نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: سوال هاي متداول FAQ

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

پیش فرض سوال هاي متداول FAQ

سلام دوستان
    مطالب جالبي را ديدم كه حيفم آمد كه اينجا نگذارم
    در زير مجموعهاي از سوالات متداول را ميبيند لطفا در كامل كردن آنها به من كمك كنيد

1 -هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا به چه صورت می باشد؟
    هزینه های تحصیل و زندگی بسته به رشته و شهر و دانشگاه مورد نظر شما متفاوت می باشد مثلا هزینه ها در milano ماهیانه بطور میانگین بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو و در شهرهای کوچکتر مثل l'aquilla بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو میاشد.
    اصولا شهرهای توریستی گرانتر از سایر شهر ها می باشند همچنین شما سالیانه باید مبلغ ۷۰۰ یورو به عنوان مالیات تحصیلی در هر کجای ایتالیا که باشید بپردازید.
    ۲- نحوه در یافت بورسیه تحصیلی به چه صورت می باشد؟
    دریافت بورسیه مستلزم داشتن شرایط خاص از جمله زندگی در خانه استیجاری و درآمد پایین خانواده می باشد .
    شما با ترجمه اجارنامه که مورد تایید دادگستری نیز باید باشد و ارائه ترجمه فیش حقوقی پدر (در صورت در آمد پایین )و ارائه به سفارت درخواست بورسیه تحصیلی می کنید و بعد از تایید مدارک از سوی سفارت در هنگام حضور در دانشگاه مدارک را به مسئولین مربوطه در دانشگاه ارائه داده و در نوبت دریافت بورسیه قرار می گیرید.
    البته بورسیه برای یکسال به شما تعلق می گیردو در صورت گذراندن واحد های درسی تمدید خواهدشد.
    ۳-آیا دانشگاه های ایتالیا امتحان ورودی برگزار می کنند؟
    بله امتحان ورودی برگزار می شود ولی معمولا به صورت فر مالیته می باشد.
    4-من تو امتحان مدرسه قبول شدم چه مدارکی لازم هست ؟
    جواب این سوال در قسمت مدارک مورد نیاز جهت ارائه به کنسولگری بطور کامل نوشته شده.
    5- حداکثر زمان تحویل مدارک ؟پایان خرداد ماه.

6- با لیسانس دانشگاههای ایران میتونیم فوق لیسانس بخونیم؟

در این مورد متغییرهای زیادی وجود دارد بعضی از دانشگاههای ایتالیا تعدادی از واحد های شما رو می پذیرند و تطبیق واحد می کنند و شما باید مابقی واحد های درسی رو تا مقطع لیسانس بگذرونید . تعدادی دیگر به هیچ عنوان واحد های درسی شما رو نمی پذیرند و باید از ابتدا شروع کنید و تعدادی هم بطور کامل واحد های شما رو می پذیرند.بهترین راه قبل از انتخاب رشته مکاتبه با دانشگاه مورد نظر می باشد تا از شرایط ادامه تحصیل در آن دانشگاه کا ملا آگاه بشوید.

7-دانشگاههای ایتالیا دارای بورس تحصیلی برای فوق لیسانس هستند؟ (بزودی پاسخ داده می شود)
    8- برای تحصیل در ایتالیا آیا بصورت خودآموز میتوان زبان ایتالیایی را یاد گرفت و امتحان زبان را داد یا اینکه میبایست در مدرسه ثبت نام کرد؟
    شما برای یادگیری ایتالیایی الزامی در ثبت نام در مدرسه ندارید و می توانید به صورت خود آموز این زبان رو یاد بگیرید ولی باید در امتحان مدرسه شرکت کنید و نمره قبولی کسب کنید .
    9-من این ترم فوق دیپلم می گیرم (گرافیک ) بهتر نیست اول لیسانس بگیرم بعد اقدام کنم ؟
    شما هر چقدر زودتر برای رفتن اقدام کنید موفق تر خواهید بود.زمانی را که در ایران برای گرفتن لیسانس تلف می کنید را در ایتالیا بطور کامل زبان یاد میگیرید با فرهنگ ایتالیا اخت می شوید و از همه مهمتر مدرک خود را از دانشگاههای ایتالیا میگیرید چه بسا بعد از دریافت لیسانس از دانشگاههای ایران دانشگاههای ایتالیا مدرک شما رو نپذیرفته و مجبور به خواندن از ابتدا شوید
    10-آیا دانشگاهه در ایتالیا به صورت دولتی هستند؟ (بزودی پاسخ داده می شود )

