نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا شما براي ترم پائيز 2010 دانشگاه هاي سوئد اقدام نموديد

رأی دهندگان
570. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلي

476 83.51%
  • خير

94 16.49%
صفحه 1 از 343 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3430

موضوع: تجربیات و نتایج پذیرش سوئد در پائيز 2010

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض تجربیات و نتایج پذیرش سوئد در پائيز 2010

Semester start August 2010

• Online service opens: 1 December 2009 at 13.00 GMT+1
    • Application deadline: 15 January 2010
    • Documents must arrive no later than: 1 February 2010
    • Notification of selection results: Beginning of May 2010

NB! Your supporting documentation + cover sheet must reach University Studies in Sweden no later than 1 February 2010 to be considered.
    درود بر همه اپلاي ابروديان عزيز

در این تاپیک به بررسی موضوعات مربوط به سیر و روند درخواست و گرفتن پذیرش در ترم پائيز 2010 مي پردازیم. تغییرات پروفایل خود، ایمیل های دریافتی از دانشگاه ها، مشکلات و موانع پیرامون را در این تاپیک مطرح نمایید.
    خواهشمندیم از طرح مسائل نامربوط به این تاپیک خودداری کنید.

با آرزوي موفقيت همه دوستان و خوبان AA.
    ویرایش توسط Spiro : December 1st, 2009 در ساعت 06:23 PM
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات، تجربیات و نتایج پذیرش سوئد در پائيز 2010

تذكرات مهم:

- براي كسب اطلاعات اوليه و كلي در مورد دانشگاه هاي سوئد و آشنايي با سيستم پذيرش سوئد ابتدا حتما به بخش ويكي سايت (و قسمت مربوط به كشور سوئد) و سپس
    موضوعات مهم و سوالات متداول انجمن سوئد
    و در نهايت به تاپيك هاي مهم مراجعه نمائيد.

- در اين تاپيك به هيچ وجه در مورد مسائل كلي كه پيش از اين مطرح شده اند، بحث نخواهد شد!

- هر گونه سوال و پستي كه مربوط به يكي از موضوعات مهم انجمن باشد، بدون اطلاع قبلي از اين تاپيك حذف خواهد شد.

موضوعات مهم:

موضوعات مهم و سوالات متداول انجمن سوئد ( FAQ )

مشكلات مربوط به ثبت نام ،پروفايل و انتخاب رشته در سايت STUDERA

مدارک زبان انگلیسی لازم برای پذیرش از سوئد(نمره زبان ielts & toefl)

مسائل مربوط به MR دانشگاه ها (Merit Rating)

دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

مدرک تحصیلی لازم برای پذیرش از سوئد

يافتن و انتخاب رشته اینترنتی در سایت Studera

توصیه نامه (Recommandation Letter) برای پذیرش از سوئد

MR هاي داده شده به متقاضیان پذیرش (Merit Rating Database)

در ضمن پيش از مطرح نمودن سوال خود ابتدا تاپيكهاي تجربيات سالهاي گذشته را جستجو كنيد:
    سوالات، تجربيات و نتايج پذيرش در سال 2008
    سوالات، تجربیات و نتایج پذیرش سوئد در سال 2009
    ویرایش توسط Spiro : December 1st, 2009 در ساعت 04:22 PM
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

