صفحه 91 از 108 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1074

موضوع: سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

Junior Member persephone آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارتباط تصویری دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

سلام، من یک هفته پیش رفتم مصاحبه. تجربه هایی که دوستان اینجا نوشته بودن، واقعا کمک کرد. و اینکه تقریبا تجربه ی مشابه داشتم. فقط اینکه از من سوال آلمانی زیاد پرسید. به آلمانی هم پرسید. یکی اینکه دلیل رفتنم به آلمان چیه و دیگه اینکه راجع به رشته ام توضیح بدم. من برای مستر رشته ی ارتباط تصویری (گرافیک) پذیرش دارم. در کل همه چیز خوب پیش رفت. البته من هم یک سال پیش ویزای شنگن گرفته بودم از آلمان. و فکر می کنم سوال پرسیدن یا نپرسیدن به این خیلی مربوط نمی شه. ممکنه به آفیسر مربوط باشه یا هر دلیل دیگه ای که نمی دونم. چون از شخص جلویی من هم که کورس انگلیسی داشت، حسابی سوال انگلیسی پرسید. ولی خوب سوال ها محدودن و شما می تونین اونا رو تمرین کنین. و این تمرین به این خاطره که واقعا بخاطر استرس به راحتی ممکنه آدم چیزهای ساده رو هم فراموش کنه. سوالاتی هم که به فارسی پرسیدند، همون سوالات تکراری بود که دوستان اینجا نوشتند، تعداد خواهر و برادر، آیا تو آلمان فامیل دارم یا نه.
    خانوم پشت باجه هم خوشبختانه آروم و خوش برخورد بود، و اینطوری البته خیلی از استرس من کمتر شد. استرسی که البته دلیلی نداره!! امیدوارم همگی موفق باشین. مخصوصا اونهایی که برای هدفشون تلاش واقعی می کنن!

Junior Member

با سلام.

دو تا سوال در رابطه با سابقه کار و مسائل پیرامونش در روز مصاحبه سفارت دارم.

1- من دو سال در جین تحصیل به عنوان دستیار آزمایشگاه توی دانشگاه پاره وقت کار میکردم (مسئول آزمایشگاه هم استاد خودم بود). حدود هشت ماه هم بعد از پایان دوران تحصیلم تا قبل از اعزام به خدمت توی یه شرکت خصوصی کار کردم. برای هیچکدومشون بیمه ندارم. روز مصاحبه همون گواهی انگلیسی کار رو ببرم کفایت میکنه یا اینکه باید کلا توی رزومه ام بهش اشاره نکنم؟

2- دوره های کاراموزی رو توی رزومه ام ذکر کنم؟ (برای اون گواهی کار هم ندارم)

ممنون.

Junior Member

سلام. برای ویزای دانشجویی روز مصاحبه باید بلیط رزرو کرده باشیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Flutt نمایش پست ها
    سلام. برای ویزای دانشجویی روز مصاحبه باید بلیط رزرو کرده باشیم؟
    سلام بلیط چی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khodakiii1374 نمایش پست ها
    سلام بلیط چی؟
    بلیط هواپیما به مقصد آلمان قبل از تاریخ شروع تحصیل

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hitler777 نمایش پست ها
    خواهش می کنم به من هم کمک کنید

برای من مربوط به خود سفارت المان میشه
    بیرونش رو کامل دیدم
    اما داخلش نمی تونم برم چون دانشجو تاریخ جهان کارشناسی ارشد هستم و بهانه ای واسه ورود ندارم و زمان هم کمه
    پایان نامه من مربوط به المان هست
    من باید داخل سفارت المان از لحاظ شکل و ظاهر
    تعداد کارکنان تعداد جنسیت کارکنان
    از چه کشورهایی هستن

چند تا اتاق چندتا باجه
    نوع برخورد

و هر چیزی که به سفارت المان مربوط میشه
    حیاط ساختمان
    خواهش می کنم هر کی هرچی میدونه بگه

لطفا کمکم کنید باید پایان نامه تموم بشه واسه روز دفاع
    فقط سفارت مونده خیلی اتفاقی و نامیدانه اینجارو دیدم

دوست عزیز!!
    داخل سفارت آلمان یه راهرو هست بعدش وارد یه چیزی شبیه حیاط مانند میشی که بزرگ نیست خیلی. یه مربع فرض کن با مساحت 70 متر مثلا
    اول اون مربع صندلی هست واسه نشستن بعد مسیر رو با میله های فلزی سه خط کردند یه جورایی صف تشکیل میشه که بعدش بری باجه
    ته این مسیر سه خطه سه تا باجه شبشه ای هست که سه تا خانم بی حجاب نشستن و جلوشون هم شیشه ایه و کاملا بسته و محافظت شده
    مدارک رو به صورت مکانیکی شما توی یه ظرف فلزی میذاری و اونا برمیدارن (ظزف که میگم کاسه منظورم نیستا!!!)

