دوستان سلام.

به قول دوستان آذری یوروم یاسه( خسته نباشید). امیدوارم تاپیک رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم چون بعدش اصلا حوصله غر و لند مدیران زحمت کش رو ندارم.

اول یه مختصری از هدفم میگم تا یکم قضیه براتون جا بیفته.

من داوطلب کنکور سراسری سال 88 بودم. رشته هایی که میخواستم تحصیل کنم عبارت بودند از : نفت - پتروشیمی - هوافضا - مهندسی های مربوط به دریا و در نهایت مکانیک(اونم برای اینکه فوق بتونم نفت بخونم)

اما به خاطر یه سری دلایل شخصی قبول نشدم. تا اینکه کنکور آزاد برگذار شد و انتخاب های آزاد من عبارت بودند از:

هوافضا
نفت
نفت
نفت
متالوژی زنجان
شهرسازی زنجان.
که من در رشته متالوژی استخراجی قبول شدم. اما فکر کنم با این توضیحات متوجه شدید من چه رشته ای میخوام؟

من الان مشغول تحصیل در رشته متالوژی هستم و میخوام برای فوق نفت بخونم. میخوام برای فوق برای کشور نروژ اپلای کنم اما متاستفانه نروژی ها خیلی به مرتبط بودن رشته ها حساسیت نشون میدن و میگن شما باید
برای رشته ای اپلای کنی که به رشته کارشناسیت مربوط باشه.

حالا سوال من از شما دوستان اینه که به نظر شما من میتونم با کارشناسی متالوژی ارشد نفت بخونم؟

از چند نفر از دوستان سوال پرسیدم اما کسی جواب درست نداد.
دوستان من میتونم چند کار بکنم.

1-سال دیگه کنکور بدم و احتمال 99 درصد میدهم که با رتبه خوبی قبول بشم (اگر مثل امسال مشکلی برام پیش نیاد)
2- فوق دیپلم بگیرم و برای کارشناسی اپلای کنم.
3- راه سوم رو شما به من معرفی کنید.

البته به چند دانشگاه نروژ ایمیل زدم ولی جواب کاملی نشنیدم. ( اگر خواستید متن ایمیلشون رو براتون کپی کنم)

تورو خدا من رو راهنمایی کنید و از این سردرگمی نجات بدید.

چیکار کنم؟؟