صفحه 4 از 45 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

در مورد بلیط مترو سوال کردم دو تا جواب گرفتم که عینا میذارم شاید بدردتون بخوره:

در مورد بلیط مترو و ... ، بله ، اگه زیر ۲۶ سال باشید ماهی‌ ۱۷€ بالای این سن ۳۰€ در ماه ،اینجا که رسیدید، میتونید برید فرم پر کنید برای گرفتن کارت،الان اگه توضیح بدم ، فک نمیکنم فایده داشته باشه
    اما به هر حل ، باید ایستگاه مترو دومو برید ، اونجا یه دفتری هست برای صدور کارت آبونمان ATM (سیستم حمل‌و نقل شهری میلان) اونجا با دادن پول و عکس میتونید این کارت رو بگیرید ،
    اگه شارژ ۱ ساله انجام بدی ، پول ۱۰ ماه میگیرن ازت، که باز این مدلی‌ هم به نفعت می‌شه
    ===============
    بله چرا که نه، در مورد بلیطا هیچ تخفیفی وجود نداره ، اونی‌ که شما میگین کارت مترو اعتباریه که باهاش اتوبوس ، مترو و قطارای داخل شهرو میتونی‌ استفاده کنی‌، بله زیر ۲۶ سال و دانشجو ماهی‌ ۱۷ یورو باید بدن ولی‌ بالای ۲۶ سال چه دانشجو چه غیر دانشجو باید ۳۰ یورو ماهی‌ پرداخت کنن، ۱۵ یورو هم اولش بابت کارت میگیرن. معمولان از این سرویسا هست برای دانشجوها و می‌شه استفاده کرد
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    در مورد بلیط مترو سوال کردم دو تا جواب گرفتم که عینا میذارم شاید بدردتون بخوره:

در مورد بلیط مترو و ... ، بله ، اگه زیر ۲۶ سال باشید ماهی‌ ۱۷€ بالای این سن ۳۰€ در ماه ،اینجا که رسیدید، میتونید برید فرم پر کنید برای گرفتن کارت،الان اگه توضیح بدم ، فک نمیکنم فایده داشته باشه
    اما به هر حل ، باید ایستگاه مترو دومو برید ، اونجا یه دفتری هست برای صدور کارت آبونمان ATM (سیستم حمل‌و نقل شهری میلان) اونجا با دادن پول و عکس میتونید این کارت رو بگیرید ،
    اگه شارژ ۱ ساله انجام بدی ، پول ۱۰ ماه میگیرن ازت، که باز این مدلی‌ هم به نفعت می‌شه
    ===============
    بله چرا که نه، در مورد بلیطا هیچ تخفیفی وجود نداره ، اونی‌ که شما میگین کارت مترو اعتباریه که باهاش اتوبوس ، مترو و قطارای داخل شهرو میتونی‌ استفاده کنی‌، بله زیر ۲۶ سال و دانشجو ماهی‌ ۱۷ یورو باید بدن ولی‌ بالای ۲۶ سال چه دانشجو چه غیر دانشجو باید ۳۰ یورو ماهی‌ پرداخت کنن، ۱۵ یورو هم اولش بابت کارت میگیرن. معمولان از این سرویسا هست برای دانشجوها و می‌شه استفاده کرد
    این کارت ها رو میشه برای جابجای از میلان و کومو و لکو به هم استفاده کرد یا صرفاً درون شهریه؟
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    این کارت ها رو میشه برای جابجای از میلان و کومو و لکو به هم استفاده کرد یا صرفاً درون شهریه؟
    نه، فقط داخل شهر و تا یه حد محدوده بیرون شهر ، به کمو و لکو ، باید بلیط خودشون رو بگیرید

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نه، فقط داخل شهر و تا یه حد محدوده بیرون شهر ، به کمو و لکو ، باید بلیط خودشون رو بگیرید
    ممنونم، آیا این بلیط ها که میگید بلیط های تکی هستند؟ و برای هرکدوم باید چقدر هزینه کرد؟ یکی از دوستان من از como میخواد بیاد خوابگاه Galileo که من هرچقدر فریاد میزنم که یه 2 ساعتی احتمالاً تو راهی و نکن این کار رو که گوش نمیده. بلکه این هزینه ها اهرم محکمتری باشه که این جوون رو نجاتش بدیم.

اینم بخونین ادامشه:

سلام نه خواهش می‌کنم ، امیدوارم که کمکی‌ باشه برات این اطلاعات، بله دقیقا درست میگی‌ شما ماهی‌ ۱۷ یورو و دوستت ماهی‌ ۳۰ یورو باید بدن، برای دخل و خرجم تا نیای دستت نمیاد که باید چقدر خرج کنی‌ اینجا هستن کسایئ که با ماهی‌ ۱۴۰-۱۵۰ یورو اوضاع احوال رو میگذرونن کسایئ هم هستن که باز با بالای ۷۰۰-۸۰۰ یورو در ماه کم میارن، مسالهٔ مهم جا هست ، تو هزینهٔ جا ندی که داری خوابگاه میگیری دیگه باقیش دسته خودته، خوب بخوری خوب بپوشی‌ ، خوب تفریح کنی‌ ، خوشبختانه اینجا برای تفریح کردن لازم نیست پول زیاد خرج کرد پس جات OK باشه نگرانه باقیش نباش زندگیه دانشجوی همینه می‌گذره ؛)