با سلام
    طبق نوشته هاي دوستان در قسمت تجارب سال قبل من يكسري از اون هارو كه به نظر خودم مهمتر ميومد رو انتخاب كردم در طي اين چند ماه، در اينجا خلاصه اي رو جمع آوري كردم كه فكر كنم دونستن اونا برا همه مفيد باشه، فقط نكته قابل توجه اينكه نسخه حاضر ممكن اشكالات، نواقص و يا نياز به ويرايش داشته باشه، لطفاً در مواردي كه فكر مي كنيد بايد تغييراتي اعمال بشه با انجام نقل قول از يك شماره در هر پست نظر خودتون رو بگيد و من با توجه به اون اين پست رو ويرايش مي كنم.
    با تشكر از همكاريتان
    • هنگام وجود مشكل در مدارك جهت پيگيري و بررسي آن با دفتر پذيرش دانشگاه اول تماس بگيريد و يا هر پيغامي كه بگيريد بايد به دانشگاه انتخاب اولتون زنگ بزنيد، اگه نقص مدرك داشتيد و تا قبل 15 آوريل برسه كه درست ميشه، به انتخاب اولت ايميلبزن وتوضيح بديد اگه نشد با تلفن پيگيري كنيد، ايميل زدن به استودرا فايده اي ندارد.
    • اگر مدارکتان به هر نحوی کامل نبوده است، احتمال رد شدن بالاست حتی اگروضعيت درسی خوبی داشته باشيد.
    • اگر مدارکتان کامل است برای قبولی خوشبين باشين زيرا دانشجويان ايراني مريت خوبی دريافت می کنند. علت آن است که بررسی نمرات افراد ايرانی معمولابه يک استاد يا دانشجوی دکترای ايرانی در آن دانشگاه داده می شود وخوشبختانه اساتيد ايرانی در سوئد تنگ نظر نبوده و ديد خوبی به هم وطنان خود دارند. من با يکی از آنها صحبت کردم که به من گفته بود "بهتر است که دانشجو از دانشگاه آزاد بيايد تا از دانشگاههای چين و هند".
    • علامت دش يا "– " در MR: احتمالا چون پروسه در چند مرحله است وقتی از يک دست به دست ديگه مثلا مرحله بعدی ميره -- ميزنه تا چک بشه، تا unqualified ننوشته نگران نباشيد.
    • مشكل Unqualified/Specific Requirement not met: دوستان فقط زنگ بزنند و فقط هم به دانشگاه رشته اولشون چون به Studera اصلا" مربوط نمي شه.
    • که اونايی که هنوز تاريخ براشون نخورده و براشون Unqualified در MR خورده هنوز مدارکشون باز و اسکن نشده و با اسکن شدن مدارکشون به تدريجدرست ميشه و صفحه ی اونها هم Update ميشه!
    • طبق گفته دوستان در سال قبل برخي از دانشگاه ها با گواهي پايان تحصيل و بدون داشتن مدرك پذيرش نمي دهند، مثل: Lund و Linkoping.
    • مشكل مدارك: اتفاق عجيبي برا من افتاد. برا 3 تا گرايش چالمرزاقدام کرده بودم و مدارک رو هم فرستاده بودم. يه مدت Unqualified زده بود و نوشته بود Entry requirement not fulfilled تا اينکه زنگ زدم چالمرز و بامسئولش صحبت کردم گفت کارنامه شما certified copy نيست. من خود دانشگاهکارنامه انگليسی صادر کرده بود با مهر برجسته! (فردوسی مشهد) هر چی بهش ميگفتم که اين مدرک اصله و درسته می گفت نه! ما اينجا فقط scan شده رو ميبينيم و اين هم از نظر ما قبول نيست. نزديک 10 دقيقه باهاش بحث کردم ولي فايده ای نداشت، راه حل پيشنهادي: خوب شما بعد از اينکه دانشگاه ريز انگليسی داد رفتی دادگستری و امورخارجه مهرش کنن و بعد دوباره بدی دانشگاه مهرو مومش کنه؟؟ اونا خوب مهر برجستهرو تو اسکن نميبينن فقط مهر خارجه و دادگستری و دانشگاهو به رسميت ميشناسن.
