نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 79 از 159 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

دوستان سلام
    من دانشجوی ترم 6 مهندسی نرم افزار دانشگاه خواجه نصیر هستم. معدلم فعلا 16 هست ولی بالاتر هم احتمالا میتونم ببرمش. سابقه ی TA شدن تو 1 درس رو قعلا داشتم و تا 4 درس صددرصد اقزایش میدمش(یعنی تا پایان ترم 8 قطعا حداقل 4 درس اصلی TA خواهم شد) معدل 2 ترم آخرم هم 17 هست.
    مدرک زبان ندارم فعلا و یکی از سوالاتم اینه که بهتره برای تحصیل تو کانادا Tofel بگیرم یا IELTS ؟
    بعد مقاله ای ندارم متأسفانه هنوز و بعید میدونم با توجه به حجم بالای درسم بتونم مقاله ای بدم ...
    برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم برای کانادا و برام اونقد مهم نیست که دانشکاه الزاما رنک بالایی داشته باشه ... ولی گرفتن فول فاند برام خیلی مهمه ...
    میخواستم ببینم اگه تا پایان تابستون مدرک زبانم رو با نمره ی بالا بگیرم امکان گرفتن فاند تو دانشگاه خاصیو دارم ؟ اگه میشه اسم ببرید ...
    مرسی پیشاپیش از جواباتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sabergholami نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من دانشجوی ترم 6 مهندسی نرم افزار دانشگاه خواجه نصیر هستم. معدلم فعلا 16 هست ولی بالاتر هم احتمالا میتونم ببرمش. سابقه ی TA شدن تو 1 درس رو قعلا داشتم و تا 4 درس صددرصد اقزایش میدمش(یعنی تا پایان ترم 8 قطعا حداقل 4 درس اصلی TA خواهم شد) معدل 2 ترم آخرم هم 17 هست.
    مدرک زبان ندارم فعلا و یکی از سوالاتم اینه که بهتره برای تحصیل تو کانادا Tofel بگیرم یا IELTS ؟
    بعد مقاله ای ندارم متأسفانه هنوز و بعید میدونم با توجه به حجم بالای درسم بتونم مقاله ای بدم ...
    برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم برای کانادا و برام اونقد مهم نیست که دانشکاه الزاما رنک بالایی داشته باشه ... ولی گرفتن فول فاند برام خیلی مهمه ...
    میخواستم ببینم اگه تا پایان تابستون مدرک زبانم رو با نمره ی بالا بگیرم امکان گرفتن فاند تو دانشگاه خاصیو دارم ؟ اگه میشه اسم ببرید ...
    مرسی پیشاپیش از جواباتون
    سلام
    سوالاتتون رو طبق تجربه شخصی خودم جواب میدم
    تافل بهتره گرچه ایلتس رو هم قبول دارن ولی نمره معادل ایلتسی که میخوان بالاتره
    با شرایط شما چون معدل خوبی دارید احتمال زیاد میتونید فول فاند بگیرید فقط باید به خوبی با اساتید مکاتبه کنید
    اگر دانشگاه رتبه حدود 200 و بیشتر داشته باشه احتمالش بیشتره
    نمیتونم اسم خاصی ببرم چون مثلا خود من به دلیل اینکه در دانشگاه ویکتوریا لینک داشتم تونستم فاند بگیرم ولی دانشگاههای پایینتر نشد
    اگر بتونید کسی را تو اون دانشگاه پیدا کنید میتونه کمک زیادی به شما در فاند گرفتن کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

سلام دوستان
    یه سوال داشتم خدمتتون
    برادر من میخواد برای کارشناسی ارشد رشته مکانیک برای کانادا اقدام کنه...آیا با شرایط زیر میتونه partial fund یا full fund بگیره؟ یا با هزینه شخصی باید تحصیل بکنه؟
    معدل فوق دیپلم(رشته مکانیک تاسیسات از دانشگاه غیرانتفاعی ارومیه) : 15/30
    معدل لیسانس ( رشته مکانیک تاسیسات از دانشگاه غیرانتفاعی رشت) : 17/55
    دوسال سابقه کار در شرکتهای (صاایران و کوکاکولا) مرتبط با رشته تحصیلی
    متاسفانه هیچ مقاله ای نداره
    مدرک زبان نداره-اما برای امتحان IELTS یا TOEFL مشکلی نداره(میتونه نمره بالایی رو کسب کنه)
    ممنون از پاسخگوییتون
    با تشکر...

