صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 95

موضوع: راهنمای برنامهء MATLAB - الگوریتم ژنتیک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای برنامهء MATLAB - الگوریتم ژنتیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    درود بر همگي

PRACTICAL GENETIC ALGORITHMS
    SECOND EDITION 261Pages

Randy L. Haupt
    Sue Ellen Haupt

A JOHN WILEY & SONS, INC., PUBLICATION 2004

I've read this book and it's outstanding. It provides you with a fundamental knowledge about different kinds of GA. In the middle of

this book, there are some useful points about improving the performance of GA. At the end you will find some tremendously useful

codes and you can use them instead of MATLAB toolboxes

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bbb
    سلام دوستان
    من کتاب روواسه پنج نفر فرستادم
    یکی می تونه آپ کنه بزاره اینجا که بقیه هم استفاد کنن
    با تشکر
    صادقی
    کتاب فوق العاده ای در باره GA بود.
    واقعا ممنون. مدتها بود دنبال چنین چیزی بودم.
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

سلام
    يه چيزي بگم كه باعث افتخار خيلي ها بشه.تو نرم افزار متلب توسعه ي بخش هوش مصنوعيش زير نظر پروفسور نيك روش انجام ميشه كه يه ايرانيه كار درسته.
    يكي از اوستادامون ميگفت واسه يه كنفرانسي اومده بود ايران و ازش خواستن بمونه اما مثل اينكه رد كرده.
    اما مي تونيد از مقالاتش استفاده كنيد تو اين زمينه.
    راستي چرا بچه هاي برق اين الگوريتم هوش مصنوعي رو مختص خودشون مي دونن؟؟؟؟؟ من دارم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه مثلا اگه سبزي فروش محله مون به يه مشكل لا ينحل رسيد بديم يه الگوريتم براش بسازن و ماتريس ضرايب رو بدن بهش .اينا رو خواستم بگم كه برقيا به خصوص الكترونيكيا فكر نكنن هر چيزه جديد فقط مختص اوناس البته بايد بگم سخت ترين رشته دنياس.

سلام به همه دوستان
    اولا که من برق نمی خونم ،خوب احترام همه دوستان سره جای خودشون اما کار علمی کردن به این نیست که ادم چه رشته ای بخونه به اینکه که ادم عاشق علم باشه این نظر منه ، من مدیریت مالی و مهندسی کامپیوتر نرم افزار با هم می خونم ،یکیش داره تموم می شه به امید خدا
    اما جواب یکی از دوستان که فرموده بوندن چطوری لینگ ایجاد بکنن بین مطلب و نرم افزار ،راه ساده ای که به نظرم می رسه اینکه که داده ها رو می تونین هر دفعه بدین به اکسل بعد ازاکسل بخونین چون تمامی نرم افزارها تابع خواندن داده ها ازاکسل رو دارن (تقریبا تمامی )،این راه ساده ای بود که به نظر بنده کم سواد رسید البته راههای بهتر هم باید باشه .(یعنی ازاکسل به عنوان یه نرم افزار رابط استفاده کنید)
    اگر وقت کردین می تونین برین فنی تهران ازبچه های اونجا هم سئوال کنید ،به سئوالات خوب و بدون ادعا جواب می دن .
    درمورد الگوریتم های هوش مصنوعی هم اگر محاسبات ماتریسی زیاد باشه معمولا مطلب ازبقیه نرم افزار ها کارا تره ،اما خیلی از ژرنال ها برنامه نوشتن با مطلب رو قبول ندارن
    زبانهای برنامه نویسی هوش مصنوعی scheme بدک نیست در MIT تدریس می شه ،من کتابش رو دارم اما به صورت فایل HTML هست ،سعی می کنم کپی کنم در ورد و بزارم اینجا واسه همه دوستان
    درضمن من این زبان رو کار نکردم همین که MIT تدریس می شه دیگه نیازی به تعریف نیست .
    می دونم از همه شما کمتر می دونم اگر هم قسمت مهندسی برق و کامپیوترم اومدم قصد جسارت نبود .قصد فقط یادگیری بود.حتی یک کلمه
    به امید موفقیت تمامی دوستان
    بهمن صادقی
    قبلا فوق لیسانس مدیریت خواندم حالا شمال کالیفرنیا لیسانس مهندسی کامپیوتر می خونم. علاقمندم دوستان خیلی زیادی داشته باشم ازسراسر دنیا، در صورت تمایل برای کانکت شدن در شبکه اجتماعی مورد علاقه تان پیام خصوصی بدهید.جهت تشکر ، از دکمه تشکر استفاده کنید.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط usefdz

راستي چرا بچه هاي برق اين الگوريتم هوش مصنوعي رو مختص خودشون مي دونن؟؟؟؟؟ من دارم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه مثلا اگه سبزي فروش محله مون به يه مشكل لا ينحل رسيد بديم يه الگوريتم براش بسازن و ماتريس ضرايب رو بدن بهش .اينا رو خواستم بگم كه برقيا به خصوص الكترونيكيا فكر نكنن هر چيزه جديد فقط مختص اوناس البته بايد بگم سخت ترين رشته دنياس.
    My Idea:

