صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51

موضوع: همفکری برای انتخاب رشته

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : همفکری برای انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من بچه هایی که تو ایران زیست می خوندن رو میشناسم که اینجا توی جایی مثل DKFZ کار پیدا کرده ان. کار واسه زیست شناسی زیاده، خیلی هم زیاده. تو شرکت های داروسازی، تو شرکت های تحقیقاتی در مورد بیماری های مختلف، از جمله همون سرطان که الان اسم یکیشونو بهتون گفتم، و خیلی جاهای دیگه میشه کار کرد. اما مهم برای کار پیدا کردن سابقه ی کاری و کارآموزی ها و این چیزاست که قطعا خودتون بعد از ۴ سال زندگی تو آلمان خیلی خوب می دونین.
    خیلی ممنونم از پاسختون.
    یک سوال، اینکه با داشتن لیسانس زیست شناسی هم میشه به پیدا کردن کار امیدوار بود؟ یا حتماً باید ادامه بده و فوق لیسانس هم بخونه؟
    من توی سایتهای مختلف پوزیشن های شغلی رو دیدم که توی بخش مدارک لازم، زده بودن لیسانس؛ مثلاً برای پوزیشن هایی مثل lab assistant و این چیزها؛ تعدادشون هم کم نبود اصلاً. ولی توی فروم های مختلف (به انگلیسی) که نظرات مردم رو میخوندم اکثراً نوشته بودن که اصلاً زیر فوق لیسانس فکر پیدا کردن کار رو هم نکنین!
    مشکل دیگه ای که هست اینه که در ایده آل ترین شرایط اگر خانمم لیسانس رو مجدداً شروع کنه زمان فارغ التحصیلی حدوداً 36 یا 37 ساله میشه. بدون هیچ سابقه کاری در زمینه رشته جدید؛ چون تمام سابقه کارش در زمینه مترجمی زبان بوده هم توی ایران و هم توی این چهارسال اینجا به صورت پروژه ای...
    حالا به نظرتون با این شرایط، در صورتی که فرض بگیریم که توی دانشگاه هم نمرات خوبی بگیره و پراکتیکوم هم بگذرونه، میتونه توی موسسات تحقیقاتی یا این جور جاها کار پیدا کنه؟

