نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 8 از 159 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه هزینه ها برای تشخیص Full Fund بودن در شهرهای مختلف کانادا

در مورد چونه زدن با استاد نمیدونم ولی در مورد کافی بودنش شهریه دانشگاه رو چک کنید علاوه بر اون برای زندگی هم
    فکر کنم با توجه به کیس خودم حدود 14000 در سال لازم داشته باشید.

Junior Member

میلاد جان ممنون از پاسختون
    شهریه دانشگاه سالی 8000 تاست.بنظر شما اگه بخوام به استاد بگم زیادتر میخوام چجوری بگم که بد نشه؟
    راستی شما هم آلبرتا هستین؟

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aydin4509
    سلام
    من از دانشگاه آلبرتا برای مستر پذیرش دارم.استادم گفته سالی 13000تا میده برای RA و هفته ای 12 ساعت کار
    میخواستم از دوستان بپرسم آیا این مقدار کم نیست؟میتونم از استاد بخوام بیشترش کنه ؟
    اگه به استاد بگم کار درستی یا نه؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.
    13000 تا خیلی کمه. شما تا 20 ساعت هم میتونید کار کنید پس حتماً به استاد بگید که مقدار ساپورتتون رو زیاد کنه. میتونید هم ازش درخواست TA کنید. الان که پذیرش دارید راحت میشه در مورد این مسائل صحبت کرد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aydin4509
    میلاد جان ممنون از پاسختون
    شهریه دانشگاه سالی 8000 تاست.بنظر شما اگه بخوام به استاد بگم زیادتر میخوام چجوری بگم که بد نشه؟
    راستی شما هم آلبرتا هستین؟
    سلام
    نه من عازم carleton هستم. همونطور که emperial عزیز گفت باید با استاده چونه بزنی
    در شهر اتاوا برای دانشگاه کارلتون سالی 26000 تخمینیه که دانشگاه زده که شکا واسه تحصیل و زندگی
    احتیاج داری که حدودا 13000 در سال مربوط به تحصیل میشه بقیشم زندگی. با استاده هماهنگ کن.

samand29
    Guest

سلام دوستان عزيز
    من يه سوال دارم و آن هم اينكه با سالي 22000 دلار ميشه هزينه دانشگاه و خرجي زندگي رو ادامه داد و آيا بعد از درس ادامه يافتن كار و اقامت ميسر خواهد بود؟ ممنون ميشم جواب بديد

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط samand29
    سلام دوستان عزيز
    من يه سوال دارم و آن هم اينكه با سالي 22000 دلار ميشه هزينه دانشگاه و خرجي زندگي رو ادامه داد و آيا بعد از درس ادامه يافتن كار و اقامت ميسر خواهد بود؟ ممنون ميشم جواب بديد
    سلام
    سوال شما دو جنبه دیگه داره که اصلا به این موضوع مربوط نیست.
    لطفا سوال درباره کارو در زیر انجمن http://www.applyabroad.org/forum/ind...ard,119.0.html و اقامت در کانادا رو در زیر انجمن http://www.applyabroad.org/forum/ind...oard,41.0.html مطرح کنید.
    ممنون

Junior Member

سلام من برای dalhousie 16000 فاند گرفتم. توی سایت گفته داخلی 16000 ولی international همراه با تفاوت شهریه و health حدود 22000 می شه. ولی در این تاپیک نوشته شده بود که برای halifax مقدار 16000 کافیه. می خواستم بدونم مقدار کافی دقیقا چه مقدار لازم هستش؟
    Innovate or evaporate

