نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 18 از 159 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

سلام
    من یه پذیرش دکترا از دانشگاه کالگری دارم ولی نمی دونم که برم یا نه. چون میگن سالی 22 هزار دلار حقوق و هزینه زندگی بهم میدن اما باید از همین پول خودم شهریه سالی 7 هزار دلار رو هم بپردازم و tuition waiver نداره و از سال سوم این مبلغ خیلی کمتر میشه . حالا نمی دونم باقیه این فاند برای زندگی کافی هست یا نه ؟ با توجه به هزینه های دیگه ای مثل بیمه های مختلف یا حمل و نقل و رفت و آمد. میارزه برم یا صبر کنم؟ چون امسال رزومه بهتری دارم و میخوام مجددا چند جا اپلای کنم .
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط BehnoushHajian نمایش پست ها
    سلام
    من یه پذیرش دکترا از دانشگاه کالگری دارم ولی نمی دونم که برم یا نه. چون میگن سالی 22 هزار دلار حقوق و هزینه زندگی بهم میدن اما باید از همین پول خودم شهریه سالی 7 هزار دلار رو هم بپردازم و tuition waiver نداره و از سال سوم این مبلغ خیلی کمتر میشه . حالا نمی دونم باقیه این فاند برای زندگی کافی هست یا نه ؟ با توجه به هزینه های دیگه ای مثل بیمه های مختلف یا حمل و نقل و رفت و آمد. میارزه برم یا صبر کنم؟ چون امسال رزومه بهتری دارم و میخوام مجددا چند جا اپلای کنم .
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    سلام
    تقریبا به همهٔ بچها اینجا همین قدر میدن، و همه با همین پول زندگی‌ میکنند. ۷،۰۰۰ دلاری که میدید ۱،۰۰۰ دلار اون general fee هست که شامل بیمه، dental plan, استفاده از امکانات ورزشی دانشگاه، و Upass هست که با اون میتونید کّل سال رایگان از train و bus استفاده کنید.
    ۱۵،۰۰۰ براتون میمونه، که به نظر من برای زندگی‌ کاملا کافی‌ هست. البته کاملا بستگی به زندگی‌ تون داره که چجوری بخواهید زندگی‌ کنید، خونه رو مستقل بگیرید یا اینکه share کنید. اگه خونه رو share بگیرید خرج تون بیشتر از ۱،۰۰۰ در ماه نمیشه.
    حالا اینکه بیاید یا نه باید خودتون تصمیم بگیرید، غیر از مسائل مالی، خوب اگه واقعا احساس می‌کنید که میتونید از دانشگاه بهتری مثلا toronto پذیرش بگیرید اون بحث دیگه‌ای هست. که به نظر من به ریسکش نمی‌ارزه. اما اکثر جاها در اکثر موارد هزینه رو به صورت need base می‌پردازند، مگر مواردی که استاد خیلی‌ شما رو بخواد و حاضر باشه بخاطر اینکه شما رو بگیره، stipend ماهیانه شما رو افزایش بده.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط soleimani_bio2000 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    براي ادامه تحصيل در مقطع دكترا در يكي از دانشگاههاي كانادا كداميك از دو امتحان زبان IELTS يا TOEFL بهتر است. لطفا اگر كسي اطلاعاتي داره راهنمايي كنه.
    منم تافل رو بهتون پیشنهاد میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nilda نمایش پست ها
    سلام من شنیدم دانشگاههای کانادا به دانشجوهای خارجی دیگه فاند نمیدن و فاند تنها به افرادی که مقیم اونجا هست تعلق می گیره این مساله درست هست ؟

نه نگران نباشید، تعداد زیادی از کسایی که اینجا میبینید و امسال پذیرش گرفتن فاند هم دارن، حالا کامل و یا partial. از نتیجۀ نظرسنجی بالا هم این مشخصه!

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

پیش فرض پاسخ : RA and TA in canada ?!

