صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51

موضوع: همفکری برای انتخاب رشته

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : همفکری برای انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من بچه هایی که تو ایران زیست می خوندن رو میشناسم که اینجا توی جایی مثل DKFZ کار پیدا کرده ان. کار واسه زیست شناسی زیاده، خیلی هم زیاده. تو شرکت های داروسازی، تو شرکت های تحقیقاتی در مورد بیماری های مختلف، از جمله همون سرطان که الان اسم یکیشونو بهتون گفتم، و خیلی جاهای دیگه میشه کار کرد. اما مهم برای کار پیدا کردن سابقه ی کاری و کارآموزی ها و این چیزاست که قطعا خودتون بعد از ۴ سال زندگی تو آلمان خیلی خوب می دونین.
    خیلی ممنونم از پاسختون.
    یک سوال، اینکه با داشتن لیسانس زیست شناسی هم میشه به پیدا کردن کار امیدوار بود؟ یا حتماً باید ادامه بده و فوق لیسانس هم بخونه؟
    من توی سایتهای مختلف پوزیشن های شغلی رو دیدم که توی بخش مدارک لازم، زده بودن لیسانس؛ مثلاً برای پوزیشن هایی مثل lab assistant و این چیزها؛ تعدادشون هم کم نبود اصلاً. ولی توی فروم های مختلف (به انگلیسی) که نظرات مردم رو میخوندم اکثراً نوشته بودن که اصلاً زیر فوق لیسانس فکر پیدا کردن کار رو هم نکنین!
    مشکل دیگه ای که هست اینه که در ایده آل ترین شرایط اگر خانمم لیسانس رو مجدداً شروع کنه زمان فارغ التحصیلی حدوداً 36 یا 37 ساله میشه. بدون هیچ سابقه کاری در زمینه رشته جدید؛ چون تمام سابقه کارش در زمینه مترجمی زبان بوده هم توی ایران و هم توی این چهارسال اینجا به صورت پروژه ای...
    حالا به نظرتون با این شرایط، در صورتی که فرض بگیریم که توی دانشگاه هم نمرات خوبی بگیره و پراکتیکوم هم بگذرونه، میتونه توی موسسات تحقیقاتی یا این جور جاها کار پیدا کنه؟

سپاس
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسختون.
    یک سوال، اینکه با داشتن لیسانس زیست شناسی هم میشه به پیدا کردن کار امیدوار بود؟ یا حتماً باید ادامه بده و فوق لیسانس هم بخونه؟
    من توی سایتهای مختلف پوزیشن های شغلی رو دیدم که توی بخش مدارک لازم، زده بودن لیسانس؛ مثلاً برای پوزیشن هایی مثل lab assistant و این چیزها؛ تعدادشون هم کم نبود اصلاً. ولی توی فروم های مختلف (به انگلیسی) که نظرات مردم رو میخوندم اکثراً نوشته بودن که اصلاً زیر فوق لیسانس فکر پیدا کردن کار رو هم نکنین!
    مشکل دیگه ای که هست اینه که در ایده آل ترین شرایط اگر خانمم لیسانس رو مجدداً شروع کنه زمان فارغ التحصیلی حدوداً 36 یا 37 ساله میشه. بدون هیچ سابقه کاری در زمینه رشته جدید؛ چون تمام سابقه کارش در زمینه مترجمی زبان بوده هم توی ایران و هم توی این چهارسال اینجا به صورت پروژه ای...
    حالا به نظرتون با این شرایط، در صورتی که فرض بگیریم که توی دانشگاه هم نمرات خوبی بگیره و پراکتیکوم هم بگذرونه، میتونه توی موسسات تحقیقاتی یا این جور جاها کار پیدا کنه؟

