صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 89

موضوع: زندگی و کار در ایرلند

Local Moderator

پیش فرض زندگی و کار در ایرلند

با سلام

این تاپیک برای بحث و بررسی در خصوص مسائل مربوط به زندگی و کار در کشور ایرلند، ایجاد شده است.

شاد باشید.

پیش فرض پاسخ : زندگی و کار در ایرلند

سلام چون این تو این بخش کسی مطلبی ننوشته و یکی از مشکلات در مورد ایرلند نبودن اطلاعات هست من سعی میکنم تجربیات خودم و اطلاعاتی که از دوستان گرفتم رو اینجا بنویسم.
    بعد از check in شدن در فرودگاه امام مبلغ 75 هزار تومن به عنوان عوارض خروج از کشور باید پرداخت کنین (بانک ملی داخل هست یا نقد یا باکارت) بعد بار رو برای تعیین وزن و... تحویل بدین. سعی کنین ادمییشن لتر و پاسپورت رو در طول سفر دم دست داشته باشین چون تو فرودگاه ایرلند از شما میخوان که چک کنن. ساکی که داخل هواپیما میبرین بهتر هست چرخدار باشه بخاطر حمل و نقلش برای خودتون (این مورد واقعا برای من مشکل ساز بود ساک سنگین و بدون چرخ بود). وقتی از فرودگاه دوبلین خارج میشین سمت راست تاکسی ها هستن که راحتترین راه برای کسایی که چمدون سنگین و بار زیاد دارن هست. تاکسی متر قیمت رو نشون میده برای مثال مال من 35 یورو شد. اگر خونه قطعی نکردین از ایران میتونین برای چند روز تو جاهایی مثل هتل یا هاستل (مثلا Budget Home Stay Room) بمونین تا حضوری خونه رو ببینین و قطعیش کنین. من اینترنتی از طریق سایت booking ثبت نام کردم اما مثل اینکه فرایند ثبت نام کامل نشده بود و پول برگشته بود بخاطر همین حضوری پرداخت کردم. تا قبل اینکه کارت تردد دانشجویی بگیریم میتونیم با 3 الی 4 یورو بلیط رفت و برگشت برای ایستگاه مورد نظر رو از طریق دستگاههای که کنار اتوبوس ها هستن خرید. با افرادی که تا الان برخورد داشتم خیلی مهربون بودن و سعی میکردن کمک کنن و راهنمایی کنن که حس خیلی خوبی به ادم میده.

برای باز کردن حساب بانکی، داخل دانشگاه (برای مثال UCD) بانک AIB هست که باید قبل از باز کردن حساب یک معرفی نامه از منشی مربوطه که در دانشکده حضور دارن بگیرین بعد میرین بانک و نوبت میگیرین (روز و ساعت رو به شما میگه) که بعد با بردن پاسپورت و داشتن ادرس محل سکونت (باید پرینت مشخصاتتون که داخل پروفایل دانشگاهیتون هست که ادرس هم ذکر شده با خودتون ببرین) کارهای اولیش انجام میشه بعد از چند روز ابتدا رمز کارت به محل سکونتی که ذکر کردین پست میشه و بعد از چند روز دیگه (کمتر از 5 روز کاری) خود کارت اصلی پست میشه به همون ادرس. و دوباره اگر به بانک داخل دانشگاه مراجعه کنید میتونین امکان فعالیت اینترنتی و تلفنی حساب خودتون رو هم فعال کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of manitoba

سلام، مرسی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید.من برای یکی از اسکالر شبپ های ایرلند(Government of Ireland Postgraduate Scholarship Programme 2018) اپلای کردم، برای دانشگاه DIT، شروع ترمش 2018 هست. هزینه ی زندگی و تحصیل زیاده؟ ایا اسکالرشیپ هزینه ی تحصیل و زندگی رو کاور میکنه!؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh2015 نمایش پست ها
    برای باز کردن حساب بانکی، داخل دانشگاه (برای مثال UCD) بانک AIB هست که باید قبل از باز کردن حساب یک معرفی نامه از منشی مربوطه که در دانشکده حضور دارن بگیرین بعد میرین بانک و نوبت میگیرین (روز و ساعت رو به شما میگه) که بعد با بردن پاسپورت و داشتن ادرس محل سکونت (باید پرینت مشخصاتتون که داخل پروفایل دانشگاهیتون هست که ادرس هم ذکر شده با خودتون ببرین) کارهای اولیش انجام میشه بعد از چند روز ابتدا رمز کارت به محل سکونتی که ذکر کردین پست میشه و بعد از چند روز دیگه (کمتر از 5 روز کاری) خود کارت اصلی پست میشه به همون ادرس. و دوباره اگر به بانک داخل دانشگاه مراجعه کنید میتونین امکان فعالیت اینترنتی و تلفنی حساب خودتون رو هم فعال کنید.
    Grasp any opportunity to reach your ambitions

سلام.خواهش میکنم.اینجا بیشترین هزینه مربوط به محل اسکان هست. اگر اون رو با قیمت مناسب پیدا کنید مابقی هزینه ها زیاد نیست. (من با فاند دکتری که تقریبا 1500 یورو ماهیانه هست و تویشن فی پرداخت نمیکنم) رو در نظر گرفتم. اینکه اسکالرشیپ شما چقدر باشه هم مهمه. مثلا من خودم 400 یورو برای محل اقامت میدم که باعث میشه بتونم پس انداز هم داشته باشم. (اینجا رو با کمک یکی از دوستانم پیدا کردم که قیمتش مناسب هست وشرایطش خوب ه) در صورتی که سایر دوستانم مبالغ بالاتری رو پرداخت میکنند. هزینه خوراک و پوشاک زیاد نیست. چند تا فروشگاه هست به نام های لیدل و تسکو و دیلز که با هزینه های خیلی خوب تمام مایحتاج زندگی رو میتونین تهیه کنین و مرکز خرید پنیس برای پوشاک.

