صفحه 8 از 45 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 447

موضوع: هزینه ی زندگی در ایتالیا

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

کلا هزینه ها شخصیه و هر کسی یه جوری زندگی می کنه ولی اگه تکی بخواهیم در نظر بگیریم دوستان مینیمم 400 تا واسه خونه و 200تا واسه هزینه زندگی در نظر بگیرن.چون کسی که می خواهد بیاد باید هتلی هاستلی بگیره 1 هفته بعد ببینه چی نیاز داره باز هم می گم سعی کنید شرایط امسال و با سال بعد مقایسه نکینید.چون خیلی چیزا احتمالش هست عوض شه از هزینه خوابگاه بگیرید تا شهریه و ......
    سعی کنید شرایط و بسنجید و با دید باز تصمیم بگیرید.
    پیروز باشید

Member naviditaly آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مخابرات-پلی تکنیک تورینو

آقایون،خانوما
    من یک بار دیگه اینجا گفتم،اینجوری اصلا فایده نداره،این دعواها هم الکیه
    من نوخودیم اینجا که کسی‌ به حرفم گوش نمی‌کنه؟
    هرکسی که می‌خواد هزینه هاشو بگه، جدا جدا و با یکم توضیحات بگه
    ماسلن خون ۳۰۰یورو،۲ نفری،فاصله با دانشگاه۱ ساعت،با هزینهٔ اینترنت و قبض
    همینطور در مورد غذا،هزینهٔ رفت و آامد،تفریحات و خرج‌های متفرقه
    اینجوری کاملا معلوم می‌شه دوستانی که زیادتر خرج می‌کنن چه چیز‌های بهتری دارن که پول بیشتری دارن به خاطرش میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_tehran نمایش پست ها
    کلا هزینه ها شخصیه و هر کسی یه جوری زندگی می کنه ولی اگه تکی بخواهیم در نظر بگیریم دوستان مینیمم 400 تا واسه خونه و 200تا واسه هزینه زندگی در نظر بگیرن.چون کسی که می خواهد بیاد باید هتلی هاستلی بگیره 1 هفته بعد ببینه چی نیاز داره باز هم می گم سعی کنید شرایط امسال و با سال بعد مقایسه نکینید.چون خیلی چیزا احتمالش هست عوض شه از هزینه خوابگاه بگیرید تا شهریه و ......
    سعی کنید شرایط و بسنجید و با دید باز تصمیم بگیرید.
    پیروز باشید
    دوست عزیز شما خیلی تو دل ما رو خالی می کنی
    من برای امسال که نه برای سال دیگه تصمیم دارم بیام، ولی با حرف هایی که شما میزنی، تو دل خیلی ها مثل من رو خالی می کنی !!!
    مگه سال دیگه قراره اتفاق خاصی بیافته که میگی باید دید که سال دیگه چی جوری میشه ؟
    اگر قرار اتفاقی بیافته به ما هم بگو تا بدونیم
    سپاسگذارم از شما

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_golden نمایش پست ها
    دوست عزیز شما خیلی تو دل ما رو خالی می کنی
    من برای امسال که نه برای سال دیگه تصمیم دارم بیام، ولی با حرف هایی که شما میزنی، تو دل خیلی ها مثل من رو خالی می کنی !!!
    مگه سال دیگه قراره اتفاق خاصی بیافته که میگی باید دید که سال دیگه چی جوری میشه ؟
    اگر قرار اتفاقی بیافته به ما هم بگو تا بدونیم
    سپاسگذارم از شما
    هیچ چیز قطعی نیست، بحث حذف شدن بورس مد نظر دوستمونه و البته افزایش شهریه. این بحث ها همه ساله هست. فعلاً به چیزی که وجود داره استناد کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری _ ونیز

سلام
    من یه ساله که ونیز زندگی می کنم و 600 یورو در ماه متوسط خرج ماهیانه دارم.

Member naviditaly آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مخابرات-پلی تکنیک تورینو

نقل قول نوشته اصلی توسط samara نمایش پست ها
    سلام
    می‌شه بیشتر و دقیقتر توضیح بدید دوست عزیز؟
    خرجتون رو بشکنید به قسمت‌های کوچیک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samara نمایش پست ها
    سلام

ونیز معماری میخونین؟ بورسم دارین؟ با هزینه خونه هست؟ یا خوابگاه دارین؟

سلام به همه دوستان

همه تاپیک هارو خوندم ولی متوجه نشدم

می خواستم بدونم هزینه زندگی معمولی و دانشجوئی تو میلان و دانشگاه پلی تکنیک چقدر یشه؟

اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه

واقعا نیاز دارم بدونم تا بتونم بیام
    مرسی

دوستان عزیز صحبت های محمد از تهران کاملا درسته. هزینه ها به خود فرد بستگی داره. چیزی که من با دوستانی که 1-2 سالی رو اون طرف بودن و همه دانشجوی ارشد یا دکتری، میگن بین 200 تا 300 یورو هزینه زندگی خواهد بود. حدود 100 تا برای تفریح و رفت و آمد. حدود 400 تا برای مسکن. که البته گزینه آخر به خودمون بستگی داره. مثلا یکی از دوستام 4 نفره خونه گرفتن (حدود 250-300 یورو در ماه براشون در میاد) و یکی از دوستان دکتریم (ایتالیاییه) برای یه PhD عیب میدونست با بیش از 2 نفر خونه بگیرن و تاکید به تکی داشت که معمولا 600-700 یورو هزینه داره.
    قیمت آپارتمانهای دانشگاه هم از حدود 200 یورو تا 800 یورو داریم.
    اما چیزای دیگه ای هست که رضای عزیز گفتن و فکر میکنم حق با ایشون باشه که حداقل 1200 یورو تو ماه اول هزینه میکنیم. اول برا هاستل بعد برا اجازه اقامت(حدود 70)، بیمه (50 تا 150)، بلیط ماهیانه مترو (حدود 40)، سه ماه ضمانت مسکن که موقع قرارداد میگیرن و حدود 800 تا حساب کنید (بعضی ها معادل یه ماه رو میگیرن و حدود 400 یورو)، موبایلتون (15 یورو)، تماس با ایران (بستگی داره از چه سیستمس استفاده کنید و از 0 تا ... میتونه هزینه داشته باشه)، هزینه قرارداد حدود 100 تا و شاید اشتباه هایی که داشته باشیم و جریمه بشیم (حدود 50 تا). میبینید که ماه اول حتی ممکنه بالای 1500 هزینه کنید.
    من تو خوابگاه Il Borgetto اتاق گرفتم (آپارتمان 2 خوابه برا 2 نفر سرویس مشترکه) و 1700 تا روز ورودم (با ضمانت) باید بدم.
    بقیه هزینه ها رو هم که میدونین. من ماهی 2 بار باشگاه میرم که حدود 100 تا هزینه برام داره و ممکنه کسی بخواد 1-2 بار در هقته بار بره که 20-30 تا برا هر دفعه هزینه داره.
    در کل حداقل هزینه 650 تا برا زندگی فکر می کنم لازم باشه (بجز ماه اول). این یعنی شما با دوستتون بیرون نمیرید (رفتین فقط برا قدم زدن میرین). خرید لباس و ... نمیرید. باشگاه و بار نمیرید. تو باشگاهی عضو نمیشید (استخر و ... نمیرید). برا کمپ و ... هزینه نمی کنید. تو تعطیلات اتاقتون رو تمیز می کنید و به کارای عقب افتاده میرسید. در کل مثل بچه مثبتای خودمون که از خوابگته به دانشگاه و از دانشگاه به خوابگاه میرن زندگی می کنید. در غیر این صورت حداقل 100 تا به هزینه خودتون اضافه کنید و بقیه به خودتون بستگی داره که چقدر تفریح کنید.
    اینا چیزایی بود که فکر میکردم دوستان باید درنظر بگیرن چون فقط به دنبال اینن که یه جایی برا خواب داشته باشن و غذایی برا خوردن تا زنده بمونن (ببخشید که اینقدر رک صحبت میکنم چون بهتره همینجا سر کار بریم تا اونجا با وضع فلاکتبار زندگی کنیم و بگیم ایتالیا هستیم چون 2-3 سال سابقه کاری یعنی شما که 500 تومن میگرفتین میتونید رو 900 تومن حساب کنید و کسایی که 900 میگرفتن رو 1500 حساب کنید). شما از محیطی که عادت داشتین خارج میشین و خیلی زود ممکنه به مشکل برخورد کنین (در مورد خودم هم صادقه و من 100-200 تا برا تفریح کنار گذاشتم). چون روند خسته کننده باعث افت شدید تحصیلیتون هم خواهد شد و خیلی زود به مشکلات زیادی برخورد خواهیم کرد. باز هم از همه دوستان برا اینکه این مسائل رو مطرح کردم پوزش میخوام ولی حتما با این مسائل دقت کنید.
    دوستان فکر کنم رو 800 یورو در ماه باید حساب کنیم. حالا باید دوستانی که ایتالیا هستن و تجربه های خوبی دارن نظر بدن.
    هزینه خوابگاه های دانشگاه هم امسال تغییری نکرده. حداقل آپارتمانی که من هستم همون قیمت پارساله (قراردادمون مشخص شده و تغییر نکرده).
    موفق باشید.
    ویرایش توسط MILAN2010 : November 18th, 2010 در ساعت 07:04 PM

هزینه خوابگاه شما دوست عزیز ماهیانه چقدره (به جز ضمانت) ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)