صفحه 42 از 45 نخستنخست ... 3233343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط kahangi نمایش پست ها
    شما برسین تا اواسط اکتبر باید به فکر جایی باشین اگه برای حوابگاه اقدام میکنین. میتونین حوابگاه آزاد ارگو برین یا هم خونه موقت یگرین. خوابگاه های متاهلی تو بولونیا نیستش. خوابگاه ها مختلط هستن ولی در سوییت یا یه اتاق دیگه مختلط نیست. قثط محوطه خوابگاه یا آشپزخونه اگه مشترک باشه مختلط هست ولی ذر اتاق یا سوییت ها نه خیر
    اتاق دابل اگه بزرگ باشه برای یه زوج خیلی خوبه ولی همش بستگی به محیط خونه و سلیقه شما داره که چجوری بپسندین
    اتاق دابل منظورم اگه بخواین اجاره کنین وگرنه خوابگاه متاهلی یا اتاق برای زوج ها در بولونیا وجود نداره. فقط همکاری میکنن به شما و همسرتون یه حوابگاه مشترک میدین ولی اتاق یا سوییت جدا از هم. چون دختر و پسر جدان از هم. و اینکه شب کسی نمیتونه تو اتاق کسی بخوابه و 12 شب به بعد مهمون ممنوع هست موندنش
    برای زوج ها من توصیه میکنم اگه مشکل مالی نیست برن monolocale اجاره کنن وگرنه اتاق دابل یا اینحا میگن doppia
    حوابگاه اصلن توصیه نمیشه
    پس اتاق دبل هم در خونه ها مطرحه هم خوابگاه درسته؟
    پس خوابگاه برای متاهل ها توصیه نمیشه. علتش هم اینه عملا جدا میشن شب ها.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط kahangi نمایش پست ها
    خیلی سخت پیدا میشه ولی مثلا اگوست و سپتامبر امکانش هست ولی بهترین راه گرفتن خوابگاه آزاد برای ماه سپتامبر هست و بعدش برین دنبال خونه که خیلی هم سخت پیدا میشه تو بولونیا.
    گفتم تضمینی نیست دادن خوابگاه ارگو یعنی ۹۹ درصدمیدن ولی الان هستن کسایی که امسال نگرفتن به صورت تک و توک
    کلن هم گفتم برای افراد متاهل خوابگاه خوب نیست. از هم جدا میفتن. اصن مگه میشه متاهل باشی و تو یه اتاق نخوابی یا زندگی نکنی؟؟؟!!! برای همین اکثر پارتنر ها اینجا خونه میگیرن مگر اینکه شرایط مالی سختی داشته باشن. هرچند گرفتن اتاق دابل یعنی اجاره اتاق دابل با خوابگاه تقریبا یکی در میاد. اتاق دابل نفری ۲۵۰ و ۲ نفر ۵۰۰ پیدا میشه حتمن. دست بالاهم گفتم یکم.
    ولی کلن خونه و اوضاعش در بولونیا وحشتناکه. توصیه میکنم اواخر اکوست یا اوایل سپتامبر بیاین و دنبال خونه باشین چون طول میکشه. و تو اون مدت میتونین خوایگاه ازاد ارگو برین یا هاستل یا هتل یا خونه موقت. مثلن بعضی ایرانی ها چون آگوست یا سپتامبر ایران هستن خونه شون رو اجاره میزارن
    حالا قیمتش یک طرف اون بحث قبض ها من را کمی نگران کرد که قیمت خیلی بره بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    حالا قیمتش یک طرف اون بحث قبض ها من را کمی نگران کرد که قیمت خیلی بره بالا
    قیمت خیلی بالا نمیره
    معمولا هر خونه ۴ یا ۵ نفر زندگی میکنن.
    ماهی نفری ۵۰ یورو پول قبوض میشه. البته کاملن تجربی میگم و بستگی به مصرف داره. ۱۰ گاز ۲۰ برق ۱۰ یا ۲۰ آب و ۱۰ اینترنت
    بازم حدودی میگم
    بازم هرجور خودتون انتخاب کنین
    موفق باشید
    بحث قبض ها گفتم گرونه ولی باید رعایت کرد. دیگه در مصرف آب و برق و پخت و پز باید مراقبت کرد کاری که همه مردم اروپا و ایرانی های اینجا میکنن. کلن برای جلوگیری از اصراف خوبه مخصوصا اینا که انرژی ندارن

