صفحه 5 از 108 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1074

موضوع: سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

پیش فرض پاسخ : تو مصاحبه چه چیزای می پرسن ؟؟

سلام

میشه بچه هایی که در خواست ویزا دادن یه اطلاعاتی در مورد مصاحبه بدن؟ چه جور سوالاتی می کنند؟
    در صورتی که بپرسند شما بعد از پایان تحصیل به ایران بر می گردید یا نه چه جوابی باید داد؟ با در نظر گرفتن این موضوع که آلمان به فارغ التحصیلای خارجی دانشگاه های خودش در زمینه های برق و کامپیوتر ممکنه نیاز داشته باشه.

متشکرم
    Moving to Germany

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyline
    سلام

میشه بچه هایی که در خواست ویزا دادن یه اطلاعاتی در مورد مصاحبه بدن؟ چه جور سوالاتی می کنند؟
    در صورتی که بپرسند شما بعد از پایان تحصیل به ایران بر می گردید یا نه چه جوابی باید داد؟ با در نظر گرفتن این موضوع که آلمان به فارغ التحصیلای خارجی دانشگاه های خودش در زمینه های برق و کامپیوتر ممکنه نیاز داشته باشه.

متشکرم
    سلام دوست عزیز
    من حدود دو هفته پیش مصاحبه داشتم.البته دو ماه قبلش وقت گرفته بودم.از تمام مدارکی که میبری دو یا سه کپی داشته باش.اسمت رو که خوندن میری داخل تا بازرسی بدنی بشی.بعدش یه کاغذی بهت میدن که نوبتت رو توی اون نوشته.باید منتظر بشی تا شمارتو روی تابلوی اتاق انتظار ببینی.بعدش میری باجه مربوطه.سوالات ممکنه متفاوت باشه.یعنی ممکنه بعضی از مسئولها یه مقدار راحت بگیرن یا برعکس.از من این سوالها رو پرسید:
    هدفت چیه از اینکه میخوای تو آلمان درس بخونی
    چرا تو ایران ادامه نمیدی
    چند تا خواهر برادرین
    بعد از اینکه تحصیلت تموم شد میخوای چیکار کنی
    میخوای بمونی یا برگردی(که در هر صورت باید بگی که برمیگردی و سعی کنی یه دلیل قانع کننده هم براش بیاری)
    زبان تحصیلت چیه(چون من به آلمانی میخوام یه سوالاتی هم به آلمانی پرسید.که جواب دادنشون اصلا سخت نبود)
    اگر مثل من هم بین فارغ التحصیلیت تا الان مدت زیادی میگذره باید دلایل این فاصله زمانی رو بگی.مثلا بگی که کار میکردی و مدارکش رو ارایه بدی و یا اینکه سربازی بودی یا اینکه 3 ساله که آلمانی یاد میگیری و ....
    بعدش یه کاغد بهت میده که هزینه بررسی رو پرداخت کنی
    رو پاسپورتت هم یه مهر میزنه و میده به خودت
    شماره تلفنت رو هم ازت میگیره تا نتیجه رو بهت اطلاع بده.

تا جایی که یادم بود نوشتم باز اگه سوالی بود در خدمتم
    موفق باشی

متشکرم بابت جوابتون

میشه بفرمائید شما در پاسخ به این سوالات چه جوابی دادین؟

چرا تو ایران ادامه نمیدی
    Moving to Germany

Senior Member maryamf آواتار ها

متشکرم بابت جوابتون

چرا تو ایران ادامه نمیدی
    In my case, I said we do not have the facility and experts for this purpose in Iran but I am not sure if the reply was a good one or not..!!

Junior Member

متشکرم بابت جوابتون

چرا تو ایران ادامه نمیدی
    جوابی رو که من بهش دادم به نظر قانعش کرد.
    من گفتم که:: چون امکان ادامه تحصیل توی ایران برام در زمان فارغ التحصیلی وجود نداشته و بعد از چند سال توی یه رشته مشابه تو دانشگاه آزاد امکان ادامه تحصیل گذاشتن.ترجیح دادم که پولی رو که قراره توی دانشگاه آزاد خرج کنم توی آلمان خرج کنم که دانشگاههای خیلی معتبری داره و هم اینکه رشته خودم رو میتونم بخونم.
    ضمنا دوست عزیز ، من رشته مکانیک جوش و اتصالات دانشگاه دولتی خوندم و از دانشگاه دویسبورگ برای لیسانس از اول پذیرش گرفتم.

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

سلام

متشکرم
    بنده هم دوبار از مدخل سفارت آلمان گذشتم! بار اول خیلی سوال کرد ولی بار دوم چون اطلاعاتم رو داشت دیگه سوال نکرد و به محض تحویل مدارک گفت ما درخواست رو بررسی و نتیجه رو ظرف سه هفته
    اعلام می کنیم!

