صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 51

موضوع: همفکری برای انتخاب رشته

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همفکری برای انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    من نمی دونم شرایط مثبت و منفی اچ آنابین دقیقا معینش چیه. اما در هر صورت اگر دانشگاهتون از لحاظ معادل کردن مدرک مشکلی نداره، اینو بدونین که عملا هیچ تفاوتی بین دانشگاه تهران و دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد نیست. متاسفانه (و در مورد کسایی که از دانشگاهای مطرح مدرک نگرفتن خوشبختانه!) تو آلمان کسی دانشگاهای ایران رو به اون شکل نمیشناسه. البته استثنائا دانشاه تهرانو به این دلیل که هم اسم پایتخته میشناسن و می تونن حدس بزنن که دانشگاه خوبیه. اما در مورد سایر دانشگاها این طوری نیست و کسی که از معدل غیرانتفاعی یه شهر خیلی پرت و کوچیک تو ایرن معدل 18.5 می گیره شانس به مراتب بالاتری از یه فارغ التحصی لدانشگاه صنعتی شریف با معدل 16 داره. بنابراین به نظر من شما کاری به اسم دانشگاهتون نداشته باشین و فرض رو بر این بذارین که هر دو تا دانشگاهتون مثلا دانشگاه تهران بود. بعد ببینین چه تصمیمی می گرفتین برای خودتون، همونو عملی کنین.
    اما در مورد پذیرش برای ارشد مجدد، شما سایت دانشگاها رو نگاه کنین، بعضی ها یه جدول گذاشتن که باید پر کنین و نوشتن مثلا از هر موضوعی باید حداقل فلان قدر واحد گذرونده باشین. در غیر این صورت ریجکتتون می کنن. تو اون فرم ازتون می پرسن که از هر موضوع چه واحدهایی گذروندین با چه نمراتی. طبیعتا اگر شما اونا رو پاس نکرده باشین ریجکت می شین.
    برای پذیرش دکترا شما معدلاتون یخلی خوبه و شانس خوبی دارین.
    در مورد بازار کارتون اطلاعی ندارم. اما دیگه قطعا خودتون میدونین اگر بخواین کار مدیریتی بکنین باید آلمانی خیلی سلیسی بلد باشین و شخصیت خاصی هم داشته باشین. اگر تو خودتون می بینین که این دو عامل رو داشته باشین یا به دست بیارین، برین مدیریت. در غیر این صورت کارهای مهندسی براتون بهتره.

از پاسخگویی‌تون بی‌نهایت سپاسگزارم.
    در خصوص دکترا که فرمودید میخواستم ببینم امکان این وجود داره که بدون داشتن مقاله برای پذیرش دکتری امید داشت؟ (من متاسفانه به دلایلی نتونستم مقاله بنویسم و در حال حاضر هم دیگه امکانش رو ندارم. نمیدونم شانسم رو برای دکتری امتحان کنم یا نه؟!)
    مورد دیگه اینکه در خصوص مستر دوم فرمودید آنچنان تفاوتی بین دانشگاه های ایرانی نیست، این برای دانشگاه های مطرح و سطح بالای آلمان هم قابل استناد هست؟ مثلا دانشگاه TU münchen به رزومه کسی با مدرک دانشگاه تهران بیشتر اهمیت میده یا دانشگاه غیرانتفاعی؟
    متشکرم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mahre نمایش پست ها
    در خصوص دکترا که فرمودید میخواستم ببینم امکان این وجود داره که بدون داشتن مقاله برای پذیرش دکتری امید داشت؟ (من متاسفانه به دلایلی نتونستم مقاله بنویسم و در حال حاضر هم دیگه امکانش رو ندارم. نمیدونم شانسم رو برای دکتری امتحان کنم یا نه؟!)
    مورد دیگه اینکه در خصوص مستر دوم فرمودید آنچنان تفاوتی بین دانشگاه های ایرانی نیست، این برای دانشگاه های مطرح و سطح بالای آلمان هم قابل استناد هست؟ مثلا دانشگاه TU münchen به رزومه کسی با مدرک دانشگاه تهران بیشتر اهمیت میده یا دانشگاه غیرانتفاعی؟
    متشکرم.
    در پرانتز بگم با این شرایط ارز مونیخ بدون فاند درس خوندن خیلی عاقلانه نیست به دلیل گرونی. برای دکترا هم مهم اینه استاد رزومه ی شما رو قبول کنه و پوزیشن داشته باشه قانونی در مورد مقاله داشتن نیست.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahre نمایش پست ها
    متشکرم.
    در مورد اولی که دوستان جواب دادن بهتون. نیازی به مقاله نیست لزوما. قطعا داشته باشین بهتره. اما خب نداشته باشین هم با معدل خوب میشه جبرانش کرد.
    در مورد دانشگاها هم تا جایی که من میدونم تو کل آلمان همین طوره و دانشگاه مونیخ هم تفاوتی بین دانشگاها نخواهد گذاشت، علی الخصوص اگر بخواین برای ارشد مجدد اقدام کنین.
    اگر برای دکترا باشه همه چی به استاد بستگی داره. مثلا من کسی رو میشناسم که خودش ایرانیه و از ده سالگی اینا اینجاب زرگ شده. فقط ایرانی های درست و درمونو می گیره، مثل کسایی که تو المپیاد و اینا رتبه دارن و دقیقا به اسم دانشگاه نگاه می کنه. حتی هر دانشجوی ایرانی جدیدی که براش اپلای کنه میده به یکی از دانشجوهاش میگه تو که تو جو ایران بودی بگیر نگاه کن ببین این رزومه به درد می خوره یا نه. حالا ممکنه شما برای یه استاد این مدلی اپلای کنین یا استاد دیگه ای که به هر دلیلی متوجه تفاوت دانشجوها شده و مو رو از ماست بکشه بیرون یا برای کسی اپلای کنین که فقط به معدلتون نگاه می کنه. ولی در حالت کلی طرف نمیره رتبه بندی دانشگاهای ایرانو از تو سایتا دربیاره و ببینه طرف مال کدوم دانشگاهه و قضیه چیه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسى شيمى دانشگاه سمنان

