صفحه 33 از 45 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD International Law & European Law - Università degli studi di Firenze

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

سلام دوستان

بنده دانشگاه فلورانس پذیرش گرفتم و میخوام هفته آینده تو سفارت تشکیل پرونده بدم
    من تمامی مدارکم آماده هست جز اصل مدرک کارشناسی و تنها گواهی موقت دارم و چون کارشناسیم در دانشگاه پیام نور بود، این روال یه مقدار زمان میبره تا صادر بشه. من گواهی موقت رو از طریق وزارت علوم به تایید برای ترجمه رسوندم و میتونه ترجمه رسمی به همراه مهر دادگستری و امور خارجه برسه. اضافه کنم که من مدرک کارشناسی ارشم رو اصل دانشنامه و ریز نمراتش رو دارم.
    به نظرتون میشه با همین تا زمان صدور ویزا تشکیل پرونده داد و بگم که تا زمان صدور ویزا اصل دانشنامه رو تحویل میدم؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - بوعلي سينا

نقل قول نوشته اصلی توسط tommy angelo نمایش پست ها
    دوست عزیز من الان با خانمم اینجا هستیم به نظر من که نمیده مگه اینکه خونه ای پیدا کنین که 400 تا کرایه اش باشه که برسه چون شما اگه 500 تا خونه بدی 150 تا 200 تا برات قبض میاد حداقل 450 تا میخوری و 50 یورو هم حداقل برای خرجهای اضافی میخوای در ضمن اگه خونه بخوای بگیری رهن باید حداقل 1000 تا بدی 600 تا به آژانس املاک بدی 400 تایی هزینه ی گرفتن کارت پرمیسو شما و همسرتون میشه (چون همسرتون بیمه نداره 100 تا فقط بیمه ایشون میشه) 600 تایی اون اوایل که میرسین تا خونه پیدا کنین هزینه هتل میشه اگه کسی که خونه بهتون میده ازتون ضمانت بانکی بخواد مثلا 3000 تا باید بذارین ضمانت خلاصه سرتون رو درد نیارم من 19000 تا آوردم تا الان که 24 نوامبر هست 7800 تاش مونده!!! حداقل ماهی 1300 تا برای زندگی متاهلی لازمه پس همه جوانب رو در نظر بگیرین متاسفانه 3 سال تو این فروم گفتم شوخی نیست هزینه ها تا حالا 5 تا از دوستای نزدیکم اینجا پولشون تموم شده مجبور شدن از ایران شارژشون کنن
    سلام Tommy جان

آقا من پیرو صحبتای شما این سوال واسم پیش اومد که همین 1130 تا واسه مجردی تو میلان کافی هست؟ آخه شما قبلاً تو پست 301 هزینه های زندگی تو ایتالیا اشاره کرده بودی:

بهتره برای ایتالیا شما مینیمم 500 یورو و ماکزیمم 750 یورو با کرایه خونه برای هر نفر در نظر بگیرین.

الانم حرف شما نفی نشده، من فقط خواستم مطمئن بشم.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afroughsabet نمایش پست ها
    سلام Tommy جان

آقا من پیرو صحبتای شما این سوال واسم پیش اومد که همین 1130 تا واسه مجردی تو میلان کافی هست؟ آخه شما قبلاً تو پست 301 هزینه های زندگی تو ایتالیا اشاره کرده بودی:

بهتره برای ایتالیا شما مینیمم 500 یورو و ماکزیمم 750 یورو با کرایه خونه برای هر نفر در نظر بگیرین.

الانم حرف شما نفی نشده، من فقط خواستم مطمئن بشم.
    ممنون
    دوست عزیز مجردی که دقیقا نصف اون چیزی هست که من برای اون دوستمون عرض کردم شما میری یه اتاق میگیری به جای یه خونه کامل پول برق و گاز و آب رو نصف میدی رهن خونه نصف میشه خورد و خوراک نصف میشه کلا ماکزیمم مجردی 700 تاس (البته با توجه به اینکه میلان شهر گرونی هست ممکنه 50 تایی بالا بره) متاهلی زندگیش کاملا فرق داره
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