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    سلام شروین جان
    من حدود یک سال در کانادا درس خوندم و fund هم داشتم. سیستم fund در کانادا با آمریکا فرق می‌کنه. در کانادا شما می‌تونی هم RA باشی هم TA (یعنی همزمان) ولی در آمریکا فقط یکی از این دو تا می‌تونید باشید. در آمریکا شما معمولا یا ۲۵٪ درصد استخدام می‌شید یا ۵۰٪. ۵۰٪ ماکزیممی هست که شما با ویزای دانشجویی اجازه دارید در دانشگاه کار کنید. در آمریکا وقتی ۵۰٪ TA یا RA باشید، در تقریبا تمام دانشگاه‌ها هزینه دانشگاه (tuition & fees) ملغی می‌شه و لازم نیست این‌ها رو پرداخت کنید. در دانشگاه‌های کانادا معمولا این جوری نیست و شما باید همچنان این هزینه‌ها رو پرداخت کنی حتی اگر TA یا RA باشی. این موضوع یک مقدار از نظر مالی فشار میاره و باعث می‌شه که شما مجبور بشی هر دو رو بگیری که حقوق یکی از این‌ها فقط صرف پرداخت هزینه‌های دانشگاه می‌شه.
    در مورد احتمال گرفتن RA و TA هم باید بگم که احتمالش خیلی کم نیست و تقریبا تمام دوستان من که رفته‌اند حداقل یکی از این‌ها رو گرفته‌اند، اما من توصیه می‌کنم در مورد RA حتما با استاد صحبت کنید و مطمئن بشید که استاد حاضر بهتون RA بده.

در نهایت در مورد گرفتن مهاجرت هم باید بگم که درست شنیدید. البته نه این که درس خوندن در کانادا پروسه رو سریع‌تر کنه، بلکه داشتن ویزایی که به شما اجازه اقامت بیشتر از یک سال در کانادا بده (مثل ویزای دانشجویی) این پروسه رو سریع می‌کنه. با داشتن چنین ویزایی شما می‌تونید از طریق کنسول‌گری‌های کانادا در آمریکا برای مهاجرت اقدام کنید که صف به مراتب کوتاه‌تری نسبت به کنسول‌گری‌هایی مثل کنسول‌گری کانادا در سوریه دارند. اگر از کانادا اقدام کنید کار مهاجرت شما حدود یک سال و نیم تا دو سال طول می‌کشه، در صورتی که این جور که من شنیده‌ام اگر از ایران اقدام کنید حدود ۵ تا ۶ سال طول می‌کشه.
    برای گرفتن مهاجرت این لینک رو می‌تونید ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=503.0
    بابک جان در مورد Business School ها موضوع به چه صورته؟
    ظاهرا خیلی بد fund میدن.
    میشناسی کسانی رو که فاند گرفته باشن؟

Junior Member

سلام
    با معدل 15.7 ازدانشگاه اراک واینکه فقط یک مقاله داخلی دارم(زبان هنوز امتحان ندادم)امکان گرفتن فاند دارم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asalll نمایش پست ها
    سلام
    با معدل 15.7 ازدانشگاه اراک واینکه فقط یک مقاله داخلی دارم(زبان هنوز امتحان ندادم)امکان گرفتن فاند دارم؟
    رشته تون چیه؟

Junior Member

ببخشید یادم رفت.مهندسی شیمی(صنایع پالایش).
    نمره آیلتسم باید چند باشه تا بتونم روش حسا ب کنم برای فاند؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asalll نمایش پست ها
    ببخشید یادم رفت.مهندسی شیمی(صنایع پالایش).
    نمره آیلتسم باید چند باشه تا بتونم روش حسا ب کنم برای فاند؟
    ممنون
    برای فاند گرفتن در کانادا اساس مسئله پیدا کردن استادی که زمینه اش به شما بخوره و حاضر بشه ساپورتتون کنه. آیلتس برای پذیرش نقش داره (معمولا 6.5 یا 7 میخوان) نه برای فاند.

Junior Member

لطفآ بیشتر راهنمایی کنید که به چه صورتی میتونم استادی که در زمینه رشته من فعالیت میکنه رو پیدا کنم چون من هیچ اطلاعتی در این زمینه ندارمخیلی ممنون