صفحه 5 از 45 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

من از بچه های بولونیا پرسیدم گفتن 800 تومن میشه خرج هر نفر اینجا که برای میلان و رم بیشتره
    ویرایش توسط mahsa_999 : September 5th, 2010 در ساعت 06:03 PM

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

یه سری آمار برای برآورد هزینه ها:
    http://shortcut-italy.blogfa.com/post-229.aspx
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    ممنونم، آیا این بلیط ها که میگید بلیط های تکی هستند؟ و برای هرکدوم باید چقدر هزینه کرد؟ یکی از دوستان من از como میخواد بیاد خوابگاه Galileo که من هرچقدر فریاد میزنم که یه 2 ساعتی احتمالاً تو راهی و نکن این کار رو که گوش نمیده. بلکه این هزینه ها اهرم محکمتری باشه که این جوون رو نجاتش بدیم.
    بفرما اینم بلاخره جواب گرفتم:
    سلام ، همهٔ اطلاعات قطار‌های ایتالیا رو میتونی‌ از این سایت به دست بیاری : www.trenitalia.it.. اما در عین حال، قیمت بلیط ۳.۶ €
    --اگه اشتباه نکنم زمان سفر این دوستتون حدودا یک ساعتی در میاد
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza64 نمایش پست ها
    سلام من تو سایت دانشگاه پلی تکنیک تورینو دیدم هزینه زندگی را تقریبا ماهی 600 تا 800 یورو زده ولی در جایی دیگه هزینه زندگی را 1000 تا 1500 یورو زده بود؟ ایا کسی میدونه این اختلاف برای چیه؟ آیا دانشگاه هزینه خوابگاه را حساب نکرده؟
    لطفا اگه در مورد هزینه های زندگی در تورینو می دونید بفرمایید؟
    همه‌چی بستگی به خودت داره و شانست..
    توی تورین میتونی با ماهی ۳۰۰ هم زندگی کنی.. (۲۰۰ خونه و مخارجش و ۱۰۰ غذا) ! ولی هفته‌های اول هزینه‌ها بیشتره.. چون حداقل ماهی ۳۵۰ پول هاستل میشه و روزی ۶-۷ یورو پول غذا..
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

در مورد بلیط..
    توی تورین یه شرکتی هست به اسم GTT که همه حمل و نقل شهری رو تحت نظر داره. واسه دانشجوها هم تو کارت‌ها تخفیف خوبی میدن.. من یه کارت یه ساله خریدم ۱۱۴ یورو که شامل سفرهای داخل شهر میشه (اتوبوس و مترو و تراموا). البته میشه موقع ثبت‌نام سفرهای حومه رو هم خرید که خب هزینش بالاتره و فک نکنم به کار دوستانی که تورین هستن بیاد اصلن !!
    در ضمن این کارتا هیچ محدودیتی در تعداد سفر هم ندارن ! و پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر هم یه کارت یه ماهه یا یه ساله تهیه کنید تا از شر کارت‌های ۷۰ دقیقه‌ای و مامورای کنترل راحت شین ! ( مامورای کنترلشم واقعن بی‌رحمن !! من خودم تو سومین روز سکونتم در اینجا ۲۵ یورو جریمه شدم !!! )
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad1983 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میتونه مقایسه ی کلی بین هزینه ها توی ایتالیا با آلمان بکنه؟ مثلا یه شهر کوچیک ایتالیا و یه شهر کوچیک آلمان.
    از نوشته های دوستان حس میکنم ایتالیا در کل کشور گرونتریه نه؟
    آلمان بر خلاف ظاهر از ایتالیا ارزونتره. مثلا اجاره یه آپارتمان در شمال ایتالیا بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می‌شه اما در آلمان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰. غذا، پوشاک و وسایل لازم زندگی‌ هم ارزونتره. فقط بلیت قطار و اتوبوس گرونتره. در مجموع می‌شه گفت در آلمان با ماهی‌ حداقل ۶۰۰ یورو (با فرض داشتن هم خونه ای) می‌شه زندگی‌ کرد اما هزینه‌ها در ایتالیا به طور متوسط ماهی‌ ۱۰۰-۲۰۰ یورو بیشتره.

Junior Member

من از بچه های بولونیا پرسیدم گفتن 800 تومن میشه خرج هر نفر اینجا که برای میلان و رم بیشتره
    به شرطی اینقدر می شه که شما همش بیرون غذا بخورید. اما اگه خودتون غذا درست کنید کمتر می شه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

سلام
    چرا تو سایت پلی تکنیک گفته که در ماه میتونید حداقل 350 یورو بدید اگر بورس دریافت نکنید.
    اینم متن سایت موقع ثبت نام

Financial statement
    I will have sufficient funds to cover my expenses during the two-year Master of Science program (a minimum of 350 Euros per month) if i'm not awarded a scholarship

مگه با این مبلغ میشه زندگی کرد و هم خرج دانشگاه رو داد
    چون 275 یوروش که میره برای هزینه دانشگاه و فقط 75 یورو میمونه برای مخارج زندگی
    دانشگاه چطوری حساب کتاب کرده؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amd67 نمایش پست ها
    سلام
    چرا تو سایت پلی تکنیک گفته که در ماه میتونید حداقل 350 یورو بدید اگر بورس دریافت نکنید.
    اینم متن سایت موقع ثبت نام

Financial statement
    I will have sufficient funds to cover my expenses during the two-year Master of Science program (a minimum of 350 Euros per month) if i'm not awarded a scholarship

مگه با این مبلغ میشه زندگی کرد و هم خرج دانشگاه رو داد
    چون 275 یوروش که میره برای هزینه دانشگاه و فقط 75 یورو میمونه برای مخارج زندگی
    دانشگاه چطوری حساب کتاب کرده؟
    انقدر روی این حرف ها و تک تک جملات حساس نباشین، اینا منظورشون اینکه که با این مبلغ پول شما از گرسنگی در طی دو سال به هلاکت نمیرسین، آخه واضحه که با این مبلغ شاید هندوستان بشه نرمال زندگی کرد!
    شما هزینه خوابگاهت در صورتی که مستحق و نیازمند شناخته بشی میشه 200 یورو در ماه! دیگه خودتون حسابش رو بکنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Member naviditaly آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مخابرات-پلی تکنیک تورینو

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    انقدر روی این حرف ها و تک تک جملات حساس نباشین، اینا منظورشون اینکه که با این مبلغ پول شما از گرسنگی در طی دو سال به هلاکت نمیرسین، آخه واضحه که با این مبلغ شاید هندوستان بشه نرمال زندگی کرد!
    شما هزینه خوابگاهت در صورتی که مستحق و نیازمند شناخته بشی میشه 200 یورو در ماه! دیگه خودتون حسابش رو بکنید.
    این موضوع خوابگاه رو‌ می‌شه بیشتر توضیح بدین
    میگن نباید زیاد روش حساب کنیم، خوابگاهش بده،یا چون کمه بهمون نمیرسه،یا کلا آدم خونه بگیره راحتره؟
    اگه آدم بخواد خوابگاه بگیره حتما باید بورس باشه؟
    در مورد بورس هم اگه لینکی‌ غیر از این دارین بهم بدین،می‌خوام بدونم شرایط بورس‌هاشون چیه که حداقل همون شهریه و بدن(منظورم غیر از edisu)
    http://international.polito.it/en/financial_aid

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)