11-آیا فقط قبولی در مدرسه کافی؟
    قبولی در مدرسه فقط سند خروج شما از ایران می باشد و ربطی به ورودی شما به دانشگاه ندارد برای ورود به دانشگاه امتحان جداگانه برگزار می شود
    12-در مورد این مبلغی که ذکر کردی 4000یورو حتما باید واریز بشه؟
    بله این مبلغ به حساب شما در یکی از بانکهای ایتالیا واریز میشه و شما بعد از ورود به خاک ایتالیا اجازه برداشت اون رو خواهید داشت البته جدیدا به دلیل قطع روابط بانکی دو کشور نمی توانید حساب بانکی باز کنید و باید پولها رو با خودتون حمل کنید و در این شرایط یه مقداری امنیت پولهای شما در حین جابجایی و بردن به ایتالیا به خطر می افته و امکان اینکه پولهاتون در ایتالیا بدزدند خیلی زیاده .
    به هیچ عنوان به ایتالیایی ها اعتماد نکنید .
    13- من میخوام برم ایتالیا سینما بخونم و ساکن شهرکرد هستم نمیتونم کلاس بیام چه کار کنم؟
    برای جواب این سوال لطفا به قسمت شرکت در امتحانات بدون حضور در کلاسها مراجعه کنید.
    14-شرایط دریافت اقامت دائم پس از اتمام تحصیل چیست؟بزودی پاسخ داده می شود

15-آیا دانشگاههای ایتالیا شهریه دریافت می کنند؟
    در مورد دریافت شهریه متغییرهای زیادی وجود دارد مثلا دانشگاهی در سیسیل برای رشته دندانپزشکی شهریه در یافت نمی کند و دانشگاهی دیگر در میلان ترمی 700 تا 800 یورو شهریه دریافت میکند مقدار شهریه کاملا بستگی به رشته شهر و دانشگاه دارد و می تواند در هر شهر و دانشگاهی متفاوت باشد تنها راه مطلع شدن مکاتبه با دانشگاه مورد نظر می باشد .
    تعدادی از دانشگاهها خوابگاههای ارزان قیمتی نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهند که البته یکی از اونها زمستان سال گذشته (2006) شب هنگام طعمه حریق شد و تعداد زیادی قربانی گرفت.
    ویرایش توسط reza1 : November 30th, 2009 در ساعت 08:42 PM

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : سوا هاي متداول FAQ

16-آیا بالا بودن نمرات دبیرستان و دانشگاه تاثیری در پذیرش ما دارد؟ (بزودی پاسخ داده می شود

17-آیا دانشگاههای انگلیسی زبان در ایتالیا وجود دارد ؟ (بزودی پاسخ داده می شود)

18- بنده كارداني عمران را در ايران گرفته ام آيا ميتوانم براي ادامه تحصيل در يك دانشگاه معتبر به ايتاليا بروم و چه شرايطي لازم هست؟
    چرا که نه شما برای ادامه تحصیل در ایتالیا هیچ مشکلی ندارید.

19- آیا خود شما تجربه زندگی در ایتالیا رو داشتید و الان ساکن کجا هستید؟
    نه متاسفانه ولی دوستان ایتالیایی زیادی دارم و از طریق اونها به سوالاتتون پاسخ میدم و هم اکنون ساکن تورنتو هستم و این وبلاگ رو زمانی که در ایران بودم راه اندازی کردم.
    - 20- من دانشجو رشته برق مقطع کاردانی هستم در حال حاضر خودم شروع به یاد گیری زبان کردم آیا برای ورود به مدرسه باید ز زبان بلد باشم یا نه ؟
    همونطوری که از اسمش یعنی مدرسه پیداست شما اونجا زبان می آموزید و نیاز به یادگیری قبل از ورود ندارید.
    21-آیا امکانش هست قسمت آموزش زبا ایتالیایی رو شروع کنید ؟
    متاسفانه هم اکنون بدلیل مشغله کاری نمی تونم ولی در اسرع وقت سعی میکنم این کار رو انجام بدم.
    22-آیا اجازه کار هنگام تحصیل رو داریم؟ ( بزودی پاسخ داده می شود)
    به شما در هفته اجازه 20ساعت كار قانوني داده خواهد شد و براي هر ساعت كار مبلغ 7 تا 8 يورو به شما پرداخت مي شود. و البته مي توانيد ساعتهاي بسيار بيشتر بصورت غير قانوني كار كنيد و مانعي در پيش رو نخواهيد داشت.

