صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: فریت بار به فرانسه (Cargo and Freight service)

پیش فرض فریت بار به فرانسه (Cargo and Freight service)

مسائلی که مورد به فریت بار به فرانسه میشه رو می تونید اینجا مطرح کنید شاید بتونیم بهم کمک کنیم.

پیش فرض پاسخ : فریت به فرانسه

من خودم حدود 2 هفته پیش از طریق ایران ایر حدود 50 کیلو فریت کردم به فرانسه (کتابها و ...). حدود 130 هزار تومن ازم گرفتند و گفتند چون وسایل شخصی هست و فرش و اینها نیست اونجا بهش گمرک هم تعلق نمی گیره و دیگه نباید پولی بابتش بدی.
    حالا اینجا، بارها که رسید، ازم حدود 70 یورو گرفتند و گفتند اصلا این پول ربطی به گمرک و ایران ندارد، این پولیه که باید به آژانسی که تو فرانسه هست و بار رو تحویل می گیره بدید. البته شکر خدا گمرک دیگه تعلق نگرفت وگرنه....
    شما می دونید واقعا روالش اینه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Développement Durable Appliquée, Paris IX

سلام

میدونید برای فرستادن یه چیزی حدود ۵۰کیلو بار (وسائل شخصی‌) از فرانسه به ایران چطور باید اقدام کرد و هزینهٔ مینیموم چقدر می‌شه حدوداً؟

ممنون میشم

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط amirshabro نمایش پست ها
    سلام

میدونید برای فرستادن یه چیزی حدود ۵۰کیلو بار (وسائل شخصی‌) از فرانسه به ایران چطور باید اقدام کرد و هزینهٔ مینیموم چقدر می‌شه حدوداً؟

ممنون میشم
    مي تونيد به اين لينك مراجعه كنيد: لينك
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Junior Member

پیش فرض تحویل گرفتن بار فریت (Freight) در فرودگاه اورلی پاریس

اگر دانشجویی تشریف میبرید فرانسه من لزومی نمیبینم بار فریت کنین.مختصر و مفید همون 30 کیلو رو ببرید و بقیه اشو رو اونجا از سوپر-مارکتای بزرگ یا خلاصه جایی که به صرفه باشه
    تهیه کنید.چون هزینه فرستادن بار از اینجا و بعد پولی که اونجا باید بدین(حدود 70 یورو) و حمل و نقل و بارکشی و اینا یه جورایی سربه سر میکنه.اما به هر صورت اگر فریت کردین و با پرواز
    ایران-ایر تشریف بردین پاریس، برای اینکه در فرودگاه اورلی (اقلی سود) گیج نشین و بدونین کجا باید بار رو تحویل بگیرین من تجربه خودمو خدمتتون ارایه میدم.
    شما برای تحویل گرفتن بار فریت (بار اصلی رو که رو نقاله تحویل میگیرین-بار فریت رو چند روز زودتر طبیعتا فرستادین) باید از سالن خارج شین و در محوطه بیرون، ایستگاه اتوبوس
    freight zone رو پیدا کنید که دقیقا بیرون یکی از ورودی/خروجیهای سالن هست.یه اتوبوسی هست که تو محوطه فرودگاه میگرده و مجانی مسافرهارو تا محوطه فریت میبره.شما سوار
    میشید و ایستگاه سوم-مطمین نیستم الان-پیاده میشین.جایی که باید پیاده بشید تقریبا مشخصه چون اطرافش حالت انبارهای بار هست و دقت بفرمایید که وسط محوطه پارکینگ و
    یا وسط سبزه ها و جای بی ربط پیاده نشین چون چند تا ایستگاه توقف میکنه.اگه اشتباه پیاده بشین باید حدود بیست دقیقه صبر کنید تا دوباره همون اتوبوس بیاد.
    به هر حال وقتی تو محوطه انبارهای بار پیاده شدین تابلوهای شرکتهای مختلف رو میبینید.شما باید وارد دفتر شرکت WFS بشید چون کارای بار فریت ایران-ایر رو اینا انجام میدن و متاسفانه
    تو اون محوطه هیچ علامتی از ایران-ایر نیست و اینو باید بدونید که کجا باید برید که همین WFS باشه.قبضی که تهران بهتون دادن باید همراتون باشه و کارارو انجام بدید که راهنمایی میکنن
    و پول هم باید بدین و بار رو تحویل میگیرید.بعد منتظر همون اتوبوس میشید و برمیگردید محوطه اصلی و نزدیک سالن و از اونجا با تاکسی یا اتوبوس یا.... میرید به سلامت به مقصدتون در
    پاریس.
    باید عرض کنم که اگر یه چمدون گنده دیگه هم داشته باشید و قصد کنید فریت رو هم تحویل بگیرید باید جسارتا حمالیتون خوب باشه تا بتونید کار رو منیج کنید مضاف بر اینکه تضمینی نیست
    که بار فریت هم سریع حاضر باشه چون من الان نمیدونم بار فریتتون با پرواز خودتون میاد یا نه و ممکنه اینور اونور شه.به خصوص اگه پاریس قرار نیست بمونید خب کار تا حدی سخت میشه ولی
    اگه پاریس هستید شاید ایده فریت بد نباشه.حتما و حتما و حتما چمدونایی که میبرید جوری باشه که راحت بشه با چرخ رو زمین کشید.این خیلی مهمه تا اذیت نشین.
    من وقتی رسیدم پاریس و فرودگاه اورلی نتونستم قسمت تحویل فریت رو پیدا کنم و چمدون اصلیم هم خوب نبود و اصلا نمیشد رو زمین کشید و واقعا زمینگیر شدم و از طرفی باید به شهر
    دیگه ای میرفتم و خلاصه قید فریت رو زدم و بعد از یک هفته دوباره برگشتم تا فریت رو تحویل بگیرم.قصد من اینه که عزیزان از این تجربه استفاده کنن و بتونن مساله بار و احیانا فریت رو
    ردیف کنن.کلا هم اگه بار اول هست که تشریف میبرید زیاد سخت نگیرید و استرس نداشته باشید چون همه چیز مشخص و راحت هست و اینجور مشکلات کمتر پیش میاد.فقط یه مقدار
    احتیاط و منطق اگر داشته باشید و سنجیده عمل کنید راحت و آسوده خواهید بود.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : فریت بار به فرانسه (Cargo and Freight service)

