صفحه 7 از 45 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط naviditaly نمایش پست ها
    منم بابام باز نشسته است،ولی‌ دوست دارم تا حد ممکن واسه اجاره نامه دروغ نگم،ولی‌ مثل اینکه آدم مجبوره

خوابگاهای دیگه چطور؟
    چند % خوابگاه‌ها مال این بورسه؟
    کلا مثل اینکه خوابگاه‌های خوبی‌ داره،تقریبا همش، آره؟
    همه خوابگاه‌ها دست ادیزویه ! فقط سهمیه دانشگاه‌های مختلف فرق داره.. اکثر خوابگاهاشم واقعن خوبن و همه امکانات لازم رو دارن !
    اگه خوابگاه میخوای اجاره‌نامه رو جور کن ! خیلی هم دروغ نیست اگه بهش واقع‌بینانه نگاه کنی !
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Member naviditaly آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مخابرات-پلی تکنیک تورینو

یعنی‌ بدون edisu نمی‌شه خوابگاه گرفت؟
    و ا ا،این دیگه چه مدلشه؟

اینجور که بوش میاد چشم هارو باید شست، جور دیگر باید به مقولهٔ بورس نگاه کرد

شما هم میشه یه توضیح مختصری در مورد دیدگاه واقعه بینانه بهم بعدی منم روشن شم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط naviditaly نمایش پست ها
    یعنی‌ بدون edisu نمی‌شه خوابگاه گرفت؟
    و ا ا،این دیگه چه مدلشه؟

اینجور که بوش میاد چشم هارو باید شست، جور دیگر باید به مقولهٔ بورس نگاه کرد

شما هم میشه یه توضیح مختصری در مورد دیدگاه واقعه بینانه بهم بعدی منم روشن شم؟
    نه بعید میدونم بشه ! مگه اینکه سهمیه‌ای دانشگاه داشته باشه..
    اصلن بورس چیزی جدا از ادیزو هم نیس ! خود دانشگاه که بورسی نداره ! اصلن بورسی که دانشگاه میده قابل قیاس نیست با بورسی که ادیزو میده از نظر تعداد.. سیستم بورس تو تورین دست ادیزوی که شامل چندین دانشگاه میشه که یکیشون پلی‌تکنیکه..

واقع‌بینانه اینجاس که خیلی از ماها درسته خونه داریم ولی هزار جور قسط و این چیزا داریم پاش میدیم که علنن با همون اجاره فرقی نمی‌کنه ! فقط چون سیستم پولی تو اروپا با ایران فرق داره ما همون اجاره نامه رو میاریم که سوء‌تفاهمی پیش نیاد ! دیگه توضیحات بیشتر تو این مجال نمی‌گنجد.. ..
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات - دانشگاه گیلان

for the students who worry about the price of living in italy. at first sorry that I can not write in persian. my friend and I pay 420 € for the appartment each month, it means 210 each person, and I spend at last 150 € each months(tel, internet and ...) . the price of a single room in milan is about 300 euro and in torino a bit cheaper.but you can find cheaper or more expensive as you wish.the living cost is the same in milan and lecco.but I have heard from the friends in torino and rome that the costs are a bit lower.I mentioned these here because from this website and all other pdfs that you will find( which are related to the university or italy) you may think that the living cost is near 600 or 700 euro per months but I have a good life by spending 350 (at last 400)euro. which is somehow equal to the living cost in Iran if you are paying yourself the rent of the appartments and the bills.
    good luck
    Arta