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

این هزینه اتوبوس که میگن 27 سال به بالا و پایین تقسیم میکنن هزینه اش مثلا 36 یورو ماهیانه است؟ دقیقا چه نوع سفرهایی رو شامل میشه داخل شهر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    این هزینه اتوبوس که میگن 27 سال به بالا و پایین تقسیم میکنن هزینه اش مثلا 36 یورو ماهیانه است؟ دقیقا چه نوع سفرهایی رو شامل میشه داخل شهر؟
    فقط خطوط اتوبوس داخل شهری یعنی urban Bologna
    از اول ماه میتونین فعاب کنین تا آخر ماه. اگه خونه سنتر یا نزدیک دانشگاه باشه دیگه معمولا نیازی به خرید بلیط ماهیانه نیست.
    زیر 27 سال جوون حساب میشی . 27 یورو. بالا 27سال باید ماهی 36 یورو بدی
    این سوالات رو شما بیاین اینجا هم متوجه میشین. نیاز اول کارای کدیچه فیزکاله و پرمسو و ثبت نام دانشگاه و اجاره خونه. بقیه رو 2هفته اینجا باشین متوجه میشین مثل قیمت بلیط و خط موبایل و قبوض و قروشگاه مواد غذایی و تنوع غذایی و سلف دانشگاه و خیلی چیزای دیگه

دوستان من برا دکترا در تورین 13.638.47 یورو سالانه بهم بورس تعلق گرفته. میخواستم بدونم از لحاظ برآورد هزینه، کسایی که تجربه زندگی در تورین رو دارن مبلغ مناسبیه یا بسختی میشه هزینه ها رو هندل کرد؟ ممنونم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط n00shin نمایش پست ها
    دوستان من برا دکترا در تورین 13.638.47 یورو سالانه بهم بورس تعلق گرفته. میخواستم بدونم از لحاظ برآورد هزینه، کسایی که تجربه زندگی در تورین رو دارن مبلغ مناسبیه یا بسختی میشه هزینه ها رو هندل کرد؟ ممنونم.
    اگه همه این پول رو بهتون بدن و فقط برای هزینه های زندگی منظورتون باشه خیلی بیشتر از مناسبه برای تورین.
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    اگه همه این پول رو بهتون بدن و فقط برای هزینه های زندگی منظورتون باشه خیلی بیشتر از مناسبه برای تورین.
    خیلی ممنون از پاسختون دوست عزیز. اما میشه بگین منظورتون ازینکه همشو بدن چیه؟ مالیات؟ شهریه دانشگاه؟ چون تو ادمیشن لتر چیزی ننوشته. یه سوال دیگه هم داشتم چون تو نامه چیزی در مورد خوابگاه ننوشته ینی خوابگاه نمیدن؟ چون میگن خوابگاه خیلی برا صرفه جویی هزینه ها خوبه. ممنون از پاسختون پیشاپیش.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط n00shin نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون دوست عزیز. اما میشه بگین منظورتون ازینکه همشو بدن چیه؟ مالیات؟ شهریه دانشگاه؟ چون تو ادمیشن لتر چیزی ننوشته. یه سوال دیگه هم داشتم چون تو نامه چیزی در مورد خوابگاه ننوشته ینی خوابگاه نمیدن؟ چون میگن خوابگاه خیلی برا صرفه جویی هزینه ها خوبه. ممنون از پاسختون پیشاپیش.
    آره منظورم بیشتر مالیات و شهریه بود. چون تو سوالتون معلوم نبود که اون پول شامل اینها میشه یا نه.

در مورد خوابگاه، چون بورس دانشگاه رو گرفتین فک نمیکنم بتونین بورس استانی (که تو بعضی شرایط شامل خوابگاه رایگان میشه) رو بگیرین. اگه خوابگاه رو پولی بخواید بگیرید خیلی هم به صرفه نیست. شاید بیرون اتاق/خونه های ارزونتری پیدا کنین.
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Junior Member

سلام دوستان. من از ساپینزا رم بورس 19800 یورویی واسه دکترا گرفتم. اینجوری که متوجه شدم شامل مالیات نمیشه. در مورد شهریه چیزی نمیدونم. میخواستم بدونم آیا این هزینه برای یه زندگی عادی تو شهر رم کافیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)