صفحه 37 از 40 نخستنخست ... 2728293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 399

موضوع: ترجمه مدارک دانشگاه آزاد

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : ترجمه مدارک دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط FaezehKa نمایش پست ها
    میترا جون تا اونجا که من میدونم اگر مهر مهر و تایید از سازمان مرکزی دانشگاه ازاد گرفتی کار تمومه.
    مهر دادگستری و وزارت خارجه هم خود دارالترجمه میگیره.
    بعد که ترجمه مدارکتو از دارالترجمه گرفتی باید ببری سفارت موردنظرت مهر بزنه که حدود 30-40 یورو پول نقد-به یورو نه ریال و دلار- بابت هر پانچ میگیره.
    نکاتی که من از دوستان یادگرفتم:
    1- به دارالترجمه بگو چک پرینت میخوام، تا بتونی یه بار چک کنی و اگر لغت تخصصی خوب ترجمه نشده، اصلاح کنی.
    2- از ترجمه مدارکت هم اسکن بگیر برای خودت.
    3-میگن دارالترجمه کپی مدارک رو با ترجمه پانچ میکنه و خودش مهرهای لازم رو میگیره و میزنه. لازم نیست شما دادگستری و وزارت خارجه بری.
    3-بهتره حداقل دوسری مدرک ترجمه کنی، دارالترجمه روی سری دوم تخفیف میده. چون ممکنه بخوای برای چندجای مختلف بفرستی. من میخوام سه سری ترجمه کنم، یکسری هم برای ارایه به محل کار در اینده.
    4- ترجمه مدارک درسی منقضی نمیشه. اما شناسنامه رو ترجمه نکن. چون ممکنه مثلا وضعیت تاهل ادم طی چند ماه اینده تغییر کنه و مجبور شی دوباره ترجمه کنی.
    البته دوستان میگن اعتبار ترجمه یکساله و بعدش منقضی میشه! بعضیها میگن میتونی همون ترجمه رو ببری دارالترجمه تاریخشو اپدیت کنه برات!
    5- مدارکو که بردی سفارت مهر بگیری، باید اصل مدارک و ترجمه مدارک هردو همراهت باشه. حتما بعدش که مهر زدند، دوسری کپی رنگی بگیر.میگن موقع ویزا گرفتن کپیشو سفارت ازت میخواد.
    منم تازه میخوام مدارکمو ترجمه کنم.
    موفق باشی
    دوست عزیز ممنون بابت راهنماییتون، البته اول فکر کردم جوابتون ربطی به بنده نداره ولی بعدش دیدم جواب مرتبط با سوالم هست حدس زدم که بنده رو اشتباه گرفتید ولی جواب درسته! به هرحال ممنون.
    من خودم مهر و تایید سازمان مرکزی نگرفتم و دانشگاهم بهم گفت اگه واسه گرفتن ریز نمره عجله داری ما درخواستتو میدیم خودت برو سازمان مرکزی ریز نمرتو بگیر ولی اگه عجله نداری 2 ماه دیگه بیا ریز نمراتت آماده میشه که منم عجله نداشتم 2 ماه بعدش رفتم دانشگاه خودم و ریز نمرمو تحویل گرفتم.

