صفحه 32 از 45 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

واقعا هم نباید به فکر کار دانشجویی و مهمتر از همه اینکه حتما بورس و خوابگاه میگیری باشی واقعا الان من و خیلیا عینا می بینیم!!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - موسسه آموزش عالی صنعتی فولاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    واقعا هم نباید به فکر کار دانشجویی و مهمتر از همه اینکه حتما بورس و خوابگاه میگیری باشی واقعا الان من و خیلیا عینا می بینیم!!
    ببین دوست عزیز، شما این انجمن رو که ببینی همیشه گفته شده روی بورس و خوابگاه و کار حساب نکنین اما مخصوصا بورس رو خیلیا گرفتن هرساله. منم امسال می خوام اپلای کنم برای سال دیگه، خیلی هم دلم می خواد بورس رو بگیرم، اما باید به این فکر کنم شاید نشه، اونوقت قراره چکار کنم. شما باید حساب بدترین حالتا رو بکنی، نه بهترین حالتا :-) بدترین حالت اینه که شما 3300 یورو هزینه دانشگاه (البته برای میلان) و یه خرج مینیمم 400-500 یورویی برای هر ماه برای دو سال باید داشته باشی. اگر صرفا به خاطر بورس میای خیلی ریسکه چون تعهدی ندارن برای بورس دادن و شاید به هر دلیل ندن. شما باید برای اون حالت هم ساپورت و برنامه داشته باشی، و برای کار همه به اتفاق نظر میگن باید زبان ایتالیایی خوبی بلد باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط steppenwolf نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز، شما این انجمن رو که ببینی همیشه گفته شده روی بورس و خوابگاه و کار حساب نکنین اما مخصوصا بورس رو خیلیا گرفتن هرساله. منم امسال می خوام اپلای کنم برای سال دیگه، خیلی هم دلم می خواد بورس رو بگیرم، اما باید به این فکر کنم شاید نشه، اونوقت قراره چکار کنم. شما باید حساب بدترین حالتا رو بکنی، نه بهترین حالتا :-) بدترین حالت اینه که شما 3300 یورو هزینه دانشگاه (البته برای میلان) و یه خرج مینیمم 400-500 یورویی برای هر ماه برای دو سال باید داشته باشی. اگر صرفا به خاطر بورس میای خیلی ریسکه چون تعهدی ندارن برای بورس دادن و شاید به هر دلیل ندن. شما باید برای اون حالت هم ساپورت و برنامه داشته باشی، و برای کار همه به اتفاق نظر میگن باید زبان ایتالیایی خوبی بلد باشی
    دوست عزیز اگه سال اول رو هزینه کنی و همون سال اول ایتالیایی یاد بگیری چطور؟ ، باز هم نمیشه ی کار کوچولو دانشجویی گیر آورد؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaramona نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه سال اول رو هزینه کنی و همون سال اول ایتالیایی یاد بگیری چطور؟ ، باز هم نمیشه ی کار کوچولو دانشجویی گیر آورد؟
    میدونی اینا همش حدسیات و گمان هست که میرم اونجا کار میکنم یه چیزی میکنم, میشههه نشد نداریم ولی خیلی ریسکیه تا زمانی که پول کافی حداقل برای یه سال نداشته باشی باید زیاد هوایی پیش نری و با حساب کتاب باشه.
    زبان فول و قوی میخواد حتی برای کار تو یه رستوران و در ضمن آدم وقتی میره یه محیط جدید با ه جو جدید همه چیز تازگی داره به آدم دیگه وقت برای کار و چیز دیگه نیسن به اون صورت چون هم داری به یه زبون دیگه درس میخونی هم تلاش میکنی هم تحقیق دیگه تو این دو سال وقتی برای کار نمیمونه.
    بازم همیشه تصمیم نهایی رو خودت بگیر.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    میدونی اینا همش حدسیات و گمان هست که میرم اونجا کار میکنم یه چیزی میکنم, میشههه نشد نداریم ولی خیلی ریسکیه تا زمانی که پول کافی حداقل برای یه سال نداشته باشی باید زیاد هوایی پیش نری و با حساب کتاب باشه.
    زبان فول و قوی میخواد حتی برای کار تو یه رستوران و در ضمن آدم وقتی میره یه محیط جدید با ه جو جدید همه چیز تازگی داره به آدم دیگه وقت برای کار و چیز دیگه نیسن به اون صورت چون هم داری به یه زبون دیگه درس میخونی هم تلاش میکنی هم تحقیق دیگه تو این دو سال وقتی برای کار نمیمونه.
    بازم همیشه تصمیم نهایی رو خودت بگیر.
    خیلی ممنون دوست عزیز ، واسه 2 سال رو میتونم خودم هزینه کنم با اون پولی ک در نظرمه ، خواستم ببینم در هر صورت مشکلی چیزی پیش بیاد ، امکانش خواهد بود ک این کارو کنیم و ی ذره بار سبک تر شه یا نه.

