صفحه 12 از 25 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT_دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

حقیقتش من به سیستم های تصمیم یار و کلا سیستم های اطلاعاتی علاقه دارم. فکر می کنم اون جا تحت عنوان MIS باشه. که اکثرا تو دانشکده بیزنسه. توی ایران گرایش MIS در مقطع ارشد زیر مجموعه مدیریته و یکی زیر مجموعه مهندسی آی تی که زمین تا آسمون در سا متفاوتند. توی آی تی درس هایی مثل تولید و توسعه نرم افزار و تحلیل داده وتست نرم افزار پاس میشه ولی انگار تو آمریکا همچین رشته ای نیس همون مدیرتیه.واسه دکترا هم میخام تو همین مایه ها باشه. داتشگاه هایی که رنک خوبی دارن هم همگی تو دانشکده مدیریت و بیزنسن. در چند تا دانشگاه مثلmaryland-baltimore,george mason, drexel, nebraska, تا حدی نزدیک به دید مهندسی در سیستم های اطلاعاتی دیدم ولی اینا همگی رنک بالایی دارن از ۳۰۰ تا ۵۰۰ نمیدونم می ارزه براشون تلاش کنم یا رو اروپا و استرالیا تمرکز کنم که دانشگاه های آی تیش با دید مهندسی در سیستم های اطلاعاتی رنک خیلی بهتری دارن. البته من به جز شبکه و امنیت اطلاعات بقیه گرایش ها رو دوست دارم ولی دوست ندارم بیزنس بخونم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2222 نمایش پست ها
    حقیقتش من به سیستم های تصمیم یار و کلا سیستم های اطلاعاتی علاقه دارم. فکر می کنم اون جا تحت عنوان MIS باشه. که اکثرا تو دانشکده بیزنسه. توی ایران گرایش MIS در مقطع ارشد زیر مجموعه مدیریته و یکی زیر مجموعه مهندسی آی تی که زمین تا آسمون در سا متفاوتند. توی آی تی درس هایی مثل تولید و توسعه نرم افزار و تحلیل داده وتست نرم افزار پاس میشه ولی انگار تو آمریکا همچین رشته ای نیس همون مدیرتیه.واسه دکترا هم میخام تو همین مایه ها باشه. داتشگاه هایی که رنک خوبی دارن هم همگی تو دانشکده مدیریت و بیزنسن. در چند تا دانشگاه مثلmaryland-baltimore,george mason, drexel, nebraska, تا حدی نزدیک به دید مهندسی در سیستم های اطلاعاتی دیدم ولی اینا همگی رنک بالایی دارن از ۳۰۰ تا ۵۰۰ نمیدونم می ارزه براشون تلاش کنم یا رو اروپا و استرالیا تمرکز کنم که دانشگاه های آی تیش با دید مهندسی در سیستم های اطلاعاتی رنک خیلی بهتری دارن. البته من به جز شبکه و امنیت اطلاعات بقیه گرایش ها رو دوست دارم ولی دوست ندارم بیزنس بخونم.
    بله MIS اصولا یک رشته مدیریتیه. زمینه هایی که مورد نظر شماست بیشتر در رشته های مهندسی نرم افزار ارائه میشه و اصولا تولید و توسعه نرم افزار یا تست نرم افزار یک مبحث مهندسی نرم افزار است نه آی تی. تا جایی که من شنیدم MIS اصولا دیگه داره از مد میفته و بجاش مباحث Data analytics داره خیلی گرم میشه. شما دانشکده های Information science رو هم یک نگاهی بیندازید. گرچه در قدیم بیشتر روی مباحث کتابخانه و نظیر آن تمرکز داشتند ولی اخیرا گسترش زیادی داده اند. لینکهای زیر مربوط به دوره های دکترای علوم اطلاعات دانشگاههای تورنتو و کرنل است که بعضی شاخه هایش ممکن است برای شما جالب باشد:

http://www.infosci.cornell.edu/grad/index.html
    http://www.ischool.utoronto.ca/degrees/phd

اگر رشته فنی تر از این میخواهید باید رشته های مهندسی نرم افزار یا علوم کامپیوتر را چک کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT_دانشگاه شیراز

ghlobe عزیز ممنونم و خیلی به کارم اومد نمیدونستم تو کانادا هم آی تی هس. فنی تر از این هم نمیخوام در ضمن من چون هنوز موضوع تزم رو تعیین نکردم یه سرچی می زنم ببینم تو زمینه data analytics چی کارا میشه کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    امیر کبیر

بچه ها من الان ارشد مهندسی آی تی دارم میخونم . راستش تو انتخاب گرایش تردید دارم . بیشتر آینده کاری واسم مهمه . حالا هر کشوری میخواد باشه . به نظر شما واسه دکترا چه گرایشی برم؟

کسی اطلاع داره که دانشکده علوم اطلاعات مهندسی به حساب میاد یا نه کلا به گرایش های آی تی در دکترا عنوان مهندسی اطلاق نمیشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Technovation نمایش پست ها
    کسی اطلاع داره که دانشکده علوم اطلاعات مهندسی به حساب میاد یا نه کلا به گرایش های آی تی در دکترا عنوان مهندسی اطلاق نمیشه؟
    آی تی عموما مهندسی نیست. رشته های آی تی رو بیشتر در دانشکده های کامپیوتر و بیزینس پیدا میکنید.

