صفحه 6 از 108 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1074

موضوع: سوالات و مسائل مهم و مطرح در مصاحبه

پیش فرض پاسخ : تو مصاحبه چه چیزای می پرسن ؟؟

سلام

من پذیرشم از دانشگاه Ulm هست که در شهر نسبتا کوچکی به همین نام در ایالت Buden-Wurttemberg قرار داره( نمیدونم غربی هست یا شرقی) . این و عده ها رو هم استاد به من نداده بلکه coordinator از جانب دانشگاه و international office داده!
    خودم فکر می کنم همه چی برای ویزا ok هست به غیر از دو چیز : 1 - لیسانس من از دانشگاه آزاد هست که دانشگاه باهاش مشکل نداشت اما می ترسم سفارت گیر بشه 2- مهر سفارت کانادا رو پاسپورتم مونده! >

Maryam Thanks for your encouraging words
    Moving to Germany

Senior Member maryamf آواتار ها

Your welcome. In countries like Netherlands university makes the visa procedure fast. Maybe in Germany there is a mechanism like that for some universities. In my opinion, just make ready a reason for canada rejection. and do not be stressedwhen you are in the embassy.. It is important to have confidence when you are talking to the officer

سلام

خوب من هم دیروز وقت سفارت داشتم و رفتم برای مصاحبه و تحویل مدارک. اینطور که من متوجه شدم کسی که مصاحبه رو انجام میده نقش مهمی در گرفتن ویزا نداره چون یک فرمی جلوش بود که سوالات رو از رو فرم می خوند و جوابای من رو زیر سوالات می نوشت. دقیقا هم همون سوالایی رو پرسید که دوستان قبلا اشاره کردن, کل مصاحبه هم به زبان فارسی بود شاید به خاطر این که من مدرک تافلم رو بهشون نشون دادم. به من گفت که پروده منو می فرستن به اداره اقامت شهری که قراره در اونجا دانشگاه برم و اونا مدارک رو بررسی می کنند و تصمیم می گیرند. حالا مطمئن نیستم که مدارک من در خود سفارت هم بررسی می شه یا نه؟
    Moving to Germany

Junior Member

كاملاً درست میفرمایید. پروسه های تصمیم گیری اونها خیلی پیچیدست و پارامترهای مختلفی رو مد نظر قرار میدن. الان آلمان بالاترین نرخ بیكاری رو در اروپا داره. به همین خاطر ترجیح میدن كه دانشجو بعد از اینكه درسشو خوند از آلمان بره تا به جوونهای خودشون كار برسه. خیلی از دوستان من هم كه آلمان تحصیل كردند توی كشورهای دیگه ای مثل انگلیس، بلژیك و هلند كار میكنند. اما به هر حال پر كردن دانشگاه هاشون هم واسه آلمانی ها اهمیت داره. خیلی از رشته هاشون تو این سالها با نصف ظرفیت تشكیل میشه.
    جواب قانع كننده به اون سؤالی كه آفیسر در مورد تصمیم بعد از تحصیل میپرسه خیلی تو گرفتن ویزا نقش مهمی داره. توصیه میكنم فكر كنید و قبل از مصاحبه یه دلیلی برای بازگشتتون درست كنید كه مأمور اداره اقامت كاملاً قانع بشه. من توی سفارت دیدم اون خانومه پایین برگه ای كه داشت، جواب من به این سؤال رو كامل نوشت.
    من هم امیدوارم حكومت برای سفارتخونه ها مشكل خاصی ایجاد نكنه. و بچه ها بتونن بعد از ششصد خانی كه پشت سر میذارن لااقل ویزا شون رو راحت تر بگیرن. وگرنه دیگه قبرس و تركیه منفجر میشه از دانشجوی ایرانی

