صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: احتمال گرفتن پذیرش در رشته نامرتبط با رشته کارشناسی

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض احتمال گرفتن پذیرش در رشته نامرتبط با رشته کارشناسی

دوستان سلام.

به قول دوستان آذری یوروم یاسه( خسته نباشید). امیدوارم تاپیک رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم چون بعدش اصلا حوصله غر و لند مدیران زحمت کش رو ندارم.

اول یه مختصری از هدفم میگم تا یکم قضیه براتون جا بیفته.

من داوطلب کنکور سراسری سال 88 بودم. رشته هایی که میخواستم تحصیل کنم عبارت بودند از : نفت - پتروشیمی - هوافضا - مهندسی های مربوط به دریا و در نهایت مکانیک(اونم برای اینکه فوق بتونم نفت بخونم)

اما به خاطر یه سری دلایل شخصی قبول نشدم. تا اینکه کنکور آزاد برگذار شد و انتخاب های آزاد من عبارت بودند از:

هوافضا
    نفت
    نفت
    نفت
    متالوژی زنجان
    شهرسازی زنجان.
    که من در رشته متالوژی استخراجی قبول شدم. اما فکر کنم با این توضیحات متوجه شدید من چه رشته ای میخوام؟

من الان مشغول تحصیل در رشته متالوژی هستم و میخوام برای فوق نفت بخونم. میخوام برای فوق برای کشور نروژ اپلای کنم اما متاستفانه نروژی ها خیلی به مرتبط بودن رشته ها حساسیت نشون میدن و میگن شما باید
    برای رشته ای اپلای کنی که به رشته کارشناسیت مربوط باشه.

حالا سوال من از شما دوستان اینه که به نظر شما من میتونم با کارشناسی متالوژی ارشد نفت بخونم؟

از چند نفر از دوستان سوال پرسیدم اما کسی جواب درست نداد.
    دوستان من میتونم چند کار بکنم.

1-سال دیگه کنکور بدم و احتمال 99 درصد میدهم که با رتبه خوبی قبول بشم (اگر مثل امسال مشکلی برام پیش نیاد)
    2- فوق دیپلم بگیرم و برای کارشناسی اپلای کنم.
    3- راه سوم رو شما به من معرفی کنید.

البته به چند دانشگاه نروژ ایمیل زدم ولی جواب کاملی نشنیدم. ( اگر خواستید متن ایمیلشون رو براتون کپی کنم)

تورو خدا من رو راهنمایی کنید و از این سردرگمی نجات بدید.

چیکار کنم؟؟

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

Talking پاسخ : درخواست فوری برای آینده یک جوان

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    دوستان سلام.

به قول دوستان آذری یوروم یاسه( خسته نباشید). امیدوارم تاپیک رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم چون بعدش اصلا حوصله غر و لند مدیران زحمت کش رو ندارم.

من داوطلب کنکور سراسری سال 88 بودم. رشته هایی که میخواستم تحصیل کنم عبارت بودند از : نفت - پتروشیمی - هوافضا - مهندسی های مربوط به دریا و در نهایت مکانیک(اونم برای اینکه فوق بتونم نفت بخونم)

اما به خاطر یه سری دلایل شخصی قبول نشدم. تا اینکه کنکور آزاد برگذار شد و انتخاب های آزاد من عبارت بودند از:

هوافضا
    نفت
    نفت
    نفت
    متالوژی زنجان
    شهرسازی زنجان.
    که من در رشته متالوژی استخراجی قبول شدم. اما فکر کنم با این توضیحات متوجه شدید من چه رشته ای میخوام؟

من الان مشغول تحصیل در رشته متالوژی هستم و میخوام برای فوق نفت بخونم. میخوام برای فوق برای کشور نروژ اپلای کنم اما متاستفانه نروژی ها خیلی به مرتبط بودن رشته ها حساسیت نشون میدن و میگن شما باید

حالا سوال من از شما دوستان اینه که به نظر شما من میتونم با کارشناسی متالوژی ارشد نفت بخونم؟

1-سال دیگه کنکور بدم و احتمال 99 درصد میدهم که با رتبه خوبی قبول بشم (اگر مثل امسال مشکلی برام پیش نیاد)

البته به چند دانشگاه نروژ ایمیل زدم ولی جواب کاملی نشنیدم. ( اگر خواستید متن ایمیلشون رو براتون کپی کنم)

چیکار کنم؟؟
    من آذری هستم اما این اصطلاح شمارو اصلا نفهمیدم. خسته نباشید میشه یورولمیاسیز. در مورد سوالات بهت بگم که اگر اینقد علاقه به نفت داری حتما دوباره کنکور بده. تجربه خودمو بهت بگم که یه سال معطلی خیلی بهتر از خوندن یه رشته تو دانشگاه آزاد هست. دلایلم خیلی زیاده. اینجا جاش نیست. من هم تو آزاد خوندم هم تو سراسری. حتما دوباره کنکور بده. آزادو بیخیال.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

پیش فرض پاسخ : درخواست فوری برای آینده یک جوان

دوستان سلام.

هوافضا
    نفت
    نفت
    نفت
    متالوژی زنجان
    شهرسازی زنجان.

چیکار کنم؟؟
    سلام دوست عزیز ...
    راه سوم رو من بهتون پیشنهاد می کنم.