سلام و خسته نباشید
    بنده فوق لیسانس ریاضی کاربردی هستم،معدل لیسانس 16.49 و معدل فوق لیسانس 17.31، یک مقاله در سمینار داخلی و یک مقاله در مجله ISC دارم. 24 ساله و متاهل هستم. در حال مطالعه ی زبانم و می خواهم تا شهریور امتحان ایلتس را شرکت می کنم سعی می کنم نمره خوبی اخذ کنم.
    ممکن است بنده را در مورد انتخاب کشور و دانشگاه راهنمایی بفرمایید؟
    در مورد علاقمندی ها باید عرض کنم به تمام موضوعات تحقیق علاقمندم. گرایش من کنترل و بهینه سازی بوده و پایان نامه و مقالاتم در حوزه ریاضی زیستی است. در سال آخر لیسانس هم مقام سوم کشوری مسابقات تحقیق در عملیات را داشتم ( البته می دانم اهمیتی در رزومه ام ندارد و برای بیان علاقمندی های گفتم) و همچنین به آنالیز عددی و معادلات دیفارنسیل هم بسیار علاقمندم.
    بنده از کدام دانشگاه ها می توانم فاند کامل دریافت کنم؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

سلام
    دانشگاهی که سال اول را در آفر فقط فاند مشخص کرده و گفته در سالهای بعد با توجه به نظر کمیته دانشکده میزان فاند اعلام میشه، به نظرتون روال عادیه؟ یعنی شما فقط سال اول رو بتون تو نامه پذیرش فاند رو اعلام میکنه
    دوستان کسی اطلاعی داره؟ دانشگاه ریرسون تو تورنتو اینجوریه ولی نمیدونم سال دوم به بعد تضمینی داره که قطع نشه فاند یا نه این روال عادیشونه؟!

Junior Member

با سلام

من در رشته نرم افزار دانشگاه آزاد کرج خوندم
    معدل 16.06 هست و نمره تالم هم 96 شده.
    می خوام واه کانادا اپلای کنم خواستم ببینم چقد شانس گرفتن فاند دارم؟
    و اینکه چه دانشگاهایی در زمینه IT و Networking یا communication ارشد ارایه میدن؟
    اگه ممکنه از دوستان که تجربه مشابه دارن کمکم کنن

مرسی

سلام دوستان
    نظرات و تجربه های دوستانی که اینجا نظراتشون رو به اشتراک میگذارن خیلی مفید و روشنگر است.
    از همگی ممنونم.
    سوالی هست که خیلی وقت است ذهنم را مشغول کرده. امیدوارم با راهنمایی های دوستان، مساله برایم روشن شود و به جواب برسم.
    من از طرق فدرال اسکیل ورکر اقدام کرده ام و اینطور که دوستان می گویند، بعد از سه ماه زندگی توی کبک میتونم از مزایای کبک استفاده کنم.
    قصد دارم یک دوره ی دوساله رو تو یکی از کالج های دولتی کبک بگذرونم. وقتی بروشور اون رشته رو توی سایت کالج نگاه می کردم نوشته بود تحصیل برای کبکی ها رایگان است. (نمی دونم منظورشون اونایی بود که تو کبک متولد شدن یا ما هم شاملشون می شیم)
    بعد از اون دوره ی دوساله قصد دارم یک دوره دو ساله ی دیگر را که در واقع مکمل رشته ی قبلی هست توی همون کالج بخونم. توی بروشور این رشته هم نوشته بود تحصیل برای کبکی ها رایگان است.

