صفحه 20 از 45 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

Banned

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

دوستان یک سوال داشتم ؟؟
    هزینه شهریه دانشگاه ها سالی چقدر هست ؟ ایا زندگی در رم و میلان فرقی داره ؟ ایا خابگاه ها مجانی هستن ؟ اینطوری که من حساب کردم اگر کسی خابگاه بگیره چیزی حدود 300 یورو ماهی خرجس میشه درسته ؟ اگر کسی در هفته 20 ساعت پاره وقت کار کنه چیزی حدود 600 یورو در میاره ماهانه درسته ؟ ایا میشه تو خود دانشگاه کار کرد؟ کار های ساده یا کارگری پیدا میشه ؟

Banned

دوستان هزینه در میلان یا رم اگر بخایین خابگاه بگیری چقدر در میاد ؟
    ایا خابگاه ها رایگان هستن ؟

Member naviditaly آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مخابرات-پلی تکنیک تورینو

دوستان چون پارسال خودم فروم رو میخوندم و حرفهای زد و نقیض زیاد میدیدم اول میگم که این رقم ها خرج خود من هست در تورینو.
    در مورد خونه
    ما 4 نفر در یک خونه با 2 اتاق (هر 2 نفر یک اتاق) زندگی میکنیم که بابتش در کل 710 یورو در ماه پول میدیم.با هزینه های قبض ها در 6 ماه سرد سال حدود 220 یورو و در 6 ماه دیگر حدود 190 یورو هزینه مسکن هر نفر میشه
    در مورد خرج های دیگه حد اکثر ماهی 100 یورو خرج میکنیم (تفریح و خورد و خوراک)
    نکته بیار مهم
    این برای زمانیه که جا افتادیم.2ماه اول خرج هر کسی بیشتر از این هست
    اگر سوالی بود حتما با پیام خصوصی بپرسید من اینجا جواب میدم.اما فروم رو برای سوال ها نمیتونم بخونم

Member naviditaly آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مخابرات-پلی تکنیک تورینو

در مورد هزینه دانشگاه هم وقتی ادیزو داشته باشی که احتمالا همه دارند یک قسط 220 یورو میدیم که وقتی 25 واحد پاس کنیم این پول رو پس میدن
    اگر سوالی بود حتما با پیام خصوصی بپرسید من اینجا جواب میدم.چون وقت ندارم فروم رو برای سوال ها نمیتونم بخونم

Junior Member

سلام

کسی می دونه هزینه های زندگی توی ونیز چقدر است ؟ هزینه خوابگاه و ...

مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط sorry نمایش پست ها
    دوستان یک سوال داشتم ؟؟
    هزینه شهریه دانشگاه ها سالی چقدر هست ؟ ایا زندگی در رم و میلان فرقی داره ؟ ایا خابگاه ها مجانی هستن ؟ اینطوری که من حساب کردم اگر کسی خابگاه بگیره چیزی حدود 300 یورو ماهی خرجس میشه درسته ؟ اگر کسی در هفته 20 ساعت پاره وقت کار کنه چیزی حدود 600 یورو در میاره ماهانه درسته ؟ ایا میشه تو خود دانشگاه کار کرد؟ کار های ساده یا کارگری پیدا میشه ؟
    دوست عزیز کاملا بستگی به دانشگاهی که شما انتخاب میکنید داره، مثلا پلی تکنیک میلان که دانشگاه گرونی محسوب میشه 3300 یورو در سال شهریه میگیره، اما دانشگاه هایی هم هستند که خیلی ارزون تر از این حرفها در میان!
    زندگی در هر شهر ایتالیا با شهر دیگرش متفاوته ، اگر از نظر هزینه میگید تا جایی که من شنیدم رم یه مقداری از میلان گرونتره، اما رم و میلان خودشون گرونترین شهرهای ایتالیا محسوب میشن.