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزيز ،
    يه سوال خيلي خيلي اورژانسي دارم ، اگه لطف كنيد سريع جوابمو بدين خيـــــلي ممنون مي شم چون كارم گيره شديد !!!
    من فارغ التحصيل كارشناسي رشته عمران هستم از دانشگاه آزاد تبريز ، و الان مي خوام برا ارشد برا تركيه اقدام كنم !
    دانشنامه و ريزنمرات قابل ترجمه رو هم گرفتم !
    ولي الان كلاً گيج شدم كه مراحلي كه بايد برا ترجمه و آماده كردن مدارك برا آپلود در اَپلاي آنلاين لازمن ، چيا هستن !!!
    لطفاً اگه ممكنه كمكم كنيد ... ممنون مي شم واقعاً
    ویرایش توسط Amiralzde : March 24th, 2016 در ساعت 03:15 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Amiralzde نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزيز ،
    يه سوال خيلي خيلي اورژانسي دارم ، اگه لطف كنيد سريع جوابمو بدين خيـــــلي ممنون مي شم چون كارم گيره شديد !!!
    من فارغ التحصيل كارشناسي رشته عمران هستم از دانشگاه آزاد تبريز ، و الان مي خوام برا ارشد برا تركيه اقدام كنم !
    دانشنامه و ريزنمرات قابل ترجمه رو هم گرفتم !
    ولي الان كلاً گيج شدم كه مراحلي كه بايد برا ترجمه و آماده كردن مدارك برا آپلود در اَپلاي آنلاين لازمن ، چيا هستن !!!
    لطفاً اگه ممكنه كمكم كنيد ... ممنون مي شم واقعاً
    خیلی ساده ست ... باید برین توی سایت دانشگاه مورد نظرتون، دپارتمان رشته مورد نظرتون رو پیدا کنید و از بخش how to apply (معمولا) بخونید ببینید چطور باید اقدام کنید. توی این بخش همیشه مراحل کار رو کامل توضیح دادن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    خیلی ساده ست ... باید برین توی سایت دانشگاه مورد نظرتون، دپارتمان رشته مورد نظرتون رو پیدا کنید و از بخش how to apply (معمولا) بخونید ببینید چطور باید اقدام کنید. توی این بخش همیشه مراحل کار رو کامل توضیح دادن.
    نه دوست عزیز منظورم اون نبود !
    منظورم این بود که چه کارایی باید برای ترجمه و ارسال اونا به دانشگاه انجام بدم! یعنی الان بعد از گرفتن ریزنمره و دانشنامه کجا باید ببرم تا تایید کنن تا دارالترجمه قبول کنه! کلا چه مراحلی باید طی کنم؟!
    در ضمن ممنون از توجه تون

نقل قول نوشته اصلی توسط Amiralzde نمایش پست ها
    نه دوست عزیز منظورم اون نبود !
    منظورم این بود که چه کارایی باید برای ترجمه و ارسال اونا به دانشگاه انجام بدم! یعنی الان بعد از گرفتن ریزنمره و دانشنامه کجا باید ببرم تا تایید کنن تا دارالترجمه قبول کنه! کلا چه مراحلی باید طی کنم؟!
    در ضمن ممنون از توجه تون
    آهان ... راستش من 5-6 سال پیش این مراحل رو انجام دادم برای مدرک دانشگاه آزاد پس باز هم از دیگر دوستان آپدیتش کنین ولی تا اونجا که من یادمه باید مدرک و نمرات رو میبردیم تهران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و اونجا تایید میشد تا بتونیم بدیم برای ترجمه ... بدون اون مهر تایید دارلترجمه قبول نمیکنه . بعد از اینکه ترجمه شد هم باید ببینین آیا دانشگاه مورد نظرتون نیاز داره که مهر دادگشتری و امور خارجه بزنین یا نه ...

Junior Member mratabak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Transportation engineer/ Middle east technical

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه ریز نمره قابل ترجمه گرفتین: فکر کنم تبریزی هستین

1- ببرین دارالترجمه نیما تو برج بلور - آبرسان ... بگین ترجمه میخوام با مهر دادگستری
    2- ببرین امورخارجه تو جاده ایل گلی برا تاییید
    3- ببرین کنسول ترکیه تو همافر برا تایید

البته نمی دونم کدوم دانشگاه میخواین اپلای کنین ..اگه دانشگاهتون ترجمه ترکی میخواد باید مرحله 1 رو ببرین یه دارالترجمه ترکی ... نیما نمیدونم ترکی ترجمه میکنه یا نه

یکی از دوستان من امروز مدرک کاردانی دانشگاه آزاد رو که قبلا دانشگاه گفته بود همه مهر ها رو داره و آماده ترجمه هست رو برده دارالترجمه بهش گفتن باید ببری روش مهر پونک - اشرفی اصفهانی رو بزنی
    آیا این قضیه صحت داره؟ بعد مگه قبلا تاییده دانشگاه ازاد تو پاسداران نبود به پونک الان چه ربطی داره پس ؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

دوستان برای ریزنمرات قابل ترجمه باید یک فیش پرداخت کنم و بدم دانشگاه تا بفرسته مرکز و ...
    این پروسه زمان بر.
    دانشگاه بهم گفت اگر بخوای ریزنمرات و بهت میدم خودت ببری مهر و امضاهاش و از تهران بگیری. حالا سوالم اینه...
    یعنی دانشگاه ریزنمرات و صادر می کنه و من فقط باید برم مهر و امضا جمع کنم یا از خود مرکز ریزنمرات و پرینت میگیرن و صادر می کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad19 نمایش پست ها
    یکی از دوستان من امروز مدرک کاردانی دانشگاه آزاد رو که قبلا دانشگاه گفته بود همه مهر ها رو داره و آماده ترجمه هست رو برده دارالترجمه بهش گفتن باید ببری روش مهر پونک - اشرفی اصفهانی رو بزنی
    آیا این قضیه صحت داره؟ بعد مگه قبلا تاییده دانشگاه ازاد تو پاسداران نبود به پونک الان چه ربطی داره پس ؟
    دارلترجمه کاملا حرف اشتباهی زده .
    اصلا ربطی نداره . به دوستت بگو دارالترجمه ش رو عوض بکنه .
    هیچ جایی همچین چیزی نمیخواد .
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دوستان برای ریزنمرات قابل ترجمه باید یک فیش پرداخت کنم و بدم دانشگاه تا بفرسته مرکز و ...
    این پروسه زمان بر.
    دانشگاه بهم گفت اگر بخوای ریزنمرات و بهت میدم خودت ببری مهر و امضاهاش و از تهران بگیری. حالا سوالم اینه...
    یعنی دانشگاه ریزنمرات و صادر می کنه و من فقط باید برم مهر و امضا جمع کنم یا از خود مرکز ریزنمرات و پرینت میگیرن و صادر می کنن؟
    با فرض اینکه دانشنامه صادر شده :
    میرید قسمت فارق التحصیلان و میگید ریزنمرات جهت ترجمه میخوام ، بعدش میرید فیش میریزید و مراحل اداره و مهر ها رو دریافت میکنید و از دانشگاهتون ریزنمرات رو داخل پاکت دانشگاه به صورت مهر و موم ( چسب زده و مهر شده ) دریافت میکنید و میرید تهران ، خیابان پاسداران و ....
    از اطلاعات ورودی ساختمان میپرسید تا راهنماییتون بکنه کدوم ساختمان و اتاق مراجعه کنید و ادامه ی ماجرا .

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط laminars نمایش پست ها
    با فرض اینکه دانشنامه صادر شده :
    میرید قسمت فارق التحصیلان و میگید ریزنمرات جهت ترجمه میخوام ، بعدش میرید فیش میریزید و مراحل اداره و مهر ها رو دریافت میکنید و از دانشگاهتون ریزنمرات رو داخل پاکت دانشگاه به صورت مهر و موم ( چسب زده و مهر شده ) دریافت میکنید و میرید تهران ، خیابان پاسداران و ....
    از اطلاعات ورودی ساختمان میپرسید تا راهنماییتون بکنه کدوم ساختمان و اتاق مراجعه کنید و ادامه ی ماجرا .
    شنیده بودم قسمت اداری که باید برای تایید بریم اونجا منتقل شده به دانشگاه علوم و تحقیقات.هنوز پاسداران؟
    پس شما هم معتقدید اینطوری سریع تره. به من گفت اگر خودمون بفرستیم روال اداری داره و ممکنه 2-3 ماه طول بکشه.
    برای همین خودش پیشنهاد داد عجله داری خودت ببر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)