سپاس
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

Junior Member

سلام
    من
    لیسانس مهندسی صنایع دارم از دانشگاه آزاد ولی از روی علاقه ارشد در رشته تربیت بدنی شرکت کردم و با رتبه خوب در دانشگاه سراسری قبول شدم
    اما متاسفانه نتونستم ادامه بدم و ترک تحصیل کردم
    حالا میخواستم بدونم به نظرتون این امکان وجود داره که مسترم رو در آلمان در تربیت بدنی ادامه بدم یا باید همون رشته خودم در لیسانس رو ادمه بدم؟
    حتی حاضرم از کالج شروع کنم البته اگر بپذیرند، 29 ساله هم هستم
    پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هاتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aidindst نمایش پست ها
    سلام
    من
    لیسانس مهندسی صنایع دارم از دانشگاه آزاد ولی از روی علاقه ارشد در رشته تربیت بدنی شرکت کردم و با رتبه خوب در دانشگاه سراسری قبول شدم
    اما متاسفانه نتونستم ادامه بدم و ترک تحصیل کردم
    حالا میخواستم بدونم به نظرتون این امکان وجود داره که مسترم رو در آلمان در تربیت بدنی ادامه بدم یا باید همون رشته خودم در لیسانس رو ادمه بدم؟
    حتی حاضرم از کالج شروع کنم البته اگر بپذیرند، 29 ساله هم هستم
    پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هاتون
    قانونا می تونین هم برای ارشدش اپلای کنین (با فرض اینکه سیستم رشته ی تربیت بدنی تو آلمان مستر و لیسانس باشه که من نمی دونم) و هم می تونین از اول شروع کنین.
    اگر از ارشد بخواین شروع کنین احتمالا پذیرش نمی تونین بگیرین. اگر از لیسانس شروع کنین و کالج باید انگیزه نامه ی خیلی قوی ای بنویسین برای سفارت. البته من پیشنهادم اینه که شما برای ارشد رشته ی خودتون اپلای کنین و ویزا بگیرین و بیاین. بعد برین کالج اپلای کنین و برین. یعنی مثلا ممکنه یکی دو ترم مجبور بشین تا موقع رشته ی خودتونو بخونین اما فکر می کنم بهتر از اینه که واسه لیسانس تربیت بدنی بخواین درخواست ویزا کنین. فکر می کنم یه کم شانستونو کم می کنه. اما بازم شاید کسایی که این رشته رو خوندن بهتر بتونن نظر بدن. من تجربه ای ندارم.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام و وقت بخیر.
    من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد (با شرایط -/+ H در سایت آنابین) دارم با معدل 17 و ارشد مدیریت شهری از دانشگاه تهران با معدل 18.5. با توجه به اینکه دانشگاه فوق لیسانسم بسیار مطرح تر از دانشگاه لیسانسم هست و همینطور معدل بالاتری دارم و همچنین علاقه مند به رشته برنامه ریزی شهری هستم مایلم در رشته های مرتبط با مباحث شهری برای ارشد مجدد اقدام کنم، ولی نمیدونم امکان پذیرش گرفتن برای مستر مجدد با شرایط من چقدره؟ چون می دونم که باید مستر مجدد در راستای لیسانس باشه و مورد دیگه اینکه رشته من مدیریتی بوده تا شهری. بازار کار بعد از فارغ التحصیلی هم برای من بسیار اهمیت داره. نمیدونم با این شرایط برای رشته مدیریت صنعتی (با در نظر داشتن دانشگاه غیرانتفاعی و مشخص نبودن شرایط قبول مدرک با توجه به وضعیت این دانشگاه در سایت آنابین و شانس پذیرش پایین از دانشگاه های مطرح)، اپلای کنم یا رشته های شهری با مدرک ارشد دانشگاه تهران فرصت های بهتری رو برای من به وجود میاره؟؟
    ویرایش توسط mahre : September 20th, 2018 در ساعت 08:44 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahre نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر.
    من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد (با شرایط -/+ H در سایت آنابین) دارم با معدل 17 و ارشد مدیریت شهری از دانشگاه تهران با معدل 18.5. با توجه به اینکه دانشگاه فوق لیسانسم بسیار مطرح تر از دانشگاه لیسانسم هست و همینطور معدل بالاتری دارم و همچنین علاقه مند به رشته برنامه ریزی شهری هستم مایلم در رشته های مرتبط با مباحث شهری برای ارشد مجدد اقدام کنم، ولی نمیدونم امکان پذیرش گرفتن برای مستر مجدد با شرایط من چقدره؟ چون می دونم که باید مستر مجدد در راستای لیسانس باشه و مورد دیگه اینکه رشته من مدیریتی بوده تا شهری. بازار کار بعد از فارغ التحصیلی هم برای من بسیار اهمیت داره. نمیدونم با این شرایط برای رشته مدیریت صنعتی (با در نظر داشتن دانشگاه غیرانتفاعی و مشخص نبودن شرایط قبول مدرک با توجه به وضعیت این دانشگاه در سایت آنابین و شانس پذیرش پایین از دانشگاه های مطرح)، اپلای کنم یا رشته های شهری با مدرک ارشد دانشگاه تهران فرصت های بهتری رو برای من به وجود میاره؟؟
    سلام
    من نمی دونم شرایط مثبت و منفی اچ آنابین دقیقا معینش چیه. اما در هر صورت اگر دانشگاهتون از لحاظ معادل کردن مدرک مشکلی نداره، اینو بدونین که عملا هیچ تفاوتی بین دانشگاه تهران و دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد نیست. متاسفانه (و در مورد کسایی که از دانشگاهای مطرح مدرک نگرفتن خوشبختانه!) تو آلمان کسی دانشگاهای ایران رو به اون شکل نمیشناسه. البته استثنائا دانشاه تهرانو به این دلیل که هم اسم پایتخته میشناسن و می تونن حدس بزنن که دانشگاه خوبیه. اما در مورد سایر دانشگاها این طوری نیست و کسی که از معدل غیرانتفاعی یه شهر خیلی پرت و کوچیک تو ایرن معدل 18.5 می گیره شانس به مراتب بالاتری از یه فارغ التحصی لدانشگاه صنعتی شریف با معدل 16 داره. بنابراین به نظر من شما کاری به اسم دانشگاهتون نداشته باشین و فرض رو بر این بذارین که هر دو تا دانشگاهتون مثلا دانشگاه تهران بود. بعد ببینین چه تصمیمی می گرفتین برای خودتون، همونو عملی کنین.
    اما در مورد پذیرش برای ارشد مجدد، شما سایت دانشگاها رو نگاه کنین، بعضی ها یه جدول گذاشتن که باید پر کنین و نوشتن مثلا از هر موضوعی باید حداقل فلان قدر واحد گذرونده باشین. در غیر این صورت ریجکتتون می کنن. تو اون فرم ازتون می پرسن که از هر موضوع چه واحدهایی گذروندین با چه نمراتی. طبیعتا اگر شما اونا رو پاس نکرده باشین ریجکت می شین.
    برای پذیرش دکترا شما معدلاتون یخلی خوبه و شانس خوبی دارین.
    در مورد بازار کارتون اطلاعی ندارم. اما دیگه قطعا خودتون میدونین اگر بخواین کار مدیریتی بکنین باید آلمانی خیلی سلیسی بلد باشین و شخصیت خاصی هم داشته باشین. اگر تو خودتون می بینین که این دو عامل رو داشته باشین یا به دست بیارین، برین مدیریت. در غیر این صورت کارهای مهندسی براتون بهتره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    من نمی دونم شرایط مثبت و منفی اچ آنابین دقیقا معینش چیه. اما در هر صورت اگر دانشگاهتون از لحاظ معادل کردن مدرک مشکلی نداره، اینو بدونین که عملا هیچ تفاوتی بین دانشگاه تهران و دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد نیست. متاسفانه (و در مورد کسایی که از دانشگاهای مطرح مدرک نگرفتن خوشبختانه!) تو آلمان کسی دانشگاهای ایران رو به اون شکل نمیشناسه. البته استثنائا دانشاه تهرانو به این دلیل که هم اسم پایتخته میشناسن و می تونن حدس بزنن که دانشگاه خوبیه. اما در مورد سایر دانشگاها این طوری نیست و کسی که از معدل غیرانتفاعی یه شهر خیلی پرت و کوچیک تو ایرن معدل 18.5 می گیره شانس به مراتب بالاتری از یه فارغ التحصی لدانشگاه صنعتی شریف با معدل 16 داره. بنابراین به نظر من شما کاری به اسم دانشگاهتون نداشته باشین و فرض رو بر این بذارین که هر دو تا دانشگاهتون مثلا دانشگاه تهران بود. بعد ببینین چه تصمیمی می گرفتین برای خودتون، همونو عملی کنین.
    اما در مورد پذیرش برای ارشد مجدد، شما سایت دانشگاها رو نگاه کنین، بعضی ها یه جدول گذاشتن که باید پر کنین و نوشتن مثلا از هر موضوعی باید حداقل فلان قدر واحد گذرونده باشین. در غیر این صورت ریجکتتون می کنن. تو اون فرم ازتون می پرسن که از هر موضوع چه واحدهایی گذروندین با چه نمراتی. طبیعتا اگر شما اونا رو پاس نکرده باشین ریجکت می شین.
    برای پذیرش دکترا شما معدلاتون یخلی خوبه و شانس خوبی دارین.
    در مورد بازار کارتون اطلاعی ندارم. اما دیگه قطعا خودتون میدونین اگر بخواین کار مدیریتی بکنین باید آلمانی خیلی سلیسی بلد باشین و شخصیت خاصی هم داشته باشین. اگر تو خودتون می بینین که این دو عامل رو داشته باشین یا به دست بیارین، برین مدیریت. در غیر این صورت کارهای مهندسی براتون بهتره.