خیر خوابگاه مجانی نیست،شما برای خوابگاه مثل خونه ای که اجاره میکنید باید ماهیانه پول بپردازید، اما در صورتی که از بورس برخوردار بشید هزینه خوابگاهتون رو هم میپردازند و به عبارتی شما نیازی نیست پولی برای خوابگاه بپردازید.
    بله بستگی به شهر داره، بستگی خوابگاهتون هم داره. هر شهر یا دانشگاه تعداد مختلفی خوابگاه داره که بعضی ها بهتر هستند یا بعضی ها گرونتر هستند. بستگی به 1 تخته یا دو تخته بودن اتاقتون در خوابگاه هم داره. اما در میلان همون حدود در میاد

اینجور که سفارت میگه شما برای زندگی در شهرهای بزرگ ایتالیا مثل رم، میلان یا فلورانس به چیزی حدود 700 یا 800 یورو نیاز دارید برای یه زندگی معمولی دانشجویی. اما دوستانی هستند که صرفه جویی میکنند و ممکنه خیلی کمتر خرجشون بشه، دوستانی هم هستند ممکنه بیشتر از اینها خرج کنند. این چیزی هست که خود سفارت و اکثر بچه ها راجع به این شهرها گفتند. (اما به طور مثال اگه شما با 4، 5 یا 6 نفر خونه اجاره کنید، به طبع هزینه اجارتون پایین میاد ، در نتیجه میزان هزینه های ماهیانتون)

در مورد کار اطلاعی ندارم اما این رو میدونم که نه به حساب کار و نه به حساب بورس نباید بیاید. باید با این حساب بیاید که امکان داره بورس گیرتون نیاد و امکان داره کار هم گیرتون نیاد. شهری مثل میلان از موقعیت خوبی برای کار برخوردار نیست و سخت کار گیر میاد. کار توی دانشگاه پیدا کردن هم طبیعتا سخته چون بسیاری از دانشجوها جویای کار هستند و اولین جایی که دنبالش میگردند دانشگاهه، اما خوب هیچ چیزی نشد نداره. اگر تلاش کنید و بگردید کار گیر میاد به نظر من، اما به امید کار یا بورس و بدون هیچگونه پشتوانه مالی نیاین.
    ویرایش توسط maryammv : May 29th, 2012 در ساعت 04:29 AM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedhsn نمایش پست ها
    سلام

کسی می دونه هزینه های زندگی توی ونیز چقدر است ؟ هزینه خوابگاه و ...

مرسی
    هزینه های کلی در ایتالیا 300 تا 800-900 متغیره ...
    ولی ونیز کلا شهر گرونی هست و به خود شما همه چیز بستگی داره واقعا در باره این شهر سخته تایین کردن ...

سلام به همه دوستان

من یه سوال داشتم , ممنون میشم از دوستانی که میلان هستند جواب بدن
    هزینه ی زندگی در میلان برای شرایطی که نخواهیم خیلی صرفه جویی کنیم و زندگی به "شدت دانشجویی" داشته باشیم
    ماهانه چقدر در میاد؟
    منظور من بیشتر اینه که یه آپارتمان کوچیک یا سوییت به صورت انفرادی اجاره بشه و بقیه هزینه ها هم نرمال (نه بالا و نه خیلی پایین ) باشه (توی میلان)
    (خیلی ممنون میشم اگه کسی که اطلاع دقیق داره جواب بده)

خیلی خیلی ممنون
    ویرایش توسط slalom3 : August 1st, 2012 در ساعت 07:51 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط slalom3 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان من یه سوال داشتم , ممنون میشم از دوستانی که میلان هستند جواب بدن هزینه ی زندگی در میلان برای شرایطی که نخواهیم خیلی صرفه جویی کنیم و زندگی به "شدت دانشجویی" داشته باشیم ماهانه چقدر در میاد؟ منظور من بیشتر اینه که یه آپارتمان کوچیک یا سوییت به صورت انفرادی اجاره بشه و بقیه هزینه ها هم نرمال (نه بالا و نه خیلی پایین ) باشه (توی میلان) (خیلی ممنون میشم اگه کسی که اطلاع دقیق داره جواب بده) خیلی خیلی ممنون
    سوئیس کوچیک شخصی با 500 تا میتونی پیدا کنی 300 تا هم هزینه چیز های دیگه ...

Junior Member

دوستان من دیروز توی یه قسمتی از همین سایت apply abroad خوندم که دانشگاههای ایتالیا اجازه کار به دانشجوهاشون نمیدن درسته؟!!!!منظورم همون اجازه 180 یا 90 روز کار در طی ساله که اکثر کشورا برای دانشجوهاشون در نظر میگیرن!!!!خوب پس معذرت میخوام با این حساب اگر یه بدبختی پیدا بشه که بورس نداشته باشه باید برای هزینه های زندگیش تو اونجا چیکار کنه؟!!!یعنی این همه آدم که رفتن ایتالیا همشون باباهاشون از اینور واسشون پول میفرستن؟!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)