صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 149

موضوع: سلسله مراتب مواردی که به محض رسیدن باید انجام داد

Member chormang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Milano

پیش فرض سلسله مراتب مواردی که به محض رسیدن باید انجام داد

با سلام به تمام دوستان. اینتاپیک رو ایجاد کردم که دوستانی که اونجا هستند بالاخص آقا رضا و صادق عزیز تجارب خودشون رو از روزهای اولی که اونجا رسیدند رو بگند. سوالاتی که توی ذهن من و شاید خیلی از دوستان باشه رو اینجا تیتر وار میگم.باز اگه موردی توی ذهنتون هست اینجا بگید تا بچه ها با استرس کمتری راهی ایتالیا بشیم.

بیمه: بیمه دانشجویی رو میشه از همین آقایی که دم سفارت هست تهیه کرد یا حتماً اونجا باید دنبال بشه.کلاً روندش رو توضیح بدین که چه مدارکی میخواد و چقدر زمان میبرهو

حساب بانکی،فیسکال کد و این مجوز اقامت....این موارد نیاز به توضیح داره...میدونم این دو دوست نامبرده شاید کارای مهمتری داشته باشند اما اگه از تجاربشون بشنویم همگی خیالمون راحت تره.

با تشکر
    چرمنگ

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سلسله مراتب مواردی که به محض رسیدن باید انجام داد

من یکم ریزتر میشم روی سوالاتی که برای خودم و چند تا از بچه ها پیش اومده:

--بیمه چقدر اعتبار داره؟ تا آخر همون سال میلادی یا 1 سال از زمانی که بیمه میشیم؟
    --دانشگاه برای ثبت نام از ما چه مدارکی میخواد؟
    --این fiscal code رو گویا اینجا هم میشه گرفت...راهش چیه؟ و اینکه معتبره؟
    --برای مجوز اقامت نشانی محل سکونت میخوان؟ اگه خوابگاه هنوز OK نشده باشه چه آدرسی باید داد؟

قبلا و قلبا ممنون! ...
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط chormang نمایش پست ها
    با سلام به تمام دوستان. اینتاپیک رو ایجاد کردم که دوستانی که اونجا هستند بالاخص آقا رضا و صادق عزیز تجارب خودشون رو از روزهای اولی که اونجا رسیدند رو بگند. سوالاتی که توی ذهن من و شاید خیلی از دوستان باشه رو اینجا تیتر وار میگم.باز اگه موردی توی ذهنتون هست اینجا بگید تا بچه ها با استرس کمتری راهی ایتالیا بشیم.

بیمه: بیمه دانشجویی رو میشه از همین آقایی که دم سفارت هست تهیه کرد یا حتماً اونجا باید دنبال بشه.کلاً روندش رو توضیح بدین که چه مدارکی میخواد و چقدر زمان میبرهو

حساب بانکی،فیسکال کد و این مجوز اقامت....این موارد نیاز به توضیح داره...میدونم این دو دوست نامبرده شاید کارای مهمتری داشته باشند اما اگه از تجاربشون بشنویم همگی خیالمون راحت تره.

با تشکر
    چرمنگ
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    من یکم ریزتر میشم روی سوالاتی که برای خودم و چند تا از بچه ها پیش اومده:

--بیمه چقدر اعتبار داره؟ تا آخر همون سال میلادی یا 1 سال از زمانی که بیمه میشیم؟
    --دانشگاه برای ثبت نام از ما چه مدارکی میخواد؟
    --این fiscal code رو گویا اینجا هم میشه گرفت...راهش چیه؟ و اینکه معتبره؟
    --برای مجوز اقامت نشانی محل سکونت میخوان؟ اگه خوابگاه هنوز OK نشده باشه چه آدرسی باید داد؟

قبلا و قلبا ممنون! ...
    چهار تاپیک پایین تر
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...B1%D9%88%D9%85...)

صفحه دوم
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...8A%D8%A7/page2

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

یه مقدار اطلاعات جمع آوری کردم از این ور اون ور که البته لینک مراجع را دم دست ندارم اما همه دولتی و مطمئن بودن...

این چیزایی که attach کردم به این پست و پست بعدی، توضیحات مربوط به اجازه اقامت، نحوه ی دریافت فرم های مربوطه، هزینه های لازم، نمونه خالی و تکمیل شده فرم ها و فیش واریزی پست و پاکت مخصوص مدارک هست به انضمام ترجمه قسمت های لازم و نحوه ی تکمیل که permission چاپشون هم برداشتم و میتونید پرینت بگیرید و همینجا پر کنید تا اونجا وقتتون گرفته نشه و کار زودتر راه بیفته و آمادگی بیشتری داشته باشید.