سلام
    جواب سوال بالای منو که ندادین.
    من رفتم سفارت چند سوال ساده پرسید اصلا هم گیر نداد. گفت کدوم دانشگاه بودی؟ رتبه کنکورت چند بوده؟ (مدرکشم خواست که دادم) و بعد دکترا میخای چیکار کنی و کجا؟
    گفتم دانشگاه دولتی بودم رتبه ام 5000 بوده و بعد دکترا میام ایران استاد دانشگاه میشم. اینارو نوشت تو برگه ای که داشت.
    به نظرتون جواب قانع کننده ای دادم؟
    سوال بالا هم یادتون نره! please
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Junior Member

سلام من 2 سپتامبر وقت سفارت دارم از اونجائی که دانشگاهم انگلیسی زبانه آیا سوالات و صحبتهای روز سفارت قابل پیش بینی و کلیشه ای ؟ آیا ابا همه در باره یه چیز خاص صحبت می کنن ؟ میشه قبلا روش کار کرد و مسلط شد ؟
    ممنونم اگه کمکم کنید .

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

سلام
    تو این پست ها نوشته شده بود که اگه سفارت پرسیدند بعد از اتمام تحصیلات بر میگردید یا نه؟ حتما بگیم آره چون اونا نمی خوان فرصتهای شغلی برای جوونای خودشون کم بشه
    این موضوع برام کمی عجیبه
    آخه اولا به این بهونه که کشوری بخواد نیروی متخصص تربیت کنه فقط واسه اینکه دانشگاه پر کنه ...
    چه آلمان و هرجای دیگه اگه کسی فعالیتش خوب باشه نمی خواند از دستش بدند به این آسونی
    چون اگه واقعا جوونای خودشون رغبت به تحصیل نشون میدادند مسلما سراغ ما ها نمیومدند (کورس انگلیسی و بورسیه و...)
    تازه آخه کسی که می خواد با اکتساب دکتری و ... نزدیک 8 سال یه کشور دیگه بمونه از الان به قطعیت نمی شه گفت برمی گردم که اینجا درس بدم
    بله من برمی گردم ولی به نظرم بهتره صادق باشیم
    خوشحال میشم نظره بقیه رو هم در این مورد بدونم
    ممنون

دوستان
    آیامهم هست که جایی مشغول به کار باشیم
    یا مدرکی دال بر کار کردن بعد از تحصیل نیاز هست.
    کسی مدرکی برای کار برده؟
    ویرایش توسط Petersool : April 7th, 2010 در ساعت 06:43 AM
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool نمایش پست ها
    دوستان
    آیامهم هست که جایی مشغول به کار باشیم
    یا مدرکی دال بر کار کردن بعد از تحصیل نیاز هست.
    کسی مدرکی برای کار برده؟
    منکه همچین مدرکی ارایه ندادم(با وجود اینکه میتونستم)و اتفاقا سوال خیلی ها هست که این مدرک مفید هست یا خیر.البته بستگی هم داره که چه کاری و برای چه سازمان یا شرکتی باشه.چیزی که خیلی مهم هست اینه که اگر پرسیدند اونجا چطور مخارجت رو تامین میکنی اصلا اشاره نکنید که قصد کار کردن دارید،بگید از منابع مالی شخصی و حمایت خانواده ام.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

Thumbs up پاسخ : تو مصاحبه چه چیزای می پرسن ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    منکه همچین مدرکی ارایه ندادم(با وجود اینکه میتونستم)و اتفاقا سوال خیلی ها هست که این مدرک مفید هست یا خیر.البته بستگی هم داره که چه کاری و برای چه سازمان یا شرکتی باشه.چیزی که خیلی مهم هست اینه که اگر پرسیدند اونجا چطور مخارجت رو تامین میکنی اصلا اشاره نکنید که قصد کار کردن دارید،بگید از منابع مالی شخصی و حمایت خانواده ام.
    سلام اگه بورس بگیریم چی؟ به نظرم بهتره مثلا بگیم تا حدی ذخیره داریم و یا به قوله شما خانواده هم پشتیبانی می کنه ولی آخه این با اساس بورس تداخل داره یه جورایی

ولی اینکه نباید بگیم اونجا کار خواهیم کرد، نکته جالبی بود و البته منطقی
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)