تقریبا هزینه ها تو میلان و تورین شبیه همه با همین قیمت میشه تو میلان هم خونه گرفت.البته دوستان فکر نکنن خونه.منظورم اطاقه.فعلا باید منتظر موند تا نتیجه ی بورس هارو فهمید ولی یک سری قیمت ها و اقساط که ما میدیم هیچ ربطی به شهرها نداره کلا سیستم مثل همون ایرن میمونه مثلا هزینه مسکن کسی که تهرانه با کسی که تو علی آباده کتوله که یکی نیست. ولی در حالت کلی بگم وجود این کمک هزینه برایی دوستان مفیده دعا کنیم که خواسته ی سیستمشون مبتنی بر حذف بورس و افزایش شهریه ها برآورد نشه.
    پیروز باشید.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arta_irsma نمایش پست ها
    for the students who worry about the price of living in italy. at first sorry that I can not write in persian. my friend and I pay 420 € for the appartment each month, it means 210 each person, and I spend at last 150 € each months(tel, internet and ...) . the price of a single room in milan is about 300 euro and in torino a bit cheaper.but you can find cheaper or more expensive as you wish.the living cost is the same in milan and lecco.but I have heard from the friends in torino and rome that the costs are a bit lower.I mentioned these here because from this website and all other pdfs that you will find( which are related to the university or italy) you may think that the living cost is near 600 or 700 euro per months but I have a good life by spending 350 (at last 400)euro. which is somehow equal to the living cost in Iran if you are paying yourself the rent of the appartments and the bills.
    good luck
    آرتا جان این رقمی که دارین میگین دیگه واقعاً مینیمم هزینه هاست، لطفاً دوستان این رقم رو صرفاً مینیمم بگیرند، هزینه ها واقعاً بیش از اینه.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    آرتا جان این رقمی که دارین میگین دیگه واقعاً مینیمم هزینه هاست، لطفاً دوستان این رقم رو صرفاً مینیمم بگیرند، هزینه ها واقعاً بیش از اینه.
    تایید میشه! بیش از اینه... حالا چطوری ایشون اینطوری دارن میگذرونن من نمیدونم. یه اتاق تکی تو میلان به من معرفی کنید ۳۰۰ یورو با کله میرم!!! البته نمیدونم شاید باشه اما مثلاْ ۸۰ کیلومتری شهر و قبص و همه چیز هم جدا باید پولش را داد و ساختمون خراب و محله بیخود احتمالا

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. Polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    تایید میشه! بیش از اینه... حالا چطوری ایشون اینطوری دارن میگذرونن من نمیدونم. یه اتاق تکی تو میلان به من معرفی کنید ۳۰۰ یورو با کله میرم!!! البته نمیدونم شاید باشه اما مثلاْ ۸۰ کیلومتری شهر و قبص و همه چیز هم جدا باید پولش را داد و ساختمون خراب و محله بیخود احتمالا
    نیما جان سلام. این رقمی که آرتا میگه کاملن درسته و ایشون یه جوری یه زندگی متوسط و رو به بالا رو در نظر گرفت. منم خودم 200 تا بیشتر اجتره نمیدم. البته سه نفریم. ولی یه خونه ی 2 خوابه ی بزرگ داریم. خلاصه فقط باید مواظب پول بنگاه و اجاره ی 3 ماهه ی اولیه باشید که اونو کاملن میشه دور زد.
    نکته ی اصلی: مسلما ً هزینه ی زندگی در میلان از ما که در لکو هستیم بیشتره.

من خونم تکیه ماهی 450 تا دارم میدم ولی اگه کسی بخواد اونجا هم خونه 3-4 نفره بگیره و فکر پس انداز باشه چندان فرقی نمی کنه
    با هزینه کمتر میشه زندگی کرد ولی شاید بیشتر دوستان حاضر نباشند 1 روز با این شرایط زندگی کنن. البته باز هم میگم دوستان باید منتظر باشند تا شرایط دانشگاه ها اعلام شه چون الان یکی می اد میگه من 600 تا خرجمه اونیکی میگه 800-900 تا .شرایط تا 2 ماه اعلام میشه اون موقع زمان تحلیله چون امکانش هست شهریه و هزینه دانشگاه ها خیلی زیاد شه.شایم ثابت بمونه
    پیروز باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات - دانشگاه گیلان

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    دوستان فکر می کنم متنی که نوشتم رو کامل نخوندید یا شاید انگلیسی من ضعیفه خوب منظورمو نرسوندم.عرض کردم زندگیه خوبیه و همه چیز هم میخرم فقط ولخرجی نمیکنم.به قول میلاد جان متوسط به بالا هست. حتی از چند تا ایتالیایی هم پرسیدم که دور از خونه هستن با همین هزینه زندگی می کنن.
    در ارتباط با دوست عزیز که فرمودن خونه نیست با 300 تا عرض کنم دوستانم با کل هزینه ها و اینترنت 350 اجاره کردن اونم اتاق یک نفره. دو نفره که ارزون ترم میشه.شاید یه کم بیشتر وقت داشته باشید بتونید پیدا کنید.
    موفق باشید.
    Arta

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)