برای دریافت فاند هر ماه باید مراحل فعال سازی حساب بانکی و دریافت PPS NUMBER قبل از 15 ام اون ماه انجام شود . مثلا اگر تا قبل از 15 ماه نوامبر این کارها رو انجام بدین و حساب بانکی و شماره PPS داشته باشید میتونین فاند ماه نوامبر رو اخر ماه نوامبر دریافت کنید در غیر اینصورت فاند نوامبر رو با فاند دسامبر ماه دیگه دریافت میکنید.(با این شرط که تمام مراحل گفته شده رو تا قبل 15 دسامبر انجام داده باشید)
    برای دریافت PPS NUMBER باید از طریق سایت مربوطه نوبت بگیرید و بعد با داشتن پاسپورت، نامه نیاز به گرفتن PPS NUMBER از دانشگاه (خودشون ایمیل کردن به من) و نامه دریافت اسکالرشیپ که دانشگاه هنگام دادن پذیرش به شما ایمیل کرده و موبایل با شماره ایرلندتون (کد فعال سازی ارسال میشه که همونجا باید تایپ کنید روی ی دستگاه که روی میز هست) به اداره مربوطه که هنگام گرفتن نوبت (اینترنتی) ادرسش برای شما ایمیل می شود مراجعه میکنید. داشتن PPS NUMBER برای گرفتن اسکالرشیپ واجبه.

هزینه سیم کارت با اینترنت نامحدود (اپراتور three) ماهی 20 یورو هست. اپراتورهای دیگه هم هست که اینترنت نامحدود نیست ماهی 10 یورو.

کارت تردد به اسم leap هستش که میتونین به میزان مورد نیازتون شارژ کنید. از طریق برنامه نرم افزاریش از طریق گوشی یا از طریق دستگاه های مربوطه که تو ایستگاه قطار هست. قطار اصلی به اسم luas هست که خیلی سریع به مرکز شهر میتونین برین. اگر کارت لیپ نداشته باشید میتونین از دستگاه هایی که در ایستگاه های لواس هست بلیط رفت یا رفت و برگشت بخرین.

سوار اتوبوس که میشین باید به راننده بگین کجا میخواین پیاده شین وگرنه از کارتتون هزینه ی رسیدن تا انتهای مسیر کم میشه. اگر اتوبوس اومد و تو ایستگاه کسی دست بلند نکنه (کسی هم از افراد داخل اتوبوس نخواد پیاده شه) اتوبوس ایستگاه رو رد میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of manitoba

ممنون که اطلاعات کامل دادین، ولی من نمیدونم هنوز که هزینه ی دانشگاه باید بدم یا نه، استاد فقط گفته برای این اسکالرشیپ اپلای کن، و امیدوارم که برنده بشیم. استاد خیلی پیگیر هست، و فک میکنم خیلی بهم نیاز داره! ولی اسکالرشیپ 16 هزار تا هزینه ی زندگی رو فقط میده ، هزینه ی تحصیل ذکر نشده!! یکم منو میترسونه! چون از کانادا هم پذیرش گرفتم! ولی فیلد ایرلند اینده ی کاری بهتری داره..الان توی دو راهی موندم.
    Grasp any opportunity to reach your ambitions

حتما بپرسین از استادتتون چون خیلی مهم ه اگر بخواین تویشن فی بدین که از این اسکالرشیپ چیز خاصی نمیمونه براتون. برای من استادم خودش از ابتدا گفت که چقدرفاند تعلق میگیره و تویشن فی رو خودشون پرداخت میکنن. و اینکه گفتین استادتون پیگیر هست خیلی خوبه چون برای من هم پیگیر بود و باعث شد ویزا 4 هفته ای بیاد در صورتی که در شرایط عادی مدت زمان طولانی تری باید سپری میشد .

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh2015 نمایش پست ها
    حتما بپرسین از استادتتون چون خیلی مهم ه اگر بخواین تویشن فی بدین که از این اسکالرشیپ چیز خاصی نمیمونه براتون. برای من استادم خودش از ابتدا گفت که چقدرفاند تعلق میگیره و تویشن فی رو خودشون پرداخت میکنن. و اینکه گفتین استادتون پیگیر هست خیلی خوبه چون برای من هم پیگیر بود و باعث شد ویزا 4 هفته ای بیاد در صورتی که در شرایط عادی مدت زمان طولانی تری باید سپری میشد .
    ممنون بابت اطلاعاتی که اینجا میگذارید. یک سوال داشتم راجع به مدارکی که به کنسولگری دادید. آیا شما مدرکی جهت محل اقامت (رزرو هتل) به کنسولگری دادید؟

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)