    • دارالترجمه فقط متون و اسناد ترجمه شده رو مهر می زنه، کاری به کپی مدارک نداره چوناون کار وظيفه ی دادگستری است که بايد توسط اونا انجام بشه نه دارالترجمه. دادگستری هم فقط مهر دارالترجمه رو تاييد می کنه (اگه مهرش رو بخونين ميفهمين). پس نيازی به مهرشدن کپی مدارک فارسی (اصل) نيست. همين که به آخرمدارک ضميمه ميشه و مهر و موم ميشه يعنی اينکه ترجمه ها از روی اونها صورتگرفته. من خودم از دارالترجمه خواستم که مدارک فارسی رو هم مهر بزنه که گفت اينکار ، کار ما نيست و غير قانونيه چون اين مدارک اسناد رسمی هستن نه ترجمه شده.اصلاً نيازي به اصل ريز نمرات فارسی نيست همون کپی که به ترجمه ضميمه ميشه کافيه.
    • يه مدت گذشت ديدم همه انتخابام زدن Not fulfilled بعد از کلی صحبت گفتن که زبانتو نفرستادی. زنگ زدم استودرا که اينا چی می گن؟ گفت آره شما زبانتو نفرستادی بعد از اينکه با 3 چهار تاشون صحبت کردم و گفتم که آقاجان تافل من کی تو نوامبر يکی هم تو دسامبر فرستاده شده ، گفت آهاچون تو سال 2008 فرستادی و برای 2009 apply کردی ما بررسی نکرديم.
    • اگه برای BTH جداگانه از طريق سايتش اپلای کرده باشی نامه اش با TNT مياددر خونه.
    • يک نکته ای که در شانس پذيرش شما در دانشگاههای سوئد بيش از همه مطرح است "ظرفيت خالی رشته موردنظر شما" در کشور موردنظر است .اين نکته خيلی خيلي مهمی است و به نظرم دوستان بايد خيلی توجه داشته باشند که رشته انتخابي آنها چقدر در داخل سوئد مورد نياز است و تا چه حد اشباع شده و يا نيازاحساس می شود؟! مثلا رشته های مربوط به مهندسی برق-قدرت و شبکه هایتوليد، انتقال و توزيع برق در سوئد به شدت مورد توجه است چون ظرفيت هایخالی هنوز وجود دارد و طبق پيش بينی های دولت سوئد در سالهای آتی همچنان نياز به نيروهای دانش آموخته در اين زمينه دارند. برعکس، رشته هايی مثل رشته های مديريت و مخصوصا MBA بخاطر رويکرد جهانی دانشجويان به اين رشته روز دنيا، معمولا با رقابت فشرده تری روبرو است و بهمين خاطر است که معمولا شما در رشته های مديريتی، تعداد بيشتری از پذيرفته شدگان رادانشجويان سوئدی يا اتحاديه اروپا را می بينيد. البته قطعا اين به اين معنا نيست که دانشجويان ايرانی در اين رشته ها شانس پذيرش ندارند بلکه فقطگويای فشردگی رقابت است.
    • recommendation حتماً بايد signed & sealed باشه... اين قضيه ربطی به سوئد و ديگر کشورها نداره، حتی در مواردی که فرم خاصی برای اون وجود داره،استاد مربوطه بايد اون فرم رو پر کنه و توی پاکت دانشگاه بزاره و مهر وموم کنه... روش کار هم خيلی سخت نيست، شما recommendation هات که توی پاکت هستند ميزاری توی باقی مدارکت و روش هم cover letter رو ميزاری و همه شونرو قرار ميدی داخل يک پاکت و ارسال ميکنيد برای Studera.
    ویرایش توسط S.Giant : December 1st, 2009 در ساعت 03:23 PM

