر پذیرش برای ارشد باشم یا ارشد را در ایران بخوانم و سپس برای اپلای اقدام کنم؟ لطفا در نظر بگیرید که با توجه به شرایط حال حاضر و هزینه های تحصیلی بسیار بالا فاند برای بنده خیلی مهم است. از توجه تون بسیار ممنونم.

https://www.canada.ca/en/immigration...exemption.html
    سلام. کسی از شرایط اقامت پژوهشی ۴ ماهه در کانادا خبرداره. من پست داک دانشگاه خارج از کانادا هستم ولی حقوقی که میگریم برای سفر و اقامت ۴ ماهه در کانادا کافی نیست. به نظر شما در لینک بالا راجع به اینکه هزینه ای از طرف دانشگاه میزبان در کانادا برای اقامت ۴ ماهه پرداخت مشه یا نه وجود داره؟ من چند بار خوندم ولی چیزی پیدا نکردم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    https://www.canada.ca/en/immigration...exemption.html
    سلام. کسی از شرایط اقامت پژوهشی ۴ ماهه در کانادا خبرداره. من پست داک دانشگاه خارج از کانادا هستم ولی حقوقی که میگریم برای سفر و اقامت ۴ ماهه در کانادا کافی نیست. به نظر شما در لینک بالا راجع به اینکه هزینه ای از طرف دانشگاه میزبان در کانادا برای اقامت ۴ ماهه پرداخت مشه یا نه وجود داره؟ من چند بار خوندم ولی چیزی پیدا نکردم.
    این ویزا برای پژوهشگران مدعو است. شرایطش اینه که یک استاد در دانشگاه مقصد باید شما را دعوت کنه، دانشگاه مقصد هم موافقت کنه و طول دوره بیشتر از 120 روز نباشه. اینکه هزینه ای پرداخت بشه یا نه بین شما و استاد دعوت کننده تون خواهد بود.

Junior Member

سلام من از دانشگاه اتاوا برای دکتری پذیزش گرفتم اما در واقع به من فاند نمیدن و RA و TA هم تضمین شده نیست. شهریه میشه سالی 3500 دلار کانادا، به نظرتون امکان کار دانشجویی در اتاوا چه جوریه؟ من الان در یک دانشگاه اروپایی با قول قاند دکتری می خونم ولی شرایط اقامت بعد از تحصیل این کشور خیلی جالب نیست. به نظرتون ارزش داره که آفر کانادا رو قبول کنم؟

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر. من الان 24 سالم هست و دیپلم دارم ( انصراف از فوق دیپلم ) خیلی وقت بود که به رشته و شغل بازی سازی ( game design and development ) علاقه دارم اما الان تصمیم گرفتم واسه ی تحصیل در این رشته اقدام کنم !
    من مجبورم 2 سال رو برم سربازی و حدودا 1 سال رو ادامه ی فوق دیپلمم رو بخونم چون تعداد کمی واحد مونده تا مدرک رو بگیرم و همچنین مدرک IELTS . سربازی و این مدرک ها تقریبا 3 سال به سنم اضافه میکنه و من توی 27 سالگی میتونم از کشور خارج شم .
    سوالم از شما دوستان عزیز این هست که این امکان برای من وجود داره که بتونم ویزای تحصیلی برای کارشناسی رو بگیرم ؟؟؟ پذیرش رو مطمن هستم میتونم بگیرم ( چون رشته ی خاصی هستش ) فقط خیلی خیلی این سنم منو نگران میکنه که ریجکت کنن واسه ویزا ..
    در رابطه با کشور و دانشگاه مقصد هم به دلیل این شرایطی که دارم هرجایی که بدونم قبولم میکنن میرم !!
    با چندتا ازا ین موسسات ازام دانشجو که صحبت کردم بعضی هاشون میگفتن واسه هلند میشه اقدام کرد . بعضی هاشون گفتن نمیشه . کلا میگفتن جواب قطعی نیستش 50 50 هست !
    خیلی خیلی ممنون میشم کسی منو راهنمایی کنه .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    groundwater management, TU Freiberg

با سلام خدمت دوستان
    من مستر مجدد در دانشگاه فرایبرگ آلمان تحصیل میکنم و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور کاناذا ذارم، با توجه به شرایطم فکر میکنید امکان فول فاند وجود دارد؟
    کارشناسی مهندسی آب دانشگاه مازندران - 15.09
    کارشناسی ارشد در رشته MBA گرایش استراتژی دانشگاه تهران- معدل 17
    کارشناسی ارشد مجدد در رشته Groundwater management در دانشگاه TU Freiberg - سیستم معدل دهی آلمان متفاوته حدودا 18
    آیلتس منقضی شده سال 2017- 6.5 اورآل
    2 سال سابقه کار مرتبط در ایران و 1 سال سابقه کار نامرتبط ذر آلمان
    مقاله سابمیت شده ندارم ولی به رودی در حوزه water treatment technologies اراِِیه میشه
    تسلط روی نرم فزارهای تخصصی رشتم و پایتون و علاقمند به پژوهش در حوزه water treatment technologies
    با توجه به اینکه ارشد رو در دانشگاه انگلیسی زبان به اتمام میرسونم آیا دوباره باید آزمون زبان بدم؟
    ممنونم

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط negarsh68 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من مستر مجدد در دانشگاه فرایبرگ آلمان تحصیل میکنم و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور کاناذا ذارم، با توجه به شرایطم فکر میکنید امکان فول فاند وجود دارد؟
    کارشناسی مهندسی آب دانشگاه مازندران - 15.09
    کارشناسی ارشد در رشته MBA گرایش استراتژی دانشگاه تهران- معدل 17
    کارشناسی ارشد مجدد در رشته Groundwater management در دانشگاه TU Freiberg - سیستم معدل دهی آلمان متفاوته حدودا 18
    آیلتس منقضی شده سال 2017- 6.5 اورآل
    2 سال سابقه کار مرتبط در ایران و 1 سال سابقه کار نامرتبط ذر آلمان
    مقاله سابمیت شده ندارم ولی به رودی در حوزه water treatment technologies اراِِیه میشه
    تسلط روی نرم فزارهای تخصصی رشتم و پایتون و علاقمند به پژوهش در حوزه water treatment technologies
    با توجه به اینکه ارشد رو در دانشگاه انگلیسی زبان به اتمام میرسونم آیا دوباره باید آزمون زبان بدم؟
    ممنونم
    شانس خوبی دارید برای دکترا فول فاند. با اساتید شروع به مکاتبه کنید و خودتون رو هم به یک دانشگاه محدود نکنید.
    در مورد سوال دومتون دانشگاه به دانشگاه فرق داره و باید با دانشگاه مقصد چک کنید. خیلی دانشگاهها دیدم اگر دوسال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید معاف میشید و خب دانشگاههای متعددی دیدم که باید مدرک ارائه بدید!
    موفق باشید