صفحه 19 از 45 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط userd2011 نمایش پست ها
    سلام
    با تشكر از پاسخ شما!
    با هزينه هائي كه شما گفتين ، من براي تحصيل در ايتاليا حدود مبلغ بورس اديزو ( 4000 در سال) كم دارم. حالا يا بايد بورس مربوطه رو بگيرم يا با كار تامين كنم . به نظر شما امكانش هست؟ مي ارزه كه ادم ريسك كنه و بياد اونجا.
    ممنون!
    درود به شما
    به نظر من تنها در شرایطی این ریسک رو کنید که اطمینان داشته باشید در شرایطی که نه کار و نه بورس داشتید هنوز یک راهی داشته باشید که بتونید هزینه‌ها رو برآورده کنید. وگرنه چنین ریسکی تو یه کشور دیگه میتونه مشکلات زیادی رو براتون ایجاد کنه. (منظورم در بدترین شرایط هست البته)
    پیروز باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - موسسه آموزش عالی صنعتی فولاد

سلام. من تو سایتای مختلف که جستجو می کنم اعداد و ارقام مختلف و بعضا ضد و نقیض می بینم. یه سایت گفته ماهی 1000 تا 1500 یورو این دوستمون می گن برای دو نفر 700 یورو! ممکنه کسی به من بگه از کجا می تونم دقیقا بفهمم برای زندگی دانشجویی توی میلان چقدر ماهیانه باید خرج کنم؟ من با یه موسسه صحبت کردم اونا گفتن ماهی 700 یورو. من می خوام اگر بشه منبع از سایتای رسمی دولت ایتالیا یا سایتای دانشگاه باشه. خودم دارم سایت دانشگاه پلی تکنیک میلان رو میگردم نوشته خونه ماهی 700 یورو. این خیلی گرونه. خونه ارزونتر پیدا نمیشه؟
    اگر 4000 یورو برای تضمین باید تو حساب باشه، منطقا باید همون هم خرج یک سال زندگی باشه، درست نیست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - موسسه آموزش عالی صنعتی فولاد

این ها اطلاعاتی که سایت دانشگاه پلی تکنیک میلان زده

Approximate prices of some items are listed below (in euro):
    Housing: 700 / month
    Milk: 1.50 / Litre
    Bread: 4.00 / Kilo
    Beef: 10.00 / 25.00 / Kilo
    Chicken: 5.00 / 10.00 / Kilo
    Rice: 2.00 / Kilo
    Pasta: 1.00 / Kilo
    Mineral water: 1.00 / Litre
    Newspaper: 1.00
    Cinema: 7.50
    Fast food menu: 7.50
    Train ticket Milano - Rome: 46.00 (Intercity train), 89.00 (Eurostar high-speed train) - one way Roma and Milano
    Bus ticket: 1.00 (1 journey), 30.00 monthly pass
    Happy hour: 8.00

من یه زندگی نسبتا خوب رو حساب کردم ماهیانه 1200 یورو برای دو نفر میشه. چقدر میشه به این ارقام اعتماد کرد؟

این ها همه بستگی به خودتون و نحوه خرج کردنتون داره. مثلاً برای خوراک خیلی ها رو دیدم که ازکانتین دانشگاه استفاده می کنن و غذا براشون ارزون میفته ولی در کل برا غذا 200 تا 250 حساب کنین. برا خونه هم بستگی به مکان و موقعیتی که میگیرین فرق داره. از 300 یا 350 برا یه اتاق تک نفره حساب کنین تا یه خونه تکی که بازم قیمت با توجه به موقعیت فرق داره. کرایه اتوبوس و مترو رو هم حساب کنین. اگه خونتون دور باشه چه نوع بلیطی می گیرین. ولی به نظر من با 650 تا 700 راحتین.
    در ضمن خودتون رو خیلی با اعداد و ارقام سایتها درگیر نکنین. تا نیاین اینجا چیزی دستگیرتون نمیشه. همه بستگی به خریدهاتون و اینکه از کجا خرید می کنین. نگران نباشین دستتون میاد.
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک

کسی از رم هست ؟!

می خوام یه سطح هزینه ی زندگی متوسط رو بدونم تو رم !!!!
    می خوام با تورین مقایسه کنم !

لطفاً سریع بهم جواب بدید خواهشاً من 7 روز دیگه باس انتخاب کنم !

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط monmoni نمایش پست ها
    کسی از رم هست ؟!