سپاس
    سلام
    در مورد ارشد لزومی نداره حتما ارشد بخونین و این طوری نیست که فکر کنین پوزیشن های ارشد بیشتر از لیسانسن. فروم های انگلیسی رو هم بی خیال بشین. اگر می خواین سرچ کنین حتما حتما تو فروم های آلمانی سرچ کنین.
    در مورد کار پیدا کردن معمولا این طوریه که طرف جایی میره کارآموزی که ترم بعدش هم تزشو اونجا بنویسه و بعد هم همون جا استخدام بشه. یعنی اکثرا تو همون جاهای یکه کارآموزی رفتن استخدام میشن. این هم که میگین وقتی فارغ التحصیل میشن هیچ سابقه کاری ندارن اشتباهه. کارآموزی خودش سابقه کار حساب میشه. ایشون دو تا کارآموزی شیش ماهه برن میشه یه سال سابقه. البته این سابقه از نظر حقوقی بهشون کمک نمی کنه که بیشتر از تازه فارغ التحصیل ها حقوق بگیرن ها اما از لحاظ سابقه ی کار بهشون کمک می کنه. اکثرا هم خب بعد از فارغ التحصیلی در همین حد سابقه دارن. سن طرف برای بعضی شرکت ها مهمه برای بعضی ها نه. بعضی ها از اول میگن که برای طولانی مدت می خوان و خیلی براشون مهمه که یه نفرو بگیرن که کارو که یاد گرفت بعد دیگه سی سال براشون کار کنه. نه اینکه دو سال دیگه بره. اما در مورد کار همسر شما من بعید می دونم شرکت ها همچین شرطی داشته باشن. معمولا اون حالتی که گفتم برای پوزیشن هایی پیش میاد که مثلا یادگیریش زمان بره و طرف یه تخصصی داره تو اون شرکت به دست میاره که برای شرکت این قدر ارزشمنده که واقعا دلش نمی خواد طرف حتی بعد از ده سال هم بره. میخواد مثلا ۴۰ سال براش کار کنه. اما برای کارهای معمولی تر مثل لب اسیستنت که خودتون گفتین من بعید میدونم شرکت ها این قدر براشون مهم باشه سن طرف.
    اما در کل کار پیدا کردن تو هر مقطعی که باشین آسون نیست و نباید به این هوا باشین که مدرک میگیرین و بعدش حتما کار پیدا می کنین. باید تو دوران تحصیلشون خیلی تلاش کنن که کانکشن های خوبی پیدا کنن. کار دانشجویی مرتبط انجام بدن. کارآموزی برن. با استادا یا دانشجوهایی که قبل از ایشون کار پیدا می کنن در ارتباط باشن و بدونن کجاها میشه کار پیدا کرد و خلاصه حواسشون جمع باشه واسه کار پیدا کردن. چشم به هم بزنین ۳ ۴ سال تموم شده و مدرکتون دستتونه. مهمه که تو این سه ۴ سال فقط دنبال گرفتن نمره نباشین و به فکر کار پیدا کردن هم باشین از اول.
    اینم اضافه می کنم که نگران سنشون نباشین در کل. خیلی از آلمانی ها بعد از سال ها کارشونو یا شغلشونو عوض می کنن. یکیو میشناسم بعد از حدود ۷ یا شایدم ۹ سال کار کردن به عنوان فروشنده شروع کرده بود اوس بیلدونگ کامپیوتر می خوند. داشت تو شرکت ما کارآموزی می کرد و هم زمان ژاپنی می خوند (هنوز سطح آ یک اینا بود) که بعد از اینکه درسش تموم شد واسه زندگی بره ژاپن! طرف مثلا تو ۳۰ سالگی این برنامه اش بود تازه. تو خود آلمان هم خیلی ها بعد از سال ها رشته شونو عوض می کنن. مهم اینکه انگیزه ی خوبی از خودتون نشون بدین و به کارفرما ثابت کنین که ارزششو داره که شما رو استخدام کنه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