23-شنيده ام كه اين بورسيه شامل خورد و خوراك و مسكن و هزينه تحصيل مي شود آيا درست است يا اينكهبه صورت محدود است و شامل چه چيزهايي مي شود (بزودی پاسخ داده می شود)

24-یادگیری چه نوع کار هایی در ایتالیا می تونه به ما در کسب در آمد کمک کنه؟ بزودی پاسخ داده
    25-لطفا زمان برگزاری امتحان خارجی ها(کسانی که توان حضور در کلاسها را ندارند و بدون حضور در کلاسها درامتحان شرکت می کنند) را بنویسید؟ (بزودی پاسخ داده می شود)

26-آیا مستقیما و بدون حضور در مدرسه میتونم از دانشگاههای ایتالیا پذیرش بگیرم؟
    بله همونطور که در وبلاگ هم گفتم این روشی که معرفی کردم تنها یکی از راههای دریافت ویزای تحصیلی می باشد و شما مستقیما می تونید از طریق مکاتبه پذیرش بگیرید ولی من راه و روشش رو نمی دونم.

27 -لطفا در مورد پذیرش دانشجوی خارجی در رشته های علوم انسانی دانشگاه های ایتالیا هم توضیح دهید ؟ آیا استقبال بیشتری از آنان نسبت به دانشجویان فنی می کنند ؟ در ضمن زبان ایتالیایی را کجا یاد بگیریم؟
    هیچ امتیازی به دانشجوی یک رشته خاص داده نمی شود و رشته شما تاثیری در گرفتن امتیاز از دولت ایتالیا نخواهد داشت و زبان رو هم در مدرسه ایتالیایی بیامورید.

28- می خوام بدونم این مدرسه ایتالیایی فقط زبان ایتالیایی درس میده یا مثل کالج یک ساله آلمان دروس دیگری هم داره ؟
    در این مدرسه فقط ایتالیایی تدریس میش

29- شما فرموده بوديد در نوبت بورسيه آيا اين نوبت بودن به درازا خواهد كشيد يا اينكه ممكن است زود جواب بدهند؟؟(بزودی پاسخ داده می شود)

30-ثبت نام ترم جدید (۸۶)مدرسه در چه زمانی انجام می شود؟ به احتمال زیاد هفته اول یا دوم شهریور ماه.(۸۶)

31-آیا مدرسه ایتالیایی بجز تهران در شهر های دیگر هم هست؟
    نه فقط یک مدرسه و اون هم در تهران می باشد و آدرس و شماره تماس رو هم تو وبلاگ نوشتم.

32-آیا هزینه هایی رو که برای اقامت گفتید فقط هزینه ثبت نام دانشگاه می باشد؟
    مبلغ ذکر شده (سوال یک ) شامل تمام هزینه ها مثل اجاره مسکن . هزینه ثبت نام دانشگاه .خورد و خوراک و غیره..... می باشد
    ( البته با کمی صرفه جویی).

33-من لیسانس ریاضی کاربردی دارم از امیرکبیر می خوام ایتالیا رشته موسیقی نوازندگی بخونم به خیلی از دانشگاهها و کنسرواتوارهای ایتالیائی ایمیل زدم هیچ کی جوابم رو نداد شاید چون به زبان انگلیسی ایمیل می دادم، از مدرسه ایتالیائی هم پرسیدم جوابی نگرفتم به نظر شما با اینکه پیش زمینه زیادی در رابطه با موسیقی ندارم این کار امکانپذیر هست؟

بله امکان ادامه تحصیل شما در هر رشته ای که بخواهید وجود دارد.(منبع آقای رعوفی دبیر مدرسه ایتالیایی)

34-آیا بهتر نیست با برنامه rossetta stone ایتالیایی یاد بگیرم؟
    ببینید امتحان مدرسه ایتالیاییی از کتابهای qui Italia 1&2 گرفته می شود و اگر قصد قبولی در امتحان مدرسه را دارید بهتر ازمنابع خود مدرسه استفاده کنید .

35-آیا ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس الزاما باید با رشته تحصیلی در مقطع لیسانس یکسان باشد؟(بزودی پاسخ داده می شود).

36-بورسیه تحصیلی برای چه مقاطعی وجود دارد؟(بزودی پاسخ داده می شود).

