صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: احتمال گرفتن پذیرش در رشته نامرتبط با رشته کارشناسی

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درخواست فوری برای آینده یک جوان

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    جاااان ؟؟ به راحتی ؟؟؟ کسی آبدارچی هم بخواهد اونجا بشه با دکترا راش نمی دهند ، مگه اینکه پارتی داشته باشه.
    والا تجربه دوست نزدیکم چیز دیگه ای بود !!

یه ازمون ورودی گرفتن که قبول شد (برق بود) ... بعد یه مصاحبه خنده دار داشت بعدشم گفتن قبول ... بامزش اینه که نرفت و بجاش اومد آمریکا واسه دکترا

البته به این هم بستگی داره که در اون برهه زمانی به متخصص نیاز داشته باشن . چون اگه همه نیروها فنی پسر خاله و پسر عمه رییسا باشن که دیگه چرخشون نمی چرخه
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

هدف من از تحصیل در رشته نفت صرفا کار در شرکت نفت نیست. هدف های من خیلی بالاتر از این حرفها هستن.

این رشته سخت من رو دیوونه کرده. البته متال و مهندسی کشتی هم دوست دارم اما بعد از نفت.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    والا تجربه دوست نزدیکم چیز دیگه ای بود !!

یه ازمون ورودی گرفتن که قبول شد (برق بود) ... بعد یه مصاحبه خنده دار داشت بعدشم گفتن قبول ... بامزش اینه که نرفت و بجاش اومد آمریکا واسه دکترا

البته به این هم بستگی داره که در اون برهه زمانی به متخصص نیاز داشته باشن . چون اگه همه نیروها فنی پسر خاله و پسر عمه رییسا باشن که دیگه چرخشون نمی چرخه
    فعلا که خوب می چرخه ! و تجربه های شخصی من که اصلا این رو نشون نمیده !
    anyway i respect your idea
    goodbye forever

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

چرا انقدر به نفت علاقه داري!؟ به خدا تا قبل از شروع نشدن دروس تخصصي هيچي نمي شه گفت! من خودم عشق كامپيوتر و برق بودم، دو سال خودم رو واسشون علاف كردم! حتي دانشگاه دولتي نرفتم (سال اول) كه سال بعد تو اين رشته ها قبول شم! ولي خوب سرنوشت چيز ديگه اي شد و من علاقم عوض شد! اومدم عمران، الان بايد بگم عاشقشم! (البته تو ايران كسي به علاقه كاري نداره!)
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Cool پاسخ : درخواست فوری برای آینده یک جوان

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    چرا انقدر به نفت علاقه داري!؟ به خدا تا قبل از شروع نشدن دروس تخصصي هيچي نمي شه گفت! من خودم عشق كامپيوتر و برق بودم، دو سال خودم رو واسشون علاف كردم! حتي دانشگاه دولتي نرفتم (سال اول) كه سال بعد تو اين رشته ها قبول شم! ولي خوب سرنوشت چيز ديگه اي شد و من علاقم عوض شد! اومدم عمران، الان بايد بگم عاشقشم! (البته تو ايران كسي به علاقه كاري نداره!)

عظیم جان

من به این خاطر به نفت علاقه مندم که جای پیشرفت زیادی داره. تنها به نفت علاقه مند نیستم. به رشته هایی علاقه مندم که بیس آنها شیمی باشه. چون علم شیمی هیچوقت ثابت نمیشه و همیشه جای پیشرفت داره.

اما رشته ای مثل عمران - برق - معماری جای پیشرفتی نداره و در چندین سال بعد درجا میزنه. البته این نظر منه. اگر اشتباه میگم من اصلاح کنید.

الان مهندسی جوش فوق العادس و بهش علاقه دارم. منتها چون اطلاعات زیادی راجع بهش در نروژ ندارم میترسم ریسک کنم.

(راستی برای تاپیک عجب عنوان مسخره ای زدم خودم نفهمیدم ها چشمک)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    عظیم جان

رشته ای مثل عمران - برق - معماری جای پیشرفتی نداره و در چندین سال بعد درجا میزنه.
    100% اشتباهه !!! تمام رشته هاي جاي پيشرفت دارند ! شما اين رو هم در نظر بگير كه تمام رشته هاي با هم در ارتباط هستند و مطمئنا پيشرفت يكي باعث پيشرفت اون يكي هم ميشه ، مثلا من چون رشته ي خودم كامپيوتر هست مي تونم بگم تمام اين رشته ها (ونفت) ارتباط كاملا مستقيمي با كامپيوتر داره و مي تونم بگم بدون كامپيوتر كامل نيستند ، در مورد رشته هاي ديگه هم همينه ،‌اگه رشته ي عمران نبود كه اين همه سازه هاي نفتي و پالايشگاه و ... درست نمي شد و .....

