نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 82 از 159 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

اگر هنوز مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی هست می تواند با گرفتن واحدهای جدید این نقص را جبران کند و با نمرات بهتر فارغ التحصیل شود. در غیر این صورت یکی از راههای دیگر ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد در داخل و اخذ مدرک و معدل خوب برای جبران کارشناسی است هرچند همواره این به عنوان یک نکته منفی در رزومه خواهد بود ولو تاکید روی آن کمتر شود. همچنین در برخی مواقع امکان گذراندن یک دوره کارشناسی مجدد یا حتی دوره های کوتاه مدت مرتبط با رشته تحصیلی به برخی افراد پیشنهاد می گردد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    سلام یه سوال
    اگه کسی نمره های عالی 20 در دوره کاردانی ش باشه و حتی TA هم بوده باشه اما در دوره کارشناسی ناپیوسته خراب کرده باشه معدل رو و نمره هارو در درسای مشترک چطوری میتونه این رو کاور کنه و عنوانش کنه،

این دوره کوتاه مدت کارشناسی که میگید چی هست در ایران یا در کانادا کدوم دانشگاه ها این شرایط رو دارن، امکان جبران نیست متاسفانه و البته ارشد،

ApplyAbroad Guru

در کانادا که میتونید در خیلی از دانشگاهها و کالجها این دوره ها را به صورت آزاد و با پرداخت هزینه شرکت کنید. تحت عنوان دوره های بدون مدرک سرچ کنید.
    در ایران راحت ترین راه شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی و اخذ یک مدرک دیگر یا گذراندن تعدادی واحد قبل ار انجام مراحل پذیرش خواهد بود.
    اگر وقت هم دارید که یکی از مطمینترین راهها کلا اتمام دوره کارشناسی مجدد است هرچند برخی با همین شرایط و به صورت هزینه شخصی هم پذیرش تونسته اند بگیرند ولی فاند خوب خیلی دیگه سخت است

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    این دوره کوتاه مدت کارشناسی که میگید چی هست در ایران یا در کانادا کدوم دانشگاه ها این شرایط رو دارن، امکان جبران نیست متاسفانه و البته ارشد،

Junior Member

سلام. من از دانشگا وسترن پذیرش دارم ولی استاد میگن خودم برای فاند اقدام کنم. دانشگاه هم منبع خاصی معرفی نمیکنه. خواستم بدونم اسکولار شیپ عمومی در کانادا وجود داره که بشه براش اقدام کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mlabaf نمایش پست ها
    سلام. من از دانشگا وسترن پذیرش دارم ولی استاد میگن خودم برای فاند اقدام کنم. دانشگاه هم منبع خاصی معرفی نمیکنه. خواستم بدونم اسکولار شیپ عمومی در کانادا وجود داره که بشه براش اقدام کنم؟
    اسکالرشیپهای دولت انتاریو مثل OGSو تریلیوم فاند هستند که تعداد خیلی محدودی دانسجوی اینترنشنال میپذیرند ولی ددلاینشون احتمالا همه گذشته. با گوگل سرچ میتونید پیداشون کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک دانشگاه بیرجند

سلام، من دانشگاه اتاوا و رجینا قبول شدم. دانشگاه اتاوا بهم 9000 فاند داده برای یک سال. میشه کسی بگه که شهریه دانشگاه چقدر هستش ؟ چون من سایت دانشگاه رو که نگاه می کنم نفهمیدم که در سال هستش یا در ماه هزینه های دانشگاه. در زیر هزینه شهریه برای یک سال هستش؟
    http://www.registrar.uottawa.ca/Defa...d=4717#engMEng
    اگر برای یک ساله چرا اینقدر از دانشگاه های دیگه بیشتره برای مثال سه برابر شهریه رجیناست:
    http://www.uregina.ca/gradstudies/cu...fees/year.html
    یا تقریبا دو برابر دانشگاه آلبرتا:
    http://ece.engineering.ualberta.ca/e...adTuition.aspx