Integeration of Sciences is feasible
    What Goes Around...Comes Around

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbb

اما جواب یکی از دوستان که فرموده بوندن چطوری لینگ ایجاد بکنن بین مطلب و نرم افزار ،راه ساده ای که به نظرم می رسه اینکه که داده ها رو می تونین هر دفعه بدین به اکسل بعد ازاکسل بخونین چون تمامی نرم افزارها تابع خواندن داده ها ازاکسل رو دارن (تقریبا تمامی )،این راه ساده ای بود که به نظر بنده کم سواد رسید البته راههای بهتر هم باید باشه .(یعنی ازاکسل به عنوان یه نرم افزار رابط استفاده کنید)
    Thanks for your post. But the real problem is in creating the link itself and is not in reading the data. In GA the auxiliary software which provides the fitness values for MATLAB in GA, must run a lot of times and this is the big problem. Because lots of programs can't be run by MATLAB because they are not Netlist based

Take Care

[/quote]
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    همه چی بستگی به mike داره که آیا میتونه با متلب لینک بشه یا نه. اصولا نرم افزارای مبتنی بر نت لیست میتونن. یعنی نرم افزار طوری باشه که بشه با یه فایل متنی به عنوان ورودی ازش خروجی گرفت. البته خیلی از نرم افزارا مستقیما اینطوری نیستن ولی مثلا وقتی یه شکلی توشون میکشی خودشون واسه پردازش به متن تبدیل میکنن و همین واسه متلب کافیه. در هر صورت شما از دستور علامت تعجب (!) واسه اجرای یه برنامه تو متلب باید استفاده کنی که طریقه استفادشو از help ببین. اگر این دستور تونست mike رو اجرا کنه بعد میرسیم به بخشهای بعدی کار. نتیجشو بهم خبر بده.
    ممنون از همگی
    با استفاده از دستور system(' ') میشه نرم افزارو باز کرد منتها سوال اینجاست که چطوری run شه ???!به بیان دیگه چطوری دکمه ی strat کلیک شه در نرم افزار :!!!!!!
    (تغییرات لازم در نرم افزار قبلاداده شده و فقط نیاز است که نرم افزار run شه)
    با تشکر.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maanfered

ممنون از همگی
    با استفاده از دستور system(' ') میشه نرم افزارو باز کرد منتها سوال اینجاست که چطوری run شه ???!به بیان دیگه چطوری دکمه ی strat کلیک شه در نرم افزار :!!!!!!
    (تغییرات لازم در نرم افزار قبلاداده شده و فقط نیاز است که نرم افزار run شه)
    با تشکر.
    تا اونجا که من تجربه داشتم با نرم افزار HSPICE اگر از همون دستور علامت تعجب ( ! ) استفاده کنی در متلب ، نرم افزار فرعی یعنی در اینجا HSPICE رو باز میکنه و run هم میکنه ... البته HSPICE خودش اینطوریه که باید دکمه start رو بزنی تا کار کنه ولی اگه یه برنامه ای به اسم hspice.exe رو که تو مسیر نصب نرم افزار پیدا میشه رو با متلب اجرا کنی هم باز میشه و خودبخود دکمه start اون زده میشه یعنی run میشه ... حالا نمیدونم mike
    همچین چیزی داره یا نه ...

با سلام
    در روند نوشتن برنامه ی geneticam به اشکالی برخوردم ممنون می شم کمکم کنید
    من می خوام matlab یه فایل notepad باز کنه و در چند سطر اون تغییراتی بده و دوباره فایلُ ببنده(save بشه)
    می خواستم با چه دستوری می تونم اینکار هارو انجام بدم؟
    (باز کردن با open هست دیگه )
    با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maanfered
    با سلام
    در روند نوشتن برنامه ی geneticam به اشکالی برخوردم ممنون می شم کمکم کنید
    من می خوام matlab یه فایل notepad باز کنه و در چند سطر اون تغییراتی بده و دوباره فایلُ ببنده(save بشه)
    می خواستم با چه دستوری می تونم اینکار هارو انجام بدم؟
    (باز کردن با open هست دیگه )
    با تشکر
    با دستور fopen فایل رو باز میکنی بعد با fread میخونی و بعد با char تبدیل به کاراکتر میکنی ... حالا باید با دستور strfind دنبال اون محلی که میخوای جلوش بنویسی بگردی بعد که اون محل رو پیدا کردی باید با fseek نشانگر رو بزاری در همون محل و با fprintf بنویسی ... برای کار کردن با این دستورات چون حالتهای مختلف زیاد داره به help رجوع کن ... اگر خیلی مشخص تر هم سوالتو بپرسی شاید بتونم کمک کنم ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)