در مورد سوالات:
    من ویزایی تحصیلی نگرفتم چون یه جورائی برای فرصت مطالعاتی میرفتم اونجا، ولی با این حال ویزای من Studenten یعنی دانشجویی بود ...
    ازم پرسید پیش از این آلمان رفتی؟ گفتم نه!
    از آلمان چی میدونی؟ من هم یه چیزائی گفتم
    آلمانی بلدی ؟ گفتم خیلی کم
    بعد ازم خواست به زبان آلمانی بگم برای چی میخوام برم آلمان...
    منم دست پا شکسته یه چیزائی گفتم
    بعد هی شروع کرد به آلمانی پرسیدن که من هم گفتم Ich Spreschen kaum Deutsch یعنی خیلی نمی تونم آلمانی حرف بزنم...
    بعد گفت انگلیسی چقدر بلدی...گفتم در حد متوسط تا خوب
    بعد سوال کرد آیا قصد داری ادامه تحصیل بدی؟ گفتم بله
    در مورد دانشگاهی که توش درس می خونم کمی پرسید! در مورد رشته ام و بعد در مورد دانشگاهی که در آلمان قرار بود برم سوالاتی کرد که کجاست و برای چی میری اونجا...
    بعد از خانواده پرسید: پدر و مادر . چند خواهر و برادر سنشون شغلشون و این که کجا هستند
    بعد ازم حساب بانکی خواست و من هم گفتم ندارم ، اولش گفت باید حتما داشته باشی من گفتم که آخه دارم هنوز ایران درس می خونم و حتما برمی گردم...
    واسه همین بی خیال شد
    ...
    سه هفته بعد هم Schengener Visum صادر شد!
    اینا تجربیات من بود

Junior Member

یکی دیگه از سوالاتی که از من پرسیده شد و الان یادم اومد این بود که:
    فامیل و یا آشنایی توی آلمان دارم یا نه.
    در ضمن با اینحال که توی مدارک خواسته شده کارت پایان خدمت و بیمه نوشته شده بود ولی هیچ کدوم رو از من نگرفت و گفت بعدا خودشون اطلاع میدن.فکر کنم وقتی که با ویزا موافقت شد این مدارک رو میگیرن.

Senior Member maryamf آواتار ها

yes, at that time they will ask youbring insurance..

سلام

به نظر شما اصلا این مصاحبه سفارت تا چه حد مهمه؟ دانشگاه ایمیلی برام فرستاد که شامل اطلاعاتی در مورد ویزا هست. نوشته سفارت های آلمان از جانب شهرهای آلمان اقدام می کنند و وقتی شما در خواست ویزای دانشجویی می دید این در خواست به اداره "Ausländeramt" شهری که قصد دارید برای تحصیل برید فرستاده می شه و اونا تصمیم می گیرند. البته دانشگاه گفته که در مراحل ویزا از دانشجو ها حمایت می کند! نمی دونم تا چه حد می تونم امیدوار باشم که حمایتشون مفید باشه. گفته که نامه پذیرش به همراه نامه ای که بیان کننده این موضوع است که زندگی در این شهر آلمان ارزانتر از جاهای دیگر است و همچنین نامه بر این مبنا که من خوابگاه رزرو کردم و آدرس دارم به سفارت فکس می کند .علاوه بر این وعده داده که اطمینان حاصل می کنه که اداره Ausländeramt" مدارک من رو سریع بررسی و تائید کنه!

نظرتون چیه؟ :-\
    Moving to Germany

Junior Member

سلام

به نظر شما اصلا این مصاحبه سفارت تا چه حد مهمه؟ دانشگاه ایمیلی برام فرستاد که شامل اطلاعاتی در مورد ویزا هست. نوشته سفارت های آلمان از جانب شهرهای آلمان اقدام می کنند و وقتی شما در خواست ویزای دانشجویی می دید این در خواست به اداره "Ausländeramt" شهری که قصد دارید برای تحصیل برید فرستاده می شه و اونا تصمیم می گیرند. البته دانشگاه گفته که در مراحل ویزا از دانشجو ها حمایت می کند! نمی دونم تا چه حد می تونم امیدوار باشم که حمایتشون مفید باشه. گفته که نامه پذیرش به همراه نامه ای که بیان کننده این موضوع است که زندگی در این شهر آلمان ارزانتر از جاهای دیگر است و همچنین نامه بر این مبنا که من خوابگاه رزرو کردم و آدرس دارم به سفارت فکس می کند .علاوه بر این وعده داده که اطمینان حاصل می کنه که اداره Ausländeramt" مدارک من رو سریع بررسی و تائید کنه!

نظرتون چیه؟ :-\
    سلام

من در مورد این مطلبی که شما بیان کردید هیچ تجربه ای ندارم و برای اولین بار هستش که میشنوم.اگر اینطور باشه که خیلی خوبه برای گرفتن ویزا از طرف دانشگاه حمایت بشیم.شما از کدوم دانشگاه پذیرش داری؟
    گمون کنم خانم مریم جوان اطلاعاتشون کامل باشه در این مورد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)