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    ممنونم، آیا این بلیط ها که میگید بلیط های تکی هستند؟ و برای هرکدوم باید چقدر هزینه کرد؟ یکی از دوستان من از como میخواد بیاد خوابگاه Galileo که من هرچقدر فریاد میزنم که یه 2 ساعتی احتمالاً تو راهی و نکن این کار رو که گوش نمیده. بلکه این هزینه ها اهرم محکمتری باشه که این جوون رو نجاتش بدیم.
    اینو دیگه نمیدونم ولی چشم در اولین فرصت میپرسم (هرچند بنظر منم اصلا کار درستی نمیخواد بکنه این دوستتون).. آخه مشکل اینه که یکی دو نفری هم که اونور جواب میدن یکم که پاپیچشون بشی کلا قید جواب دادن رو میزنن!!

پ.ن : با تشکر از همه اونایی که تا حالا جوابگوی ما بودن ;D

Junior Member hamidreza64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aerospace- turin

اینم بخونین ادامشه:

سلام نه خواهش می‌کنم ، امیدوارم که کمکی‌ باشه برات این اطلاعات، بله دقیقا درست میگی‌ شما ماهی‌ ۱۷ یورو و دوستت ماهی‌ ۳۰ یورو باید بدن، برای دخل و خرجم تا نیای دستت نمیاد که باید چقدر خرج کنی‌ اینجا هستن کسایئ که با ماهی‌ ۱۴۰-۱۵۰ یورو اوضاع احوال رو میگذرونن کسایئ هم هستن که باز با بالای ۷۰۰-۸۰۰ یورو در ماه کم میارن، مسالهٔ مهم جا هست ، تو هزینهٔ جا ندی که داری خوابگاه میگیری دیگه باقیش دسته خودته، خوب بخوری خوب بپوشی‌ ، خوب تفریح کنی‌ ، خوشبختانه اینجا برای تفریح کردن لازم نیست پول زیاد خرج کرد پس جات OK باشه نگرانه باقیش نباش زندگیه دانشجوی همینه می‌گذره ؛)

سلام چطور ممکنه با اجاره آپارتمان حداقل 300 یورو با ماهی 140-150 یورو زندگی کرد؟ منظورتون هزینه با خوابگاه بوده؟ اگه راهی می شناسید که بتونیم هزینه ها را قبل از اومدن تقریبا برآورد کنیم خیلی خوب میشه چون می تونیم بفهمیم چقدر پول حداقل باید بیاریم؟ ممنون

Junior Member hamidreza64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aerospace- turin

سلام من تو سایت دانشگاه پلی تکنیک تورینو دیدم هزینه زندگی را تقریبا ماهی 600 تا 800 یورو زده ولی در جایی دیگه هزینه زندگی را 1000 تا 1500 یورو زده بود؟ ایا کسی میدونه این اختلاف برای چیه؟ آیا دانشگاه هزینه خوابگاه را حساب نکرده؟
    لطفا اگه در مورد هزینه های زندگی در تورینو می دونید بفرمایید؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza64 نمایش پست ها
    سلام من تو سایت دانشگاه پلی تکنیک تورینو دیدم هزینه زندگی را تقریبا ماهی 600 تا 800 یورو زده ولی در جایی دیگه هزینه زندگی را 1000 تا 1500 یورو زده بود؟ ایا کسی میدونه این اختلاف برای چیه؟ آیا دانشگاه هزینه خوابگاه را حساب نکرده؟
    دوست من، یه مثال برات میزنم که شما میتونید خوابگاه برید که ماهی 200 یورو میشه و یا اینکه یه خوابگاه دیگه که ماهی 570 یورو میشه! همه چیز دست خودته! تا اینجاش یه 370 یورو در ماه فرق میکنه!
    من به نظرم میاد که اگه مسکن رو بی خیال بشی. ماهانه حدود 350-450 یورو هزینت میشه که نرمال و مثل بقیه دانشجو های اونجا (شاید یکمی هم بهتر) زندگی کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza64 نمایش پست ها
    سلام چطور ممکنه با اجاره آپارتمان حداقل 300 یورو با ماهی 140-150 یورو زندگی کرد؟ منظورتون هزینه با خوابگاه بوده؟ اگه راهی می شناسید که بتونیم هزینه ها را قبل از اومدن تقریبا برآورد کنیم خیلی خوب میشه چون می تونیم بفهمیم چقدر پول حداقل باید بیاریم؟ ممنون
    سلام این متن بالا نقل قول بود.. در کل طرف منظورش این بود که هزینه های زندگی (بجز مسکن) کاملا به خودتون بستگی داره.. اما من کلا هزینه زندگی رو بصورت متوسط 400-300 یورو شنیدم

در مورد تورین هم از یه دانشجوی اونور شنیدم که هزینه ها به نسبت میلان به مراتب کمتره.. دقیقا مثل زندگی تو تهران و شهرستان
    ویرایش توسط hsnkh7 : September 2nd, 2010 در ساعت 03:23 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)