می خوام یه سطح هزینه ی زندگی متوسط رو بدونم تو رم !!!!
    می خوام با تورین مقایسه کنم !

لطفاً سریع بهم جواب بدید خواهشاً من 7 روز دیگه باس انتخاب کنم !
    دروود.
    البته به نظر من اولاً هزینه های زندگی همیشه در پایتخت بالا بوده و دوماً کیفیت زندگی در شمال ایتالیا خیلی بهتر از مرکز و جنوبه از طرفی تورین دانشجواش بیشترن. در پایین هزینه های 2 شهر رو براساس دلار گذاشتم نگاه کن.

زندگی در تورین
    زندگی در رم

بچه ها هزینه ی زندگی توی رم چطوره؟ آیا خیلی بالاتر از تورینه؟ کرایه ی خونه و غیره در چه حدیه؟! آیا سخت تر از تورین به بورس و خوابگاه میشه دسترسی داشت یا آسون تر؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط pymebrahimi نمایش پست ها
    بچه ها هزینه ی زندگی توی رم چطوره؟ آیا خیلی بالاتر از تورینه؟ کرایه ی خونه و غیره در چه حدیه؟! آیا سخت تر از تورین به بورس و خوابگاه میشه دسترسی داشت یا آسون تر؟
    دوست عزیز.
    شما پست بالا(186) رو که واسش لینک گذاشتم رو نگاه بندازید. هزینه تقریبی در رم رو حدود 1000 یورو و در تورین 700 یورو تخمین زده.

Junior Member

دوستان سلام
    تا اونجای که من تحقیق کردم برای زندگی دانشجویی تو اروپا مقدار هزینه ای که لازمه برای هر ماه بین 500 تا 1200 یورو متغییره اما اکثر دانشجوا ها مجردن الان سوال من اینه
    برای یه خانواده سه نفری(یک بچه) چه مقدار در یک ماه هزینه برای زندگی در ایتالیا لازمه؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط steppenwolf نمایش پست ها
    این ها اطلاعاتی که سایت دانشگاه پلی تکنیک میلان زده

Approximate prices of some items are listed below (in euro):
    Housing: 700 / month
    Milk: 1.50 / Litre
    Bread: 4.00 / Kilo
    Beef: 10.00 / 25.00 / Kilo
    Chicken: 5.00 / 10.00 / Kilo
    Rice: 2.00 / Kilo
    Pasta: 1.00 / Kilo
    Mineral water: 1.00 / Litre
    Newspaper: 1.00
    Cinema: 7.50
    Fast food menu: 7.50
    Train ticket Milano - Rome: 46.00 (Intercity train), 89.00 (Eurostar high-speed train) - one way Roma and Milano
    Bus ticket: 1.00 (1 journey), 30.00 monthly pass
    Happy hour: 8.00

من یه زندگی نسبتا خوب رو حساب کردم ماهیانه 1200 یورو برای دو نفر میشه. چقدر میشه به این ارقام اعتماد کرد؟
    چند موردش رو خیلی زیاد گفته
    آخه مثلا آب معدنی رو شما نمیرید آبی رو بگیرید که به ازای هر لیتر ۱ یورو باشه! اینجا میشه با ۱ یورو؛ ۴ لیتر آب معدنی خرید!
    گوشت و مرغ رو بستگی داره از کجا بخرید؛ اگر از قصابی بگیرد تقریبا نصف این مبلغ میشه ولی اگر از سوپرمارکت بگیرید تقریبا درست گفته.
    پاستا و سینما و فست فود هم قیمت هاشون کمی کمتر از این میشه.
    برای بلیط قطار هم راه های کم هزینه تری معمولی وجود داره؛ مثلا از تخفیف های موجود در سایت قطار استفاده کنید و یا …
    happy hour در میلان تقریبا همینه از ۶ یورو شروع میشه تا ۱۰ یورو (به طور معمول)
    برنج رو هم من خودم اینجا به همین قیمتی که گفته می گیرم؛ که البته این هم بستگی به جایی که ازش میگیرین داره.
    خونه رو هم اگر بخواید تنها باشید؛ در همین حدود قیمت هاست در میلان وگرنه که میشه در یک آپارتمان دو خوبه دو نفر باشید با اتاق مجزا حدود ماهی ۵۰۰-۵۵۰ و اگر به شرایط سخت تری هم راضی باشید؛ مثلا یک اتاق برای دو نفر میشه تا ۳۵۰ هم پیدا کرد.

===
    همه این قیمت ها برای میلانه.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)