سلام
    در مورد ارشد لزومی نداره حتما ارشد بخونین و این طوری نیست که فکر کنین پوزیشن های ارشد بیشتر از لیسانسن. فروم های انگلیسی رو هم بی خیال بشین. اگر می خواین سرچ کنین حتما حتما تو فروم های آلمانی سرچ کنین.
    در مورد کار پیدا کردن معمولا این طوریه که طرف جایی میره کارآموزی که ترم بعدش هم تزشو اونجا بنویسه و بعد هم همون جا استخدام بشه. یعنی اکثرا تو همون جاهای یکه کارآموزی رفتن استخدام میشن. این هم که میگین وقتی فارغ التحصیل میشن هیچ سابقه کاری ندارن اشتباهه. کارآموزی خودش سابقه کار حساب میشه. ایشون دو تا کارآموزی شیش ماهه برن میشه یه سال سابقه. البته این سابقه از نظر حقوقی بهشون کمک نمی کنه که بیشتر از تازه فارغ التحصیل ها حقوق بگیرن ها اما از لحاظ سابقه ی کار بهشون کمک می کنه. اکثرا هم خب بعد از فارغ التحصیلی در همین حد سابقه دارن. سن طرف برای بعضی شرکت ها مهمه برای بعضی ها نه. بعضی ها از اول میگن که برای طولانی مدت می خوان و خیلی براشون مهمه که یه نفرو بگیرن که کارو که یاد گرفت بعد دیگه سی سال براشون کار کنه. نه اینکه دو سال دیگه بره. اما در مورد کار همسر شما من بعید می دونم شرکت ها همچین شرطی داشته باشن. معمولا اون حالتی که گفتم برای پوزیشن هایی پیش میاد که مثلا یادگیریش زمان بره و طرف یه تخصصی داره تو اون شرکت به دست میاره که برای شرکت این قدر ارزشمنده که واقعا دلش نمی خواد طرف حتی بعد از ده سال هم بره. میخواد مثلا ۴۰ سال براش کار کنه. اما برای کارهای معمولی تر مثل لب اسیستنت که خودتون گفتین من بعید میدونم شرکت ها این قدر براشون مهم باشه سن طرف.
    اما در کل کار پیدا کردن تو هر مقطعی که باشین آسون نیست و نباید به این هوا باشین که مدرک میگیرین و بعدش حتما کار پیدا می کنین. باید تو دوران تحصیلشون خیلی تلاش کنن که کانکشن های خوبی پیدا کنن. کار دانشجویی مرتبط انجام بدن. کارآموزی برن. با استادا یا دانشجوهایی که قبل از ایشون کار پیدا می کنن در ارتباط باشن و بدونن کجاها میشه کار پیدا کرد و خلاصه حواسشون جمع باشه واسه کار پیدا کردن. چشم به هم بزنین ۳ ۴ سال تموم شده و مدرکتون دستتونه. مهمه که تو این سه ۴ سال فقط دنبال گرفتن نمره نباشین و به فکر کار پیدا کردن هم باشین از اول.
    اینم اضافه می کنم که نگران سنشون نباشین در کل. خیلی از آلمانی ها بعد از سال ها کارشونو یا شغلشونو عوض می کنن. یکیو میشناسم بعد از حدود ۷ یا شایدم ۹ سال کار کردن به عنوان فروشنده شروع کرده بود اوس بیلدونگ کامپیوتر می خوند. داشت تو شرکت ما کارآموزی می کرد و هم زمان ژاپنی می خوند (هنوز سطح آ یک اینا بود) که بعد از اینکه درسش تموم شد واسه زندگی بره ژاپن! طرف مثلا تو ۳۰ سالگی این برنامه اش بود تازه. تو خود آلمان هم خیلی ها بعد از سال ها رشته شونو عوض می کنن. مهم اینکه انگیزه ی خوبی از خودتون نشون بدین و به کارفرما ثابت کنین که ارزششو داره که شما رو استخدام کنه.
    بینهایت ممنونم از وقتی که گذاشتین و پاسخ امیدوارکننده تون...
    در مورد کار هم میدونم منظورتون رو، چون خودم هم بیشتر از یک سال بعد از فارغ التحصیلی و تازه با دانش آلمانی خیلی خوب و سابقه کاری و.... تونستم بالاخره کار مناسب پیدا کنم! اونم تازه بالای چهارصد پونصد جا اپلای کردم. دقیقاً میدونم که پروسه کار پیدا کردن چقدر وقتگیر و حتی تا حدودی هم شانسیه...
    البته خود پراکتیکوم هم خیلی آسون نیست، چون من خودم هم برای فوق لیسانسی که اینجا خوندم پراکتیکوم جزو برنامه بود ولی من هرچی اپلای کردم ریجکت شدم و نتونستم دوره رو برم. حالا نمیدونم مشکل چی بود چون همکلاسی های غیرایرانی ام خیلی راحت پراکتیکوم میگرفتن. گرچه تا جایی که توی سایت دانشگاه ها دیدم به نظر میاد پراکتیکوم برای دوره لیسانس یه جورایی اجباری باشه. که خب اگر اینطور باشه خیلی هم به نفعمون میشه...
    در کل میخواستیم یه دید کلی نسبت به آینده رشته زیست شناسی پیدا کنیم چون توی دوست و آشناهامون هم کسی توی این رشته نبود و هیچ نظری در مورد آینده شغلی اش نداشتیم.
    چون نمیخوایم که بر فرض بره درس رو هم شروع کنه و سه چهار سال هم وقت و انرژی بگذاره و لیسانس هم بگیره بعد متوجه بشیم که انتخاب خوبی نبوده و کاری براش نیست... دیگه اون موقع نمیشه دوباره به فکر تغییر رشته بود.
    بازم ممنون
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

