صفحه 22 از 45 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

ممنون از جواب کاملتون ... تاپیک و خونده بودم . می‌خواستم هزینه‌ها رو به روز بدونم . چون از ساله ۲۰۰۹ فک کنم شروع میشد . به هر حل جوابتون عالی‌ بود ... من دنبال ۱ جایی هستم که فقط ایتالیا درس بده ... و اینکه رشتهام اقتصاد هس ... اگه فاند طولانی‌ مدت باشه روندش خیلی‌ بده ... دوس دارم جوری باشه که ... مثلا تقاضا فاند بعدی ... بد که فاند نشدی ... معمولی‌ ثبت نام کنن ... یعنی‌ مثل امتحان کردن شانس باشه ... نه اینکه قبول نکنان . مجبور شی‌ مراحل و دوباره طی‌ کنی‌ ... البته من هم چنان در حال مطالعه شرایط ایتالیا هستم ... تا ۸ شهریور که شما فرمودین خیلی‌ مونده ... ولی‌ دنبال خیلی‌ کشور بودم ... تا هادی که تاپیک‌ها رو خوندم اصلا منصرف شدم از ایران برم ... تا ۱کی‌ از دستم گفت ایتالیا برو . بدون اینکه من بگم .. از اونجا که حس خوبیم به این کشور دارا ... بدم نمیاد برم... فوقش بر می‌گردم دیگه . به جاش ۱ تجربه خوب تو زندگیم کسب می‌کنم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط wramtin نمایش پست ها
    ممنون از جواب کاملتون ... تاپیک و خونده بودم . می‌خواستم هزینه‌ها رو به روز بدونم . چون از ساله ۲۰۰۹ فک کنم شروع میشد . به هر حل جوابتون عالی‌ بود ... من دنبال ۱ جایی هستم که فقط ایتالیا درس بده ... و اینکه رشتهام اقتصاد هس ... اگه فاند طولانی‌ مدت باشه روندش خیلی‌ بده ... دوس دارم جوری باشه که ... مثلا تقاضا فاند بعدی ... بد که فاند نشدی ... معمولی‌ ثبت نام کنن ... یعنی‌ مثل امتحان کردن شانس باشه ... نه اینکه قبول نکنان . مجبور شی‌ مراحل و دوباره طی‌ کنی‌ ... البته من هم چنان در حال مطالعه شرایط ایتالیا هستم ... تا ۸ شهریور که شما فرمودین خیلی‌ مونده ... ولی‌ دنبال خیلی‌ کشور بودم ... تا هادی که تاپیک‌ها رو خوندم اصلا منصرف شدم از ایران برم ... تا ۱کی‌ از دستم گفت ایتالیا برو . بدون اینکه من بگم .. از اونجا که حس خوبیم به این کشور دارا ... بدم نمیاد برم... فوقش بر می‌گردم دیگه . به جاش ۱ تجربه خوب تو زندگیم کسب می‌کنم ...
    خواهش میکنم
    این هزینه های زندگی در میلان که به نوعی گرانترین شهر ایتالیا یا اگر گرانترین نباشه یکی از گرانترین شهر های ایتالیاست ؛ البته به نقل از سایت پلی تکنیک میلان
    http://www.polinternational.polimi.i...ost-of-living/

هزینه خونه رو 700 تا زده که به نظر من خیلی خیلی بالا زده با 400-500 یه خونه خوب میشه پیدا کرد
    در میلان با 900 - 1000 میشه زندگی کرد ، بولونیا چون شهر توریستی هست بین 700-800 ، رم هم چون توریستی است 600-700 ، تورین بین 500-600

*** این رو هم اضافه کنم که هزینه ها شخصی است و ممکنه بالا پایین بشه همه چیز بستگی به خودتون داره ***

باید دانشگاه های ایتالیا رو بگردی ببینی چه دانشگاهی رشته شما رو داره و اینکه به ایتالیایی هست من اطلاعی در این مورد ندارم ! اما تا اونجا که میدونم انگلیسی - ایتالیی هستند اکثرا

در مورد فاند هم تووی قسمت بورس و قسمت دکتری توضیحات کامل هست ، لطفا مطالعه شود

Junior Member

تو ایتالیا هزینهٔ اینترنت هم داریم ؟ آیا صورت همه اینترنتا بالاست ؟
    هزینهٔ خرید ماشین چطوریه ؟
    هزینهٔ رفتن به استادیوم چطوریه ؟
    هزینهٔ ضبط صدا در استودیو ... آهنگ خوندن چی‌ ؟ کسی‌ این مورد و میدون ؟ آیا می‌شه در بازار سیاه کار کرد ؟ مثلا چه میدونم ... ممممم یه کاری که درامدزا باشه دیگه ... آیا آدمی‌ زرنگ باشه اونجا می‌تونه کار مبتکرانی انجام بده... موردی دیدین ؟ مثلا چه می‌دونم واسه ایتالیاها شعر و ترانه بگه
    واسشون آهنگ بسازه ... مجوز می‌خواد ؟
    کار تو رستوران چی‌ ؟ اونم نمی‌شه ؟ ... هزینه واسه جیم چطوره ؟

Junior Member

یک سالی‌ که برای من پیش اومده اینه که ... ۱۵۰۰ دلار ارزی که واسه هزینهٔ دانشگاه به صورت دولتی... خود دولت میده ... ما که ثبت نم کردیم و پول و از جیب خودمون دادیم ... نامه اشتغال به تحصیل اون دانشگاه ایتالیائی هم می‌بریم بانک و ... چه فایده داره ... به همون اندازه بمون عرضه دولتی بدن ؟ یا شرایطی داره که باید برم تو فرومهی دیگه بخونم...
    اگه کسی‌ منظورم و گرفته ... یه توضیحی بده لطفا
    آخه سوالام هم بی‌ ربط نبود دیگه
    جز هزینه‌های دانشگاه ایتالیا هس .