سلام،
    دوستان کسی اگر از چگونگی فریت کالا از پاریس به تهران اطلاع داره یا تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنین.. خصوصاً هزینۀ ارسال و مراحل و ..
    کمی اورژانسی هست، متشکر.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خوب از دوستان ظاهراً کسی همیاری نکرد!
    مجبور شدم خودم پیگیری کنم.. نتیجه اش رو اینجا میذارم لااقل برای آیندگان مفید باشه احیاناً.

با تماس با ایران ایر پاریس برای حمل مرسوله، گفته شد که شرکت مسئول اینکار که با ایران ایر همکاری داره Aircargo international هست که در فرودگاه اُرلی مستقر هستن (قبلاً توضیحات مشابهی از فریت داده بودن البته از ایران به فرانسه..)

به هرحال ایران ایر گفت با اون شرکت تماس بگیرین و جزئیات و تعرفه ها رو از خودشون بگیرین. در تماسی که حاصل شد گفتند که تعرفه رو بر حسب وزن و البته ابعاد محاسبه میکنن. بعنوان ارزیابی اطلاعات بستۀ خودم رو دادم که جعبه ای با ابعاد 50cm در هر بعد و وزن کمتر از 10 کیلو (9.3kg) هزینۀ حمل رو چیزی برابر با €200 بر آورد کردن که بسیار هزینۀ گزافی هست...
    در نظر داشته باشید که نحوۀ محاسبه بشکل تعرفۀ ثابت و فرضاً بار به ازاء هر کیلو 10000 تومان یا 8-10 یورو نیست و کاملاً بایستی جزئیات بار (ابعاد و وزن) داده بشه و توسط سیستم هزینه اش محاسبه بشه.
    بطریق مشابه برای بستۀ دیگری که کمی بزرگتر بود و وزن نزدیک به 16kg داشت برآورد کردن که هزینه تقریبی €300 بدست اومد که به هرحال برای من این هزینه ها از ارزش خود کالاها بیشتر بود و کلاً به این نتیجه رسیدم فریت کالا از فرانسه به ایران بسیار ناعادلانه است و کار منطقی ای نیست و تصمیم گرفتم بکلی ازینکار صرفنظر کنم.
    این گزینه تنها برای کالاهای ارزشی و سرمایه ای که قیمت بالایی دارند اهمیت داره که البته بایستی دید در ایران هم بهشون گمرک تعلق خواهد گرفت یا خیر.. اما برای وسایل شخصی و کالاهای مصرفی معمول چندان کار عُقَلایی به نظر نمیرسه..

ضمناً این شرکت در هفته 2 پرواز ارسال بار به مقصد ایران داراست و جابجایی نسبتاً سریع هست.
    شماره تماس این شرکت هم در حال حاضر این هست : 24 21 70 56 1(0) 33+ (Aircargo international Paris (aéroport d'Orly
    و همینطور آدرس سایتشون:
    http://www.aircargoint.com/Fret-Aerien_r_19.html

ارادتمند.
    ویرایش توسط massoud : March 10th, 2012 در ساعت 01:26 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Développement Durable Appliquée, Paris IX

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    خوب از دوستان ظاهراً کسی همیاری نکرد!
    مجبور شدم خودم پیگیری کنم.. نتیجه اش رو اینجا میذارم لااقل برای آیندگان مفید باشه احیاناً.