سلام
    من 23 ساله ، دیپلم ریاﺽی با معدل 11 و پیش با معدل 14 دارم
    خدمت سربازی رفتم و تخصصی که دارم اینه که 1 سال آشپز رستوران فرنگی(ایتالیایی) در ایران بودم و هستم
    زبانم ایتلس 5 هست ، البته دارم کم کم آلمانی رو هم شروع میکنم.
    میخوام از طریق ویزای تحصیلی وارد آلمان شم و بعدش در کنار تحصیل شروع به کار رستوران کنم
    به نظرتون با توجه به معدل من از کدوم رشته و از میون رشته های ساده و از کدوم دانشگاه یا کالج میتونم پذیرش بگیرم
    رشته ای که سختی کمی داشته باشه و وقتم برای کار کردن چه قانونی و چه سیاه آزادتر باشه.
    لطفا راهنمایی کنید ، تشکر
    ویرایش توسط Farzad0010 : August 31st, 2018 در ساعت 02:52 AM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad0010 نمایش پست ها
    سلام
    من 23 ساله ، دیپلم ریاﺽی با معدل 11 و پیش با معدل 14 دارم
    خدمت سربازی رفتم و تخصصی که دارم اینه که 1 سال آشپز رستوران فرنگی(ایتالیایی) در ایران بودم و هستم
    زبانم ایتلس 5 هست ، البته دارم کم کم آلمانی رو هم شروع میکنم.
    میخوام از طریق ویزای تحصیلی وارد آلمان شم و بعدش در کنار تحصیل شروع به کار رستوران کنم
    به نظرتون با توجه به معدل من از کدوم رشته و از میون رشته های ساده و از کدوم دانشگاه یا کالج میتونم پذیرش بگیرم
    رشته ای که سختی کمی داشته باشه و وقتم برای کار کردن چه قانونی و چه سیاه آزادتر باشه.
    لطفا راهنمایی کنید ، تشکر
    سلام
    خیلی صادقانه و واقع بینانه بخوام بهتون بگم، شما برای دانشگاه ها و کالج های عادی آلمان شانسی ندارین. مگر اینکه یه جای پولی پیدا کنین که با این معدل قبولتون کنه. ضمنا برای قبولی از لیسانس باید حداقل ب۲ رو داشته باشید که بتونین پذیرش مشروط بگیرین. رشته های انگلیسی هم که برای لیسانس وجود ندارن (حالا شاید تک و توک و پولی باشن البته) و اگر هم باشن حداقل آیلتس ۶.۵ می خوان.

