صفحه 50 از 55 نخستنخست ... 40414243444546474849505152535455 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 548

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا 2018 (پست اول الزامی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا 2018 (پست اول الزامی)

سلام.. ممنون از بانی این فوروم..

1- پیام نور زنجان - مهندسی نرم افزار - 13.86
    2- آزاد زنجان - مهندسی نرم افزار - 16.85
    3- آیلتس: 7
    4- آزمون GRE شرکت نکردم. (گمونم بتونم بین 300 تا 315 کسب کنم)
    5- سه مقاله داخلی: دو تا فارسی برا کنفرانس دانشگاه آزاد میانه، یه انگلیسی برا کنفرانس دانشگاه شهید چمران اهواز
    6- نمیدونم تحصیل تو مدارس استعدادهای درخشان (تیزهوشان) برا اونا برجسته محسوب میشه یا نه. و اینکه پایان نامه من خیلی موضوع جالب و مهمیه. و هر روز مباحث نوئی توش مطرح میشه. خ علاقه دارم بهش. موضوع پروژه ارشدم پردازش تصویر و تایید و تشخیص هویت بوده و نمره پایان نامم 19.45 شد.
    7- در خصوص محل تحصیل تحقیق نداشتم. اگ مواردی هست لطفا راهنماییم کنید.

البته ابتدا لطفا بفرمایید اصلا شانسی برام وجود داره..؟

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    الکترونیک, معدل 16.1 ، علم و صنعت

- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    الکترونیک
    . معدل ۱۸.۲ (نفر اول)، دانشگاه صنعتی شریف
    -مقاله
    دو مقاله ژورنال با IF های یک و دو
    -زبان
    ندادم. تازه شروع کردم!!!
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    ارشد با فاند، در غیر اینصورت دکتری

نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    نفر اول گرایش - TA بودم
    - میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند .

به نظر خودم، رزومم به غیر از نفر اولی چیز خاصی نداره. چه جوری میتونم نهایت استفاده رو از این آیتم ببرم؟ و به نظر دوستان عزیز فروم، در چه حدود رنکی میتونم فول فاند بگیرم؟ یا علی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Smmotevalli نمایش پست ها
    مهم‌ترین فاکتور در پذیرش امریکا خصوصا دانشگاهای زیر صد، داشتن gre حداقل بالای ۳۲۰. اما با اسکوری که گفتین شانس زیادی ندارین برای امریکا. البته چون معدلتون خوبه و مقاله هم دارین برای دانشگاهای معدل محور استرالیا هم شانستون خوبه.
    من شخصا تجربه ای در اقدام به فاند ندارم و خودمم نمیدونم می تونم فاند بگیرم یا نه ! اما خوندن این جواب برای این رزومه خیلی خیلی عجیبه و فکر می کنم ایشون شاید رشته های هنر رو درست نمی شناسن و یا به دقت رزومه شمارو نخوندن؟!!
    به نظر من و با توجه به اطرافیانم که قشر زیادی از هنر رو شامل میشن، رزومه اتون خیلی خیلی خوب هست. من نمی دونم رشته طراحی صنعتی در آمریکا جزو هنر هست یا مهندسی ولی برای دکتری هنر خیلی از دانشگاهها GRE نمی خوان باز باید ببینید و اینکه رزومه شما که هم ثبت اختراع و هم جوایز هم دارید خوب هست . به نظرم اقدام کنید با همین رزومه حداقل برای امسال، اگر هم gre تون حاضر میشه زود با اون . خود مقاله isi دادن تو هنر داستانیه بر عکس رشته های مهندسی، من برای علمی ترویجیش 1 ساله منتظر جوابم!!!!

