نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 44 از 159 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط ladyliberty نمایش پست ها
    سلام
    من پذیرش بدون فاند ارشد از دانشکده آموزش دارم و ازشون درباره کمک مالی پرسیدم گفتند چیزی رو تضمین نمی کنند و برای TA/RA هم چون با دانشجوهای دکتری رقابت دارم خیلی سخت خواهد بود. با استاد هم صحبت کردم گفته گرنتش تا سال پیش بوده و نتیجه گرنت جدیدش تا بهار 2014 معلوم میشه.
    آیا کسی در این زمینه سابقه ای داره؟ آیا در ترم های دوم به بعد شانسی برای گرفتن کمک مالی دارم یا نه؟
    بسته به پويا بودن دانشگاه در زمينه هاي پژوهشي وجود داره ولي به اندازه ي پاييز نيست. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tifani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همسرم برای یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کرده بود
    استاد تو چند تا ایمیل تاکید کرده که در صورتی که نتونه از دانشگاه فاندی بگبره خودش شخصا ساپورتش میکنه و 18000 تا در سال میده
    متاسفانه همسرم موفق به اخذ بورس RA نشدو همچنان استاد رو حرفش برای 18000 تا هست
    حالا سوالی که دارم اینه ؟؟ با همین ایمیل استاد میتونیم بریم دنبال کارای ویزا و امکان پرینت گرفتن از متن ایمیل برای سفارت هست؟؟؟؟ یا اینکه باید پست کنه؟
    لطفا اگر اطلاعاتی در این مورد دارید دریغ نکنید مرسی

بهتره مبلغ رسما به شما اعلام شه. سفارت حرف يا پرينت غير رسمي ايميل رو نميتونه ملاك قرار بده. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer & Software Engineering at University of Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط tifani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همسرم برای یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کرده بود
    استاد تو چند تا ایمیل تاکید کرده که در صورتی که نتونه از دانشگاه فاندی بگبره خودش شخصا ساپورتش میکنه و 18000 تا در سال میده
    متاسفانه همسرم موفق به اخذ بورس RA نشدو همچنان استاد رو حرفش برای 18000 تا هست
    حالا سوالی که دارم اینه ؟؟ با همین ایمیل استاد میتونیم بریم دنبال کارای ویزا و امکان پرینت گرفتن از متن ایمیل برای سفارت هست؟؟؟؟ یا اینکه باید پست کنه؟
    لطفا اگر اطلاعاتی در این مورد دارید دریغ نکنید مرسی
    بهتره که همسرتون از استادش بخواد تا یه نامه فاند رسمی براتون ارسال کنن. وقتی که یه استادی از پول خودش فاند یه دانشجو رو تامین می کنه، باز هم از طرف دانشگاه یه نامه رسمی می دن که متعهد می شن برای سال اول یا بعضی وقت ها حتی برای دو سال این مقدار فاند بهتون داده می شه. داشتن این نامه هم برای سفارت خوبه، چون اعتبار قانونی داره و رسمیه و هم برای خود شما خوبه که اطمینان داشته باشید این مقدار پول بهتون داده می شه و یکدفعه این پول قطع نمی شه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : بورس TA

