صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51

موضوع: همفکری برای انتخاب رشته

Senior Member VividNed آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همفکری برای انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط mpak19991377 نمایش پست ها
    در واقع جریان به این شکل هست:
    من از یک سال پیش عزمم رو جزم کردم که برای کارشناسی رشته ی علوم کامپیوتر برم المان یا اتریش....
    ولی شرایط الان جور نشده و خب ناچارا م باید کنکور هم میدادم الان با رتبه ای که دارم میتونم رشته هایی مثل فیزیک یا ریاضی دانشگاه های تهران بیارم در حالی که میتونم با همین رتبه توی شهرستان ها یا شهر های دیگه مثلا تبریز یا رشت مهندسی یا همون علوم کامپیوتر رو بیارم الان سوالم اینجاست
    اگر یک رشته مثلا ریاضی انتخاب کنم ناچار میشم توی المان هم همین رشته رو ادامه بدم(دقت کنید یک سال کالج رو نمیرم بجاش دانشگاه میرم و بعد از اون درخواست میدم برای پذیرش و...برای مقطع کارشناسی نه ارشد)یا اینکه میتونم اونجا رشتمو عوض کنم به همون علوم کامپیوتر
    یا اصلا دانشگاهی که الان قبول میشم تاثیری داره برای قبولی همین مقطع کارشناسی توی المان یا خیر؟
    چون اگر رشته منو محدود کنه باید برم دانشگاه اصفهان ولی اگر این اتفاق نیفته میتونم تهران هم قبول بشم
    به نظر من هم شما رشته ای که قراره تو آلمان بخونی رو در ایران انتخاب کن و بخون. رتبه ی دانشگاه اصلا مهم نیست. همونطور که گفتم معدل خوب تاثیر گذاره.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

در واقع جریان به این شکل هست:
    من از یک سال پیش عزمم رو جزم کردم که برای کارشناسی رشته ی علوم کامپیوتر برم المان یا اتریش....
    ولی شرایط الان جور نشده و خب ناچارا م باید کنکور هم میدادم الان با رتبه ای که دارم میتونم رشته هایی مثل فیزیک یا ریاضی دانشگاه های تهران بیارم در حالی که میتونم با همین رتبه توی شهرستان ها یا شهر های دیگه مثلا تبریز یا رشت مهندسی یا همون علوم کامپیوتر رو بیارم الان سوالم اینجاست
    اگر یک رشته مثلا ریاضی انتخاب کنم ناچار میشم توی المان هم همین رشته رو ادامه بدم(دقت کنید یک سال کالج رو نمیرم بجاش دانشگاه میرم و بعد از اون درخواست میدم برای پذیرش و...برای مقطع کارشناسی نه ارشد)یا اینکه میتونم اونجا رشتمو عوض کنم به همون علوم کامپیوتر
    یا اصلا دانشگاهی که الان قبول میشم تاثیری داره برای قبولی همین مقطع کارشناسی توی المان یا خیر؟
    چون اگر رشته منو محدود کنه باید برم دانشگاه اصفهان ولی اگر این اتفاق نیفته میتونم تهران هم قبول بشم
    به نظر من هم شما رشته ای که قراره تو آلمان بخونی رو در ایران انتخاب کن و بخون. ولی اگه نمیخوای بری شهرستان درس بخونی فکر نمیکنم مجبور باشی اگه ایران ریاضی کاربردی خوندی بیای آلمان هم همون رو بخونی.
    رتبه ی دانشگاه اصلا مهم نیست. همونطور که گفتم معدل خوب تاثیر گذاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    سلام،
    اگه توی رشته های ریاضی باشید مخدودیتی براتون پیش نخواهد اومد.
    دوست عزیز من از روی تجربه خودم بهتون میگم که از نظر من بهتر هست که توی ایران همون رشته ای رو بخونید که بعدها میخواین توی آلمان بخونید. نه به خاطر اینکه اگه مثلا الان ریاضی بخونید توی ایران، وقتی بیاین آلمان هم مجبور بشین ریاضی بخونین. فقط به خاطر اینکه از لحاظ زمانی خیلی جلو میافتید و این در آینده بیشتر به نفعتون هست.
    یک نکته ای رو هم توجه کنید که مجلس امروز تصویب کرد که افراد مشمول که مدرک دیپلم دارن نمیتونن از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور استفاده کنن. اگر خدمت نرفتید احتمالا بعد از تصویب نهایی شورای نگهبان باید یا لیسانستون رو بگیرید که بتونید از کشور خارج بشید، یا اینکه برید سربازی و بعد میتونید خارج بشید.
    همین یکی رو کم داشتیم......
    پس انگار این چهار سال رو موندگاریم.......
    خیلی ممنون از پاسخگوییتون
    آخرش هم مثل سریالای داخلی خیلی خوبه.....

