صفحه 11 از 45 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

سلام
    برا زنده موندن بله این درسته ولی اگه 3 وعده غذا در روز برا شما 300-400 تا در ماه در میاد. این شامل یه زندگی متوسط در ایران میشه. کمی بالا و پایین متوسط. من نمیدونم Hatefrad عزیز چطور حساب کرده که به این مبلغ رسیده. البته اونایی که بورس DSU دارن یکم وضعیتشون فرق میکنه چون اینجا بچه ها کارتی دارن که روزی یه وعده تا سقف 7.5 یورو میتونن ازش استفاده کنن و فقط دو وعده دیگه با خودشونه. من که چنین چیزی ندارم باید هر سه وعده رو بدم که حدود 350 تا در ماه در میاد.
    در مورد مسکن اینجا دربو داغون ترین نوع خوابگاه 200 یورو در ماه درمیاد و خونه هم بخواید از حدود 400 برا 50-55 متری شروع میشه. اگه دنبال چیز متوسط به بالا هستین در ازای هر متر حداقل 10 یورو حساب کنید. شما برا 60 متری باید 600-700 بدین یا اینکه برین بیرون شهر و مثل اونو 100 تومن ارزونتر بگیرید. اگه خونه 2 نفره میگیرید رو 300-350 نفری حساب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    هزینه‌های جاری زندگی رو گفتم من (یعنی اونایی که برای زنده موندن کافی هست) !
    خونه +‌غذا = ۲۵۰ + ۱۵۰ (به صورت متوسط یعنی افرادی هستن که از این کمتر خرج می‌کنن و افرادی که از این بیشتر خرج می‌کنن..)
    ...
    ویرایش توسط hatefrad : December 31st, 2010 در ساعت 09:44 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MILAN2010 نمایش پست ها
    سلام
    برا زنده موندن بله این درسته ولی اگه 3 وعده غذا در روز برا شما 300-400 تا در ماه در میاد. این شامل یه زندگی متوسط در ایران میشه. کمی بالا و پایین متوسط. من نمیدونم Hatefrad عزیز چطور حساب کرده که به این مبلغ رسیده. البته اونایی که بورس DSU دارن یکم وضعیتشون فرق میکنه چون اینجا بچه ها کارتی دارن که روزی یه وعده تا سقف 7.5 یورو میتونن ازش استفاده کنن و فقط دو وعده دیگه با خودشونه. من که چنین چیزی ندارم باید هر سه وعده رو بدم که حدود 350 تا در ماه در میاد.
    در مورد مسکن اینجا دربو داغون ترین نوع خوابگاه 200 یورو در ماه درمیاد و خونه هم بخواید از حدود 400 برا 50-55 متری شروع میشه. اگه دنبال چیز متوسط به بالا هستین در ازای هر متر حداقل 10 یورو حساب کنید. شما برا 60 متری باید 600-700 بدین یا اینکه برین بیرون شهر و مثل اونو 100 تومن ارزونتر بگیرید. اگه خونه 2 نفره میگیرید رو 300-350 نفری حساب کنید.
    خب من داشتم در مورد تورین صحبت می‌کردم
    غذا از خود منسای دانشگاه کاملترین نوعش ۲.۵ یورو هست که دو وعده در روزش میشه ۵ یورو و ماهی ۱۵۰ یورو.. صبحونه هم روزی یه یورو در روز در نظر بگیری میشه ۳۰ یورو !
    من خودم اگه بخوام تو منسا غذا بخورم.. غذا رو ۱.۶ یورویی میگیرم که برام در میاد ۹۶ یورو در ماه که با صبحونه نیم یورویی میشه ماهی ۱۵ یورو که مجموعش میشه ۱۱۱ یورو..
    غذا رو توی خونه بخوای درست کنی که خیلی ارزونتر در میاد ! به صورت متوسط هر وعده غذایی ۱ یورو..
    من نمیدونم شما چطوری ۳۵۰ یورو برای غذا در نظر گرفتید ؟

در مورد اتاق هم قبلن بارها گفتم متوسط ۲۵۰ یورو در ماه تو تورین به نظر من برای دانشجوها در میاد ! بعضی از دوستان هستن که ماهی ۳۵۰ تا هم میدن برای خونه مونولوکاله یا خونه‌های شیک‌تر.. بعضی هم ماهی ۲۰۰ میدن برای خونه خوب و قابل سکونت و تمیز ولی خب اتاق دو نفره.. به هر حال زندگی دانشجویی همین هست ! اگه می‌خواین هزینه‌ها بیاد پایین باید قید اتاق تک‌نفره و خونه لوکس و غیره رو برای مدتی بزنید

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض پاسخ : خوابگاه های پلی تکنیک میلان

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    اگه بورس نیستین. قیمت ها در میلان همیناست. علت مناسبتر بودن قیمت های لکو اینه که هم از میلان فاصله داره و هم اینکه یه شهر کوچیکه. ؛خود بچه های لکو با گلایه میگفتم روستاست! اما من تا خودم یه یار نرم ببینم باور نمیکنم! به نظر من باید در حد کومو باشه که اونم یه شهر کوچیک و زیباست؛
    والا من که از خود ایتالیایی ها که میپرسم میگن جای خوب و قشنگیه! میگن سلبرتی ها هم اونجا خونه دارن

