صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 89 , از مجموع 89

موضوع: زندگی و کار در ایرلند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی و کار در ایرلند

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaJJJ نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من دارم برای یه فلوشیپ اینترپرایز ایرلند اپلای میکنم. ازونجایی گه یه آفر از صنعت دارم و نمیتونم استاد و کمپانی که میخوان برای این فلوشیپ منتور من باشن رو بیخودی وارد پروسه بکنم، یکم مردد هستم و می خواستم چند تا سوال بپرسم.
    1- سوال اول که برام خیلی مهمه اینه که آیا ویزای همراه (همسر) همزمان با خودم انجام میشه یا باید بعد از ورود به ایرلند تازه اقدام کنم برای ویزای همسرم. (نمیدونم مهمه یا نه ولی من از ایران برای ویزا اپلای نمیکنم)
    2- آیا با سالی 50 تا میشه زندگی خوب و راحتی تو پایتخت داشت؟
    3- به طور کلی پروسه ویزا برای ما که پاس ایرانی داریم پیچیدست یا سریع انجام میشه؟

ممنون
    حقوق ناخالص مهم نیست. مهم حقوق حالص هست. بسته به اینگه بچه دارید یا نه. اگه زوج بدون بچه هستید و 48000 تا بگیرید فکر میکنم خالص 2800 در ماه بهتون بدن. حالا میتونید یه استودیو بگیرید که اتاقی هست که آشپزخانه و دستوشیی همه توی اون هست و حدود 1000 تا 1200 احتمالا میشه و احتمالا نتونید مهمانی چیزی داشته باشید و یا اینکه آپارتمان بک خوابه بگیرید که از 1200 میتونه باشه تا 1800. به زوجی که بچه ندارن بهتر میدن تا بچه دار. نرمال یه آپارتمان خوب و بی درد سر و نسبتا جدید 1600 هست احتمالا. دقت کنید که مصرف انرژی شرط اصلی هست. ممکنه 1200 باشه ولی 200 برق بدید و تازه با دو تا ژاکت تو خونه باشید ممکنه 1500 باشه ولی 80 برقش بشه ولی راحت باشید و گرم. معمولا سخت گیر میاد. زیاد ساختن ولی عرضه نمیکنن که قیمت ها نشکنه. ولی 48000 حقوق خوبی هست. اگر رشته ای دارید که بازار کار در ایرلند داره و تحصص ویژه ای دارید ارزش سرمایه گذاری داره ولی اگر رشته ی شما و تخصص شما خاص نباشه بعد از سه سال مشکل بسیار بسیار جدی در پیدا کردن کار خواهید داشت. و ممکنه از خودتون بپرسید که آیا وقتم رو هدر دادم؟ آیا بهتر نبود همون اول میرفتم کشوری که شرایط بازار کار بهتری داشته باشه؟ این مساله فقط به تخصص شما بستگی داره و البته جنسیت هم مهمه. خانم ها اختمالا شانس بیشتری دارن. حداقل 15 تا پست داک و فارغ التحصیل دکترا در ایرلند میشناسیم که به این سوال رسیدن و در فکر کشورهای دیگر هستن متاسفانه.

Junior Member

ممنون بابت جواب. ما زوج هستیم و بدون بچه! دقیقا سوال خوبیه که آیا قرصت کاری هست یا نه! من از اواسط دوره دکترام که ازدواج کردم دارم با 1200 تا حقوق، 800 تا اجاره میدم! تمام پس انداز تو ایرانم هم رفت. دیگه دوست ندارم این روزای بد رو تجربه کنم که همیشه نگران آخر ماه باشم. ولی خوب تقریبا 3000 تا با اجاره حتی 1800 هم خیلی بهتر از این وضعیت به نظر میاد. مگه اینگه قیمت کالاهای مصرقی هم خیلی بالا باشه.
    در مورد کار برای تخصصم هم واقعا نمیدونم. خیلی بیشتر از این حرفا احتیاج به تحقیق داره. میدونم که هواوی و چند تا کمپانی یه کارایی میکنن. ولی خیلی اطلاعات ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Renault نمایش پست ها
    حقوق ناخالص مهم نیست. مهم حقوق حالص هست. بسته به اینگه بچه دارید یا نه. اگه زوج بدون بچه هستید و 48000 تا بگیرید فکر میکنم خالص 2800 در ماه بهتون بدن. حالا میتونید یه استودیو بگیرید که اتاقی هست که آشپزخانه و دستوشیی همه توی اون هست و حدود 1000 تا 1200 احتمالا میشه و احتمالا نتونید مهمانی چیزی داشته باشید و یا اینکه آپارتمان بک خوابه بگیرید که از 1200 میتونه باشه تا 1800. به زوجی که بچه ندارن بهتر میدن تا بچه دار. نرمال یه آپارتمان خوب و بی درد سر و نسبتا جدید 1600 هست احتمالا. دقت کنید که مصرف انرژی شرط اصلی هست. ممکنه 1200 باشه ولی 200 برق بدید و تازه با دو تا ژاکت تو خونه باشید ممکنه 1500 باشه ولی 80 برقش بشه ولی راحت باشید و گرم. معمولا سخت گیر میاد. زیاد ساختن ولی عرضه نمیکنن که قیمت ها نشکنه. ولی 48000 حقوق خوبی هست. اگر رشته ای دارید که بازار کار در ایرلند داره و تحصص ویژه ای دارید ارزش سرمایه گذاری داره ولی اگر رشته ی شما و تخصص شما خاص نباشه بعد از سه سال مشکل بسیار بسیار جدی در پیدا کردن کار خواهید داشت. و ممکنه از خودتون بپرسید که آیا وقتم رو هدر دادم؟ آیا بهتر نبود همون اول میرفتم کشوری که شرایط بازار کار بهتری داشته باشه؟ این مساله فقط به تخصص شما بستگی داره و البته جنسیت هم مهمه. خانم ها اختمالا شانس بیشتری دارن. حداقل 15 تا پست داک و فارغ التحصیل دکترا در ایرلند میشناسیم که به این سوال رسیدن و در فکر کشورهای دیگر هستن متاسفانه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaJJJ نمایش پست ها
    ممنون بابت جواب. ما زوج هستیم و بدون بچه! دقیقا سوال خوبیه که آیا قرصت کاری هست یا نه! من از اواسط دوره دکترام که ازدواج کردم دارم با 1200 تا حقوق، 800 تا اجاره میدم! تمام پس انداز تو ایرانم هم رفت. دیگه دوست ندارم این روزای بد رو تجربه کنم که همیشه نگران آخر ماه باشم. ولی خوب تقریبا 3000 تا با اجاره حتی 1800 هم خیلی بهتر از این وضعیت به نظر میاد. مگه اینگه قیمت کالاهای مصرقی هم خیلی بالا باشه.
    در مورد کار برای تخصصم هم واقعا نمیدونم. خیلی بیشتر از این حرفا احتیاج به تحقیق داره. میدونم که هواوی و چند تا کمپانی یه کارایی میکنن. ولی خیلی اطلاعات ندارم
    سه هزارتا نخواهد شد احتمالا.
    خیر اصل گرانی کرایه خانه و پول برق و گاز هست. مابقی نرمال دنیاست. ایرلند چهارمین کشور گران اروپا و هشتمین جهان در کرایه خانه هست بر اساس آخرین آمار.
    https://www.irishtimes.com/business/...hows-1.4461101

با 48000 نگران آخر برج نخواهید شد اما در ماه های مانده به اتمام قرارداد به شدت نگران شغل بعدی خواهید شد متاسفانه.

در مورد فلوشیپ و فاند و گرنت گرفتن برای مقاطع پست داک به بالا اولویت 1 تا 19 با مردم آیریش و 19 به بعد برای دیگران هست. غیر از اینگه معجزه و قحط الرجال باشد. بنابراین در این کشور و تا حدودی اروپا رقابت نسبتا سالم همانند آمریکا و کانادا دیده نخواهد شد. برای فاندهای اروپایی شانس به مراتب بالاتر از فاندهای داخلی میباشد.

Junior Member

سلام. صرفا جهت کمک به دوستانی که ممکنه علاقمند به ایرلند باشن مجدد آخرین وضعیت کنونی رو مطرح میکنم که فکر میکنم میتونه کمک بده:
    ایرلند یه کشور بسیار گران هست دوستان. شاخص local purchasing power که به نوعی برای ایرانی ها معنیش: "کجا میتونیم با زندگی خوب بیشتر پول ذخیره کنیم" برای کشور ایرلند پایین هست. از سال 2013 با اومدن شرکت های آمریکایی اقتصاد ایرلند دگرگون شد و تراز تجاری بیش ار حد مثیتش باعث شد این کشور بسیار گران باشه. گذشته از آب و هوای بارانی و سرد که در سال زیر یک ماه آفتاب شاید داشته باشیم اینجا دو تا مشکل مهم داره. اول مسکن و دوم کار. در رشته هایی که مربوط به کامپیوتر و داروسازی و بیومدیکال باشه اینجا اگه کسی تجربه خوبی داشته باشه میتونه شغل پیدا کنه. اما به حدی مسکن گران و کمیاب هست که حتی ایرانی هایی که بالای 3 سال اینجا هستند هم به شذت اسیر این کمیاب بودن ملک هستن. یعنی حتی حاضر میشن برای یه آپارتمان دو خوابه تا 1900 یورو کرایه بدن اما به راحتی پیدا نمیشه در دابلین. برای یک خوابه هم تا 1600 و برای استودیو تا 1200. با این ارقام کرایه حتی از انگلستان منهای سیتی سنتر لندن شما میتوانید ملک به مراتب بهتر و راحت تری پیدا کنید. ایرلند کشور خیلی خوبی برای ایرلندی هاست. در پست های قبلی در مورد پارتی بازی حرفه ای برای شغل های معمولی به بالا توضیح دادم. گمان بر این بود که با اومدن دولت جدید و مساله ی کرونا مشکل ملک حل میشود. اما تا به امروز که اینگونه نیست. علیرغم بسته بودن تقریبی مرزها و نیومدن خانواده های جدید به ایرلند و ساخت و ساز مناسب اما با زیرکی عرضه کنترل میشود. دولت سایه در ایرلند هیچ وقت این اجازه رو نداده که مهاجران نفس بکشن و بتونن ذخیره ماهانه مناسب داشته باشن.
    دقت کنید در انتخاب کشور.

سلام دوست عزیز
    من اکثر پیام های مربوط به ایرلند رو خوندم و مخصوصا پیام های شمارو

من سکالرشیپ دولتی ایرلند رو برای دکترا برنده شدم. حدود 18000یورو درسال. من و همسرم قراره بیایم اونجا و اصلا نمیدونم به خانمم اجازه ی کار داده میشه یا ن

با حرفایی ک از شما ودوستان شندیم خیلی نگران شدم
    هم بابت هزینه ها هم بابت آینده ی زندگی در ایرلند!! :/

شاید این صحبت هایی ک در این فروم شده باعث شه تصمیم خود من عوض شه و عطای این سکالرشیپ رو به لقایش ببخشم
    نمیدونم واقعا کار درستی میکنم یا ن :/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidakl نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من اکثر پیام های مربوط به ایرلند رو خوندم و مخصوصا پیام های شمارو

من سکالرشیپ دولتی ایرلند رو برای دکترا برنده شدم. حدود 18000یورو درسال. من و همسرم قراره بیایم اونجا و اصلا نمیدونم به خانمم اجازه ی کار داده میشه یا ن

با حرفایی ک از شما ودوستان شندیم خیلی نگران شدم
    هم بابت هزینه ها هم بابت آینده ی زندگی در ایرلند!! :/

شاید این صحبت هایی ک در این فروم شده باعث شه تصمیم خود من عوض شه و عطای این سکالرشیپ رو به لقایش ببخشم
    نمیدونم واقعا کار درستی میکنم یا ن :/
    سلام. من اساسا با کسی تعارف ندارم و دلداری بیجا نمیدم.
    اگر دانشگاه شما در شهر دابلین هست نه که نتونید زندگی کنید میشه ولی واقعا به سختی. احتمالا یه استودیوی 20 متری بگیرید 1100 تا 1300 یورو و بعد 200 هم خورد و خوراک. حقوق دکترا 1540 تاست.
    اگر ولی گالوی یا کورک یا واترفورد یا اسلایگو هستید خب قطعا بهتر میشه و با 700 الی 900 تا احتمالا آپارتمان یک خوابه یا استودیو بگیرید. از نظر قانونی اجازه کار دارن ولی از نظر قانون نانوشته معمولا تا استمپ 4 نداشته باشن امیدش کمتره. هر چند که بودن کسایی که مک دونالد و ...کار کردن. نشد نداره ولی. آینده برای رشته ی کامپیوتر و صنایع داروسازی و غذایی بد نیست. ایرلند بیتشر یه پل هست برای انگلیس و آمریکا و کانادا. پس اگر کسی کشور بهتر میتونه بره خب قطعا وقتشو نباید تلف کنه. ضمنا دانشحوی دکترا مالیات نمیده و بنابراین 5 سالم که بمونه باز در نقطه ی صفر هست و جز سوابق گرفتن پاسپورت و اقامت دایم محسوب نمیشه. اینجاش مثل انگلیس هست.

سلام. من اساسا با کسی تعارف ندارم و دلداری بیجا نمیدم.
    اگر دانشگاه شما در شهر دابلین هست نه که نتونید زندگی کنید میشه ولی واقعا به سختی. احتمالا یه استودیوی 20 متری بگیرید 1100 تا 1300 یورو و بعد 200 هم خورد و خوراک. حقوق دکترا 1540 تاست.
    اگر ولی گالوی یا کورک یا واترفورد یا اسلایگو هستید خب قطعا بهتر میشه و با 700 الی 900 تا احتمالا آپارتمان یک خوابه یا استودیو بگیرید. از نظر قانونی اجازه کار دارن ولی از نظر قانون نانوشته معمولا تا استمپ 4 نداشته باشن امیدش کمتره. هر چند که بودن کسایی که مک دونالد و ...کار کردن. نشد نداره ولی. آینده برای رشته ی کامپیوتر و صنایع داروسازی و غذایی بد نیست. ایرلند بیتشر یه پل هست برای انگلیس و آمریکا و کانادا. پس اگر کسی کشور بهتر میتونه بره خب قطعا وقتشو نباید تلف کنه. ضمنا دانشحوی دکترا مالیات نمیده و بنابراین 5 سالم که بمونه باز در نقطه ی صفر هست و جز سوابق گرفتن پاسپورت و اقامت دایم محسوب نمیشه. اینجاش مثل انگلیس هست.
    In cork, the rent is similar to Dublin. It is impossible to find an apartment with 900 euro. So I advise you to consider other countries for your PhD if there is any other available offers. You can have a much better quality of life with your PhD salary in other countries such as Germany, Netherlands, Italy. Ireland is a place that you need to work full-time (two persons) to have a good average life. I don't advise anybody to come to Ireland as a student unless you have a rich family. In a country that you need to pay 2.50-3 euro for a normal coffee, you can justify that whether there is a possibility to live with 1500 euro/month or not...!a

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    In cork, the rent is similar to Dublin. It is impossible to find an apartment with 900 euro. So I advise you to consider other countries for your PhD if there is any other available offers. You can have a much better quality of life with your PhD salary in other countries such as Germany, Netherlands, Italy. Ireland is a place that you need to work full-time (two persons) to have a good average life. I don't advise anybody to come to Ireland as a student unless you have a rich family. In a country that you need to pay 2.50-3 euro for a normal coffee, you can justify that whether there is a possibility to live with 1500 euro/month or not...!a
    در کل موافقم. کورک هم گرونه و قیمت ها مثل شمال دابلین هست. در جنوب دابلین به سختی با 1800 تا بشه یک خوابه پیدا کرد. متاهلی با 1540 واقعا خیلیی سخته. کسی به امید کار پیدا کردن همسرش نیاد اینجا. عده ای بودن که من زیاد بهشون میگفتم نیان اگر آپشن جاهای بهتر رو دارن و بنده خداها الان به جرات میشه گفت آچمز شدن از گرانی و روشون نمیشه بپذیرن و دنبال کشور بهتر هستن.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

سلام دوستان. عزیزانی که ایرلند هستن ایا اطلاع دارن که شرایط کار و درآمدها تو ایرلند برای پزشکان چجوریه؟ در مجموع ایا گزینه مناسبی واسه یه پزشک که تو اروپا درس خونده میتونه باشه؟ ممنونم.

سلام،
    من میخواستم برای ویزای ایرلند اقدام کنم.
    ممنون میشم در خصوص درخواست ویزا از طریق کنسولگری ایرلند در ایران راهنمایی کنید. و اینکه آیا باید تمامی مدارک ترجمه شده به تایید وزارت خارجه و دادگستری برسه یا ترجمه عادی کفایت میکنه؟
    مدارکی مثل سند ازدواج باید دو نسخه ارائه بشه یا یک نسخه برای دو نفر کفایت میکنه؟
    معمولا برای ایرانیا چقدر طول میکشه؟
    حدود 10 سال پیش بخاطر نقص مدارک در سفارت انگلیس ریجکت شدم ، اما نامه ریفیوزال رو ندارم، مشکلی پیش نمیاد؟
    ممنونم
    ویرایش توسط pakpak : January 3rd, 2023 در ساعت 08:18 PM

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)