صفحه 87 از 108 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1074

موضوع: سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

Junior Member asherli2 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

با سلام

بعداز 18 روز ویزای شینگن من آمد.

این هم تجربه من:

فکر میکنم با اینکه 32 سالمه ولی چون دانشجوی ارشد هستم ، سند ملکی و حساب بانکی حدود 40 میلیون داشتم، بعلاوه خانواده ام هم ایران زندگی میکنن، مطمئن شدن که من برمیگردم.
    همچنین بخاطراینکه دعوتنامه داشتم، خیالشون راحت شد که اونجا جا و مکان دارم.

باآرزوی توفیق برای همه دوستان.

Junior Member

سلام دوستان

من هفته ديگه وقت سفارت دارم و براي ويزاي پيوستن به همسر اقدام كردم. خواستم ببينم تو مصاحبه علاوه بر تحويل مدارك چه سوال هايي مي پرسند؟ و اينكه مصاحبه به زبان فارسي هست؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinr59 نمایش پست ها
    اگر اون روز آفیسر حالش خوش نباشه ممکنه نقص مدرک بزنه دوباره باید بری گواهی حساب بگیری بیای دم در صف بایستی التماس کنی راهت بدن داخل.
    لازم میدونم یه نکته ای رو مجدد اشاره کنم که تا بحال دوستان کمی اشاره کردند. این آفیسری که دوستان میگن حالش خوب باشه یا نه!!! فقط داره از رو قوانینی که بهش گفتن برخورد میکنه و هیچ قدرتی نداره که طبق نظره خودش رفتار کنه. فقط کافیه ما ها مدارکمون طبق چک لیست مرتب باشه و چیزی کم نبریم. خیلی خیلی هم با مراجعه کننده ها راه میان. من 3 بار رفتم سفارت و هر بار هم با یک شخص متفاوت کارم انجام شده و چیزایی که دیدم واقعا فرق داره با اینایی که اینجا می خونم. خیلیا میان اونجا که کلی کپی نگرفتن یا فرمی رو اشتباه پر کردن و اونا صبر میکنن تا طرف بره کپی بگیره یا فرم رو اصلاح کنه که مجبور نشه دوباره بره یه روز دیگه بیاد. ولی بعضی از مراجعه کننده ها دیگه خیلی نقص مدرک دارن که نمیشه با صبر کردن کارشون رو راه انداخت و اونارو میگن برو یه روز دیگه بیا. مثلا روز مصاحبه من یه آقایی که بورس دکترا داشت قبل من بود و با پذیرش دکترا و یه فرم درخواست اقامت که مثل اینکه رو موتور پر کرده بود و بسیار بدخط بود اومده بود سفارت. آفیسر اول بهش گفت برو کپی پاسپورتت رو بگیر که حداقل تشکیل پرونده بدم بقیه چیزات رو بعدا بیاری ( کپی پاسپورت هم نداشت !!! ) یه 5 دقیقه سر اون ما الاف شدیم، دوباره برگشت دید که کلی مدرک دیگه هم کم آورده و خلاصه آفیسر هم بعد 25 دقیقه تلاش که زنگ زد مافوقش و ... نتونست واسش کاری کنه و گفت برو هر وقت کامل کردی بیا. حالا طرف میاد همه جا مینویسه یا میگه که سفارت آلمان برخورد بدی با من داشت. به نظرم این درست نیست، آفیسر ها هم آدمم ممکنه اشتباهی انجام بدن ولی بهتره کسایی هم که کارشون بدون مشکل انجام شده یا مثل من برخورد خیلی خیلی خوبی دیدن بیان بگن. من خودم واقعا راضیم از برخوردشون با مراجعه کننده ها. فقط کافیه یکم مرتب و با نظم بریم سفارت.