-ليسانس دانشگاه تبريز، ادبيات انگليسي معدل ١6.90٠
    -فوق ليسانس اموزش زبان انگليسي معدل ١٧/٤٠
    -ايلتس ٨ - L8.5-R7.5-R7.5-S7.5
    -جي آر اي ، ماه بعد ميدم، اميدوارم ٣٢٠ بيارم.
    -كار تحقيقاتي ندارم
    -سابقه تدريس تو دانشگاه و اموزشگاه دارم حدود ٨ سال
    -رشته زبانشناسي ميخوام تو هر دانشگاه امريكايي

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:دانشگاه آزاد + حسابداری + 19.39
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: خوارزمی تهران - حسابداری + 16.07
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها): با فرض تافل 95
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing: با فرض 310
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند): مقاله داخلی (مجله علمی پژوهشی)
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...): سه سال سابقه کار مرتبط با رشته
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش.:به ترتیب دانشگاههای آمریکا کانادا اروپا و استرالیا - رشته حسابداری - فول فاند

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا 2018 (پست اول الز

سلام و روز بخیر

۱-کارشناسی: دانشگاه سجاد + برق - مخابرات + 13.90
    ۲- ارشد: امیرکبیر + برق مکاترونیک و ابزاردقیق + 17.39
    ۳- نمره زبان آیلتس : آيلتس 6.5 - L=6.5, W=6.5, S=6.5, R:6.5
    ۴- نمره (GRE (Verbal150/Quantitative160/3 Writing
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: 2تا کنفرانس بین المللی + 1 ژورنال خارجی Q1 تحت بررسی
    ۶- 2 سال سابقه کار در حوزه ی برق
    7- اولویت با دانشگاه های 1- کانادا 2- امریکا 3- استرالیا . فقط فول فاند
    8- مقطع مورد نظر: دکترا ، همه ی گرایش های برق

ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

سلام دوستان من میخوام برای مستر اپلای کنم اما شرایطم یه ذره عجیب و خاصه ، رشته لیسانسم مهندسی IT بوده و دبیرستانم ریاضی بوده ولی قصد تحصیل کارگردانی سینما دارم که اصلا ربطی به سابقه تحصیلیم نداره ولی سابقه کاری دارم.
    مشخصات رو مینویسم و در انتها چندتا سوال دارم که مشابهش رو تو فروم پیدا نکردم و نمیدونم جای درستی پرسیدم یا خیر.

۱- موسسه غیرانتفاعی رایانه ای تهران (مجازی) +مهندسی فناوری اطلاعات+ 14.05
    ۲- قصد پذیرش برای مستر
    ۳- نمره زبان تافل : با فرض 90
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing : برای رشته مورد نظرم لازم نیست
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) : صفر
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) : کارگردانی و ساخت چندین تیزر تبلیغاتی و موزیک ویدئو سطح بالا
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) : هر دانشگاهی در آمریکا با هر رنکینگی/ کارگردانی سینما / 2019/برای شروع سال اول سال فاند بعدش قصد گرفتن فاند دارم

اولا که میشه با لیسانس IT ، مستر کارگردانی خوند؟ سفارت ایراد نمیگیره و ویزا میده؟
    دوما تو مستر که امکان گرفتن فاند وجود نداره اما شنیدم در صورتی که ترم یا سال اول شاگرد برتر بشی خودشون فول فاند میدن یا حداقل شهریه رو ازت نمیگیرن، درسته این موضوع؟
    سوما من 25سالمه و گپ تحصیلی ندارم، آیا الان سفارت برای مستر ویزا میده یا فقط دکتری؟ و برای من که رشته م مرتبط با سابقه تحصیلیم نیست نمره تافل چقدر تاثیر داره تو گرفتن پذیرش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza8969 نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:دانشگاه آزاد + حسابداری + 19.39
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: خوارزمی تهران - حسابداری + 16.07
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها): با فرض تافل 95
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing: با فرض 310
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند): مقاله داخلی (مجله علمی پژوهشی)
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...): سه سال سابقه کار مرتبط با رشته
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش.:به ترتیب دانشگاههای آمریکا کانادا اروپا و استرالیا - رشته حسابداری - فول فاند
    سلام
    اگرچه معدل ارشدتون زیاد جالب نیست ولی معدل کارشناساتون خیلی خوبه(مد نظر داشته باشین که دانشگاه محل تحصیل هم مهمه). فرض تافلتون اگه تمام اسکیلها بالای ۲۲ باشه میشه گفت تقریبا اکثر دانشگاه‌ها را پوشش میده. ه نظر من فرش جی ار ای ۳۱۰ زیاد جالب نیست و شما برای بالای ۳۲۰ تلاش کنین. طبیعتا مقاله در روند پذیرش و در دانشگاه‌های که استاد در روند پذیرش دخالت داره میتونه پون خیلی مثبتی باشه، پس اگه امکان داره حتما روش کار کنین. برای استرالیا معدل و مقاله حرف اول میزنه. کانادا هم عمدتا نیاز به جی ار این ندارن. در استرالیا و کانادا ابتدا باید استاد پیدا کنین ولی برای امریکا معمولا نیاز نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام برای مستر اپلای کنم اما شرایطم یه ذره عجیب و خاصه ، رشته لیسانسم مهندسی IT بوده و دبیرستانم ریاضی بوده ولی قصد تحصیل کارگردانی سینما دارم که اصلا ربطی به سابقه تحصیلیم نداره ولی سابقه کاری دارم.
    مشخصات رو مینویسم و در انتها چندتا سوال دارم که مشابهش رو تو فروم پیدا نکردم و نمیدونم جای درستی پرسیدم یا خیر.