3- انصراف بدید و برید دانشگاه آزاد سوسنگرد در استان خوزستان نفت بخونید(تا جایی که یادمه بدون کنکور بود).
    4-برید مالزی کارشناسی نفت بخونید و بعد برای ارشد برید نروژ (البته اگه نروژ رفتن خیلی براتون مهمه).

امیدوارم بتونید بهترین انتخاب رو انجام بدید.
    موفق و پیروز باشید.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنون از دوستان

به خصوص علی مهاجر عزیز

علی جان میشه یکم بیشتر در رابطه با این دانشگاه توضیح بدی؟ شهریه، نحوه پذیرش و...

ممنون

خیلی ممنون از دوستان

به خصوص علی مهاجر عزیز

علی جان میشه یکم بیشتر در رابطه با این دانشگاه توضیح بدی؟ شهریه، نحوه پذیرش و...

ممنون
    سلام.
    فعلا اطلاعات زیادی در رابطه با این دانشگاه ندارم.اما فردا شب یکی از آشنا هام رو می بینم که در این رابطه اطلاعاتی دارند و ازشون می پرسم.
    شهریه هم ترمی بین 600-1100 متغیر هست(بر اساس شهریه یکی از آشناهام در دانشگاه آزاد امیدیه که نفت می خونه گفتم).

اطلاعات تکمیلی رو فردا شب اعلام می کنم.
    موفق باشید.

سلام.
    ببخشید یکم سرم شلوغ بود این چند روز .
    در رابطه با دانشگاه آزاد سوسنگرد از ترم بعد مهندسی نفت بدون کنکور برگراز می کند و ترم اول فقط برای بومی هاست.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان تورو خدا من رو راهنمایی کنید. بدجوری سردرگم شدم.

نه اینکه خودم راه رو ندونم. نه. هرکاری کردم راهم بسته شد. برای گرفتن پاسپورت رفتم که گفتن اصلا بهت اجازه خروج نمیدیم. دانشگاه قبول شدم پدرم گفت فعلا اینجا بخون تا ببینیم بعدا چی پیش میاد.

قبل از اینکه نتایج کنکور بیاد من میخواستم ردیف کنم برم دانشگاه جامعه القطر و اونجا کارشناسی نفت رو بگیرم و برای ارشد برای نروژ اپلای کنم. اما خدا بگم این نظام وظیفه رو چیکار کنه با این قوانین مسخرش....

چیکار کنم؟؟؟؟

دوستان تورو خدا من رو راهنمایی کنید. بدجوری سردرگم شدم.

نه اینکه خودم راه رو ندونم. نه. هرکاری کردم راهم بسته شد. برای گرفتن پاسپورت رفتم که گفتن اصلا بهت اجازه خروج نمیدیم. دانشگاه قبول شدم پدرم گفت فعلا اینجا بخون تا ببینیم بعدا چی پیش میاد.

قبل از اینکه نتایج کنکور بیاد من میخواستم ردیف کنم برم دانشگاه جامعه القطر و اونجا کارشناسی نفت رو بگیرم و برای ارشد برای نروژ اپلای کنم. اما خدا بگم این نظام وظیفه رو چیکار کنه با این قوانین مسخرش....

چیکار کنم؟؟؟؟
    خب با اوضاعی که شما داری (قضیه خروج) اگه رشته الانت یعنی متالوژی علاقه داری بشین همون متالوژی بخون.اگر نه هم می تونی توی این رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که در مقطع کاردانی هستند شرکت کنید که البته رشته های محدودی هستند(مثل معماری و کامپیوتر و الکتروینک).یا اینکه بشینید خوب بخونید برای کنکور سال دیگه.البته اینم اضافه کنم انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد جریمه داره.

امیدوارم با توجه به شرایط بتونی بهترین انتخاب رو بکنی.
    موفق باشی.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

اگه به نفت علاقه دارید ... خوب برید دوباره کنکور بدید (چه آزاد چه سراسری) . ولی در هر ددانشگاهی که قبول میشید سعی کنید بالاترین معدل رو بگیرید ..... کشورهای غربی به خصوص اسکاندیناوی به شدت رو مرتبط بودن رشته لیسانس و فوق حساسن !!

پ.ن. حالا من دلیل علاقه شما به نفت ور نمیدونم ولی اگه به فکر کار کردن تو شرکت نفت بعد از فارغ التحصیلی هستید میتونید به راحتی با تحصیل در هر رشته ای که مرتبط با صنایع نفت هست (شیمی - مکانیک - برق و ... ) وارد شرکت نفت بشید و نیازی هم به خارج رفتن نیست ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    پ.ن. حالا من دلیل علاقه شما به نفت ور نمیدونم ولی اگه به فکر کار کردن تو شرکت نفت بعد از فارغ التحصیلی هستید میتونید به راحتی با تحصیل در هر رشته ای که مرتبط با صنایع نفت هست (شیمی - مکانیک - برق و ... ) وارد شرکت نفت بشید و نیازی هم به خارج رفتن نیست ....
    جاااان ؟؟ به راحتی ؟؟؟ کسی آبدارچی هم بخواهد اونجا بشه با دکترا راش نمی دهند ، مگه اینکه پارتی داشته باشه.
    goodbye forever

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)