سلام در مورد هزینه های زندگی در تورین ایتالیا تا اینجا که از نظرات دوستان متوجه شدم چیزی حدود حداقل 800 یورو در ماهه! من فعلا دنبال پذیرشم اونم نه فقط ایتالیا در واقع کانادا، استرالیا و....هم جزو انتخابامه، ممتها ایتالیا رو هم بش فکر کردم! بورسی که دانشگاه پلی تکنیک تورینو برای رشته من در نظر گرفته سالیانه 10000 یوروه یعنی حدود 800 یورو در ماه! تازه گفته که منزل هم برعهده دانشجوه! راسش خیلی مبلغش مضخرفه! دوستان من که آمریکا و کانادا بورس هستن خیلی رقم فاندشون بالاتره و حتی بعضا ماهی 800 تا 1000 دلار هم سیو میکنن! بنظرتون با این فاند ناچیز اصلا میشه ایتالیا زندگی خوبی داشت؟ حالا سیو پول هم جای خود!

Junior Member

دوستان سلام
    من دانشگاه Sapienza در شهر رم برای دکترا کامپیوتر پذیرش گرفتم
    می خواستم بدونم بطور متوسط هزینه کلی غیر از شهریه دانشگاه 2-3 ماه اول اگه هم خوابگاه نداشته باشی توی چه رنج یورویی در میاد.
    مرسی

Junior Member hefv آواتار ها

دوستان من هر چی فروم رو گشتم چیزی راجع به فلسفه ی این 4000 یورو از طریق مدرسه ی ایتالیایی رو نفهمیدم . میشه به من بگید که آیا همه ی رشته ها و دانشگاه ها شهریه دارن یا نه ؟ و اینکه ایت 4000 یورو رو واسه چی می خوام ؟ و اینکه هزینه ها با شهریه مثلا داروسازی چقدر میشه ؟ آیا باید پولی هر سال در حساب دانشجو باشه تا ویزاشو تمدید کنن یا نه؟

ممنون میشم
    هر آنچه را بتوانیم تصور کنیم به یاری خدا می توانیم بدست آوریم

سلام دوستان
    من چندتا سوال داشتم
    1. فلسفه یلین 4000 یورو چیه ؟ آیا لین پول باید زمان رفتن به ایتالیا همراه باشه و در بانک های ایتالیا هم بلوک بشه و ماهانه حق برداشت داریم یا نه؟
    2. در ایتالیا چجوری باید ماهانه پول خرج کرد ؟ مثلا اداره هی مهاجرت آلمان میگه باید هر سال 8000 یورو در حسابت باشه تا ویزاتو 1 ساله تمدید کنیم و از این پول ماهی 670 یورو بابت هزینه هات اجازه برداشت میده
    خوب من الان در آلمان کمتر از 600 تا هزینه دارم . ولی دیدم که در ایتالیا حداقل 800 تا ماهانه هزینه یک دانشجو هستش و 4000 یورو هم خواستن. میشه من رو روشن کنید ؟

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hefv نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چندتا سوال داشتم
    1. فلسفه یلین 4000 یورو چیه ؟ آیا لین پول باید زمان رفتن به ایتالیا همراه باشه و در بانک های ایتالیا هم بلوک بشه و ماهانه حق برداشت داریم یا نه؟
    2. در ایتالیا چجوری باید ماهانه پول خرج کرد ؟ مثلا اداره هی مهاجرت آلمان میگه باید هر سال 8000 یورو در حسابت باشه تا ویزاتو 1 ساله تمدید کنیم و از این پول ماهی 670 یورو بابت هزینه هات اجازه برداشت میده
    خوب من الان در آلمان کمتر از 600 تا هزینه دارم . ولی دیدم که در ایتالیا حداقل 800 تا ماهانه هزینه یک دانشجو هستش و 4000 یورو هم خواستن. میشه من رو روشن کنید ؟

ممنون
    1- فلسفه اش اینه که این 4000 یورو رو به سفارت نشون ندهید ویزا نمی گیری
    2-خیر مثل المان نیست. باید خودت هوای دستت رو داشته باشی.
    3- بستگی به شهر و خود ادمش داره. در شهرهای کوچک بین 600 تا 700 و در شهرهای بزرگ بین 800 تا 900

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    1- فلسفه اش اینه که این 4000 یورو رو به سفارت نشون ندهید ویزا نمی گیری
    2-خیر مثل المان نیست. باید خودت هوای دستت رو داشته باشی.
    3- بستگی به شهر و خود ادمش داره. در شهرهای کوچک بین 600 تا 700 و در شهرهای بزرگ بین 800 تا 900
    پس باید با این وجود از اول خود سفارت مثلا برای مستر ویزای 2 ساله بده آره؟ یا نه اونجا میرین هر سال تمدید میکنین ؟
    یک سوال دیگه ؟ اون ضمانت نامه ی محضری برای ساپورت رو میشه کسی از ایتالیا بگیره ؟ دوست من می خواد بره ایتالیا و داییش 35 سال ایتالیاس و پزشک هستش اون میتونه دوست منو ساپورت کنه ؟ چون یک جا خوندم نوشته بود نامه محضری ولی این آقا نمی تونه از ایتالیا بیاد ایران و نامه محضری بده ولی می خواد خواهر زادش رو ساپورت کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)