سلام
    خیلی صادقانه و واقع بینانه بخوام بهتون بگم، شما برای دانشگاه ها و کالج های عادی آلمان شانسی ندارین. مگر اینکه یه جای پولی پیدا کنین که با این معدل قبولتون کنه. ضمنا برای قبولی از لیسانس باید حداقل ب۲ رو داشته باشید که بتونین پذیرش مشروط بگیرین. رشته های انگلیسی هم که برای لیسانس وجود ندارن (حالا شاید تک و توک و پولی باشن البته) و اگر هم باشن حداقل آیلتس ۶.۵ می خوان.
    ممنون از پاسختون
    ببخشید از جایی شنیدم که اگه ریز نمرات ادبیات دبیرستانم

خوب باشه ، ممکنه دانشگاهی من رو در رشته های s-Kurs پذیرش کنه ، بدون در نظر گرفتن رشته دبیرستانم که ریاﺽی بوده یا معدلم که پایین بوده( از دانشگاه های رایگان)
    میشه صحت این شنیده رو برام تایید یا رد کنید ؟

Junior Member

سلام
    من
    لیسانس مهندسی صنایع دارم از دانشگاه آزاد ولی از روی علاقه ارشد در رشته تربیت بدنی شرکت کردم و با رتبه خوب در دانشگاه سراسری قبول شدم
    اما متاسفانه نتونستم ادامه بدم و ترک تحصیل کردم
    حالا میخواستم بدونم به نظرتون این امکان وجود داره که مسترم رو در آلمان در تربیت بدنی ادامه بدم یا باید همون رشته خودم در لیسانس رو ادمه بدم؟
    حتی حاضرم از کالج شروع کنم البته اگر بپذیرند، 29 ساله هم هستم
    پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هاتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aidindst نمایش پست ها
    سلام
    من
    لیسانس مهندسی صنایع دارم از دانشگاه آزاد ولی از روی علاقه ارشد در رشته تربیت بدنی شرکت کردم و با رتبه خوب در دانشگاه سراسری قبول شدم
    اما متاسفانه نتونستم ادامه بدم و ترک تحصیل کردم
    حالا میخواستم بدونم به نظرتون این امکان وجود داره که مسترم رو در آلمان در تربیت بدنی ادامه بدم یا باید همون رشته خودم در لیسانس رو ادمه بدم؟
    حتی حاضرم از کالج شروع کنم البته اگر بپذیرند، 29 ساله هم هستم
    پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هاتون
    قانونا می تونین هم برای ارشدش اپلای کنین (با فرض اینکه سیستم رشته ی تربیت بدنی تو آلمان مستر و لیسانس باشه که من نمی دونم) و هم می تونین از اول شروع کنین.
    اگر از ارشد بخواین شروع کنین احتمالا پذیرش نمی تونین بگیرین. اگر از لیسانس شروع کنین و کالج باید انگیزه نامه ی خیلی قوی ای بنویسین برای سفارت. البته من پیشنهادم اینه که شما برای ارشد رشته ی خودتون اپلای کنین و ویزا بگیرین و بیاین. بعد برین کالج اپلای کنین و برین. یعنی مثلا ممکنه یکی دو ترم مجبور بشین تا موقع رشته ی خودتونو بخونین اما فکر می کنم بهتر از اینه که واسه لیسانس تربیت بدنی بخواین درخواست ویزا کنین. فکر می کنم یه کم شانستونو کم می کنه. اما بازم شاید کسایی که این رشته رو خوندن بهتر بتونن نظر بدن. من تجربه ای ندارم.