سوالی که دارم این است که این رایگان بودن فقط برای یک رشته و یک کالج است یا اگر بخواهم بعد از تمام شدن رشته قبلی، یک رشته ی مرتبط دیگر هم بخوانم رایگان است.
    و اصولا ما هم که پی آر و سی اس کیو میگیریم مثل کبکی ها میمونیم یا منظورشون متولدهای کبک است.
    خیلی ممنون می شوم من را راهنماییی کنید.
    از همگی دوستان سپاسگزارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shimaesfahani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نظرات و تجربه های دوستانی که اینجا نظراتشون رو به اشتراک میگذارن خیلی مفید و روشنگر است.
    از همگی ممنونم.
    سوالی هست که خیلی وقت است ذهنم را مشغول کرده. امیدوارم با راهنمایی های دوستان، مساله برایم روشن شود و به جواب برسم.
    من از طرق فدرال اسکیل ورکر اقدام کرده ام و اینطور که دوستان می گویند، بعد از سه ماه زندگی توی کبک میتونم از مزایای کبک استفاده کنم.
    قصد دارم یک دوره ی دوساله رو تو یکی از کالج های دولتی کبک بگذرونم. وقتی بروشور اون رشته رو توی سایت کالج نگاه می کردم نوشته بود تحصیل برای کبکی ها رایگان است. (نمی دونم منظورشون اونایی بود که تو کبک متولد شدن یا ما هم شاملشون می شیم)
    بعد از اون دوره ی دوساله قصد دارم یک دوره دو ساله ی دیگر را که در واقع مکمل رشته ی قبلی هست توی همون کالج بخونم. توی بروشور این رشته هم نوشته بود تحصیل برای کبکی ها رایگان است.

سوالی که دارم این است که این رایگان بودن فقط برای یک رشته و یک کالج است یا اگر بخواهم بعد از تمام شدن رشته قبلی، یک رشته ی مرتبط دیگر هم بخوانم رایگان است.
    و اصولا ما هم که پی آر و سی اس کیو میگیریم مثل کبکی ها میمونیم یا منظورشون متولدهای کبک است.
    خیلی ممنون می شوم من را راهنماییی کنید.
    از همگی دوستان سپاسگزارم.
    اگرشما سی اس کیو دارید و در کبک هم لند کرده اید مثل کبکی ها هستید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگرشما سی اس کیو دارید و در کبک هم لند کرده اید مثل کبکی ها هستید.
    ممنونم دوست عزیز.
    راستش من از طریق فدرال اسکیل ورکر اقدام کرده ام.
    اینطور که دوستان می گویند اگر توی کبک لندینگ کنم و سه ماه اونجا بمونم مثل کبکی ها هستم و نیازی به سی اس کیو ندارم.
    حالا اگر بخواهم کالجی ثبت نام کنم غیر از برگه لندینگ، چه مدرک و سندی میتونم ارائه بدهم که نشون بدهد سه ماه توی کبک بوده ام؟ روالش اینطوری هست که مثلا بخواهند اجاره نامه نشان بدهیم؟
    ممنونم از راهنماییتون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shimaesfahani نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز.
    راستش من از طریق فدرال اسکیل ورکر اقدام کرده ام.
    اینطور که دوستان می گویند اگر توی کبک لندینگ کنم و سه ماه اونجا بمونم مثل کبکی ها هستم و نیازی به سی اس کیو ندارم.
    حالا اگر بخواهم کالجی ثبت نام کنم غیر از برگه لندینگ، چه مدرک و سندی میتونم ارائه بدهم که نشون بدهد سه ماه توی کبک بوده ام؟ روالش اینطوری هست که مثلا بخواهند اجاره نامه نشان بدهیم؟
    ممنونم از راهنماییتون.

مقررات کلی Quebec residency را در لینک زیر میتونید ببینید. باید یکی از چهارده شرط لینک زیر را داشته باشید. فکر میکنم شرط 8 شامل شما میشه:
    http://www.concordia.ca/admissions/t...ituations.html

برای سند زندگی در یک استان معمولا اجاره نامه یا مدارکی مثل حساب بانکی و نظیر آنها لازمه. برای اطمینان بیشتر میتونید به کالج مربوطه ایمیل بزنید و بپرسید.