صفحه 13 از 25 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

من فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات هستم. برای تحصیل در آلمان در چه رشته هایی میتونم اقدام کنم. معدلم حدود 16.5 است . رشته های مدیریتی و بیزینسی و آی تی را دوست دارم. لطفا راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط ariaie : August 12th, 2012 در ساعت 09:08 PM دلیل: جداسازی پست ها

Junior Member

سلام دوستان

من سال دیگه کنکور دارم و بین ICT و IT توی انتخاب رشته موندم
    با توجه به اینکه علاقه من به شبکه و اینترنت و برنامه نویسی تحت وب هست به نظرتون وارد کدوم رشته بشم بهتر هست (از نظر شغلی و درآمد و ادامه تحصیل ) ؟ که بتونم برای ارشدش هم در آینده توی خارج از کشور ادامه تحصیل بدم.
    به نظر خودم که وارد IT نشم بهتر هست چون اطلاعات خوبی دارم از IT و دوست دارم برم سراغ چیزی که بلد نیستم مثل شبکه.
    از دوستانی که توی رشته ICT دارن تحصیل میکنن آیا این رشته مناسب من هست ؟ و برای قبولی در دانشگاه های سراسری و آزاد تهران و حومه چه تراز و رتبه ای رو حداقل میخواد ؟

باتشکر از کمکتون.

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasina1 نمایش پست ها
    کسی نیست راهنمایی کنه ؟؟
    دوست عزیز سلام و ورودتون رو به انجمن تبریک می گم.

تا اونجایی که من می دونم ICT در سطح کاردانی هست و کارشناسی نداره. اما اگر جدیداً گذاشته باشن من اطلاعی ندارم. رشته IT از سال 81 در دانشگاه های کشور پذیرش دانشجو می کنه و دانشگاه های پیشرو در این رشته دانگاه های امیر کبیر، صنعتی شریف و تهران هستند.

اگر دروس ICT رو ببینید مشخصه که این رشته گرایش شدیدی به رشته برق و خصوصاً گرایش مخابرات داره. به عنوان مثال شبکه های انتقال داده، سیستم های مخابرات سیار، سیستم های مخابرات ماهواره ای، الکترو مغناطیس و امواج از دروس این رشته هستن. اگر شما به شبکه های مخابراتی علاقه مند هستید این رشته می تونه رشته ی خوبی باشه اما اونطورکه بنده فهمیدم علاقتون به شبکه، اینترنت و برنامه نویسی هست که این ها در رشته IT وجود دارن.

راستی من مظورتون رو از اینکه اطلاعات خوبی در مورد IT دارید نفهمیدم. مثلاً چه اطلاعاتی؟؟ این رشته فراتر از اونی هست که بشه به راحتی گفت اطلاعات خوبی دارید. شما فرمودید به شبکه علاقه مند هستید و به نظر میاد شبکه های کامپیوتری مد نظرتون هست پس ICT نمی تونه رشته مناسبی باشه چون در اون شبکه ها مخابراتی هستند نه کامپیوتری. البته شبکه های کامپیوتری در مقیاس خیلی کلان هم می تونن به شبکه های مخابراتی برسن اما قائدتا با چیزی که شما از شبکه فکر می کنید فرق دارن.

با مواردی که گفتم فکر می کنم رشته IT رشته مناسب تری برای شما هست تا ICT. البته یک چیز مهم رو بگم. شما مطمئنید که نمی خواهید رشته کامپیوتر بخونید؟ ببینید چیزهایی که شما گفتید همه در کامپیوتر وجود دارن و نیازی نیست رشته IT یا ICT رو انتخاب کنید.

متاسفانه یک اشتباه رایج بین اکثر دوستانی که IT رو انتخاب می کنن وجود داره و اینکه این رشته رو یا کامپیوتر اشتباه می گیرن. این رشته می شه گفت تلفیقی از کامپیوتر ، مهندسی صنایع، مدیریت و تا حدود کمی برق هست. در تعریف مهندسی IT فارغ التحصیل این رشته قرار نیست یک شبکه کار ماهر یا برنامه نویس حرفه ای باشه. البته اگر بود که چه بهتر اما اگر نبود هم مشکلی نیست.