Junior Member

سلام و وقت بخیر.
    من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد (با شرایط -/+ H در سایت آنابین) دارم با معدل 17 و ارشد مدیریت شهری از دانشگاه تهران با معدل 18.5. با توجه به اینکه دانشگاه فوق لیسانسم بسیار مطرح تر از دانشگاه لیسانسم هست و همینطور معدل بالاتری دارم و همچنین علاقه مند به رشته برنامه ریزی شهری هستم مایلم در رشته های مرتبط با مباحث شهری برای ارشد مجدد اقدام کنم، ولی نمیدونم امکان پذیرش گرفتن برای مستر مجدد با شرایط من چقدره؟ چون می دونم که باید مستر مجدد در راستای لیسانس باشه و مورد دیگه اینکه رشته من مدیریتی بوده تا شهری. بازار کار بعد از فارغ التحصیلی هم برای من بسیار اهمیت داره. نمیدونم با این شرایط برای رشته مدیریت صنعتی (با در نظر داشتن دانشگاه غیرانتفاعی و مشخص نبودن شرایط قبول مدرک با توجه به وضعیت این دانشگاه در سایت آنابین و شانس پذیرش پایین از دانشگاه های مطرح)، اپلای کنم یا رشته های شهری با مدرک ارشد دانشگاه تهران فرصت های بهتری رو برای من به وجود میاره؟؟
    ویرایش توسط mahre : September 20th, 2018 در ساعت 08:44 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahre نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر.
    من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد (با شرایط -/+ H در سایت آنابین) دارم با معدل 17 و ارشد مدیریت شهری از دانشگاه تهران با معدل 18.5. با توجه به اینکه دانشگاه فوق لیسانسم بسیار مطرح تر از دانشگاه لیسانسم هست و همینطور معدل بالاتری دارم و همچنین علاقه مند به رشته برنامه ریزی شهری هستم مایلم در رشته های مرتبط با مباحث شهری برای ارشد مجدد اقدام کنم، ولی نمیدونم امکان پذیرش گرفتن برای مستر مجدد با شرایط من چقدره؟ چون می دونم که باید مستر مجدد در راستای لیسانس باشه و مورد دیگه اینکه رشته من مدیریتی بوده تا شهری. بازار کار بعد از فارغ التحصیلی هم برای من بسیار اهمیت داره. نمیدونم با این شرایط برای رشته مدیریت صنعتی (با در نظر داشتن دانشگاه غیرانتفاعی و مشخص نبودن شرایط قبول مدرک با توجه به وضعیت این دانشگاه در سایت آنابین و شانس پذیرش پایین از دانشگاه های مطرح)، اپلای کنم یا رشته های شهری با مدرک ارشد دانشگاه تهران فرصت های بهتری رو برای من به وجود میاره؟؟
    سلام
    من نمی دونم شرایط مثبت و منفی اچ آنابین دقیقا معینش چیه. اما در هر صورت اگر دانشگاهتون از لحاظ معادل کردن مدرک مشکلی نداره، اینو بدونین که عملا هیچ تفاوتی بین دانشگاه تهران و دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد نیست. متاسفانه (و در مورد کسایی که از دانشگاهای مطرح مدرک نگرفتن خوشبختانه!) تو آلمان کسی دانشگاهای ایران رو به اون شکل نمیشناسه. البته استثنائا دانشاه تهرانو به این دلیل که هم اسم پایتخته میشناسن و می تونن حدس بزنن که دانشگاه خوبیه. اما در مورد سایر دانشگاها این طوری نیست و کسی که از معدل غیرانتفاعی یه شهر خیلی پرت و کوچیک تو ایرن معدل 18.5 می گیره شانس به مراتب بالاتری از یه فارغ التحصی لدانشگاه صنعتی شریف با معدل 16 داره. بنابراین به نظر من شما کاری به اسم دانشگاهتون نداشته باشین و فرض رو بر این بذارین که هر دو تا دانشگاهتون مثلا دانشگاه تهران بود. بعد ببینین چه تصمیمی می گرفتین برای خودتون، همونو عملی کنین.
    اما در مورد پذیرش برای ارشد مجدد، شما سایت دانشگاها رو نگاه کنین، بعضی ها یه جدول گذاشتن که باید پر کنین و نوشتن مثلا از هر موضوعی باید حداقل فلان قدر واحد گذرونده باشین. در غیر این صورت ریجکتتون می کنن. تو اون فرم ازتون می پرسن که از هر موضوع چه واحدهایی گذروندین با چه نمراتی. طبیعتا اگر شما اونا رو پاس نکرده باشین ریجکت می شین.
    برای پذیرش دکترا شما معدلاتون یخلی خوبه و شانس خوبی دارین.
    در مورد بازار کارتون اطلاعی ندارم. اما دیگه قطعا خودتون میدونین اگر بخواین کار مدیریتی بکنین باید آلمانی خیلی سلیسی بلد باشین و شخصیت خاصی هم داشته باشین. اگر تو خودتون می بینین که این دو عامل رو داشته باشین یا به دست بیارین، برین مدیریت. در غیر این صورت کارهای مهندسی براتون بهتره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)