سلام دوستان
    بنده دانشجوي ترم ششم رشته مهندسي شيمي هستم و براي ارشد ميخوام اپلاي كنم آلمان.الان زبان آلماني رو تا سطح A21 خوندم و ميخوام تا سال آينده تا B2 رو بخونم و بعدش امتحان گوته رو بدم براي B2.ميخوام تو دانشگاه به زبان آلماني ارشد رو بخونم.اما متاسفانه هيچ اطلاعي خاصي در مهندسى شيمي براي ارشد ندارم.اگر كسي در مورد گرايش هايي كه مرتبط با مهندسي شيمي هست اطلاعي داره ممنون ميشم كه راهنمايي بكنه.
    متشكر

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس کامپیوتر خوندم و ارشد مدیریت آی تی
    معدل لیسانسم 13/5 و ارشد 18/23 هست
    چه رشته و دانشگاهی برای ارشد دوم در آلمان پیشنهاد میکنید که بتونم در آینده کار هم پیدا کنم؟

ممنون

Junior Member

سلام
    کنکور دادم و وقت انتخاب رشته ام هست
    میخواستم بدونم شما تو انتخاب رشته دنبال علاقه تون میرید یا آینده نگری میکنین و بازار کار تو (۱-کشور خودتون ۲-جایی که میخواین اپلای کنین)رو در نظر میگیرین؟

Junior Member

مثلا الان من اگه بخوام بازار کار رو نگاه کنم مهندسی برق اکثر جاها حتی ایران هم بازار کار داره ولی خب علاقه من مکانیک هست ولی فک کنم بازار کارش تو ایران خوب نباشه نه ؟ خوب اگه بخوام بازار کار کشور اپلای رو در نظر بگیرم به نظرتون مکانیک رو انتخاب کنم آیا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Javier14 نمایش پست ها
    مثلا الان من اگه بخوام بازار کار رو نگاه کنم مهندسی برق اکثر جاها حتی ایران هم بازار کار داره ولی خب علاقه من مکانیک هست ولی فک کنم بازار کارش تو ایران خوب نباشه نه ؟ خوب اگه بخوام بازار کار کشور اپلای رو در نظر بگیرم به نظرتون مکانیک رو انتخاب کنم آیا؟
    تجربم میگه علاقتو انتخاب کن، اگه الان سمتش نری دیرتر حتما خواهی رفت

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Javier14 نمایش پست ها
    منم با دوستمون موافقم. علاقه تونو انتخاب کنین.
    جایی که آدم علاقه داشته باشه، با عشق کار می کنه، چیزی رو که با عشق بخونین و با عشق کار کنین در موردش، خیلی در موردش یاد می گیرین، وقتی خیلی یاد گرفتین، خوب کار می کنین،‌وقتی خوب کار می کنین، بیشتر بهتون مسئولیت میدن، وقتی بیشتر مسئولیت بگیرین، بیشتر یاد می گیرین و این حلقه به شما کمک می کنه که احساس رضایت بیشتری بکنین.
    آدم تو رشته ای که علاقه داره، ایده داره، خلاقیت داره. جایی که آدم خلاقیت داره، میتونه برتریشو نسبت به بقیه نشون بده. این چیزا رو تو رشته ای که دوست ندارین،‌نمی تونین داشته باشین.
    اگر به رشته ای که علاقه ندارین مشغول بشین، تو بهترین حالت می تونین در حد متوسط یا خوب بمونین. اما اگر برین تو رشته ای که دوست دارین، با یه کم تلاش‌، قطعا می تونین جزو بهترین های اون رشته توی شرکت خودتون/پروژه ی خودتون یا دور و بر خودتون ( و در حالت ایده آلش تو دنیا) باشین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام همگیمن در رومانی ارشد British cultural studies خوندم و دوست دارم ارشد دیگه ای در زمینه ای مشابه در آلمان بخونم. بنظرتون چقدر شانس پذیرش دارم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)