با تشکر از Tommy عزیز به خاطر کمکهاش.
    من اینجا که مربوط به ویزاست در مورد سفارت سوالی پرسیدم پیامم حذف شد و Tommy جان فرمودن قوانین فروم مطالعه کن مجددا . بحث های بالا بسیار مفید بودن ولی فکر کنم جاش تو قسمت هزینه های زندگی در ایتالیا باشه.
    بازم ممنون از همه دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    والا دوست عزیز اگه نظر شخصی من رو بخواین میشه با این پول زندگی کرد ولی به خودتون برمیگرده که چجوری بخواین هزینه ها رو مدیریت کنین. من خودم الان دارم با ماهی کمتر از 100 یورو زندگی میکنم البته من فعلا تنها زندگی میکنم ولی از اونجایی که عادت ندارم بیرون غذا بخورم و خودم آشپزی میکنم تونستم هزینه ها رو پایین بیارم خونه ای که من دارم با همه هزینه هاش به غیر از برق که اونم بیشتر از 20 یورو در ماه نمیاد 500 یورو ماهانه هست. همونطور که گفتم شیوه زندگی افراد با هم فرق داره و این برمیگرده به خودتون ولی همونطور که دوست عزیزمون Tommy angel گفتن در ابتدای کار که تشریف میارین یه سری هزینه ها وجود داره که باید اون رو هم در نظر بگیرید.

سلام دوست عزیز
    منم میخوام با همسرم بیام. میشه راهنماییم کنین
    من برا دکترا برق میخوام بیام . هنوز کارم درست نشده و نگرانیم هزینه هاست. به دانشجوی دکترا ماهی چند یورو میدن؟؟
    شما خونه مستقل گرفتین و ماهی 500 تا اجاره میدین؟؟
    یعنی من و همسرم یه خونه مستقل و مناسب و تمیز با 500 تا میشه گیر بیاریم؟؟؟ بعد بقیه هزینه ها مث خوراک و پوشاک و بیمه و حمل و نقل و ... همه ی همه شون چقدر میشه برا دوتاییمون؟؟
    مرسی

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم میخوام با همسرم بیام. میشه راهنماییم کنین
    من برا دکترا برق میخوام بیام . هنوز کارم درست نشده و نگرانیم هزینه هاست. به دانشجوی دکترا ماهی چند یورو میدن؟؟
    شما خونه مستقل گرفتین و ماهی 500 تا اجاره میدین؟؟
    یعنی من و همسرم یه خونه مستقل و مناسب و تمیز با 500 تا میشه گیر بیاریم؟؟؟ بعد بقیه هزینه ها مث خوراک و پوشاک و بیمه و حمل و نقل و ... همه ی همه شون چقدر میشه برا دوتاییمون؟؟
    مرسی
    درود
    بستگی داره به شما چقدر بورس بدن اگه میزانش معلوم شد اینجا بگین میشه گفت چقدر از زندگی رو ساپورت میکنه.
    با 500 تا همراه برق و اب و گاز میشه یه خونه کوچولو برای دونفر گرفت ولی خوب شهر مهمه که کجا باشین یه مقدار فرق میکنه.(شایدم از اون کمتر هم گیر بیارین)
    هزینه خورد و خوراک هم بستگی به خودتون داره که از دانشگاه اتفاده کنید یا خودتون بخوایین بپذین که برای دو تفر 300-500 میتونه متغیر باشه بازم کاملا شخصی و سلیقه ای هست.
    یکی هم اینکه باید برای همسرتون هم از یه جا اپلای بگیرین چون بدون اپلای تا اونجایی که من دیدم نمیشه مثل آمریکا همسر رو هم برد.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

داش بهنام با3000تا وبورس ergo هزینه ها رومیشه جم کرد. جواب ندی مجبورمیشم بهت ایمیل بدما

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash325325 نمایش پست ها
    داش بهنام با3000تا وبورس ergo هزینه ها رومیشه جم کرد. جواب ندی مجبورمیشم بهت ایمیل بدما
    3.000 تا برای دو سال ؟
    شما وقتی رسیدی ایتالیا تا بهت بورس برسه و اوکی بشه یه سه ماه اول از جیب باید خرج کنی که مابین 3.000 تا 5.000 تا بستگی به خرج کردن متفاوته.
    ویرایش توسط hatefrad : September 13th, 2015 در ساعت 04:21 PM
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

For the living expenses in Italy you can find a bed in double room for almost 200 euro and a room for 300-400 euro in a share house. and other costs between 300-500 euro
    . .

دوستان سلام. خوابگاهها یا خونه های دانشجویی تو میلان هست مثل این هتلهای تک ستاره ایران باشه؟ مثلا یه اتاق تک نفره به همراه سرویس بهداشتی و حموم مستقل میخوام. تو یک خوابگاه دانشجویی . اگه این مدلی پیدا میشه هزینه ماهانش چقدر میشه و اینکه کلا سالانه زندگی دانشجویی بهمراه شهریه دانشگاه پلی تکنیک میلان چقدر هزینه میبره. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)