در ضمن من شنیدم هزینه زندگی توی میلان گرونتر هست نسبت به لکو اینا

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhal نمایش پست ها
    والا من که از خود ایتالیایی ها که میپرسم میگن جای خوب و قشنگیه! میگن سلبرتی ها هم اونجا خونه دارن

در ضمن من شنیدم هزینه زندگی توی میلان گرونتر هست نسبت به لکو اینا
    سلبریتی ها که معمولا کومو هستند؛ من تا الان اینو برای لکو نشنیده بودم! البته همون کوموش همه جایی هستن که ما نمیتونیم اونجا ها خونه بگیریم! مثلا تو دامنه کوه!
    مهمترین چیز در هزینه های ماهانه اجاره خونست. وقتی اجاره خونه لکو پایین باشه یعنی هزینه کمتر. البته نسبت به میلانی ها شما یه هزینه رفت و امد به میلان رو دارید که هربار میشه ۸/۱۰ یورو بلیط +۳یورو هزینه بلیط حمل و نقل روزانه شهری میلان. یه چیزی هم هست اونم بحث امکانات تفریحی شهره که ایا اخر هفته میتونی همونجا بمونی ویا…

خلاصه که تهش هرکسی فقط خودش میتونه بگه که کدوم براش بهتره.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladfox نمایش پست ها
    فکر میکنم در مورد خوابگاه های Lecco همه ی صحبت ها گفته شده. به نظر اکثریت، Gorizia بهترین رزیدنس Lecco محسوب میشه و 90% هم خونتون، هم وطنتون هم هست. فقط مشکل راه داره و Privacy . به قول نیما جان باید کلی خرید رو دستتون بگیرید ببرید بالا. تو Lecco همش جشنه و مردم مخصوصا ً سر تابستون و کریسمس و اعیاد بیرونند تا آخر شب. پول کاررت اتوبوس هم بذارید کنار. انتخاب آخر با خودتونه.
    شاید اینجا جاش نباشه اما کسی میدونه هزینه رفت و آمد اتوبوس چقدر هست؟؟ (لطفا به تاپیک مربوطه منتقل شود)

اتوبوس رو نمیدونم ولی از این سایت میتونید قیمت کل قطارهای کل اروپا و ساعت حرکتشون رو چک و یا رزرو کنید
    http://www.raileurope-gcc.com/

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

شاید اینجا جاش نباشه اما کسی میدونه هزینه رفت و آمد اتوبوس چقدر هست؟؟ (لطفا به تاپیک مربوطه منتقل شود)
    جای سوال در تاپیک هزینه هاست.
    باتوجه به اینکه شما سوالتون راجع به میلان هست اطلاعاتی که میدم صرفا مال میلان هست و بقیه شهر ها فرق داره.
    برای استفاده از سیستم حمل و نقل شهری؛ دونوع کاربر داریم:
    ۱.مشترکین ATM که هزینه استفاده رو به صورت ماهیانه میدند:
    برای زیر ۲۷ سال ۱۷ یورو در ماه
    برای بالای ۲۷ سال ۳۰ یورو در ماه
    ۲. غیر مشترکین که بلیط تهیه میکنند.
    بلیط تک سفره که از اولین استفاده ۷۵ اعتبار داره: ۱ یورو
    بلیط ۱ روزه که از اولین استفاده ۲۴ ساعت اعتبار داره: ۳ یورو
    بلیط ۲ روزه که از اولین استفاده ۴۸ ساعت اعتبار داره: ۵.۵ یورو
    بلیط ۱۰ سفره هم که معادل ۱۰ تا بلیط تک سفرست: ۹.۲ یورو
    اینا مهمترین نوع بلیط ها هستند. که مردم استفاده میکنند.
    اطلاعات بیشتر:
    http://www.atm-mi.it/en/ViaggiaConNo...%20Urbani.aspx
    درضمن بلیط اتوبوس مترو و تراموا یکیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaa نمایش پست ها
    اتوبوس رو نمیدونم ولی از این سایت میتونید قیمت کل قطارهای کل اروپا و ساعت حرکتشون رو چک و یا رزرو کنید
    http://www.raileurope-gcc.com/
    قطار های برون شهری ایتالیا رو هم میتونید از این سایت چک کنید.:
    www.trenitalia.com
    **. این پست ها به تاپیک مربوطه منتقل میشه.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. Polimi

بستگی داره که بخواهید چطوری خریداری کنید. هفتگی 8 یورو، ماهیانه 30 یورو، 3 ماهه 86 یورو، سالیانه ( از اول سپتامبر تا 11 جون 183 یورو). ضمنا ً بلیط های 12 حرکته، 12 یورو و ... هم موجوده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دیپلم معماری

ببخشید من اصلا از تحصیل در ایتالیا اطلاع ندارم
    دانشگاه های ایتالیا هیچ هزینه ای برای شهریه یا بیمه نمیگیرن؟
    یعنی رایگانه؟
    من بین فرانسه و ایتالیا گیر کردم خواهشا کمکم کنید

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar_13 نمایش پست ها
    ببخشید من اصلا از تحصیل در ایتالیا اطلاع ندارم
    دانشگاه های ایتالیا هیچ هزینه ای برای شهریه یا بیمه نمیگیرن؟
    یعنی رایگانه؟
    من بین فرانسه و ایتالیا گیر کردم خواهشا کمکم کنید
    بستگی به دانشگاه داره. ولی در حالت عادی (بدون بورس) دانشگاه‌هایی که من می‌شناسم رایگان نیستند.
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)