قبل ورود به سفارت اون اول اول یه آقایی هست که خیلی خیلی بداخلافه همون که میذاره بری تو و نوبت میده و کراواتیه
    اخلاقش فاجعه ست.
    بعد از اون آفا یه خانوم هست که بازرسی میکنه و حجابم نداره و خیلی خیلی خوش اخلاقه صورتشم جوش جوشیه و بامزه ست
    بعد میشه اون داستانایی که بالا گفتم.

توی حیاط ساختمان، همونجا که گفتم صهندلی هست و اون سه تا راه که با میله های فلزی تا کمر از هم جدا شدن
    اشعار حافظ و گوته نوشته شده که خوندشون باحاله

همینا به ذهنم میرسه امیدوارم کمک کرده باشه بهت!

نقل قول نوشته اصلی توسط Flutt نمایش پست ها
    بلیط هواپیما به مقصد آلمان قبل از تاریخ شروع تحصیل
    نه لازم نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط Ernie نمایش پست ها
    با سلام.

دو تا سوال در رابطه با سابقه کار و مسائل پیرامونش در روز مصاحبه سفارت دارم.

1- من دو سال در جین تحصیل به عنوان دستیار آزمایشگاه توی دانشگاه پاره وقت کار میکردم (مسئول آزمایشگاه هم استاد خودم بود). حدود هشت ماه هم بعد از پایان دوران تحصیلم تا قبل از اعزام به خدمت توی یه شرکت خصوصی کار کردم. برای هیچکدومشون بیمه ندارم. روز مصاحبه همون گواهی انگلیسی کار رو ببرم کفایت میکنه یا اینکه باید کلا توی رزومه ام بهش اشاره نکنم؟

2- دوره های کاراموزی رو توی رزومه ام ذکر کنم؟ (برای اون گواهی کار هم ندارم)

ممنون.
    دوستان این سوال من هم هست لطفا جواب بدید ادمین های عزیز و با تجربه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    دوستان این سوال من هم هست لطفا جواب بدید ادمین های عزیز و با تجربه
    با سلام
    درخواستتون برای چه نوع ویزایی هست؟

اگر ویزای دانشجویی هست خیلی مهم نیست و حدااقل مدارک برای مدت کاری که کردید کفایت میکنه.اگر کار در حین تحصیل باشه تاثیری در ویزاتون نداره به شرطی که کار از نظر اونها مشکوکی نباشه که تاثیر منفی داره...
    براشون مهمه فاصله فارغ التحصیلی با اقدام خیلی زیاد نباشه و اگر هست تو اون بازه شما دقیقا چکار میکردید؟مثلا ممکنه کسی برای رشته های به زبان آلمانی اقدام کرده باشه و یکی دو سال کلاس زبان رفته باشه که مدارک مربوطه نشون میده مشغول یادگیری زبان بوده و بچه خوبی بوده
    بیشتر هدف اینه که بدونند مشغول به کار یا آموزش در ارگان یا سازمانی که از نظر اونها مشکوکه نبوده باشید.جز این داشتن یا نداشتن مدارک بیمه و اینها تاثیری برای ویزای دانشجویی نداره.فقط ممکنه برای بعضی رشته ها اونم بشرطی که خود دانشگاه درخواست کرده باشه رو گرفتن پذیرش اثر بذاره که از موارد معدود هست.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    با سلام
    درخواستتون برای چه نوع ویزایی هست؟

اگر ویزای دانشجویی هست خیلی مهم نیست و حدااقل مدارک برای مدت کاری که کردید کفایت میکنه.اگر کار در حین تحصیل باشه تاثیری در ویزاتون نداره به شرطی که کار از نظر اونها مشکوکی نباشه که تاثیر منفی داره...
    براشون مهمه فاصله فارغ التحصیلی با اقدام خیلی زیاد نباشه و اگر هست تو اون بازه شما دقیقا چکار میکردید؟مثلا ممکنه کسی برای رشته های به زبان آلمانی اقدام کرده باشه و یکی دو سال کلاس زبان رفته باشه که مدارک مربوطه نشون میده مشغول یادگیری زبان بوده و بچه خوبی بوده
    بیشتر هدف اینه که بدونند مشغول به کار یا آموزش در ارگان یا سازمانی که از نظر اونها مشکوکه نبوده باشید.جز این داشتن یا نداشتن مدارک بیمه و اینها تاثیری برای ویزای دانشجویی نداره.فقط ممکنه برای بعضی رشته ها اونم بشرطی که خود دانشگاه درخواست کرده باشه رو گرفتن پذیرش اثر بذاره که از موارد معدود هست.
    مرسی دوست عزیز از پاسخت
    درخواستم ویزای دانشجوییه برای مستر. دقیقا جزو همین موارد معدودی هستم که فرمودی چون دانشگاه ازم 1 سال سابقه کار خواسته. و منم سابقه کار بدون بیمه در حین تحصیل نشونشون دادم.فاصله بین تحصیل هم ندارم 3 ماهه فارغ التحصیل شدم. پس مشکلی نداره سفارت ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)