Junior Member

سلام
    کسی از هزینه های زندگی تو شهر کالیاری اطلاع داره؟
    سایتی هست که قبل از اومدن به ایتالیا بشه خونه پیدا کرد ؟

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط roshiii نمایش پست ها
    سلام
    کسی از هزینه های زندگی تو شهر کالیاری اطلاع داره؟
    سایتی هست که قبل از اومدن به ایتالیا بشه خونه پیدا کرد ؟
    دوست عزیز هزینه زندگی در شهرهای مختلف ایتالیا تقریبا یکسان هست هزینه مسکن متفاوت هست که اونم بستگی به شهرش داره حدودا 50 تا 100 یورو کرایه خونه ها میتونه متفاوت باشه که البته فاکتورهای مختلف در قیمت خونه ها میتونه موثر باشه سایت خیلی هست برای خونه پیدا کردن ولی تا اونجایی که بنده خودم به عینه دیدم 90 درصد خونه هاشون دروغی هست جنبه تبلیغاتی واسه بنگاهها داره فقط
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

خیلی ممنون از راهنماییتون. فقط یه مطلبی بگم اونم اینکه من تقریبا ماهی 1130 یورو دریافت میکنم. با توجه به صحبتی که کردید حدود 550 تا 600 یورو واسم باقی میمونه ماهانه. آیا این مقدار پول کفاف مابقی مخارج یه زندگی دونفره رو تو ناپل میده؟ شدیدا دنیال کسی هستم که اونجا باشه و با خانومش رفته باشه تا بتونم اطلاعات بگیرم. هیچ کسی از بچه ها این شرایط رو نداره؟
    از طرفی خود دانشگاه تو نامه پذیرش نوشته که من بیمه شخص ثالث شدم. آیا این بیمه همون بیمه مورد نیاز سفارت هستش یا نه؟ و اینکه آیا تو ایتالیا پولی از من بابت بیمه نمیگیرن؟
    بسییار ممنون و سپاسگزار

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadcivil6 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون. فقط یه مطلبی بگم اونم اینکه من تقریبا ماهی 1130 یورو دریافت میکنم. با توجه به صحبتی که کردید حدود 550 تا 600 یورو واسم باقی میمونه ماهانه. آیا این مقدار پول کفاف مابقی مخارج یه زندگی دونفره رو تو ناپل میده؟ شدیدا دنیال کسی هستم که اونجا باشه و با خانومش رفته باشه تا بتونم اطلاعات بگیرم. هیچ کسی از بچه ها این شرایط رو نداره؟
    از طرفی خود دانشگاه تو نامه پذیرش نوشته که من بیمه شخص ثالث شدم. آیا این بیمه همون بیمه مورد نیاز سفارت هستش یا نه؟ و اینکه آیا تو ایتالیا پولی از من بابت بیمه نمیگیرن؟
    بسییار ممنون و سپاسگزار
    دوست عزیز من الان با خانمم اینجا هستیم به نظر من که نمیده مگه اینکه خونه ای پیدا کنین که 400 تا کرایه اش باشه که برسه چون شما اگه 500 تا خونه بدی 150 تا 200 تا برات قبض میاد حداقل 450 تا میخوری و 50 یورو هم حداقل برای خرجهای اضافی میخوای در ضمن اگه خونه بخوای بگیری رهن باید حداقل 1000 تا بدی 600 تا به آژانس املاک بدی 400 تایی هزینه ی گرفتن کارت پرمیسو شما و همسرتون میشه (چون همسرتون بیمه نداره 100 تا فقط بیمه ایشون میشه) 600 تایی اون اوایل که میرسین تا خونه پیدا کنین هزینه هتل میشه اگه کسی که خونه بهتون میده ازتون ضمانت بانکی بخواد مثلا 3000 تا باید بذارین ضمانت خلاصه سرتون رو درد نیارم من 19000 تا آوردم تا الان که 24 نوامبر هست 7800 تاش مونده!!! حداقل ماهی 1300 تا برای زندگی متاهلی لازمه پس همه جوانب رو در نظر بگیرین متاسفانه 3 سال تو این فروم گفتم شوخی نیست هزینه ها تا حالا 5 تا از دوستای نزدیکم اینجا پولشون تموم شده مجبور شدن از ایران شارژشون کنن
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadcivil6 نمایش پست ها
    بسییار ممنون و سپاسگزار
    والا دوست عزیز اگه نظر شخصی من رو بخواین میشه با این پول زندگی کرد ولی به خودتون برمیگرده که چجوری بخواین هزینه ها رو مدیریت کنین. من خودم الان دارم با ماهی کمتر از 100 یورو زندگی میکنم البته من فعلا تنها زندگی میکنم ولی از اونجایی که عادت ندارم بیرون غذا بخورم و خودم آشپزی میکنم تونستم هزینه ها رو پایین بیارم خونه ای که من دارم با همه هزینه هاش به غیر از برق که اونم بیشتر از 20 یورو در ماه نمیاد 500 یورو ماهانه هست. همونطور که گفتم شیوه زندگی افراد با هم فرق داره و این برمیگرده به خودتون ولی همونطور که دوست عزیزمون Tommy angel گفتن در ابتدای کار که تشریف میارین یه سری هزینه ها وجود داره که باید اون رو هم در نظر بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)