عنوان تاپيك بيشتر مثل شبيه درخواست كسي هست كه مي خواهد زن بگيره =)
    goodbye forever

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

عظیم جان

من به این خاطر به نفت علاقه مندم که جای پیشرفت زیادی داره. تنها به نفت علاقه مند نیستم. به رشته هایی علاقه مندم که بیس آنها شیمی باشه. چون علم شیمی هیچوقت ثابت نمیشه و همیشه جای پیشرفت داره.

اما رشته ای مثل عمران - برق - معماری جای پیشرفتی نداره و در چندین سال بعد درجا میزنه. البته این نظر منه. اگر اشتباه میگم من اصلاح کنید.

الان مهندسی جوش فوق العادس و بهش علاقه دارم. منتها چون اطلاعات زیادی راجع بهش در نروژ ندارم میترسم ریسک کنم.

دوست عزیز ....
    علت اینکه شما فکر میکنید یه رشته آینده داره و یه رشته نداره اینه که تقریبا هیچکدوم رو نمیشناسید .
    البته این مختص به شما نیست ! خود من هم زمانی که کنکور داشتم از هیچ رشته ای بصورت واقعی اطلاعی نداشتم . باید وارد دانشگاه بشید .. با درسا درگیر بشید .. چندین پروژه تحویل بدید تا کم کم به عمق علم اون شاخه پی ببرید ...

این که میگید به زمینه شیمی علاقه دارید خیلی عالیه چون میدونید چه شاخه ای از علم رو میخواید روش زوم کنید . حالا وارد هر کدوم از زمینه هایی که با شیمی در ازتباط هستن شما رو به هدف میرسوننه ...

پ.ن. تمام رشته نه تنها آینده دارن بلکه دارن به شکل بهت آوری به هم میرن . اصطلاح multidisciplinary که اخیرا جهت گیری بسیاری ازعلوم شده ناظر به همین مطلب هست ...
    مثلا من برق خوندم از سیستمهای کنترل زیاد استفاده کردم . ریاضیات شاخه کنترل منو به سمت هوش مصنوعی برد و از اونجا با بینایی کامپیوتر آشنا شدم !!
    جایی که من پذیرش گرفتم روی جراحی های روباتیک کار میکنن ... ترکیب پزشکی - برق - کامپیوتر - مکانیک و یه عالم دیگه !!!
    اگه میگفتم بجز کنترل هیچ چیز دیگه ای آینده نداره قطعا مسیر دیگه ای رو طی کرده بودم .....

امیدوارم موفق باشید ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

اشتباه مي كني! من با رشته خودم كاري ندارم، ولي برق!!! :دي
    يكي از رشته هايي كه پيشرفتش ساعتيه، همين برقه! اصلا" همونطور كه وحيد گفت امروزه رشته كاملا" به هم آميخته شدن! مثلا" تو همين عمران، گرايش هايي مثل Sustainable buildings and materials فوق العاده به روزه! يا مثلا" محيط زيست! شايد در نگاه اول خيلي بي ربط باشه! اما غرب بيشتر رو اينا تمركز كرده تا ساختن نيروگاه اتمي و خراب كردن محيط زيست! همين جاهاست كه تفاوت بين كشورها ايجاد شده...
    بايد جور ديگه اي به رشته ها نگاه كرد!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

Do not worry about the future of your major if you wanna be an Excellent researcher, I have a theory that you can hear: Integration of Sciences is Feasible
    Just go a head!

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن پذیرش در رشته نامرتبط با رشته کارشناسی

ممنون از همه دوستان عزیزم که من رو راهنمایی کردند.

دوستان نمیدونم سوالم چقدر به بحث مربوط میشه اما این یه دغدغه شده برام.

چندروز پیش سر کلاس کارگاه جوشکاری استادم خیلی از این کار تعریف کرد. خودش مهندس جوشه. میگفت جوشکاری بازار فوق العاده ای داره. کفش اینه که آدم یه دروپنجره سازی میزنه و سقفش اینه که تو ساخت موشک و هواپیما وکشتی و فضاپیما و ... کاربرد داره.( من به مهندسی جوش علاقه زیادی پیدا کردم)

حالا طبق تحقیقاتی که راجع به مهندسی نفت کردم کفش اینکه آدم استخدام شرکت نفت بشه با بیس حقوقی بالا و سقفش اینه که یه شرکت نفتی خصوصی بزنیم با درآمدهای میلیاردی.

فرض کنید من یک مهندس در شرکت نفت بشم یا اینکه یک پروژه ساخت و اتصالات مثلا کشتی رو قبول کنم.حالا به نظر شما کدومش بهتره؟ کدوم ارزش بیشتری داره؟ کدوم کاربرد بیشتر و بهتری داره؟؟

( شاید یه جواب کامل به این سوال نگرانی من رو برطرف بکنه و بتونم راهم رو انتخاب کنم.)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)