Junior Member

سلام دوستان من میخوام نمایش عروسکی بخونم ...هنر ... کسی اطلاع داره کدوم دانشگاه آلمان میتونم تحصیل کنم ؟؟ و مدرک زبان برای هنر چه سطحی میخواد؟

سلام دوستان من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه الزهرا دارم 12 سال هم هست که معلم زبان هستم به نظرتون برای ارشد چه رشته ای و دانشگاهی رو در آلمان انتخاب کنم که بتونم بعدش هم کار کنم؟معدل لیسانسم 17/30 هست

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamseif نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه الزهرا دارم 12 سال هم هست که معلم زبان هستم به نظرتون برای ارشد چه رشته ای و دانشگاهی رو در آلمان انتخاب کنم که بتونم بعدش هم کار کنم؟معدل لیسانسم 17/30 هست
    نمیخوام ناامیدتون کنم ولی رشته ی شما بازار کار خوبی در آلمان نداره. من یکی رو میشناسم که فوق لیسانس ادبیات زبان انگلیسی از آلمان داره و کار پیدا نکرده.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamseif نمایش پست ها
    سلام
    بهترین حالت برای شما اینه که به زبان شناسی تغییر رشته بدین و اون رو هم سعی کنین بیشتر تو گرایش های زبانشناسی رایانشی یا مسائل مربوط به اون وارد بشین. وگرنه با لیسانس و ارشد و دکترای زبان انگلیسی، اعم از مترجمی و ادبیات و غیره، کار پیدا کردن بسیار سخته.

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

سلام دوستان. در مورد رشته زیست شناسی توی آلمان و بازار کارش اطلاعی دارید؟
    ما تقریباً چهار ساله آلمان هستیم و من اینجا فوق لیسانس گرفتم و الان هم مشغول به کار هستم. حالا خانمم با توجه به اینکه لیسانس و فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی داره و توی این چهارسال هیچ کاری نتونست پیدا کنه، و از طرفی هم به حوزه زیست شناسی علاقه داره، تصمیم داره که بره دنبال این رشته و از لیسانس مجدداً شروع به تحصیل کنه.
    ما خیلی زیاد توی وبسایت دانشگاه ها و دااد و سایت های مختلف گشتیم و تقریباً میشه گفت هیچ رشته دیگه ای پیدا نکردیم که بهش علاقه داشته باشه. ضمن اینکه براش مشکله که به آلمانی بخواد وارد حوزه پزشکی و دندون و اینها بشه...
    ممنون میشم اگر در خصوص زیست شناسی و کارهایی که میشه بعد از اتمام تحصیلات توی این حوزه انجام داد بهمون مشورت بدین.
    سپاس
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

همین یکی رو کم داشتیم......
    پس انگار این چهار سال رو موندگاریم.......
    خیلی ممنون از پاسخگوییتون
    یک راه هم اینه که در ایران دانشجو شید و حین تحصیل به بهانه سفر توریستی و گذاشتن وثیقه از ایران خارج شید و در آلمان مشغول به تحصیل شید و چند سال برنگردید، البته این راهکار هم، اما اگر های خودش رو داره و باید بیشتر در موردش تحقیق کرد که به مشکل نخورد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    سلام دوستان. در مورد رشته زیست شناسی توی آلمان و بازار کارش اطلاعی دارید؟
    ما تقریباً چهار ساله آلمان هستیم و من اینجا فوق لیسانس گرفتم و الان هم مشغول به کار هستم. حالا خانمم با توجه به اینکه لیسانس و فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی داره و توی این چهارسال هیچ کاری نتونست پیدا کنه، و از طرفی هم به حوزه زیست شناسی علاقه داره، تصمیم داره که بره دنبال این رشته و از لیسانس مجدداً شروع به تحصیل کنه.
    ما خیلی زیاد توی وبسایت دانشگاه ها و دااد و سایت های مختلف گشتیم و تقریباً میشه گفت هیچ رشته دیگه ای پیدا نکردیم که بهش علاقه داشته باشه. ضمن اینکه براش مشکله که به آلمانی بخواد وارد حوزه پزشکی و دندون و اینها بشه...
    ممنون میشم اگر در خصوص زیست شناسی و کارهایی که میشه بعد از اتمام تحصیلات توی این حوزه انجام داد بهمون مشورت بدین.
    سپاس
    من بچه هایی که تو ایران زیست می خوندن رو میشناسم که اینجا توی جایی مثل DKFZ کار پیدا کرده ان. کار واسه زیست شناسی زیاده، خیلی هم زیاده. تو شرکت های داروسازی، تو شرکت های تحقیقاتی در مورد بیماری های مختلف، از جمله همون سرطان که الان اسم یکیشونو بهتون گفتم، و خیلی جاهای دیگه میشه کار کرد. اما مهم برای کار پیدا کردن سابقه ی کاری و کارآموزی ها و این چیزاست که قطعا خودتون بعد از ۴ سال زندگی تو آلمان خیلی خوب می دونین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)