مهندسین IT و یا شاید بگیم فارغ التحصیلان IT (چون IT عملاً یک رشته مهندسی به حساب نمیاد و خصوصیات اون رو نداره) به طور کلی حلقه مفقود شده کاربردی کردن دانش کامپیوتر برای تمامی مصارف هستن. به عنوان مثال سایت facebook رو در نظر بگیرید. چی چیز باعث شده 955 میلیون کاربر فعال در سر تا سر دنیا داشته باشه؟ شبکه های اجتماعی دیگه ای قبل از facebook هم وجود داشتن پس چرا این یکی سرآمد همه ی اون ها است؟ ببینید متخصصینی که این سایت رو بنا کردن مطمئناً علمی بیشتر از افراد دیگه ای که سایت هایی اینچنینی طراحی می کنن ندارن. اون چیزیکه باعث تمایز این سایت می شه تفکر فوق العاده ای هست که پشت چنین سایتی وجود داره. شاید چند مهندس خبره کامپیوتر این سایت رو طراحی می کنن اما هدف رشته IT این هست که افرادی رو آموزش بده تا بتونن با تحلیل شرایط جامعه، روانشناسی افراد و درک این موضوع که به چیزهایی علاقه دارن، تحلیل سرمایه گذاری های چنین پروژه هایی، جلب توجه مسئولین پرقدرت کشورها برای حمایت و از طرف دیگه دانش مناسب از کامپیوتر به متخصین facebook بگن که چه قابلیت هایی و چگونه باید در این سایت قرار بگیرن. هدف اصلی IT این هست. نه اینکه شخص بره صرفاً کامپیوتر بخونه.

اگر در نهایت حتماً تصمیم دارید برای ادامه تحصیل از کشور برید IT رشته فوق العاده ای هست. در غیر این صورت من توصیه می کنم به جای IT رشته کامپیوتر رو انتخاب کنید. چون در این رشته اولاً اساتید فارغ التحصیل IT خیلی کم هست و قائدتا دید صحیحی از پیچیدگی های این رشته نخواهند داشت ( استادی که به ما تجارت الکترونیک درس می داد تا حالا تگ HTML ندیده بود. ) و دوماً بازار کار IT با کامپیوتر هیچ فرقی نمی کنه. و از همه مهمتر به دلیل اینکه دروس کامپیوتری در رشته IT عمق مطالب خود رشته کامپیوتر رو نخواهند داشت پس فارغ التحصیلان این رشته عموماً از نظر علم کامپیوتر نسبت به فارغ اتحصیلان کامپیوتر ضعف خیلی بیشتری دارن و باید تلاش خیلی زیادتری بکنن.

پیشنهاد می کنم باز هم در مورد 3 رشته IT ، ICT و کامپیوتر تحقیق بیشتری کنید.

موفق باشید

Junior Member

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستای عزیزم
    می خواستم سوالامو ازتون بپرسم...(البته چند روز قبل توي يه جاي ديگه توي فروم مطرح كردم كه مثل اينكه جاي اشتباهي براش در نظر گرفته بودم)
    مرسی از راهنماییتون پیشاپیش :

من الان ترم آخر مهندسی نرم افزار دانشگاه آزاد تهران هستم...معدل کلم حدود 14 هستش...معدل 2 سال آخرم حدوداً 14.5 میشه فک کنم
    1 سال سابقه کاری دارم که بیمه برام رد شده ینی و الان هم احتمالاً سال دوم رو قرارداد رو می بندم مجدد
    زبانم بد نیست اما هنوز برای امتحان اقدامی نکردم
    توی دانشگاه تدریس خصوصی داشتم...
    مقاله ندارم...
    می خوام ترم ترمیمی بگیرم برای اینکه معدل کل ام رو ببرم بالاتر خیلی...

خب حالا سوالام:
    1-می خوام تجارت الکترونیک بخونم (توی مهندسی IT ) ... کدوم کشور و کدوم دانشگاه ها رو توصیه می کنین بهم؟
    2-امکان گرفتن پذیرش و در کنار اون به دلیل بالا بودن هزینه ها فاند به چه صورت هستش؟
    3-آیا همکاری هایی که با چند تا شرکت نرم افزاری و همین طور هم تبلیغاتی(مثل پیک برتر) که هیچ جایی ثبت نشده یه اون صورت و به صورت موقت بوده قابل استناد هست و تاثیری داره؟
    4-آیا مثلاً مدرک صدابرداری ای که دارم و یا کتابی که نوشتم و چاپ نشده ولی حدود 1000 تا دانلود داشته تاثیری داره؟
    5-آیا تدریس خصوصی ای که داشتم تاثیری می ذاره؟ یا اگه بتونم TA بشم این ترمای آخر(ترم آخر وترم ترمیمی) تاثیر میذاره؟ کدوم یکی تاثیر میذاره؟
    6-سابقه بیمه ای که دارم چی؟ تاثیری داره توی امر پذیرش و فاند اینجور چیزا؟ توی یه مدرسه(مسئول سایت کامپیوتری یک مدرسه راهنمایی و دبیرستان)
    7-هزینه هام به چه صورت میشه تقریباً؟
    8-ترم ترمیمی آیا نفعی به من می رسونه برای یهتر شدن وضعیتم؟
    9-آیا بهتر که ارشد رو اینجا بخونم و برای دکترا برم یا اینکه توصیه تون این هستش که از همون ارشد برم؟ و نظرتون راجع به DIRECT Phd چیه و آیا به من توصیه می کنین یا خیر؟
    10-درس اختیاری کارآفرینی داشتم توی یونی و با نمره 20 پاسش کردم..آیا تاثیری داره برای رشته ای که می خوام برم؟