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط mmoohammad نمایش پست ها
    لازم میدونم یه نکته ای رو مجدد اشاره کنم که تا بحال دوستان کمی اشاره کردند. این آفیسری که دوستان میگن حالش خوب باشه یا نه!!! فقط داره از رو قوانینی که بهش گفتن برخورد میکنه و هیچ قدرتی نداره که طبق نظره خودش رفتار کنه. فقط کافیه ما ها مدارکمون طبق چک لیست مرتب باشه و چیزی کم نبریم. خیلی خیلی هم با مراجعه کننده ها راه میان. من 3 بار رفتم سفارت و هر بار هم با یک شخص متفاوت کارم انجام شده و چیزایی که دیدم واقعا فرق داره با اینایی که اینجا می خونم. خیلیا میان اونجا که کلی کپی نگرفتن یا فرمی رو اشتباه پر کردن و اونا صبر میکنن تا طرف بره کپی بگیره یا فرم رو اصلاح کنه که مجبور نشه دوباره بره یه روز دیگه بیاد. ولی بعضی از مراجعه کننده ها دیگه خیلی نقص مدرک دارن که نمیشه با صبر کردن کارشون رو راه انداخت و اونارو میگن برو یه روز دیگه بیا. مثلا روز مصاحبه من یه آقایی که بورس دکترا داشت قبل من بود و با پذیرش دکترا و یه فرم درخواست اقامت که مثل اینکه رو موتور پر کرده بود و بسیار بدخط بود اومده بود سفارت. آفیسر اول بهش گفت برو کپی پاسپورتت رو بگیر که حداقل تشکیل پرونده بدم بقیه چیزات رو بعدا بیاری ( کپی پاسپورت هم نداشت !!! ) یه 5 دقیقه سر اون ما الاف شدیم، دوباره برگشت دید که کلی مدرک دیگه هم کم آورده و خلاصه آفیسر هم بعد 25 دقیقه تلاش که زنگ زد مافوقش و ... نتونست واسش کاری کنه و گفت برو هر وقت کامل کردی بیا. حالا طرف میاد همه جا مینویسه یا میگه که سفارت آلمان برخورد بدی با من داشت. به نظرم این درست نیست، آفیسر ها هم آدمم ممکنه اشتباهی انجام بدن ولی بهتره کسایی هم که کارشون بدون مشکل انجام شده یا مثل من برخورد خیلی خیلی خوبی دیدن بیان بگن. من خودم واقعا راضیم از برخوردشون با مراجعه کننده ها. فقط کافیه یکم مرتب و با نظم بریم سفارت.
    در تائید فرمایشات دوستمون، این رو هم اضافه کنم که انصافا اونها با من هم برخورد خیلی خوبی داشتن و حتی فراتر از برخوردی که با دوستمون داشتن و به خاطر یه مشکلی در بحث ویزام که من هم دخالتی در اون نداشتم باهام تماس گرفتن و کلی کمک کردن. اگه بخوام اونها رو با کارمندهای وطنی مون مقایسه کنم، مطمئنا در اکثر موارد اونها خیلی سرترند! پس بهتره منصف باشیم. در ضمن، هر آدمی، روز خوب و بد داره و ممکنه بعضی وقتها خوش خلق نباشن ولی مطمئنا همیشه این طور نیست.

تجربه من:
    دم سفارت شلوغ بود ولی کلا 6 نفر بودیم که ویزای دانشجویی میخواستیم. بقیه اکثرا توریستی بودن و یه عده هم پیوست به همسر. اگر میخواین کارتون سریع راه بیوفته بهتره حدودای 6/5 دم سفارت بایستید تا سریع بتونید برید داخل. کارمندای سفارت خیلی خوش خلق بودن. کلا فقط مدارک رو از من گرفت و از محل زندگی پدر و مادر و برادر خواهرم سوال کرد و بعدش گفت که به انگلیسی رشتتو توضیح بده. کلا همین بود و بس! یه نصیحت دارم که مدارکتون رو در دو دسته کاملا مرتب کنید: دسته اول مدارک اصلی و دسته دوم دقیقا با همون ترتیب مدارک اصلی، یه سری کپی ساده بزارید. کلا از من یه سری کپی از مدارک تحصیلیم گرفت و چون نامرتب بود و ازش سر در نیاورد کپی ها رو داد به خودم تا همون جا براش مرتب کنم و دوباره بدم که یکمی وقت گرفت ولی کاملا خوش خلق بود و هیچ غری نزد. یه دسته کپی دیگه از کل مدارک محض اطمینان با خودتون ببرید. خلاصه منظم برید. اونجا صندلی برای نشتن نداره و اگر مدارک نا مرتب باشه باید کلی سر پا بایستید و خودتون مرتب کنید!!!
    موفق باشید.