۱- موسسه غیرانتفاعی رایانه ای تهران (مجازی) +مهندسی فناوری اطلاعات+ 14.05
    ۲- قصد پذیرش برای مستر
    ۳- نمره زبان تافل : با فرض 90
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing : برای رشته مورد نظرم لازم نیست
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) : صفر
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) : کارگردانی و ساخت چندین تیزر تبلیغاتی و موزیک ویدئو سطح بالا
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) : هر دانشگاهی در آمریکا با هر رنکینگی/ کارگردانی سینما / 2019/برای شروع سال اول سال فاند بعدش قصد گرفتن فاند دارم

اولا که میشه با لیسانس IT ، مستر کارگردانی خوند؟ سفارت ایراد نمیگیره و ویزا میده؟
    دوما تو مستر که امکان گرفتن فاند وجود نداره اما شنیدم در صورتی که ترم یا سال اول شاگرد برتر بشی خودشون فول فاند میدن یا حداقل شهریه رو ازت نمیگیرن، درسته این موضوع؟
    سوما من 25سالمه و گپ تحصیلی ندارم، آیا الان سفارت برای مستر ویزا میده یا فقط دکتری؟ و برای من که رشته م مرتبط با سابقه تحصیلیم نیست نمره تافل چقدر تاثیر داره تو گرفتن پذیرش؟
    دوستان الان متوجه شدم که یک جا رو اشتباه نوشتم اما امکان ویرایش وجود نداشت
    برای سال اول و شروع با هزینه شخصی میخوام شروع کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمرانو دانشگاه ارومیه

۱- دانشگاه لیسانس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان + مهندسی عمران + 13.83
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس دانشگاه ارومیه + مهندسی عمران (ژئوتکنیک) + 16.44 (GPA=3.46)
    ۳- نمره زبان (TOEFL ibt) (حدود 90 امتحان ندادم هنوز)
    ۴- نمره (3 GRE (Verbal 140/Quantitative 165/Writing حدودی
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (1 مقاله ISI
    impact 2.0) و (1 مقاله کنفرانس داخلی)
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (سه سال سابقه کار در پروژه های مختلف عمرانی)
    ۷- من شروع به ایمیل زدن کردم از چند تا دانشگاه گفتن اپلای کنم که هیچ کدومشون قول پذیرش ندادن 1-دانشگاه هایی که ازشون ریپلای گرفتم دانشگاه های زیر 50 با فول فاند و دکترای پیوسته(Northwestern, UCLA) هستن. 2- دانشگاه های با رنک بین 300 تا 700 که هیچ کدوم از اینا قول فاند ندادن.
    با توجه به این شرایط شانس پذیرش من کجا بیشتره و آیا ارزش ریسک کردن اینو داره که به دانشگاه رنک زیر 50 اپلای کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)