ببخشید اگه خیلی شد سوالام..اما خب این سوالا رو داشتم و دارم واقعاً...
    پیشاپیش از همه دوستانی که بی دریغ به دوستانشون کمک می کنن بی نهایت سپاسگذارم
    ویرایش توسط bghad1 : September 17th, 2012 در ساعت 12:40 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    QIAU(Master of science in IT engineering(E-commerce

با سلام، من دانشجوی ترم آخر مهندسی فناوری اطلاعات -گرایش تجارت الکترونیک دانشگاه آزاد قزوینم،معدل کارشناسیم(دانشگاه آزاد) 15.7 بوده و معدل ارشدم احتمالا بالای 18 میشه، با این حال و روز چند تا سوال دارم!
    1- با این شرایط و داشتن 1-2 IEEE paper و نمره ی زبان مناسب امکان گرفتن فاند وجود داره؟
    2- برای ادامه ی تجارت الکترونیک دنبال چه رشته هایی در دکترا باید باشم؟
    3- چه کشورهایی با این شرایط برام مناسب تر هستند؟

Junior Member

http://www.flinders.edu.au/courses/r...ergrad/bit.cfm
    آقا این لینک رشته IT در دانشگاه فلیندرز استرالیاست
    سیلابس درساشو هم گفته که تو سال اول چی می خونی و از این حرفا
    سوال من اینه که معموللا همه جا ریاضی داره ، ولی این اصلا حرفی از ریاضی نزده!؟
    البته پایینش یه چیزایی گفته
    حالا این دروس اصلی یا سیلابس درسان
    یکی به ما بفهمونه :d

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم آخر مهندسی فناوری اطلاعات از مالزی هستم
    برای فوق لیسانس دنبال دانشگاهی در آمریکا با شهریه مناسب و مرتبط با گرایش تحصیلیم می گردم برای ادامه تحصیل
    شما چه دانشگاهی در زمینه IT رو به من پیشنهاد می کنید با توجه به اینکه گرایش من "سیستم های اطلاعاتی" هست.
    ممنونم

Junior Member

سلام
    من مدرک mcitp که مربوط به it میشه رو از خود microsoft دارم
    میخاستم بدونم آیا این مدرک معادل سازی میکنن تو کانادا....؟؟؟اگه نمیدونید چجوری میتونن بفهمم؟
    این مدرکو تو خود آمریکا به عنوان لیسانس قبول دارن.

سلام من لیسانس نرم افزار از دانشگاه سراسری یزو و ارشد آی تی (تجارت الکترونیک) از مجازی نور طوبی تهران هستم نمره تافل آی بی تی 100 شدم یک مقاله در مورد داده کاوی هم در یک کنفرانس داخلی دارم سابقه تدریس 2.5 در دانشگاههای آزاد و پیام نور هم دارم. چقدر احتمال میدین بتونم از یک دانشگاه ممتاز آمریکایی واسه دکترا بورس بگیرم؟

Junior Member

دوست عزیز
    می شه راهنمایی کنید و یه سری اطلاعات در مورد دانشگاه مجازی طوبی به من بدید؟
    1- مدرک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هستش؟
    2- سیلابس های درسی تون چه بوده؟
    3- این دانشگاه خارج از کشور مورد تاییده؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط goodfuture نمایش پست ها
    سلام من لیسانس نرم افزار از دانشگاه سراسری یزو و ارشد آی تی (تجارت الکترونیک) از مجازی نور طوبی تهران هستم نمره تافل آی بی تی 100 شدم یک مقاله در مورد داده کاوی هم در یک کنفرانس داخلی دارم سابقه تدریس 2.5 در دانشگاههای آزاد و پیام نور هم دارم. چقدر احتمال میدین بتونم از یک دانشگاه ممتاز آمریکایی واسه دکترا بورس بگیرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)