دوستان من دیروز وقت داشتم نفر اول واسه ویزای دانشجویی رفتم ساعت 6.5 جلو سفارت بودم ساعت 7 رفتیم تو(وقتم واسه 7.5 بود). آفیسر یه پسره جوون خوش برخورد بود. مدارکم کلا مرتب بود واسه همین هیچ پنیکی پیش نیومد. بیرون چن تا آقا پسر بودن من هر چی میگفتم به آفیسر اونا عین طوطی تکرار میکردن) نکنین از این کارا بابا :دی بهم گف رشتتو به انگلیسی توضیح بده منم یه 40 ثانیه حرف زدم دیدم گوش نمیده گفتم ادامه بدم گف نه :دی آفیسر یکم کند بود با ناز کار میکرد کلا 30 دقیقه اینا طول کشید. راستی تو اون فرمه سفارت که میگه آدرس رو به فارسی بنویسین شماره خونه موبایل رو هم یادداشت کنین. یه 10 دقیقم جلو صندوق معطل بودم مسولش نبود. هیچی دیگه خیلی آسون بود مدارکتونو مرتب ببرین همه چی حله خداییش هیشکیم با آدم دعوا نداره :دی

Junior Member sylt آواتار ها

بچه های که برا مستر اقدام میکنن حتما توی این سایت http://anabin.kmk.org یه سرچ کنید و رنکینگ دانشگاهتون رو پیدا کنید و یه پرینت از این صفحه رو همراه مدارکتون به سفارت ارائه بدین. من و دوستم ریجکت شدیم نامه من هنوز نیومده ولی توی نامه دوستم دلیل ریجکتیش این عنوان شده بود که دانشگاه که شما ازش فارغ التحصیل شدید صلاحیت علمی نداره!!! زحمت یه سرچ به خودشون نداده بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط sylt نمایش پست ها
    بچه های که برا مستر اقدام میکنن حتما توی این سایت http://anabin.kmk.org یه سرچ کنید و رنکینگ دانشگاهتون رو پیدا کنید و یه پرینت از این صفحه رو همراه مدارکتون به سفارت ارائه بدین. من و دوستم ریجکت شدیم نامه من هنوز نیومده ولی توی نامه دوستم دلیل ریجکتیش این عنوان شده بود که دانشگاه که شما ازش فارغ التحصیل شدید صلاحیت علمی نداره!!! زحمت یه سرچ به خودشون نداده بودن
    كدوم دانشگاه درس خونده ؟ كه گفتن صلاحيت نداره
    ولي كلا اگه هم اينكارو بكني و پرينت هم ببري چون جز مدارك مورد نياز نيست افيسر پس ميده و نميگيره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_gdc نمایش پست ها
    كدوم دانشگاه درس خونده ؟ كه گفتن صلاحيت نداره
    ولي كلا اگه هم اينكارو بكني و پرينت هم ببري چون جز مدارك مورد نياز نيست افيسر پس ميده و نميگيره
    من 7 آگوست وقت مصاحبه داشتم ساعت 7.30 صبح. ساعت 6 اونجا بودم و هیچ فرقی نداشت ساعت 7 هم میرسیدم. ساعت 7 گفتن ساعت 7 و 7.30 ایا بیان تو که 4 5 نفر بودیم. همه چی عالی بود. مدارک من کامل بود همراه کپی ها. پرینت حسابم مهر نداشت گفت کاراتو انجام میدم بورو پرینت بگیر بیار از بانک. سوالی هم که پرسید ازم گفت دانشگاه آزاد واحد کجا؟ پدر و مادر و برادر و خواهر کجا زندگی میکنن. بعدشم گفت دریاره رشته ات توضیح بده به انگلیسی بعدشم پرسید واسه چی آلمان. زیادم به جوابم دقتی نداشت. بیشتر میخواست ببینه وضعیت انگلیسیم در چه حده. همین.

Junior Member

سلام دوستان

آیا اینجا کسی هست که برای Blue Card یا کلا ویزای کار اقدام کرده باشه؟

من Job Offer گرفتم و همه ی مدارک مربوطه را کامل دارم بجز مدرک تحصیلی... حتی بیمه من و همسرم در آلمان ثبت شده!
    متأسفانه الان دانشجو کارشناسی هستم و هنوز درسم تموم نشده. قرارداد کارم هم از دوماه دیگه شروع میشه و درسم به این زودیا تموم نمیشه. حالا توی چک-لیست سفارت مدرک دانشگاهی خواسته. بنظرتون چه کار میتونم بکنم؟ خواهش میکنم اگه راهی میدونین یا کسی رو میشناسین که ممکنه بتونه کمک کنه معرفی کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)