ممنون میشم از دوستایی که دانشگاه اتاوا هستن بهم پاسخ بدن که هزینه تحصیل و اقامت چقدر هستش دقیقا؟

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

سلام خیلی ممنون میشم پاسخ بدید
    لیسانس مهندسی برق قدرت دانشگاه بوعلی سینا با معدل 17 و آیلتس 7 ، بدون مقاله هستم

1- در ایالت ontario برای master مهندسی برق ، هزینه سالیانه زندگی + دانشگاه چقدر میشه ؟
    2- فاندهایی که میتونم بگیرم به چه صورت هایی هستش و هرکدوم چه مقدار میتونن باشن ؟ ( موقع اپلای یعنی قبل از رفتن به اونجا ، TA ، internship ، یا هرچیز دیگه ای که میدونید )
    3- امکان بورسیه هستش ؟ به چه صورت ؟ مقدارش چقدره ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون میشم پاسخ بدید
    لیسانس مهندسی برق قدرت دانشگاه بوعلی سینا با معدل 17 و آیلتس 7 ، بدون مقاله هستم

1- در ایالت ontario برای master مهندسی برق ، هزینه سالیانه زندگی + دانشگاه چقدر میشه ؟
    2- فاندهایی که میتونم بگیرم به چه صورت هایی هستش و هرکدوم چه مقدار میتونن باشن ؟ ( موقع اپلای یعنی قبل از رفتن به اونجا ، TA ، internship ، یا هرچیز دیگه ای که میدونید )
    3- امکان بورسیه هستش ؟ به چه صورت ؟ مقدارش چقدره ؟
    1. بسته به شهر و دانشگاه فرق میکند ولی برای شهریه و زندگی مجردی بین 25 تا 35 هزار دلار در نظر بگیرید. مبالغ دقیق شهریه را روی وب سایت دانشگاهها میتوانید پیدا کنید.
    2. از فاندهایی که بخشی از هزینه را تامین میکنند هست تا فاندهایی که کل مخارج را پوشش میدهند. مجموعه ای از فلوشیپ یا اسکالرشیپ، TA و RA. به تاپیک انواع فاند مراجعه کنید.
    3. بورسیه برای کانادا یعنی همون فاند گرفتن. از ایران که برای کانادا بورس نمیدهند. باید رزومه قوی داشته باشید و استادی هم در کانادا پیدا کنید که ساپورتتان کند. تاپیکهای پذیرش را یک نگاهی بیندازید.

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1. بسته به شهر و دانشگاه فرق میکند ولی برای شهریه و زندگی مجردی بین 25 تا 35 هزار دلار در نظر بگیرید. مبالغ دقیق شهریه را روی وب سایت دانشگاهها میتوانید پیدا کنید.
    2. از فاندهایی که بخشی از هزینه را تامین میکنند هست تا فاندهایی که کل مخارج را پوشش میدهند. مجموعه ای از فلوشیپ یا اسکالرشیپ، TA و RA. به تاپیک انواع فاند مراجعه کنید.
    3. بورسیه برای کانادا یعنی همون فاند گرفتن. از ایران که برای کانادا بورس نمیدهند. باید رزومه قوی داشته باشید و استادی هم در کانادا پیدا کنید که ساپورتتان کند. تاپیکهای پذیرش را یک نگاهی بیندازید.
    مبالغ دقیق شهریه رو تو کدوم قسمت سایت دانشگاه نوشته ؟ مثلا دانشگاه western

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    مبالغ دقیق شهریه رو تو کدوم قسمت سایت دانشگاه نوشته ؟ مثلا دانشگاه western
    معمولا در قسمت Financial وبسایت دانشگاهها این قسمت وجود دارد. مثلا برای UWO می تونید این لینک را ببینید و به قسمت Tuition Fees برید:
    http://grad.uwo.ca/prospective_stude...nces/fees.html