از پاسخگویی‌تون بی‌نهایت سپاسگزارم.
    در خصوص دکترا که فرمودید میخواستم ببینم امکان این وجود داره که بدون داشتن مقاله برای پذیرش دکتری امید داشت؟ (من متاسفانه به دلایلی نتونستم مقاله بنویسم و در حال حاضر هم دیگه امکانش رو ندارم. نمیدونم شانسم رو برای دکتری امتحان کنم یا نه؟!)
    مورد دیگه اینکه در خصوص مستر دوم فرمودید آنچنان تفاوتی بین دانشگاه های ایرانی نیست، این برای دانشگاه های مطرح و سطح بالای آلمان هم قابل استناد هست؟ مثلا دانشگاه TU münchen به رزومه کسی با مدرک دانشگاه تهران بیشتر اهمیت میده یا دانشگاه غیرانتفاعی؟
    متشکرم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسى شيمى دانشگاه سمنان

سلام دوستان
    بنده دانشجوي ترم ششم رشته مهندسي شيمي هستم و براي ارشد ميخوام اپلاي كنم آلمان.الان زبان آلماني رو تا سطح A21 خوندم و ميخوام تا سال آينده تا B2 رو بخونم و بعدش امتحان گوته رو بدم براي B2.ميخوام تو دانشگاه به زبان آلماني ارشد رو بخونم.اما متاسفانه هيچ اطلاعي خاصي در مهندسى شيمي براي ارشد ندارم.اگر كسي در مورد گرايش هايي كه مرتبط با مهندسي شيمي هست اطلاعي داره ممنون ميشم كه راهنمايي بكنه.
    متشكر

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس کامپیوتر خوندم و ارشد مدیریت آی تی
    معدل لیسانسم 13/5 و ارشد 18/23 هست
    چه رشته و دانشگاهی برای ارشد دوم در آلمان پیشنهاد میکنید که بتونم در آینده کار هم پیدا کنم؟

ممنون

Junior Member

مثلا الان من اگه بخوام بازار کار رو نگاه کنم مهندسی برق اکثر جاها حتی ایران هم بازار کار داره ولی خب علاقه من مکانیک هست ولی فک کنم بازار کارش تو ایران خوب نباشه نه ؟ خوب اگه بخوام بازار کار کشور اپلای رو در نظر بگیرم به نظرتون مکانیک رو انتخاب کنم آیا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Javier14 نمایش پست ها
    مثلا الان من اگه بخوام بازار کار رو نگاه کنم مهندسی برق اکثر جاها حتی ایران هم بازار کار داره ولی خب علاقه من مکانیک هست ولی فک کنم بازار کارش تو ایران خوب نباشه نه ؟ خوب اگه بخوام بازار کار کشور اپلای رو در نظر بگیرم به نظرتون مکانیک رو انتخاب کنم آیا؟
    تجربم میگه علاقتو انتخاب کن، اگه الان سمتش نری دیرتر حتما خواهی رفت

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)