نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: تغییر رشته ی کارشناسی در کارشناسی ارشد و روند اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض تغییر رشته ی کارشناسی در کارشناسی ارشد و روند اخذ ویزا

سلام.
    از اون جایی که خیلی از ماها از رشته که در کارشناسی خوندیم پشیمونیم و میخوام در المان برای مقطع ارشد در یک رشته دیگه اقدام کنیم ، جای این پست رو خالی دیدم که سفارت با افراد مختلف با تغییر گرایش چه برخوردی میکنه ؟

خیلی وقتی توی فروم میگردم ولی برای تغییر رشته اکثرا این صحبت شده که با همون رشته قبلی که در کارشناسی خوندید برید سفارت و بعد داخل المان رشته رو عوض کنید .
    حالا دوستانی کسی این تجربه رو داره که در کارشناسی در رشته x درس خونده باشه ، پذیرش رشته y رو بگیره و با همون پذیرش رشته y که متفاوت با کارشناسیش هستش بره سفارت و ویزا بگیره ؟

یعنی سفارت کلا تغییر رشته مقطع غیر تکراری رو قبول میکنه ؟

امیدوارم دوستانی که تجربه دارن مشکارکت کنند که بتونیم تصمیم آگاهانه تری بگیریم .

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته ی کارشناسی در کارشناسی ارشد و روند اخذ

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_reza نمایش پست ها
    سلام.
    از اون جایی که خیلی از ماها از رشته که در کارشناسی خوندیم پشیمونیم و میخوام در المان برای مقطع ارشد در یک رشته دیگه اقدام کنیم ، جای این پست رو خالی دیدم که سفارت با افراد مختلف با تغییر گرایش چه برخوردی میکنه ؟

خیلی وقتی توی فروم میگردم ولی برای تغییر رشته اکثرا این صحبت شده که با همون رشته قبلی که در کارشناسی خوندید برید سفارت و بعد داخل المان رشته رو عوض کنید .
    حالا دوستانی کسی این تجربه رو داره که در کارشناسی در رشته x درس خونده باشه ، پذیرش رشته y رو بگیره و با همون پذیرش رشته y که متفاوت با کارشناسیش هستش بره سفارت و ویزا بگیره ؟

یعنی سفارت کلا تغییر رشته مقطع غیر تکراری رو قبول میکنه ؟

امیدوارم دوستانی که تجربه دارن مشکارکت کنند که بتونیم تصمیم آگاهانه تری بگیریم .
    سلام. من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی خوندم. برای ارشد رشته مدیریت از آلمان پذیرش گرفتم و با همون پذیرش هم ویزا گرفتم و اومدم. هیچ مشکلی هم نبود. فقط یه انگیزه نامه خیلی قوی میخواد.
    موفق باشید.
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته ی کارشناسی در کارشناسی ارشد و روند اخذ ویزا

سلام دوستان
    من مدرک کارشناسی مهندسی صنایع دارم ولی برای ارشد در رشته تربیت بدنی شرکت کردم و دانشگاه خوارزمی قبول شدم با رتبه 30
    حالا می خواستم بدونم به نظرتون امکان این هست که برای رشته sport science مستر اقدام کنم؟
    خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره به اشتراک بزاره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه آزاد تهران مرکزی

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته ی کارشناسی در کارشناسی ارشد و روند اخذ ویزا

سلام، انگیزه نامه و سوابق کاری مرتبط یا کلا داستانی که توجیه کنه دلیل انتخاب رشته جدید رو خیلی موثر هستش و به عنوان مثال من حقوق خوندم در مقطع ارشد و مجددا برای مقطع ارشد در رشته مدیریت بازرگانی اقدام کردم و پذیرش گرفتم البته تمام فاکتورهای منفی هم که دوستان در اینجا گفتن منفی میتونه باشه داشتم از قبیل سن زیاد ، تاهل ، رشته نامرتبط ، مستر مجدد، فاصله زیاد بین مقاطع قبلی، معدل کم و ... ولی نهایتا" میتونم بگم فقط انگیزه نامه ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)