با سلام به همه دوستان مخصوصا محمد رضا جان
    ار انجایی که من طبق اخبار موثق خبر دارم امسال سیلی از دانشجویان مخصوصا ایرانیها برای سوئد اقدام خواهند(پاییز2010) کرد از این جهت امیدوارم تا زمان پذیرش و گرفتن ویزا برای تک تک عزیزان در این تاپیک کنار همن باشیم و تا پیک به بیراه نره و دوستان در این تاپیک هما طور که spiro جان فرمودند از مراحل پذیرش خود همدیگر را مطلع کنند

با سلام و تشکر از اطلاعاتی که دادین.
    2 سوال دارم:
    1- وقتی add کردیم رشته های مورد نظر رو کی باید مدارک رو بفرستیم؟(الان یه آیلتس 6.0 دارم اما 5 دسامبر هم یکی امتحان دیگه می دم شاید بهتر شه می خوام بدونم اگر الان add کنم چه قدر وقت دارم برای ارسال. می رسم اگه آیلتس بدیم بهتر شد اونو بفرستم؟ جوابش فکر کنم 19 دسامبر بیاد)

2-اصلا زمان add کردن اولویتی ایجاد می کنه؟ هرچی زودتر بهتره؟

مرسی
    از ماست که بر ماست.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط piromoplus نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از اطلاعاتی که دادین.
    2 سوال دارم:
    1- وقتی add کردیم رشته های مورد نظر رو کی باید مدارک رو بفرستیم؟(الان یه آیلتس 6.0 دارم اما 5 دسامبر هم یکی امتحان دیگه می دم شاید بهتر شه می خوام بدونم اگر الان add کنم چه قدر وقت دارم برای ارسال. می رسم اگه آیلتس بدیم بهتر شد اونو بفرستم؟ جوابش فکر کنم 19 دسامبر بیاد)

2-اصلا زمان add کردن اولویتی ایجاد می کنه؟ هرچی زودتر بهتره؟

مرسی
    فرقي نداره، هر وقت كه انتخاب كنيد مدارك شما بايد تا قبل از 1 فوريه بصورت پستي به دست studera برسه و زودتر انتخاب كردن مزيتي نداره اما زودتر پست كردن بهتره و زودتر از رسيدن مدارك كامل به سوئد خيالتون راحت ميشه؛ اما در كل هيچگونه تاثيري در نتيجه پذيرش نخواهد داشت.

دوستان من فكر نميكنم تجربه و يا پيغام جديدي تا چند هفته آينده داشته باشيم؛
    پس سعي نكنيد با ارسال سوال در اين تاپيك اينجا رو شلوغ كنيد؛ چرا كه اين روزها كه هنوز كسي مدركي پست نكرده و پيغامي دريافت نكرده؛ به احتمال زياد ارسال شما از اين تاپيك حذف خواهد شد!
    حدالامكان از تاپيك هاي موجود براي مطرح نمودن سوالات خود استفاده كنيد و در اينجا تنها به بيان تجربيات جديد بپردازيد.

با تشكر از توجه شما، موفق باشيد.
    ویرایش توسط Spiro : December 1st, 2009 در ساعت 06:25 PM

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

با سلام خدمت همهٔ دوستان مخصوصاً Spiro و Giant که برای شروع اطلاعات بسیار خوبی‌ گذاشتند،
    به عنوان اولین تجربه خدمتتون عرض کنم که دانشگاه بلکینگ که تنها دانشگاهی بود که تا سال گذشته مدارک رو به صورت مستقیم هم دریافت میکرد،
    از امسال فقط از طریقه ستودرا پذیرش میگیره،

Dear Hamed,
    From this year you can only apply using the Swedish national application database found at www.studera.nu.
    ...
    Please note that you do not need to send any documents to BTH directly.
    Best regards
    International Office
    Blekinge Institute of Technology
    SE 371 79
    Karlskrona
    Sweden
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم بدونم ستودرا برا این ترم application fee میگیره یا نه؟
    آخه من تو سایت ندیدم ولی میگن میگیره

نقل قول نوشته اصلی توسط fa-ha نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم ستودرا برا این ترم application fee میگیره یا نه؟
    آخه من تو سایت ندیدم ولی میگن میگیره
    نه دوست عزیز تا الان که نبوده و با توجه با سایت و دانشگاههای سوئد هیچ application fee در کار نیست

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج پذیرش سوئد در پائيز 2010

درود
    بعضي از دوستان واقعا گل كاشتن! همين اول كاري بايد اين همه ارسال نا مربوط به تاپيك ارسال ميشد؟! بايد كلا كار و زندگي رو تعطيل كنيم و بشينيم اينجا پستهاي نامربوط و سوالات تكراري حذف كنيم تا بشه روي اين تاپيك حساب كرد و در آينده هم بدرد سايرين بخوره؟!

دوستان تاكيد ميكنم اين تاپيك جاي مطرح نمودن سوالات در مورد پذيرش نيست!
    با توجه به تذكرات و لينك هايي كه در ابتداي تاپيك دادم و اطلاعات موجود از تجربيات سالهاي قبل؛ كمتر سوالي پيش خواهد آمد كه قبلا مطرح نشده باشه و تكراري نباشه! پس حتما پيش از ارسال سوال از تكراري نبودن آن اطمينان حاصل كنيد.

فكر ميكنم با بالا رفتن حجم كاري انجمن و تعداد ارسالهاي بيشتر، براي كنترل و حفظ انسجام انجمن اجبارا تمهيدات و قوانين سختگيرانه تري را در پيش خواهيم گرفت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)