سوالی چیزی هم داشتید بفرمایید در حد امکان کمک میکنم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    رضاجان مطمئناً هممون اینها را خوب خوندیم اما جواب کافی دریافت نکردیم که بازم پرسیدیم.

+ مثلاً این Fiscal code اونجا هیچ گواهی رسمی کارتی چیزی در موردش نمی خوان؟ یعنی همینطوری هرجا یه فرم هست و میتونیم کدی که از این سایت ها گرفتیم استفاده کنیم یا باید مثلاً به اداره پلیس و دانشگاه و پست و ... اون کارت رسمی را نشون بدیم؟

Member
    رشته و دانشگاه

یا مثلاً نمیدونم کجا از بس از این ور اون ور چیز خوندم و دیدم اما جایی دیدم که در مورد بیمه نوشته بود تا آخر سال میلادی اعتبار بیشتر نداره و بذارید در شروع سال میلادی بیمه بسین. این درسته؟ اگه اینطور باشه این بیمه ای که دم در کنس.لگری میکنن و فقط مربوط به حوادث هست، کار ما را تا اوایل ژانویه راه میندازه؟

برای مجوز اقامت و یا ثبت نام دانشگاه باید بیمه ارائه بدیم؟ اگه آره همین بیمه را قبول دارن؟ جایی یادمه خوندم باید گواهی بیمه را بدیم کنسولگری تو ایران تایید کنه یا همچین چیزی...

Member
    رشته و دانشگاه

و عملاً همه ی اون سوالات که دوستان نوشتن عیناً داره تکرار میشه. اگر لطف بفرمایید عیناً جواب سوالات مطرح شده را به صورت مختصر و مفید جواب بدید که به فرض اینکه جاهای دیگه فروم هم بعضیا باشن اینجا بصورت کلی داشته باشیم و جمع بندی بشه، ممنون میشم.

Member
    رشته و دانشگاه

اینم بقیه. فقط یکی دیگه مونده نمیدونم چرا attach نمیشه. سعی میکنم تو یه پست دیگه اضافه کنم و مهم هست چون فرم خالی اقامت هست.

Member
    رشته و دانشگاه

نخییر نذاشت هیچ جوره آپلود بشه با اینکه حجمشم چیزی نیست. تکه تکه شده آپلود کردم که موقع extract درست میشه....

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    رضاجان مطمئناً هممون اینها را خوب خوندیم اما جواب کافی دریافت نکردیم که بازم پرسیدیم.

+ مثلاً این Fiscal code اونجا هیچ گواهی رسمی کارتی چیزی در موردش نمی خوان؟ یعنی همینطوری هرجا یه فرم هست و میتونیم کدی که از این سایت ها گرفتیم استفاده کنیم یا باید مثلاً به اداره پلیس و دانشگاه و پست و ... اون کارت رسمی را نشون بدیم؟
    بین کد را اداره مرکزی میده و تا این کد را نداشته باشید حساب بانکی و خیلی کارها را نمی توانید انجام دهید بعضی جا ها فرم اصلی را از شما میخواهند یعضی جاها فقط شماره و به کاغذ اصلی کاری ندارند پیشنهاد میگنم روز اول دنیال این کد بروید و محل و مدارک مورد نیاز را راستش درست یادم نیست ولی welcome desk همون روز اول به شما میگه و این کد در اینترنت هم میشه گرفت ولی مثلا بانک میگه حتما برای افتتاح حساب کاغذ اصلی را میخواهم

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    جایی دیدم که در مورد بیمه نوشته بود تا آخر سال میلادی اعتبار بیشتر نداره و بذارید در شروع سال میلادی بیمه بسین. این درسته؟ اگه اینطور باشه این بیمه ای که دم در کنس.لگری میکنن و فقط مربوط به حوادث هست، کار ما را تا اوایل ژانویه راه میندازه؟

برای مجوز اقامت و یا ثبت نام دانشگاه باید بیمه ارائه بدیم؟ اگه آره همین بیمه را قبول دارن؟ جایی یادمه خوندم باید گواهی بیمه را بدیم کنسولگری تو ایران تایید کنه یا همچین چیزی...
    بیمه تا آخر سال میلادی هست و من در مورد اون بیمه اطلاعی ندارم ولی اکثرا بچه ها اینحا در پست بانک بیمه میگیرند.
    بیمه برای همه کارها لازم هست به خصوص اوایل و حتی اگپر سفر کشوهای همسایه بروید به جز کارت اقامت که بعد از 3 ماه میاد بیمه هم میخواهند البته اگر مشکوک بشن و گیر بدهند و سفارت ایران هم برای ثبت نام و تشکیل پرونده از شما بیمه میخواهد ولی ربط به تایید نداره و کاری به این حرفها ندارد

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)