نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 2 از 159 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

پیش فرض RA and TA in canada ?!

Hello,
    Is there any RA or TA opportunity available in canada?
    Their system of funding looks a little bit different ?Is it true?
    Is there anybody who has taken these kinds of funds there?!
    could you let us know how much it is likely to get a such fund from canada/
    Is it ture if we study in canada then the immigration process would be speeded up ?
    Regards
    ,
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : RA and TA in canada ?!

سلام شروین جان
    من حدود یک سال در کانادا درس خوندم و fund هم داشتم. سیستم fund در کانادا با آمریکا فرق می‌کنه. در کانادا شما می‌تونی هم RA باشی هم TA (یعنی همزمان) ولی در آمریکا فقط یکی از این دو تا می‌تونید باشید. در آمریکا شما معمولا یا ۲۵٪ درصد استخدام می‌شید یا ۵۰٪. ۵۰٪ ماکزیممی هست که شما با ویزای دانشجویی اجازه دارید در دانشگاه کار کنید. در آمریکا وقتی ۵۰٪ TA یا RA باشید، در تقریبا تمام دانشگاه‌ها هزینه دانشگاه (tuition & fees) ملغی می‌شه و لازم نیست این‌ها رو پرداخت کنید. در دانشگاه‌های کانادا معمولا این جوری نیست و شما باید همچنان این هزینه‌ها رو پرداخت کنی حتی اگر TA یا RA باشی. این موضوع یک مقدار از نظر مالی فشار میاره و باعث می‌شه که شما مجبور بشی هر دو رو بگیری که حقوق یکی از این‌ها فقط صرف پرداخت هزینه‌های دانشگاه می‌شه.
    در مورد احتمال گرفتن RA و TA هم باید بگم که احتمالش خیلی کم نیست و تقریبا تمام دوستان من که رفته‌اند حداقل یکی از این‌ها رو گرفته‌اند، اما من توصیه می‌کنم در مورد RA حتما با استاد صحبت کنید و مطمئن بشید که استاد حاضر بهتون RA بده.

در نهایت در مورد گرفتن مهاجرت هم باید بگم که درست شنیدید. البته نه این که درس خوندن در کانادا پروسه رو سریع‌تر کنه، بلکه داشتن ویزایی که به شما اجازه اقامت بیشتر از یک سال در کانادا بده (مثل ویزای دانشجویی) این پروسه رو سریع می‌کنه. با داشتن چنین ویزایی شما می‌تونید از طریق کنسول‌گری‌های کانادا در آمریکا برای مهاجرت اقدام کنید که صف به مراتب کوتاه‌تری نسبت به کنسول‌گری‌هایی مثل کنسول‌گری کانادا در سوریه دارند. اگر از کانادا اقدام کنید کار مهاجرت شما حدود یک سال و نیم تا دو سال طول می‌کشه، در صورتی که این جور که من شنیده‌ام اگر از ایران اقدام کنید حدود ۵ تا ۶ سال طول می‌کشه.
    برای گرفتن مهاجرت این لینک رو می‌تونید ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=503.0

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

این سایت خوبیه. در مورد تمام دانشگاههای کانادا اطلاعات داره و آدرس همشونم به تفکیک ایالت داره.

http://www.aucc.ca./can_uni/our_univ...s/index_e.html
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

آقا درسته که می گن اگه بورس یا بطور کلی Fund نداشته باشی نمی تونی بری کانادا؟ من دارم فقط برای پذیرش اقدام می کنم چون زیاد امیدی به گرفتن بورس و کمک هزینه ندارم. (گر چه شاید اونم درخواست بدم ضرر که نداره!) اما می خوام ببینم اگه پذیرشم اومد ولی Fund نداشتم می تونم برم یا نه؟
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

خب با داشتن fund قطعاً شانست خیلی بالاتره. ولی من توی همین گروه یکی از بچه ها بدون 1$ fund از آمریکا ویزا گرفته بود البته یکی از فامیلاش اسپانسرش شده بود. یادم نمی یاد کجا خوندم ولی توی همین گروه جدید بود.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

پیش فرض پاسخ : انواع بورسیه در کانادا : کسانی بیشتر می دانند توضیح دهید؟

باید میل بزنی GRADUATE OFFICE بپرسی
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض پاسخ : انواع بورسیه در کانادا : کسانی بیشتر می دانند توضیح دهید؟

معمولا تو سایت خود دانشگاه ها بخش Scholarship اطلاعات کاملی پیدا میشه، خیلی از بورسهای سراسری تو کانادا هم خوشون سایت های مفصلی دارند.
    موق باشید

چیزی که هست به دلیل اینکه دانشجوهای بدون fund یا scholarship ممکنه در تامین هزینه هاشون به مشکل بر بخورن و آویزون کشور مورد نظر بشن, نداشتن این دو موضوع یک گزینه منفی برای گرفتن visa از کلیه کشورها می باشد.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

پیش فرض دانشگاههای کانادا که فاندشون از addmissionشون جداست...

سلام به همگی رفقا...طبق شنیده ها چند تا دانشگاه هست که انگاری باید برای fund گرفتن جدا apply کرد و گرفتن پذیرش روند مستقلی از اون داره...اگه کسی چنین دانشگاههایی تو کانادا می شناسه لطفن به من هم بگه...
    چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد<br />چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

izadi
    Guest

پیش فرض سوال در مورد full funded

سلام دوستان
    من نمی دونم چقدر پول باید گرفت که full funded محسوب بشیم. من 20000$ از دانشگاه simon fraser به عنوان RA برای PhD گرفته ام. آیا کافیه؟ آیا full funded محسوب می شه؟