صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 95

موضوع: راهنمای برنامهء MATLAB - الگوریتم ژنتیک

پیش فرض پاسخ : راهنمای برنامهء MATLAB - الگوریتم ژنتیک

ممنونم
    برنامه ای که می خوام بنویسیم به این شکل هست که در مرحله ی ابتدایی ga اجرا می شه تعدادی عدد در محدوده ای که اختصاص دادم (دامنه تغییر متغیر ها) تولید می کنه(مثلا 5 تا متغیر )
    این متغیر ها بایستی وارد شوند در یک فایل که می بایستی توسط notepad باز بشه و جایگزین مقادیر اولیه ی (از قبل قرار داده شده) در آن فایل بشه که این مقادیر در سطر های مثلا 126 تا 170 که هر سطر هم مقادر متغیر ها در ستون های مختلفی می باشند مثلا سطر 126 ستون 34 تا 40 یا سطر 128 ستون های 23 تا 29(منظورم سطر و ستون هاس فایل notepad هست)
    پس از اینکه این مقادیر جایگزین شد فایل بسته میشه(save میشود این فایل در فرآیند simulation نرم افزار مورد استفاده واقع می شود) که تمامی این موارد می بایست اتوماتیک توسط matlab انجام بشه
    ممنون از حسن دقت شما.
    با تشکر

سلام،
    من یه جعبه ابزار تحت متلب پیدا کردم که واقعا خوب جواب میده و من با چند تا از بروبچ پروژه فوقمونو با اون انجانم دادیم + چند تا مقاله معتبر بین المللی. من هم پیشنهاد می کنم حتما باهش کار کنین.

آدرس:
    http://www.shef.ac.uk/acse/research/ecrg/getgat.html

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_eng
    سلام،
    من یه جعبه ابزار تحت متلب پیدا کردم که واقعا خوب جواب میده و من با چند تا از بروبچ پروژه فوقمونو با اون انجانم دادیم + چند تا مقاله معتبر بین المللی. من هم پیشنهاد می کنم حتما باهش کار کنین.

آدرس:
    http://www.shef.ac.uk/acse/research/ecrg/getgat.html
    بله منم تعریفشو شنیدم ... البته هیچی جای کدنویسی رو واسه اونایی که میخوان صرفا" تو زمینه GA کار کنن مسلما" نمیگیره ولی خیلیا هم فقط میخوان از GA به صورت کاربردی استفاده کنن که تولباکس فوق العاده-ست.

سلام
    من هنگام run کردن GA به یکسری error هایی برخوردم!
    برنامه به این شکل هست که می خوام ga درون یک حلقه while بزارم.شکل برنامه به شکل زیر هست:
    clc;
    clear;
    delta=1;
    while delta>0.01

%Fitness function
    fitnessFunction = @y;
    %Number of Variables
    nvars = 6 ;
    %Linear inequality constraints
    Aineq = [];
    Bineq = [];
    %Linear equality constraints
    Aeq = [];
    Beq = [];
    %Bounds
    LB = 1e-005;
    UB = 1 ;

%Nonlinear constraints
    nonlconFunction = [];
    %Start with default options
    options = gaoptimset;
    %Modify some parameters
    options = gaoptimset(options,'MutationFcn' ,{ @mutationgaussian 1 1 });
    options = gaoptimset(options,'Display' ,'off');
    options = gaoptimset(options,'PlotFcns' ,{ @gaplotbestf @gaplotbestindiv });
    %Run GA
    [X,FVAL,REASON,OUTPUT,POPULATION,SCORES] = ga(fitnessFunction,nvars,Aineq,Bineq,Aeq,Beq,LB,UB ,nonlconFunction,options);

end

1- از طریق creat M-file برنامه ایجاد شده و سپس درون حلقه ی مورد نظرم قرار دادمش .نمی دونم کارم درست بو ده یا نه؟؟؟
    2- fitness function با نام y به صورت زیر در فایل جداگانه ای با همین نام می باشد::

function[delta]=y(x1,x2,x3,x4,x5,x6
    6
    تا متغیر دارم.ga می بایست این متغیر ها را تولید کنه.
    این متغیر ها توسط نرم افزار مورد استفاده قرار می گیره سپس از نرم افزار خروجی گرفته .
    با استفاده از داده های خروجی ... آنها در یک ماتریس ذخیره می کنم.
    و عملیات محاسباتی زیر را بر روی آن انجام می دهیم:

for j=1:3;
    for i=1:31
    sum=sum+(obs_M(i,j)-cal_M(i,j))^2;
    end
    end
    مقدار sum را درون delta قرار دادم.
    delta=sum;

پایان function

سوال من اینجاست که من می خوام تا جایی ga تولید متغیر کنه که این delta از تلرانسی که براش گذاشتم کمتر بشه. (delta<0.01 شود)
    ولی error میده
    اصلا ga درست نوشته شده؟؟؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید.