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

در تکمیل صحبت های دوستمون ghlobe عزیز
    می تونید از سایت http://www.ischools.org هم دیدن کنید. اطلاعات خوبی در مورد ischool ها داره.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payam_pprr نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کاردانی و کارشناسی ICT خوندم. کاردانیم جهاد دانشگاهی اصفهان بوده و کارشناسیم علمی کاربردی شیراز. معدل کارشناسی من 14.86 هست. هیچ مقاله ای هم ندارم. در کنار درسم کورس های MCSE و MCITP رو هم گذروندم اما مدرک ندارم ازشون. نزدیک به 4 سال هم در این زمینه کار کردم که فقط 1 سالش بیمه بودم و میتونم مدرک داشته باشم. دنبال اینم که Master یا PHD تو امریکا بخونم. البته حتما باید fund بگیرم چون نمیتونم هزینه کنم. دنبال دانشگاهی می گردم که کورس بیس و بر اساس کورس های Microsoft و یا Cisco باشه. همچین چیزی واسه من با این شرایط شدنیه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام. من حدودا يك سال پيش اين پست رو گذاشتم. راستش تو اين مدت به شدت درگىر كار و تحصيلات nonacademic ديگه از قبيل CCNA, CCNP, و VMWare Server Virtualization و همچنين Citrix براي Application Virtualization بودم و جاهاي مختلف كار كردم و الان هم admin شبكه يه پتروشيمي تو عسلويه هستم. متاسفانه به خاطر تحريما مدرك هيچ كدوم از دوره هاي ذكر شده رو ندارم.
    الان از دوستان چندين سوال دارم. اول اينكه سوابق كاريم جايي به كمكم ميان؟
    مي خوام مستر رو در زمينه شبكه بگيرم. با توجه به نداشتن ساپورت مالي كجا رو بهم پيشنهاد مي كنيد؟ ميتونم از جايي fund بگيرم؟ اگه شدني ممنون مشم چنىتا دانشگاه بهم معرفي كنيد. و اگر نه كجا مي تونم ادامه تحصيل بدم كه هزينه هاش كم باشن؟ ممنوم ميشم اگر كسي از دوستان اطلاعتي داره كمك كنه و چند جا چه تو امريكا و كانادا و استراليا چه اروپا و يا آسيا بهم معرفي كنيد. واقعا سردرگمم
    ممنون از توجه دوستان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط payam_pprr نمایش پست ها
    سلام. من حدودا يك سال پيش اين پست رو گذاشتم. راستش تو اين مدت به شدت درگىر كار و تحصيلات nonacademic ديگه از قبيل CCNA, CCNP, و VMWare Server Virtualization و همچنين Citrix براي Application Virtualization بودم و جاهاي مختلف كار كردم و الان هم admin شبكه يه پتروشيمي تو عسلويه هستم. متاسفانه به خاطر تحريما مدرك هيچ كدوم از دوره هاي ذكر شده رو ندارم.
    الان از دوستان چندين سوال دارم. اول اينكه سوابق كاريم جايي به كمكم ميان؟
    مي خوام مستر رو در زمينه شبكه بگيرم. با توجه به نداشتن ساپورت مالي كجا رو بهم پيشنهاد مي كنيد؟ ميتونم از جايي fund بگيرم؟ اگه شدني ممنون مشم چنىتا دانشگاه بهم معرفي كنيد. و اگر نه كجا مي تونم ادامه تحصيل بدم كه هزينه هاش كم باشن؟ ممنوم ميشم اگر كسي از دوستان اطلاعتي داره كمك كنه و چند جا چه تو امريكا و كانادا و استراليا چه اروپا و يا آسيا بهم معرفي كنيد. واقعا سردرگمم
    ممنون از توجه دوستان
    اینکه از کجا می تونید فاند بگیرید بیشتر به شرایط تحصیلیتون بستگی داره تا این دوره ها. اینها شاید موقع کار پیدا کردن بیشتر به درد بخوره ولی موقع تحصیل اولویت با سابقه تحصیلی و آکادمیک شماست.

با شرایطی که دارید خیلی شانس فاند برای مستر بالا نیست. شاید مستر خوبی بخونید برای دکترا شانس بهتری داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    اینکه از کجا می تونید فاند بگیرید بیشتر به شرایط تحصیلیتون بستگی داره تا این دوره ها. اینها شاید موقع کار پیدا کردن بیشتر به درد بخوره ولی موقع تحصیل اولویت با سابقه تحصیلی و آکادمیک شماست.

با شرایطی که دارید خیلی شانس فاند برای مستر بالا نیست. شاید مستر خوبی بخونید برای دکترا شانس بهتری داشته باشید.
    ممنونم از راهنماييتون. الان مثلا اگر همزمان با كارم توي ايران تو يكي از دانشگاههاي مجازي يا پيام نور فوق در زمينه شبكه بگيرم مناسبه يا اينكه حتما برنامه ريزي واسه مستر خارج از ايران داشته باشم؟
    كسي ميتونه راهنماييم كنه كه كدوم كشور با حداقل هزينه ميتونم مستر قابل قبولي بگيرم كه بعدا بتونم واسه phd و فاند از يه دانشگاه خوب ادميشن بگيرم؟ واقعا نميدونم چيكار كنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)