صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

پیش فرض آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

سلام، فکر میکنم مرتبط ترین زیر گروه رو انتخاب کردم، در مورد ادامه تحصیل در رشته فناوری اطلاعات دانشکده های زیادی رو جستجو کردم اما به جز business school ها نتونستم رشته های مرتبط با فناوری اطلاعات رو پیدا کنم (در آمریکا) . البته در دانشگاه های سوئد (مثل KTH و Stockholm) برنامه های متنوعی وجود داره. خوشحال میشم دوستانی که در این رشته فعالیت میکنن در این تاپیک گرد هم بیان.

به امید روزی که همه دوستانی که پذیرش میگیرند بتونن به بقیه دوستان علاقمند در این رشته کمک کنند در فرآیند درخواست دادن .

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

سلام، من دانشجوی فوق فناوری اطلاعات/شبکه شریفم. من بیشتر برای دانشکده های علوم کامپیوتر اقدام کردم، دانشکده فناوری اطلاعات در آمریکای شمالی بعیده پبدا کنید اما در اروپا بعضی موضوعات کامپیوتر تحت این عنوان ارائه می شه

بله کاملا درسته. مشکل اصلی من دقیقا این هست که نمیشه برای دپارتمان های computer science اقدام کرد. البته در مورد گرایش شبکه (در مهندسی فناوری اطلاعات) بحث فرق میکنه. وقتی موضوعات جنبه مدیریتی پیدا میکنن براحتی نمیشه برنامه های مرتبط رو پیدا کرد. تنها همون business school ها هستن که خوب وارد شدن به اونها خیلی آسون نیست. طبق نظری که داشتی تنها در اروپا هست که به جنبه های مدیریتی IT پرداخته میشه. متاسفانه من با توجه به کم بودن تعداد دانشجویان ارشد این رشته در ایران، به سختی از آمار ادامه تحصیل این دسته از دانشجویان مطلع میشم. خوشحال میشم دوستان همراهی بیشتری کنن. اگر اطلاعاتی در مورد فورم های خصوصی این دوستان دارین، ممنون میشم با هماهنگی ما رو هم لینک کنید. (دانشجویانی که الان برای مقطع دکترا در حال اقدام هستن وگرنه دوستان هم سن و سال زیادی وجود دارن که اونها هم بطور مشابه اطلاعات دقیقی از فرآیند ادامه تحصیل گذشتگان ندارند)

ممنون از توجه شما.

ApplyAbroad Veteran

سلام ...

من هم میخوام با رشته مدیریت فناوری اطلاعات ( که ظاهراً در دسته بندی های رشته های مدیریت مثل MBA هستش ) بیشتر آشنا بشم.

مرسی.
    .Great works are performed, not by strength, but by perseverance

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    سلام، من دانشجوی فوق فناوری اطلاعات/شبکه شریفم. من بیشتر برای دانشکده های علوم کامپیوتر اقدام کردم، دانشکده فناوری اطلاعات در آمریکای شمالی بعیده پبدا کنید اما در اروپا بعضی موضوعات کامپیوتر تحت این عنوان ارائه می شه
    بالاخره برای گرایش شبکه باید تو دانشکده های IT بگردیم یا Computer science ؟ دانشگاه هایی که تو این زمینه قوی تر هستند و بیشتر پذیرش میدن برای فوق کجاها هستن(آمریکا ، کانادا و یا سوئد ) اگه میشناسید لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

سلام
    برا شبکه میتونید در دپارتمانهای computer Science, Computer Engineering, IT و حتی Mathematics!!!! اقدام کنید...
    اما یه واقعیت وجود داره و اون اینکه این اسامی فقط و فقط عناوین تجاری هستند و به لحاظ سیلابس تفاوت چندانی با هم ندارند. منظورم اسامی computer Science, Computer Engineering, IT هست... اگه یه نگاه به سرفصل دروس این رشته ها بندازین متوجه خواهید شدید... گفتم عناوین تجاری به این خاطر که اونوریها به education به عنوان یک تجارت نون و آب دار نگاه میکنند..... این گفته ها رو از قول یکی از اساتید مریلند نقل کردم
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Junior Member

سلام
    می خواستم بدونم کسی هست توی فروم که تو این رشته فاند گرفته باشه یا بخواد اقدام بکنه ؟؟ چه دانشگاههایی و اساتیدی فاند میدن تو این رشته ؟؟ اگه کسی بخواد برای MBA اقدام بکنه چیکار باید بکنه و ....
    اطلاعات بیشتر رو از کجا میتونم پیدا کنم .... مراحل پذیرش و ...
    اگه اطلاعات بیشتری دارین ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام
    خدا خیرتون بده یه تاپیک واسه IT درست شد.
    من به شخصه در دانشگاهای کشور های زیر (به ترتیب فراوانی مشاهدات) دپارتمان IT یا IS دیدم :
    استرالیا
    امریکا (با یه search توی google خیلی هاشونو می تونید پیدا کنید)
    نروژ

به نظر من هم در امریکا و کانادا ناچاریم توی دپارتمانهای CS اقدام کنیم. البته بستگی به این داره که در دوره لیسانس و ارشد و در پایان نامه های اونها چقدر مدیریتی یا چقدر کامپیوتر کار کرده باشیم. فکر میکنم saeede83 فعلا با تجربه ترین ماهاست چون پذیرش هم دارن.

من گرایش Information systems هستم و موضوع پایان نامم یه جور DSS هست در زمینه های هوش مصنوعی و داده کاوی و ... می گنجه.

saeede83
    Guest

دوستان دسته بندی که در ایران برای مهندسی It داریم و شبکه، امنیت، مدیریت، تجارت الکترونیک، MIS و ... رو همه جز یک زیر گروه گذاشتن در هیچ جای دنیا پیدا نمی کنین
    در مورد شبکه می تونین در زیر گروه های CS، ECE و حتی Information Networking دنبال زمینه مورد علاقه تون بگردین.
    اما اگه زمینه کاریتون مدیریت هست و بخواین MBA بخونین یک کمی فاند گرفتن سخته. این رشته خیلی در کشورهای غربی توی بورس هست و خیلی ها حاضر کلی هم پول بدن و در این رشته فارغ التحصیل بشن. خصوصا برای فوق پذیرش MBA سخته.
    To arman_1984:
    زمینه کاری شما قاعدتا در دپارتمان CS دانشگاه ها به وفور پیدا می شه و مدرک IT با کامپیوتر برای گرفتن پذیرش در این رشته فرق چندانی نمی کنه.

سلام
    دپارتمان IDE دانشگاه Halmstad University یه Joint Program بنام IT داره که شما فقط یک ترم رو در سوئد هستید و ترمهای بعدی به دانمارک و آلمان نقل مکان میکنید...

www.hh.se
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)