ایرادها::

??? Error using ==> gads\private\makeState
    GA cannot continue because user supplied fitness function failed with the following error:
    Input argument "x2" is undefined.

Error in ==> gads\private\galincon at 141
    state = makeState(GenomeLength,FitnessFcn,options);

Error in ==> ga at 256
    [x,fval,exitFlag,output,population,scores] = galincon(FUN,GenomeLength,Aineq,Bineq,Aeq,Beq,LB,U B,options);

Error in ==> ga1 at 33
    [X,FVAL,REASON,OUTPUT,POPULATION,SCORES] = ga(fitnessFunction,nvars,Aineq,Bineq,Aeq,Beq,LB,UB ,nonlconFunction,options);

سلام
    ایراد اول خیلی تابلو هست
    یا x2 رو تعریف نکردی یا اشتباه تعریف کردی
    این ایراد رو برطرف کن تا ایرادات بعدی
    می دونین که در کد نویسی مرحله مرحله باید مشکل کار رو حل کنید همیشه سعی کنید برنامه تون رو قسمت به قسمت بنویسین با اعداد محدود ازمون کنید و بعد کدهای تست شده رو بهم وصل کنید
    صادقی
    قبلا فوق لیسانس مدیریت خواندم حالا شمال کالیفرنیا لیسانس مهندسی کامپیوتر می خونم. علاقمندم دوستان خیلی زیادی داشته باشم ازسراسر دنیا، در صورت تمایل برای کانکت شدن در شبکه اجتماعی مورد علاقه تان پیام خصوصی بدهید.جهت تشکر ، از دکمه تشکر استفاده کنید.

سلام
    ممنون از راهنماییتون.
    مشکل برنامه حل شد خوشبختانه!
    منتها وقتی GA --اجرا میشه از اول تا زمانیکه متوقف می شه متغیر هایی که تولید می کنه تغییر نمی کنند!!!(هر دو متغیر)
    ایراد از کجاست.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ??? ??? ??? ???
    تابع من ساده هست با دو متغیر و تنها قید متغیر های x1 , x2 هر دوتا بین 0.0001 و 1 هستند بقیه تنظیمات Default خود ga هست.(تابع هدفم کاملا صحیح هستش)

سلام آقا بهمن
    ممنون از لطفت...با اضافه کردن تعداد generation ها تونستم به جواب برسم(تقریبا) و به این نتیجه رسیدم که برای رسیدن به دقت بالاتر نیازمند بیشتر کردن تعداد population و generation هست...(و تغیرات دیگر در معیار توقف)....
    ممنون

غیر از این کارا که گفتی
    گاهی بهتره جواب رو با روشهای دیگه هم بدست بیاری تا توی نقطه محلی گیرنکنه
    البته بستگی به مسئله داره
    همیشه موفق باشی و شاد
    قبلا فوق لیسانس مدیریت خواندم حالا شمال کالیفرنیا لیسانس مهندسی کامپیوتر می خونم. علاقمندم دوستان خیلی زیادی داشته باشم ازسراسر دنیا، در صورت تمایل برای کانکت شدن در شبکه اجتماعی مورد علاقه تان پیام خصوصی بدهید.جهت تشکر ، از دکمه تشکر استفاده کنید.

سلام
    می خواستم بدونم چطوری میشه کل مدت زمانی که الگوریتم ژنتیک طول میکشه تا به جواب برسه را داشته باشیم( مثلا برای انجام یک پروسه ی چندین ساعته زمان دقیقشُ بدست بیاریم)؟؟؟؟!!!
    و سوال دیگه اینکه توی همین مدت مثلا هر 1 ساعت به 1 ساعت از plot ها(مثلا best fitness یا best individual یک فایل gpg به عنوان خروجی بگیره و ذخیره کنه)
    ممنون از راهنماییتون....

Junior Member nafi3 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Isfahan

کاشکی در مورد آنالیز موجک در متلب هم بحث می شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)