ApplyAbroad Champion

پیش فرض تفاوت قیمت میوه و خواربار در مناطق مختلف کانادا ،از 2 تا 6 برابر

ایرانتو: بسته به اینکه در کجای کانادا زندگی می کنید، بهای میوه تازه و خواربار بهداشتی و مفید، بین دو تا شش برابر متفاوت است.
    گزارش سالانه بنیاد قلب و بیماری ها قلبی حاکیست، طبق بررسی های بعمل آمده در 66 شهر و منطقه مختلف کانادا، به عنوان مثال شش عدد سیب در شهر پتربورگ انتاریو 90 سنت و در شهر رنکین نانووات، 7.64 دلار است و یا یک کیلو گوشت گوساله در اتاوا 13.21 دلار اما همان میزان در بری انتاریو، 4.14 دلار است. همچنین یک بسته پستای گندم کامل در بری 2 دلار ، در رجاینا 7.90 دلار و در داوسون یوکان 11.37 دلار است.
    در عین حال محصولات کارخانه ای مثل خوراکی های کودکان، نوشابه ، بیسکویت و چیپس از تفاوت قیمت کمتری برخوردار هستند.
    در این میان ، هرچه خوراکی بهداشتی و مغذی تر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. برای مثال کره مارگارین با ترنس فت 2.79 دلار و بدون ترنس فت 3.29 دلار و یا برنج قهوه ای 5.09 دلار اما برنج سفید 4.71 دلار گزارش شده است.
    بخش تأسف انگیز گزارش این نهاد بهداشتی حاکی از این است که 47 درصد کانادایی از از میوه ، سبزیجات، گوشت و لبنیات تازه یا دانه های حبوبات کامل و سالم بدلیل قیمت بالای آنها محروم هستند!
    دکتر Beth Abramson سخنگوی بنیاد قلب با اشاره به لزوم انتخاب تغذیه مناسب برای پیشگیری از بیماری های قلبی گفت:" این گزارش باید زنگ خطری برای بیداری ما باشد. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم با بروز بحران اقتصادی در کانادا، چه بسا این آمار بدتر نیز بشود."
    از سوی دیگر Stephen Samis مدیر نظارت بر استاندارد سازی بنیاد معتقد است، هزینه های حمل و نقل نمی تواند تنها دلیل تفاوت قیمت مواد غذایی سالم و تازه باشد.
    وی افزود:" ما باید از خودمان سوال کنیم چرا 6 عدد سیب تازه در شهر کلگری 5 دلار اما در شهر همسایه آن یعنی ادمونتون تنها 1.71 دلار است؟!"
    مسئولان بنیاد مذکور ، موضوع کاهش مالیات محصولات سالم و بهداشتی و افزودن مالیات سایر مواد غذایی خطرناک را به عنوان یکی از بهترین روش ها برای تشویق مصرف کنندگان و بهینه سازی بازار مطرح کرده اند.
    اضافه می شود برای انجام پژوهش مزبور، از چندین نفر داوطلب خواسته شد یک سبد مشابه کالا از فروشگاه عادی محلی یا زنجیره ای خود خریداری کنند. این سبد شامل 6 عدد سیب، یک بسته سیب زمینی، یک بسته پستای گندم کامل ، برنج قهوه ای، یک کیسه شیر یک درصد چربی، پنیر چدار ، گوشت چرخکرده و کره بادام زمینی بود.
    با جمع آوری رسید خرید این افراد در 66 نقطه مختلف کانادا ، نتایج متفاوت و عجیبی بدست آمد. ضمن اینکه حتی در بخش های مختلف شهری مثل تورنتو نیز قیمت ها بسیار متفاوت بود.
    جدول مقابل مجموع قیمت سبد کالا در برخی شهرها را نشان می دهد.

منبع:
    http://iranto.ca/persian/news/news-detail.php?nid=3679

پیش فرض پاسخ : تفاوت قیمت میوه و خواربار در مناطق مختلف کانادا ،از 2 تا 6 برابر

نقل قول نوشته اصلی توسط BLUE SKY
    با سلام
    اختلاف قيمت بين مواد غذايى در كانادا يك چيز كاملا طبيعى هست و حتى ممكن هست كه در يك سوپر ماركت يك محصول يكسان چند قيمت متفاوت داشته باشه.
    مثلا يك بسته تخم مرغ ممكن هست با قيمت 2.2، 3.5، 5 و حتى 6 دلار ارايه بشه.
    علت اين اختلاف قيمت هم ميزان سلامت بودن اون محصول هست و اينكه چقدر علم ژنتيك در توليد اون دخالت كرده باشه. هر قدر يك محصول طبيعى تر باشه گرون تر هست.

مثلا در مورد تخم مرغى كه گفتم من يك تحقيق مختصر انجام دادم. متوجه شدم كه تو آمريكا متخصصان بايو تكنولوژى روى يك نژاد مرغ اصلاحات انجام دادند و اون مرغ ديگه پر در نمياره. در عوض با انرژى كه صرف رشد پر ها ميشد روزى سه تا تخم مرغ تقلبى ميزاره!؟
    و اين تخم مرغ ها همون نمونه هاى ارزون تر هستند.

آخه اين هم شد علم و تكنوژى؟!؟ >

سرطان بزرگ ترين عامل مرگ و مير در كانادا هست.
    موفق باشيد

Junior Member

سلام دوستان،
    من از کلگری نامهٔ پذیرشم اومده با ۱۵ هزار تیچینگ اسیستنت و ۳۰۰۰ برای سامر از طرف استاد و ۶۰۰۰ دیففرنتیل فیه( نصف تویشن، یعنی‌ کلش ۱۲ هزاره که نصفشو میدان) . و گفتن تا سقف ۶۰۰۰ دیگه هم بدن تصمیم میگیرن، حالا من باید تایید کنم ،
    باید چونه بزنم یا یون مال مراحل بده؟ این پولش بسه؟ چونه تا حالا نزدم!( کلا ۲۴ تا ۲۷ ۲۸ ۲۹ تا می‌شه که ۱۲ هزارش تویشن میشه)