نقل قول نوشته اصلی توسط chempet نمایش پست ها
    سلام
    دوستان در تاپیک های دیگر در مورد بورس صحبت کردند اما در این تاپیک می خوام در مورد بورس TA اطلاعاتی داشته باشم
    مثلا برای بورس TA باید تجربه TA در دانشگاه داشته باشیم یا نه؟و.......
    کلا برای گرفتن این بورس چه کارهایی باید انجام بدم؟
    سیستم TA گرفتن تو دانشگاه های مختلف متفاوته، پولی که می دن فرق می کنه و نحوه انتخاب TA ها هم فرق می کنه. تو بعضی از دانشگاه های حدالاقل یک ترم باید بخونین تا بتونین واسه TA اپلای کنید، تو بعضی دیگه از همون ترم اول می تونین TA بشین. تو بعضی دانشگاه ها جزء فاند رسمی شما گرفتن TA تضمین شده هست و تو بعضی دیگه نه. حتی تو یه دانشگاه، دانشکده به دانشکده فرق می کنه. بهتره اول با استادتون حرف برنین و ببین اون می تونه واستون فاند TA رو بصورت Promised بده یا نه. اگه نه خب برید سایت دانشکده رو مطالعه کنید و در نهایت به اون خانومای مسئول Graduate ایمیل بزنید و سوال کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط titi_lotfi نمایش پست ها
    بچه ها اگه کسی شرایطش زیاد خوب نباشه باید بگه که من پذیرش بدون فاند هم قبول دارم یا اینکه اونها خودشون میگن که شرایط فاند رو ندارین و بدون فاند پذیرش میدیم؟
    بهتره که حرفی از فاند نزنی! اگه بگی پذیرش بدون فاند رو هم قبول دارم، اون استاده از خداشه که یکی رو بیاره خودش پول خودش رو بده و استاده پولش رو بده و یه دانشجوی اضافی بگیره و کارش بیشتر پیش بره! حرفی از فاند نزن، اون استاده اگه نخواد فاند بده، خودش همون اول یه جوری می گه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MehrdadSecret نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخواستم بدونم دانشگاهی که ارشد خوندیم در فاند گرفتن از یه دانشگاه خوب خیلی تاثیر داره؟ مثلا منی که ارشد میخوام در دانشگاه ازاد بخونم شانسی ندارم؟
    راستش اینه که واسه استادا دانشگاه یا دانشگاه هایی که درس خوندی مهمه و مثلا اگه به یه استادی میل بزنی، طرف می ره از یه دانشجوی ایرانینش پرس و جور می کنه در مورد اعتبار دانشگاهت. اما یه چیز رو مطمئن باش و اونم اینکه یه استاد ممکنه یکدفعه از یه مقاله، یه پروژه یا یه کار خاص یه کسی خوشش بیاد و بخواد بگیردش. دانشگاهی که درس خوندی، معدلت، مقالاتی که دادی، پروژه هایی که کار کردی و ... همه مثل یه بسته می مونن که در برآیند اینها واست تاثیر گذاره. یه نکته خیلی مهم دیگه اینه که باید سعی کنی خودت رو هر چه بیشتر با زمینه کاری یه استاد و پروژه هاش هماهنگ کنی و نشون بدی که به دردش می خوری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم. اگر کسی بتونه فاند بگیره و یک استاد قبولش کنه آیا هزینه ای هم باید خودش پرداخت کنه ؟! مثلا در دانشگاه تورنتو. یعنی قبل از اومدن به کانادا باید شهریه پرداخت کنه یا نه ؟! ممنون میشم از جوابتون.
    بعضی دانشگاه های برای اینکه مطمئن بشن و می یای و نمی ری یه دانشگاه دیگه، یه چیزی در حدود 200 تا 300 دلار از شهریه رو قبلش می گیرن.

Junior Member

سلام...

لیستی رو از یکی از دانشگاه های کانادا گرفتم که باس پر کنم و آپلود کنم.
    در مورد چند تا از سوالاشون مطمئن نیستم. ممنون میشم راهنمایی کنین.

1.
    Does your government currently impose restrictions on the exchange and release of funds for study in the United States? ■ Yes ■ No
    If yes, describe restrictions:
    2.
    Documentation must be provided to verify income and asset information requested on this form. Please check the type of documentation you will be sending.
    ■ Tax forms ■ Statement from employer ■ Other (specify—for example, bank statement)
    یعنی همراه فرم باس یا فرم مالیات یا گزارش موجودی کارفرما یا گزارش موجودی بانکی رو ارائه کنم ؟
    یعنی باس پرینت بانکی به زبان انگلیسی تهیه کنم ؟

3.
    Father’s name: ________________________________________________ 14. Mother’s name:_____________________________________________ _____
    a. Age: __________________________________________________ ____ a. Age:______________________________________________ ___________
    b. Address: __________________________________________________ b. Address:_ __________________________________________________ __
    __________________________________________________ _________ __________________________________________________ ___________
    c. Occupation/Title: ___________________________________________ c. Occupation/Title:____________________________________________ __
    d. Employer:_________________________________________ _________ d. Employer:_ __________________________________________________ _
    e. Number of years with employer
    منظورش از اون قسمت کارفرما چیه ؟ اسم کارفرما ؟

Number of years with employer رو گمونم منظورش مدت زمانیه که با اون کارفرما بودی (یا در واقع سابقه کار).. درسته ؟

کاشکی ازشون می پرسیدم الان دو تا ایمیل پشت سر هم فرستادم دیگه روم نمیشه.

Junior Member

بچه ها سوال 2 و 3 رو می تونم ازشون بپرسم اما گمونم سوال 1 مهم باشه:

Does your government currently impose restrictions on the exchange and release of funds for study in the United States? ■ Yes ■ No
    If yes, describe restrictions:
    میگه کشور شما هیچگونه محدودیتی رو روی ارز یا ترخیص اموال برای مطالعه در کشور ایالات متحده تحمیل می کنه ؟ اگه بله توضیح بدین...

در این زمینه اطلاعی ندارم میشه کمک کنین ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

دوستان عزیزم سلام
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    من از دانشگاه Manitoba پذیرش دارم و مقدار فاندم 17450 هست البته میتونم TA هم بشم که 3000 تا اضافه میشه. میخواستم بدونم با این مقدار فاند میشه در وینیپگ زندگی کرد با احتساب پرداخت شهریه و هزینه های دیگه.
    ممنون
    بر روی زمین چیزی نیست که بتواند در برابر کسی که هیچ گاه مقاومت نمی کند بایستد.
    اگر کسی بهت بدی کرد، فقط ببخشش و بدون که خدا همیشه حواسش بهت هست ...
    .:: اگر 100 بار دیگه هم به دنیا بیام بازم فیزیک می خونم
    ::.