نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaJJJ نمایش پست ها
سلام دوستان،

من دارم برای یه فلوشیپ اینترپرایز ایرلند اپلای میکنم. ازونجایی گه یه آفر از صنعت دارم و نمیتونم استاد و کمپانی که میخوان برای این فلوشیپ منتور من باشن رو بیخودی وارد پروسه بکنم، یکم مردد هستم و می خواستم چند تا سوال بپرسم.
1- سوال اول که برام خیلی مهمه اینه که آیا ویزای همراه (همسر) همزمان با خودم انجام میشه یا باید بعد از ورود به ایرلند تازه اقدام کنم برای ویزای همسرم. (نمیدونم مهمه یا نه ولی من از ایران برای ویزا اپلای نمیکنم)
2- آیا با سالی 50 تا میشه زندگی خوب و راحتی تو پایتخت داشت؟
3- به طور کلی پروسه ویزا برای ما که پاس ایرانی داریم پیچیدست یا سریع انجام میشه؟

ممنون
حقوق ناخالص مهم نیست. مهم حقوق حالص هست. بسته به اینگه بچه دارید یا نه. اگه زوج بدون بچه هستید و 48000 تا بگیرید فکر میکنم خالص 2800 در ماه بهتون بدن. حالا میتونید یه استودیو بگیرید که اتاقی هست که آشپزخانه و دستوشیی همه توی اون هست و حدود 1000 تا 1200 احتمالا میشه و احتمالا نتونید مهمانی چیزی داشته باشید و یا اینکه آپارتمان بک خوابه بگیرید که از 1200 میتونه باشه تا 1800. به زوجی که بچه ندارن بهتر میدن تا بچه دار. نرمال یه آپارتمان خوب و بی درد سر و نسبتا جدید 1600 هست احتمالا. دقت کنید که مصرف انرژی شرط اصلی هست. ممکنه 1200 باشه ولی 200 برق بدید و تازه با دو تا ژاکت تو خونه باشید ممکنه 1500 باشه ولی 80 برقش بشه ولی راحت باشید و گرم. معمولا سخت گیر میاد. زیاد ساختن ولی عرضه نمیکنن که قیمت ها نشکنه. ولی 48000 حقوق خوبی هست. اگر رشته ای دارید که بازار کار در ایرلند داره و تحصص ویژه ای دارید ارزش سرمایه گذاری داره ولی اگر رشته ی شما و تخصص شما خاص نباشه بعد از سه سال مشکل بسیار بسیار جدی در پیدا کردن کار خواهید داشت. و ممکنه از خودتون بپرسید که آیا وقتم رو هدر دادم؟ آیا بهتر نبود همون اول میرفتم کشوری که شرایط بازار کار بهتری داشته باشه؟ این مساله فقط به تخصص شما بستگی داره و البته جنسیت هم مهمه. خانم ها اختمالا شانس بیشتری دارن. حداقل 15 تا پست داک و فارغ التحصیل دکترا در ایرلند میشناسیم که به این سوال رسیدن و در فکر کشورهای دیگر هستن متاسفانه.