صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 89

موضوع: زندگی و کار در ایرلند

پیش فرض پاسخ : زندگی و کار در ایرلند

سلام. خواهش میکنم. بله من از سایت booking.com اتاق رزرو کردم. از رسید دریافتی (ایمیل شد بهم) پرینت گرفتم و با مدارک دادم.(صرفا جهت محکم کاری هست وگرنه ضروری نیست و هزینه ای هم جهت رزرو نمیگیرن و برای تاریخ تخمینی اتاق رزرو میکنین). در نهایت وقتی اومدم اینجا دو روز تو هاستل بودم (از همون سایت گرفتم ولی وقتی قطعی شد که کی میرسم ایرلند) تا خونه پیدا کردم.

Junior Member

ببخشید شما خودتون کدوم دانشگاه و چه مقطعی فاند گرفتین؟

سلام، دانشگاه ucd
    PhD
    ویرایش توسط behnamhg : December 5th, 2017 در ساعت 01:08 PM دلیل: پینگلیش

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Mechatronic Engineering - Politecnico di Torino

دوستان سلام
    کسی از شهر Galway اینجا حضور دارن؟

Junior Member vhb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

سلام به همه دوستان،
    من تعریف دوبلین رو شنیدم. می خواستم بدونم نحوه گرفتن اقامت و پاسپورت ایرلند چطور هست؟ اگه قرارداد کار داشته باشیم، ویزا راحت می دن؟ یا اینکه خیلی طول می کشه ویزا گرفت، منظورم حتی با قرارداد کار هست. اونطور که خوندم زبان رسمی ایرلند انگلیسی هست،درسته؟ ممنون می شم اگه کسی راهنمایی کنه.
    روزگار، آینه را محتاج خاکستر کند.

Junior Member

سلام ممنون از اطلاعت خوبتون میخواستم اگر ممکن هست در موارد زیر راهنمایی بفرمایید.
    همسرم دانشگاه DCU پذیرش کاری به عنوان پژوهشگر گرفتن و باید حداقل تا یک ماه دیگه دوبلین باشیم..
    ۱. بابت خونه با توجه به بررسی هایی که انجام دادیم تقریبا هیچ مورد خوبی پیدا نکردیم...
    میخواستم بدونم کدوم منطقه دوبلین با توجه به نزدیکیش به دانشگاه و خوب بودنش و البته هزینه ها برای ما مناسب تر هست؟
    ۲. فاند همسرم سالی ۳۰۰۰۰ هست بعد از تکسش میشه ماهی ۲۰۰۰ تا میخواستم بدونم برای دو نفر کافی هست اونجا؟
    ۳. از نظر وسایل زندگی دوبلین تهیه بشه بهتر هست یا یکسری وسیله که اونجا ممکنه خیلی گرون باشه از اینجا تهیه کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کامل در این مورد بفرمایید.
    ۴. اگر ممکن هست انجمن ایرانی که دوبلین میشناسید معرفی کنید که از الان ارتباط داشته باشیم باهاشون.
    ۵. مردم نژاد پرستی هستن ایرلندیا؟ارتباط گرفتن باهاشون چه جوریاست؟
    ۶. سفارت ایرلند چه مدارکی رو بردید و مدت زمانی که طول کشید ویزاتون بیاد چقدر بود دقیقا؟
    ۷. بطور کل راضی هستید از شرایط؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh2015 نمایش پست ها
    سلام چون این تو این بخش کسی مطلبی ننوشته و یکی از مشکلات در مورد ایرلند نبودن اطلاعات هست من سعی میکنم تجربیات خودم و اطلاعاتی که از دوستان گرفتم رو اینجا بنویسم.
    بعد از check in شدن در فرودگاه امام مبلغ 75 هزار تومن به عنوان عوارض خروج از کشور باید پرداخت کنین (بانک ملی داخل هست یا نقد یا باکارت) بعد بار رو برای تعیین وزن و... تحویل بدین. سعی کنین ادمییشن لتر و پاسپورت رو در طول سفر دم دست داشته باشین چون تو فرودگاه ایرلند از شما میخوان که چک کنن. ساکی که داخل هواپیما میبرین بهتر هست چرخدار باشه بخاطر حمل و نقلش برای خودتون (این مورد واقعا برای من مشکل ساز بود ساک سنگین و بدون چرخ بود). وقتی از فرودگاه دوبلین خارج میشین سمت راست تاکسی ها هستن که راحتترین راه برای کسایی که چمدون سنگین و بار زیاد دارن هست. تاکسی متر قیمت رو نشون میده برای مثال مال من 35 یورو شد. اگر خونه قطعی نکردین از ایران میتونین برای چند روز تو جاهایی مثل هتل یا هاستل (مثلا Budget Home Stay Room) بمونین تا حضوری خونه رو ببینین و قطعیش کنین. من اینترنتی از طریق سایت booking ثبت نام کردم اما مثل اینکه فرایند ثبت نام کامل نشده بود و پول برگشته بود بخاطر همین حضوری پرداخت کردم. تا قبل اینکه کارت تردد دانشجویی بگیریم میتونیم با 3 الی 4 یورو بلیط رفت و برگشت برای ایستگاه مورد نظر رو از طریق دستگاههای که کنار اتوبوس ها هستن خرید. با افرادی که تا الان برخورد داشتم خیلی مهربون بودن و سعی میکردن کمک کنن و راهنمایی کنن که حس خیلی خوبی به ادم میده.

سلام، خواهش میکنم،
    1.مشکل پیدا کردن خونه کاملا طبیعی هستش، من خودم وقتی ایران بودم از سایت های مربوطه (مثل daft) چند مورد پیدا کردم و برای روزهای اول هاستل گرفتم که حضوری خونه ها رو ببینم و در نهایت انتخاب میکنید (اکثرا همین کارو میکنند). دانشگاه شما با من متفاوته بخاطر همین دقیق نمیتونم بگم ولی با کمک نقشه زیر نواحی اطراف دابلین 9 مناسب شماست (دانشگاه شما دابلین 9 هست).
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...a/DublinPC.svg
    از map گوگل برای تخمین مسافت استفاده کنید. ونشون میده چه ایستگاه های اتوبوسی نزدیک هست به خونه شما برای رفتن به دانشگاه. دوچرخه خیلی رایج هست اینجا و اینکه هزینه خرید ماشین هم بالا نیست. (ولی برای گرفتن گواهینامه بین الملی 6 ماه باید اینجا باشید تو این مدت میتونین از گواهینامه ایرانی که بین المللیش کردین به مدت 6 ما استفاده کنید)
    2. همه چی بستگی به خونه ای که پیدا میکنید داره چون هزینه اصلی مربوط به خونه هست، دوستان زیادی اینجا به عنوان پست داک همین مبلغ و میگیرن و متاهل هستن. اگر خونه با قیمت مناسب پیدا کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت.
    3. نه اینجا همون طور که تو پست های قبلی گفتم فروشگاه هایی مثل تسکو و لیدل خوراکی ها وسایر مایحتاج با هزینه خوب میتونین تهیه کنید.(اینجا فقط لواشک نداره ) . ولی من برای ماه های اول چندین بسته نون لواش و یک سری مواد اولیه اوردم که تا جا بیفتین چی رو از کجا بگیرین میتونید استفاده کنید. ولی اگر نیاوردین هم اینجا میتونین پیدا کنید با قیمت مناسب.
    4.
    5. نه اصلا . کلی هم سعی میکنن کمک کنن اگر سوالی یا کمکی ازشون بخواین و خدا روشکر زبانشون انگلیسیه، درکل ادم های مهربون و خونگرمی هستن.
    6. مدارک و زمان گرفتن ویزا رو با جزییات تو پست زیر پیدا میکنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%D8%AF/page2
    من چون استادم پیگیر بود 4 هفته ای رسید.
    7. خدا رو شکر جز دوری از خانواده بقیه مسایل خوبه و ایرانی هم زیاد هست اینجا و میتونین دوست های زیادی پیدا کنید. مراکز خرید و جاهای تفریحی هم زیاد داره. فقط الان تو زمستون هوا بعضی مواقع به شدت سرد میشه و حتما لباس های گرم بیارین با خودتون.

Junior Member

البته خوشبحال شما که دوبلین هستین که با وجود اینکه گرونتراز شهریه که من هستم اما هرچی بخواین هست.مثل رستوران ایرانی در مورد خرید هم بگم که توی تمام فروشگاهای رنجیره ای لیدل ارزونتر از بقیه ست تا اونجا که من تجربه کردم. برای خونه هم سایت rent.ie هم هست. نکته دیگه اینکه درسته که پستداک به حقوقش تسک میخورده اما هرماه چند ساعت درس میدن...کلاسهای رفع اشکال عمومی و خصوصی میتونن بذارن و... که این خودش به راحتی بالای هزارتا در ماه میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh2015 نمایش پست ها
    سلام، خواهش میکنم،
    1.مشکل پیدا کردن خونه کاملا طبیعی هستش، من خودم وقتی ایران بودم از سایت های مربوطه (مثل daft) چند مورد پیدا کردم و برای روزهای اول هاستل گرفتم که حضوری خونه ها رو ببینم و در نهایت انتخاب میکنید (اکثرا همین کارو میکنند). دانشگاه شما با من متفاوته بخاطر همین دقیق نمیتونم بگم ولی با کمک نقشه زیر نواحی اطراف دابلین 9 مناسب شماست (دانشگاه شما دابلین 9 هست).
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...a/DublinPC.svg
    از map گوگل برای تخمین مسافت استفاده کنید. ونشون میده چه ایستگاه های اتوبوسی نزدیک هست به خونه شما برای رفتن به دانشگاه. دوچرخه خیلی رایج هست اینجا و اینکه هزینه خرید ماشین هم بالا نیست. (ولی برای گرفتن گواهینامه بین الملی 6 ماه باید اینجا باشید تو این مدت میتونین از گواهینامه ایرانی که بین المللیش کردین به مدت 6 ما استفاده کنید)
    2. همه چی بستگی به خونه ای که پیدا میکنید داره چون هزینه اصلی مربوط به خونه هست، دوستان زیادی اینجا به عنوان پست داک همین مبلغ و میگیرن و متاهل هستن. اگر خونه با قیمت مناسب پیدا کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت.
    3. نه اینجا همون طور که تو پست های قبلی گفتم فروشگاه هایی مثل تسکو و لیدل خوراکی ها وسایر مایحتاج با هزینه خوب میتونین تهیه کنید.(اینجا فقط لواشک نداره ) . ولی من برای ماه های اول چندین بسته نون لواش و یک سری مواد اولیه اوردم که تا جا بیفتین چی رو از کجا بگیرین میتونید استفاده کنید. ولی اگر نیاوردین هم اینجا میتونین پیدا کنید با قیمت مناسب.
    4.
    5. نه اصلا . کلی هم سعی میکنن کمک کنن اگر سوالی یا کمکی ازشون بخواین و خدا روشکر زبانشون انگلیسیه، درکل ادم های مهربون و خونگرمی هستن.
    6. مدارک و زمان گرفتن ویزا رو با جزییات تو پست زیر پیدا میکنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%D8%AF/page2
    من چون استادم پیگیر بود 4 هفته ای رسید.
    7. خدا رو شکر جز دوری از خانواده بقیه مسایل خوبه و ایرانی هم زیاد هست اینجا و میتونین دوست های زیادی پیدا کنید. مراکز خرید و جاهای تفریحی هم زیاد داره. فقط الان تو زمستون هوا بعضی مواقع به شدت سرد میشه و حتما لباس های گرم بیارین با خودتون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer science, Trinity College Dublin

نقل قول نوشته اصلی توسط vhb نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    من تعریف دوبلین رو شنیدم. می خواستم بدونم نحوه گرفتن اقامت و پاسپورت ایرلند چطور هست؟ اگه قرارداد کار داشته باشیم، ویزا راحت می دن؟ یا اینکه خیلی طول می کشه ویزا گرفت، منظورم حتی با قرارداد کار هست. اونطور که خوندم زبان رسمی ایرلند انگلیسی هست،درسته؟ ممنون می شم اگه کسی راهنمایی کنه.
    سلام، ایرلند قوانین سخت گیرانه تری نسبت به بقیه کشورهای اروپایی داره برای اقامت و ویزا. سیستم ویزا هم تا حدودی فرسایشی هست که تا جایی که من می دونم رکورد طولانی ترین پروسه ی ویزا در اروپا رو داره (نزدیک ۸ هفته بعد از دریافت مدارک در دابلین یعنی ممکنه ۱۰ روز هم طول بکشه مدارک شما از تهران برسه دابلین و آفیسر مریوطه در دابلین تحویلشون بگیره).
    در مورد اقامت هم شما باید ۵ سال اینجا مالیات بپردازید و مقیم اینجا باشید بعلاوه اینکه یک سال آخر رو باید بی وقفه توی ایرلند باشید یعنی سفر نمی تونید بکنید.
    چون به نیروی کار احتیاج دارند الان فکر نمی کنم ویزای کار رو ریجکت کنند مگر به خاطر دلایل خاص که بین تمام کشورهای اروپایی مشترکه. مثلا وقفه ی طولانی بین کار و تحصیل یا رشته ی تحصیلی خیلی غیر مرتبط. خلاصه این که باید مطمئن بشن این پیشنهاد کاری به شما سوری نیست. معتبر بودن شرکتی که پیشنهاد کار داده هم قطعا مهمه.

اطلاعات بیشتر برای اقامت : http://www.inis.gov.ie/en/INIS/Pages...n-eu-eea-swiss
    اطلاعات بیشتر برای ویزای کاری: http://www.inis.gov.ie/en/INIS/Pages...(Permits%20etc.)

موفق باشید

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

با توجه به رشد اقتصادی که طی چند سال اخیر ایرلند داشته، آیا شرایط اقتصادی این کشور خوبه؟ کیفیت زندگی چطوره؟ شانس پیدا کردن کار دانشجویی و بعد از اون کار دائم برای یک خارجی چطوره؟
    من شنیدم کمبود نیروی کار داره و نیازمند نیروی کار. آیا این حرف درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)