صفحه 1 از 108 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1074

موضوع: سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

سلام

برای تحصیل در آلمان برای چه نوع ویزایی باید اقدام کنیم؟ شنگن یا بلند مدت؟
    من ویزای دانشجویی شنیده بودم ولی یه همچین چیزی اصلا تو سایتش نیست.

ممنون
    ویرایش توسط MMoHH : August 30th, 2013 در ساعت 01:07 AM

پیش فرض پاسخ : تو مصاحبه چه چیزای می پرسن ؟؟

دم در سفارت تو خیابون فردوسی تمام مدارک و مواردی رو که باید برای هر نوع ویزایی بدونید بصورت تفکیک شده نوشته. مثلا مدارک برای ویزای دانشجویی چی هست و کلا هر اطلاعاتی که بخواید به صورتی کاملا واضح و کامل.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

دوستانی که رفتند سفارت در مورد نوع ویزا اطلاعی کسب کردند یا نه؟ در ضمن من شنیدم گرفتن ویزای دانشجویی از آلمان سخت شده، آیا همین طوره و چه شرایطی داره؟
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

کسی اطلاعی از وضعیت دریافت ویزا از سفارت آلمان داره؟ منم امشب شنیدم گرفتن ویزای آلمان خیلی مشکل شده. نمی دونم چقدر صحت داشته باشه. اگر کسی جدیدا اقدام کرده لطفا اطلاع بده. من فقط یه تغییر دیدم اونم این که قبلا با ایمیل راحت می شد وقت مصاحبه گرفت ولی الان اون آدرس ایمیل بسته شده و فقط تلفنیه..

یکسری مدارکی که تو سایت سفارت آلمان ننوشته ولی اونجا ازتون می خوان:

رزومه، مدرک زبان انگلیسی(اگر در دانشگاه انگلیسی زبان هستید)، پروپوزال و اینکه قبلا اگه از جایی scholarship گرفتین یه توضیحاتی راجع بهش بدین. یه فرم هم مخصوص رشته خودم بهم دادن که پر کنم و اون فرم رو هم در اولین فرصت اسکن می کنم و اینجا می گذارم..

یه خبر بد هم بهم دادن که رشته ام جزء رشته های خاصه و سخت ویزا می دن. قبلا که نبود!! نمی دونم چرا حالا شده؟!

راستی گواهی عدم سوء پیشینه هم خواستن که تو سایت ذکر نشده ولی داخل سفارت رو برد خواستن. قبلا از کسی نمی خواستن ولی حالا می خوان..

پیشنهاد می کنم همون موقع این مدارک احتمالیتون هم آماده باشه وگرنه نزدیکترین زمانی که می تونن بهتون بدن با توجه به اینکه خیلی سفارت شلوغه 2-3 هفته بعدش می شه. البته اگه بتونین همون موقع آماده کنین و آفیسره خوش اخلاق باشه می تونین ازش بخواین پروسه رو شروع کنه و شما برین بقیه مدارکو مثلا تا فرداش بدین..

سلام خانم مريم
    شما براي ويزا كدوم نوع رو درخواست داديد؟ دانشجويي يا بلند مدت؟

با تشكر
    I remember the future again everyday

سلام،

کلا دو نوع فرم درخواست بیشتر ندارن، شنگن و اقامت(بلند مدت). برای دانشجویی باید اقامت رو پر کنین.
    مدارکش هم: آخرین مدرک تحصیلی(اصل، کپی، ترجمه)، سه قطعه عکس3.5، سه تا فرم، پروپوزال(اگه کار تحقیقاتی دارین یا PhD می خواین بخونین)، رزومه، مدرک زبان(اگه نداشته باشین تو یه موردی که من دیدم ازتون می خوان انگلیسی به سوالاشون جواب بدین) اگه بگین که به انگلیسی قراره تحصیل کنین، گواهی عدم سوء پیشینه(متصدی قبلی به من گفت تهیه کنم حالا که امروز رفتم گفت در صورت لزوم تماس می گیرن ازم می خوان)، اگه شغلی دارین مدارک شغلیتون(فیش حقوقی، گواهی از صاحب کارتون، روزنامه شرکتتتون، ...)، بیمه و... بقیه رو از سایتش ببینید.

یه فرم هم می دن اونجا پر کنید، این سوالارو می پرسن
    :
    1. For how long do you intend to stay in Germany to do your research?
    2. Did you receive a visa for research in Germany or another EU state before?
    3. Who is financing your stay?
    4. At which German institution do you intend to research?
    5. Who is your reference person(name, address, phone number, Email) and would provide detailed information on your research work?
    6. Which qualifications do you have?
    7. Have you already published a scientific paper or work?(Subject of PhD/habilitation?) Please specify.
    8. For which(scientific) institution are you working in your native country?
    9. Which position do you hold? What is your main working area at this institution?
    10. Has this institution already sent scientists to Germany, especially the institution you are going to? Please specify.
    11. For which(scientific) institution in your native country/or other countries have you worked in the past five years?..
    12. Of which practical use can the result of the intended research in Germany be?
    13. Are you planing to publish the results of your research?
    14. What is the exact task of the planned research work(please describe precisely, if not already done in your invitation)?

راستی دو تا سوال هم وقتی رفتم مدارک تکمیلیم رو بدم پرسیدن:
    چرا آلمان و این استاد رو انتخاب کردید؟
    آیا به ایران برمی گردید؟ بعد از بازگشت می خواهید چه کاره بشید؟

ضمنا، دوستانی که در حال طی پروسه پذیرش هستن دقت داشته باشن که وقتای سفارت آلمان تا جایی که شنیدم هفته پیش تا مرداد پر شده بود و ویزای دانشجویی یه کم طول می کشه، پس سریعا اقدام کنید..

Junior Member

i want to schedule an appointment for visa interview at german embassy , but the line is always busy , i must go to german embassy ?
    .there is no other way to schedule an appointment ? if they accept when they schedule an appointment ? please inform me

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)