با تماس با ایران ایر پاریس برای حمل مرسوله، گفته شد که شرکت مسئول اینکار که با ایران ایر همکاری داره Aircargo international هست که در فرودگاه اُرلی مستقر هستن (قبلاً توضیحات مشابهی از فریت داده بودن البته از ایران به فرانسه..)

به هرحال ایران ایر گفت با اون شرکت تماس بگیرین و جزئیات و تعرفه ها رو از خودشون بگیرین. در تماسی که حاصل شد گفتند که تعرفه رو بر حسب وزن و البته ابعاد محاسبه میکنن. بعنوان ارزیابی اطلاعات بستۀ خودم رو دادم که جعبه ای با ابعاد 50cm در هر بعد و وزن کمتر از 10 کیلو (9.3kg) هزینۀ حمل رو چیزی برابر با €200 بر آورد کردن که بسیار هزینۀ گزافی هست...
    در نظر داشته باشید که نحوۀ محاسبه بشکل تعرفۀ ثابت و فرضاً بار به ازاء هر کیلو 10000 تومان یا 8-10 یورو نیست و کاملاً بایستی جزئیات بار (ابعاد و وزن) داده بشه و توسط سیستم هزینه اش محاسبه بشه.
    بطریق مشابه برای بستۀ دیگری که کمی بزرگتر بود و وزن نزدیک به 16kg داشت برآورد کردن که هزینه تقریبی €300 بدست اومد که به هرحال برای من این هزینه ها از ارزش خود کالاها بیشتر بود و کلاً به این نتیجه رسیدم فریت کالا از فرانسه به ایران بسیار ناعادلانه است و کار منطقی ای نیست و تصمیم گرفتم بکلی ازینکار صرفنظر کنم.
    این گزینه تنها برای کالاهای ارزشی و سرمایه ای که قیمت بالایی دارند اهمیت داره که البته بایستی دید در ایران هم بهشون گمرک تعلق خواهد گرفت یا خیر.. اما برای وسایل شخصی و کالاهای مصرفی معمول چندان کار عُقَلایی به نظر نمیرسه..

ضمناً این شرکت در هفته 2 پرواز ارسال بار به مقصد ایران داراست و جابجایی نسبتاً سریع هست.
    شماره تماس این شرکت هم در حال حاضر این هست : 24 21 70 56 1(0) 33+ (Aircargo international Paris (aéroport d'Orly
    و همینطور آدرس سایتشون:
    http://www.aircargoint.com/Fret-Aerien_r_19.html

ارادتمند.
    با سلام به دوستان عزیز
    massoud جان من چند روز پیش از پاریس اومدم به تهران(این بار برای همیشه). برای فریت تقریبا همه جا رو زیرو رو کردم واسه قیمت مناسب و در آخر بهترین جایی که پیدا کردم یکی از طرفهای ترکیش بود به نام Darque Logistique در منطقه فریت CDG.
    مسئولاش آدمای خوبی هستن و بعد چونه زدن مبلغ 80€ هزینه ثابت و 3€ در ازاء هر کیلو رو توافق کردیم.
    من تونستم 48 کیلو بار رو با 220€ بفرستم

موفق باشید

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام،
    خوب از دوستان، کسی اطلاعات جدیدی جهت بروز رسانی این بخش داره؟
    در خصوص حمل بار (این بار اسباب و اثاثیه) از ایران به فرانسه کسی میتونه راهنمایی کنه که راه حل مناسب و برآورد هزینه ها به چه صورت هست؟
    از گزینه های مختلف، همین نوع فریت تا حمل و نقل شرکتهای باربری زمینی، دریایی و ... جهت ملزومات داخل منزل (غیر از لوازم برقی یا صوتی تصویری)
    مراحل و شرایط ارسال چگونه هست؟ گمرک، تشریفات و هرآنچه لازم هست...

ممنون اگر کسی تجربۀ مفیدی داره راهنمایی کنه.

Post پاسخ : فریت بار به فرانسه (Cargo and Freight service)

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان کسی اگر از چگونگی فریت کالا از پاریس به تهران اطلاع داره یا تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنین.. خصوصاً هزینۀ ارسال و مراحل و ..
    کمی اورژانسی هست، متشکر.
    سلام داداش عزیز برای اینکه بتونیداطلاعات زیادی در رابطه با فریت بار به پاریس کسب کنید یا برعکس می توانید با کارشناسان شرکت فریت بار و خمل بار هوایی پادمیرا راه مشاوره رایگان داشته باشید.
    ادرس سایت مشاوره پادمیرا راه در زیر است
    Http://padmiracargo.com

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین