صفحه 22 از 55 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 548

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا 2018 (پست اول الزامی)

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا 2018 (پست اول الزامی)

نقل قول نوشته اصلی توسط captaine نمایش پست ها
    مرسی از پاسخوگییتون
    نمره هام میدونم متوسط رو به پایینه ولی میشناسم کسی رو که با معدل 12 و gre 302 ، دانشگاه Florida state دکتری عمران قبول شده فول فاند. حالا اینکه من شانس ندارم به خاطر رشته ایه که انتخاب کردم؟
    با این که میدونم احتمال قبول شدنم تقریبا صفره ولی گفتم اپلای کردنم بهتر از نکردنه... یجورایی امیدم به achievement هامه (مقاله ISI مرتبط و سابقه کار مدیریتی)
    بعد اگه مهارتم بالا باشه با دانشگاه سطح پایین کار پیدا نمیکنم؟
    دانشگاه های کانادا چطور؟ شانس دارم؟
    این رو بر اساس وضع کلی گفتم. معدل لیسانس و دو تا از نمره های زبانت که از حد اقل لازم اکثر دانشگاه ها پایین تره. معدل فوق که همیشه انتظار میره خیلی بالا باشه هم که نیست. GRE هم verbal باز بسیار پایینه و quant متوسطه فوقش. سابقه کار هم برای دکترا تاثیر نداره زیاد اونم تو رشته مدیریت و از ایران که دیگه میشه گفت اصلا. میمونه مقاله که خوب اونم خیلیا دارن یعنی صرف داشتنش متمایزت نمیکنه. خیلی بعیده که با این مشخصات حتا دانشگاه سطح پایین نتونه کاندیدای بهتری پیدا کنه.

در مورد کار هم تو این رشته فقط میتونی دنبال کار اکادمیک باشی که با حساب رشته، نیاز به ویزا، و بازار کار اکادمیک میشه گفت احتمالش باز تقریبا صفره مگر اینکه مدرک از دانشگاه بسیار بالایی باشه.

کلا توصیه میکنم اولا اگر تحقیق کافی نکردی حسابی وقت بگذاری و تحقیق کنی در مورد رشته. اگرم ۱۰۰‎٪ تصمیمت این رشتست و میخوای بعد از اتمامش بمونی اینجا (و یک حداقل در امد بالای بخور و نمیر داشته باشی) باید اقلا نمره های زبان و مخصوصا GRE رو ببری بالا که شاید معدلت رو جبران کنه.

در مورد کانادا متاسفانه اطلاعی ندارم ولی تو انجمن مخصوصش بذاری حتما دوستان دیگه کمک میکنن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aria2015 نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه آزاد کرج ، مهندسی عمران ، 14/89
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ، مهندسی عمران - سازه ، 15/20
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) : آیلتس 7
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing : هنوز امتحان ندادم
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند) : 3 مقاله ISI
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) : -
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش. : دکترا سازه یا زلزله - پذیرش با فاند یا بدون فاند

شما برای اکثر دانشگاههای امریکا GRE لازم دارید. توجهی هم به ددلاین ها داشته باشید . برای خیلی دانشگاهها تاریخ اپلای برای فال ۲۰۱۸ بین اوایل december تا اواخر januray هست .
    جواب هم برای همه یکی هست. شما اول میگردید دانشگاههای که یه حداقل ۲-۳ تا استاد در زمینه مورد علاقه شما دارند را پیدا می کنید که این خودش زمان زیادی میبرد. بعد نگاهی به requirement های دانشگاه میندازید. نگاهی به رنکینگ در us news و acceptance rate دانشگاه میندازدید. بعد هم اپلای می کنید.
    امضا نامرئی

Junior Member

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه آزاد دماوند + برق قدرت + 13/70
    ۲- برای فوق میخوام اقدام کنم
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) :تافل 100
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند) : -
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) : -
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش. : فوق لیسانس مارکتینگ با 20% فاند

Junior Member

سلام...
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:دانشگاه پیام نور/ مدیریت بازرگانی/۱۵
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: میخواهم برای ارشد اپلای کنم
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها): R:7.5/L:7.5/W:5.5/S:5.5
    ۴- نمره (3 : GRE (Verbal: 149/Quantitative: 156 /Writing:
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی : ۰
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه: ۵ سال سابقه بیمه ای در شرکت های نرم افزاری
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش: رشته ی Interaction-design یا User experience design

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام دوستان یه سوال داشتم
    این که دانشگاه مثلا میاد کمک هزینه میده مثلا 1000 دلار در سال یا ماه اینا در این صورت شهریه اصلی دانشگاه حذف میشه و نیازی به پرداخت شهریه نیست و فاند 1000 دلاری هم به عنوان کمک هزینه میده یا این 1000 دلار رو از اصل شهریه کم میکنه و باقیش رو باید بدیم ؟ یا چطوریه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66_2m نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال داشتم
    این که دانشگاه مثلا میاد کمک هزینه میده مثلا 1000 دلار در سال یا ماه اینا در این صورت شهریه اصلی دانشگاه حذف میشه و نیازی به پرداخت شهریه نیست و فاند 1000 دلاری هم به عنوان کمک هزینه میده یا این 1000 دلار رو از اصل شهریه کم میکنه و باقیش رو باید بدیم ؟ یا چطوریه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .
    ما همه مدل داریم - بستگی داره تو I-20 چی بزنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirome نمایش پست ها
    سلام...
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:دانشگاه پیام نور/ مدیریت بازرگانی/۱۵
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: میخواهم برای ارشد اپلای کنم
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها): R:7.5/L:7.5/W:5.5/S:5.5
    ۴- نمره (3 : GRE (Verbal: 149/Quantitative: 156 /Writing:
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی : ۰
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه: ۵ سال سابقه بیمه ای در شرکت های نرم افزاری
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش: رشته ی Interaction-design یا User experience design

پذیرش بدون فاند از "برخی" دانشگا ها به نظر باید بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط debehnam نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه آزاد دماوند + برق قدرت + 13/70
    ۲- برای فوق میخوام اقدام کنم
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) :تافل 100
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند) : -
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش. : فوق لیسانس مارکتینگ با 20% فاند
    من متوجه نمی شم عدد 20% از کجا اومده.
    اما اگه GRE متوسط بدین با اینکه معدل لیسانستون کمی احتمالا اذیتتون کنه
    با انعطاف پذیری در دانشگاه های انتخابی باید پذیرش بدون فاند مقدور باشه.

Junior Member

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل/آزاد سنندج/مهندسی مکانیک/14
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل/آزاد سنندج/مهندسی مکانیک ساخت و تولید/16
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) 85 تا 80 تخمینی
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing در حال آماده شدن برای آزمون
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند) يک ISI پذيرفته شده با ايمپکت 0.8 و يک ISI ريوايز خورده با ايمپکت 3
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...)
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش.هر دانشگاهی که بشه پذیرش گرفت
    ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن

برای PHD می خوام اپلای کنم
    ویرایش توسط sahandfb : January 31st, 2018 در ساعت 04:02 PM دلیل: ترکیب دو پست مربوط به یکدیگر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    من متوجه نمی شم عدد 20% از کجا اومده.
    اما اگه GRE متوسط بدین با اینکه معدل لیسانستون کمی احتمالا اذیتتون کنه
    با انعطاف پذیری در دانشگاه های انتخابی باید پذیرش بدون فاند مقدور باشه.
    ممنون . آیا با اینکه رشته لیسانسم بی ربط هستش به MBA باز هم معدلش مهمه ؟
    آخه واقعا از برق بدم میومد ولی به MBA علاقه دارم و معدل لیسانسم نمیتونه معیار درستی برای سنجش باشه . البته به نظر خودم

اون 20 درصد هم برای اینه که یه فاندی داشته باشم چون توی گرفتن ویزا تاثیر مثبت داره وگرنه اصلا مهم نیست . یه حدقل فاندی باشه که ویزا رو راحت کنه . همین !
    ویرایش توسط debehnam : January 30th, 2018 در ساعت 02:36 PM دلیل: اشتباه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)