37-من فهميدم که براي رشته ي دندانپزشکي در يکي از دانشکده هاي ايتاليا شهريه اي گرفته نميشود ايا براي رشته هاي پزشکي نيز چنين است ايا شرايطي دارد يعني درعوض نگرفتن شهريه شرايطي دارد ؟(بزودی پاسخ داده می شود)

38-براي يک مسلمان در مورد حجاب مثل فرانسه مشکلي وجود ندارد؟(بزودی پاسخ داده می شود)

39- کلاسها در چه ساعت و روزهایی برگزار می شوند؟
    کلاسها سه روز در هفته در روزهای زوج یا فرد و در دو نوبت از ساعت 15 الی 17 و 17 الی 19 و بسته به انتخاب شما برگزار می شوند.

40- ميخوام بدونم من و برادرم که از طريق پدرم قصد مهاجرت به ايتاليا داريم لازمه که در مدرسه ايتاليايي ثبت نام کنبم؟
    به هیچ عنوان ثبت نام لازم نیست وقتی که شما مقیم ایتالیا می شوید مسلما اجازه ادامه تحصیل رو هم خواهید داشت.

41- من ترم آخر فيزيك هستم و مشكل خدمت دارم ميخواستم بدونم ميتونم با قيد وسيقه از كشور خارج بشم و ويزاي تحصيلي بگيرم و با مدرك ليسانسم راحتتر ميتونم برم يا نه؟ (بزودی پاسخ داده میشود)

42- دانشجوي سال آخر رشته شيمي هستم و براي فوق ليسانس مي خواهم براي ايتاليا اقدام کنم. لطف مي کنيد اطلاعاتي راجع به دانشگاههايي که اين رشته را دارند به من بديد؟
    لطفا به لینک راهنمای انتخاب شهر.رشته و دانشگاه که در وبلاگ هست مراجعه کنید در اونجا می تونید اطلاعاتی کاملی بدست بیارید.

43- من ارشد علوم سياسي هستم ومي خواستم براي دکترا اقدام کنم شرايط پذيرش سخت يا آسون وامتحان ورودي داره وهزينه دکترا چقدره ممنون ميشم اگه راهنمايي کني؟ (بزودی پاسخ داده میشود)

44-آزمون ورودي دانشگاه هاي ايتاليا در چه موقعي از سال برگزار مي شود؟(بزودی پاسخ داده میشود)

45-تعداد دانشجوهاي خارجي که دانشگاه هاي ايتاليا مي پذيرند چند نفر هستند؟( بزودی پاسخ داده میشود)

46-برای آماده شدن برای امتحانات وردوی چه دروسی رو باید بخونم؟
    برای این منظورباید کتابهای آلفا تست رو بخونید و کتابهای هر رشته ای را می توانید از مدرسه ایتالیایی تهیه کنید.

47-آيا بلد بودن زبان انگليسي در پيدا کردن شغل خوب تاثيري دارد؟( بزودی پاسخ داده میشود)

http://iranitalia.blogfa.com/post-11.aspx

رشته و دانشگاه

دوستان در بهبود اين بخش كمك كنيد

Junior Member

8- اگه رشته ای که می خواهید بخونید به زبان انگلیسی برگزار میشه اجباری به شرکت در امتحان مدرسه نیست و سفارت از شما مدرک زبان نخواهد خواست، گرچه برای خودتون اگه یاد بگیرید بهتره
    38- از کسانی که اونجا بودن پرسیدم مشکلی نداشتن. در محیط دانشگاه که هیچ مشکلی نیست و به عقاید شما احترام می ذارن گرچه میگن توی شهر یه کم سخته

رشته و دانشگاه

48- کدام منطقه شهری برای کرایه کردن آپارتمان مناسب هست در صورتی که نخواهیم خوابگاه بریم؟
    معمولا مرکز شهر های اروپا به جز هزینه اجاره بقیه هزینه ها به علت گران بودن سوخت ارزون تر هست. پس با کمی اجاره بیشتر بهتر هست در مرکز خانه بگیرید تا اطراف.
    49- از نظر امنیت ایتالیا چطور هست (در فیلم ها و خبر ها در مورد مافیا زیاد میگن)؟
    از نظر امنیت و مافیا شمال ایتالیا نسبت به جنوب و ضعیت بهتری داره کلا شهرهای توریستیش کمتر مشکا دارند
    که شهرهای ونیز فلورانس میلان روم از مهمترین هاش هستند در مجموع از نظر امنیت خوب هست

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

درصورتی که کسی بخواد در این تاپیک پستی اضافه کنه، لطفاً به مدیر وقت کشور ایتالیا خبر بده. ممنونم
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)